Kiedy rozpoczyna się i kończy rok numerologiczny

Re: Kiedy rozpoczyna się i kończy rok numerologiczny

Postautor: Nut » 30 wrz 2019, 09:00

Wg numerologi nasze życie podzielone jest na cykle oraz co 9 lat na Lata Osobiste i tzw Rok Numerologiczny. Lata Osobiste dotyczą naszych osobistych, spraw, tendencji do takich czy innych wydarzeń, które określa liczba danego cyklu. Podobnie jest z Rokiem Numerologicznym, który określa czynniki zewnętrzne.
Każdy Rok Numerologiczny rozpoczyna się dokładnie w dniu Nowiu księżyca po 4 września – w każdym roku kalendarzowym inaczej. Oblicza się go w prosty sposób; do Drogi Życia dodajemy obecny rok, czyli dla przykładu; osoba z Drogą życia 1 oblicza; 2019 = 12 = 1+2=3 + 1 = 4 Czyli osoba z Drogą Życia 1 będzie w 4 Roku Numerologicznym.Od 2020 będzie w 5 Roku Numerologicznym.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 415 razy
Droga życia: 0

Postautor: Iza74 » 03 paź 2019, 08:35

Nut pisze:Wg numerologi nasze życie podzielone jest na cykle oraz co 9 lat na Lata Osobiste i tzw Rok Numerologiczny. Lata Osobiste dotyczą naszych osobistych, spraw, tendencji do takich czy innych wydarzeń, które określa liczba danego cyklu. Podobnie jest z Rokiem Numerologicznym, który określa czynniki zewnętrzne.
Każdy Rok Numerologiczny rozpoczyna się dokładnie w dniu Nowiu księżyca po 4 września – w każdym roku kalendarzowym inaczej. Oblicza się go w prosty sposób; do Drogi Życia dodajemy obecny rok, czyli dla przykładu; osoba z Drogą życia 1 oblicza; 2019 = 12 = 1+2=3 + 1 = 4 Czyli osoba z Drogą Życia 1 będzie w 4 Roku Numerologicznym.Od 2020 będzie w 5 Roku Numerologicznym.

Szkoły liczenia nowego Roku Numerologicznego są różne. Przeważa podana wyżej; sumowanie liczb daty urodzenia, czyli obliczanie Drogi Życia do której dodaje się zsumowany następny rok.

czyli dla przykładu; osoba z Drogą życia 1 oblicza; 2019 = 12 = 1+2=3 + 1 = 4 Czyli osoba z Drogą Życia 1 będzie w 4 Roku Numerologicznym.Od 2020 będzie w 5 Roku Numerologicznym.
Jeżeli liczymy po wrześniowym Nowiu, bierze się pod uwagę następny rok, w tym przypadku 2020. Czyli dla wibracji numerologicznej z Drogą Życia 1, będzie to 5 Rok Numerologiczny. Niektórzy liczą już od swoich urodzin, inni od kalendarzowego roku.
Programy liczą od nowiu, który w 2019 przypadł na 28 września, a to oznacza, że wszyscy, którzy liczą programem będą mieli liczony Nowy Rok Numerologiczny od Nowiu.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak

Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Postautor: akszara » 06 paź 2019, 20:25

Widzę, że koszmarek żyje własnym życiem. Nie ma podziału na rok numerologiczny i rok osobisty, to jest doszywanie jednej teorii do dwóch różnych ścierających się ze sobą koncepcji.
Rok numerologiczny to sposób obliczania wynaleziony przez G.Lobos a rok osobisty to sposób obliczania podany przez N.Czarmińską a przejęty z USA, kiedy to tworzono podwaliny pod współczesną numerologię.
Każdy z nich ma jedną definicję (współną, to samo mają oznaczać) a różnią się sposobem liczenia tych lat.
Sama Gladys Lobos nigdy nie łączyła tych dwóch sposobów.
Jak chodzi o rok numerologiczny to zaczyna się on od nowiu księżyca we wrześniu każdego roku.
akszara

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: wuzetka » 20 paź 2019, 19:20

akszara pisze:Widzę, że koszmarek żyje własnym życiem. Nie ma podziału na rok numerologiczny i rok osobisty, to jest doszywanie jednej teorii do dwóch różnych ścierających się ze sobą koncepcji.
Rok numerologiczny to sposób obliczania wynaleziony przez G.Lobos a rok osobisty to sposób obliczania podany przez N.Czarmińską a przejęty z USA, kiedy to tworzono podwaliny pod współczesną numerologię.
Każdy z nich ma jedną definicję (współną, to samo mają oznaczać) a różnią się sposobem liczenia tych lat.
Sama Gladys Lobos nigdy nie łączyła tych dwóch sposobów.
Jak chodzi o rok numerologiczny to zaczyna się on od nowiu księżyca we wrześniu każdego roku.

Co jest a co nie jest koszmarkiem. Która z metod obliczania jest tą właściwą, bo tego nie nie sposób wydedukować z Twojego posta.Czytając różne fora też można się pogubić. Jedni Gladys Lobos odżegnują od czci i wiary, inni posługują się jej metodą. Teraz nie wiem komu zaufać.
wuzetka

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: akszara » 20 paź 2019, 22:12

wuzetka, nie ma innej metody na sprawdzenie czy dana teoria jest prawdziwa czy nie, jak praktyka. Ja po prostu poczytałam historię numerologii i słabo mi się zrobiło po tej lekturze, bo dotarło do mnie jakie to jest młodziutkie i bez tradycji, pomijając Pitagorasa, o którego metodzie i tak nic właściwie nie wiemy, poza tym, że ustalił on klucz liczbowy dla liter alfabetu greckiego i na tym kluczu dzisiaj się wzorujemy. Ale on nie zajmował się datą. Data i wszelkie pochodzące z niej obliczenia to "wynalazek" XIX wieku. A w takim wypadku skłonna jestem przyjąć tą koncepcję, która jest sprawdzona bardziej / dłużej / przez większą ilość osób, czyli tą właśnie od Juno Jordan.
Ale i Gladys Lobos wniosła kilka świeżych pomysłów, które mi się podobają i które sobie testuję na kim się da ;) Jednak co do roku numerologicznego nie mam przekonania, bo spójrz na to od samego startu: jak można dodawać do drogi życia rok bieżący, skoro ten rok jest już zawarty w drodze życia? ten pierwszy system jest logiczny: do dnia i miesiąca urodzenia dodaje się rok bieżący. No i pomysł z nowym rokiem numerologicznym - dla mnie to kompletna bzdura. Znaczy się rozumiem, skąd to wytrzasnęła (chodzi o rok hebrajski), ale jeśli już tak miesza (czy raczej jej anioły mieszają) to powinna swoją numerologię oprzeć na kabale a nie na numero zachodu i liczyć te lata wg. kalendarza hebrajskiego. Pierwszy system liczy albo od nowego roku kalendarzowego albo od powrotu Słońca, co jest jak najbardziej logiczne bo indywidualizuje osobę.
A tak generalnie jej numerologia, tzn. jej interpretacja liczb jest taka sama właśnie jak amerykańska.

akszara

Postautor: Elie » 21 paź 2019, 01:03

Nigdy specjalnie nie rozczulałam się nad numerologią, nie wnikałam w detale, zależności.... ot tyle tylko żeby ogólnie się orientować. Jednak tzw Rok Numerologiczny zawsze pokrywał się z ogólnie dostępnymi opisami, podobnie jak Droga Życia. Na lata osobiste nie zwracałam uwagi, chociaż podobno są bardziej znaczące dla nas. Z książek wiem, że Rok Numerologiczny dotyczy wydarzeń świata zewnętrznego, które oczywiście wpływają na nasz los, podczas gdy Lata Osobiste dotykają nas bardziej.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2194 razy
Otrzymał podziękowań: 2149 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: akszara » 21 paź 2019, 15:25

Elie pisze:Nigdy specjalnie nie rozczulałam się nad numerologią, nie wnikałam w detale, zależności.... ot tyle tylko żeby ogólnie się orientować. Jednak tzw Rok Numerologiczny zawsze pokrywał się z ogólnie dostępnymi opisami, podobnie jak Droga Życia. Na lata osobiste nie zwracałam uwagi, chociaż podobno są bardziej znaczące dla nas. Z książek wiem, że Rok Numerologiczny dotyczy wydarzeń świata zewnętrznego, które oczywiście wpływają na nasz los, podczas gdy Lata Osobiste dotykają nas bardziej.

Wybór zawsze należy do nas. Ale jeśli chodzi o książki to na pewno w lekturach źródłowych nie było nic o tym, że rok numerologiczny dotyczy wydarzeń świata zewnętrznego a osobisty wewnętrznego, ponieważ żadna z pań - "wynalazczyń" danej metody nigdy o czymś takim nie mówiła. Te systemy są odrębne, są zupełnie inne, a owo połączenie to wynik kombinacji osób, które nie mogą pogodzić się z tym, że są to dwie różne od siebie kombinacje i wobec tego czemu by ich nie połączyć. Innymi słowy jest to wytwór czyjejś wyobraźni, nie mający żadnego uzasadnienia w tekstach źródłowych. Gladys Lobos nigdy tego nie łączyła, ona propagowała tylko swoją metodę, a w necie już krąży, że jest to koncepcja jej autorstwa. Otóż mówię: nie jest.

Rok numerologiczny - tak, pokrywa się z ogólnie dostępnymi opisami, dokładnie tak samo jak rok osobisty (a wspomnę, że w założeniu swym, wg. ich autorek, one oba dotyczą tego samego, a nie wnętrza i zewnętrza) i dokładnie tak samo jak DŻ. Bo każdy w opisie znajdzie swoją cząstkę. Umysł ludzki ma tą tendencję, iż odrzuca to co do niego (do osoby) nie pasuje a skupia się na tym, z czym się utożsamia. I dopiero staranne pochylenie się nad całym numerogramem może dać dużo więcej szczegółów pokrywających się z rzeczywistymi wydarzeniami. i dopiero wtedy można porównać, która metoda jest "lepsza".
Ze swoich doświadczeń mogę powiedzieć tak: zawsze liczyłam rok osobisty, ale nie zawsze pokrywał się on z wydarzeniami w realu. Później dowiedziałam się, że rok osobisty nie musi mówić o wydarzeniach zewnętrznych lecz także o przemianach wewnętrznych, np. zmiany kierunku, sposobu myślenia, rozwoju świadomości itp. Dokładnie to samo mówi o swoich latach numerologicznych G. Lobos. Ona inaczej je liczy, lecz ich istota jest dokładnie taka sama jak osobistych Jordan. I właśnie mówię o tym, że są ludzie usiłujący to zespawać. Nie odżegnuję się od tego, lecz czas pokaże, czy koncepcja ta jest prawidłowa czy nie.
Ale uważam, że ludzie muszą mieć informację, że jest to nowy pomysł, nie propagowany przez żadną z tych pań i że przede wszystkim - nie jest to, kurna, kanon.
Internet daje prawie nieograniczony dostęp do informacji, ale co tu dużo mówić - gros tych informacji to błoto i śmiecie, to jest jak z szukaniem złota, drogich kamieni czy poławianiem pereł.
akszara

Poprzednia

Wróć do Rok numerologiczny