Kiedy rozpoczyna się i kończy rok numerologiczny

Re: Kiedy rozpoczyna się i kończy rok numerologiczny

Postautor: Nut » 30 wrz 2019, 09:00

Wg numerologi nasze życie podzielone jest na cykle oraz co 9 lat na Lata Osobiste i tzw Rok Numerologiczny. Lata Osobiste dotyczą naszych osobistych, spraw, tendencji do takich czy innych wydarzeń, które określa liczba danego cyklu. Podobnie jest z Rokiem Numerologicznym, który określa czynniki zewnętrzne.
Każdy Rok Numerologiczny rozpoczyna się dokładnie w dniu Nowiu księżyca po 4 września – w każdym roku kalendarzowym inaczej. Oblicza się go w prosty sposób; do Drogi Życia dodajemy obecny rok, czyli dla przykładu; osoba z Drogą życia 1 oblicza; 2019 = 12 = 1+2=3 + 1 = 4 Czyli osoba z Drogą Życia 1 będzie w 4 Roku Numerologicznym.Od 2020 będzie w 5 Roku Numerologicznym.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 412 razy
Droga życia: 0

Postautor: Iza74 » 03 paź 2019, 08:35

Nut pisze:Wg numerologi nasze życie podzielone jest na cykle oraz co 9 lat na Lata Osobiste i tzw Rok Numerologiczny. Lata Osobiste dotyczą naszych osobistych, spraw, tendencji do takich czy innych wydarzeń, które określa liczba danego cyklu. Podobnie jest z Rokiem Numerologicznym, który określa czynniki zewnętrzne.
Każdy Rok Numerologiczny rozpoczyna się dokładnie w dniu Nowiu księżyca po 4 września – w każdym roku kalendarzowym inaczej. Oblicza się go w prosty sposób; do Drogi Życia dodajemy obecny rok, czyli dla przykładu; osoba z Drogą życia 1 oblicza; 2019 = 12 = 1+2=3 + 1 = 4 Czyli osoba z Drogą Życia 1 będzie w 4 Roku Numerologicznym.Od 2020 będzie w 5 Roku Numerologicznym.

Szkoły liczenia nowego Roku Numerologicznego są różne. Przeważa podana wyżej; sumowanie liczb daty urodzenia, czyli obliczanie Drogi Życia do której dodaje się zsumowany następny rok.

czyli dla przykładu; osoba z Drogą życia 1 oblicza; 2019 = 12 = 1+2=3 + 1 = 4 Czyli osoba z Drogą Życia 1 będzie w 4 Roku Numerologicznym.Od 2020 będzie w 5 Roku Numerologicznym.
Jeżeli liczymy po wrześniowym Nowiu, bierze się pod uwagę następny rok, w tym przypadku 2020. Czyli dla wibracji numerologicznej z Drogą Życia 1, będzie to 5 Rok Numerologiczny. Niektórzy liczą już od swoich urodzin, inni od kalendarzowego roku.
Programy liczą od nowiu, który w 2019 przypadł na 28 września, a to oznacza, że wszyscy, którzy liczą programem będą mieli liczony Nowy Rok Numerologiczny od Nowiu.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak

Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Postautor: akszara » 06 paź 2019, 20:25

Widzę, że koszmarek żyje własnym życiem. Nie ma podziału na rok numerologiczny i rok osobisty, to jest doszywanie jednej teorii do dwóch różnych ścierających się ze sobą koncepcji.
Rok numerologiczny to sposób obliczania wynaleziony przez G.Lobos a rok osobisty to sposób obliczania podany przez N.Czarmińską a przejęty z USA, kiedy to tworzono podwaliny pod współczesną numerologię.
Każdy z nich ma jedną definicję (współną, to samo mają oznaczać) a różnią się sposobem liczenia tych lat.
Sama Gladys Lobos nigdy nie łączyła tych dwóch sposobów.
Jak chodzi o rok numerologiczny to zaczyna się on od nowiu księżyca we wrześniu każdego roku.
akszara

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postautor: wuzetka » 20 paź 2019, 19:20

akszara pisze:Widzę, że koszmarek żyje własnym życiem. Nie ma podziału na rok numerologiczny i rok osobisty, to jest doszywanie jednej teorii do dwóch różnych ścierających się ze sobą koncepcji.
Rok numerologiczny to sposób obliczania wynaleziony przez G.Lobos a rok osobisty to sposób obliczania podany przez N.Czarmińską a przejęty z USA, kiedy to tworzono podwaliny pod współczesną numerologię.
Każdy z nich ma jedną definicję (współną, to samo mają oznaczać) a różnią się sposobem liczenia tych lat.
Sama Gladys Lobos nigdy nie łączyła tych dwóch sposobów.
Jak chodzi o rok numerologiczny to zaczyna się on od nowiu księżyca we wrześniu każdego roku.

Co jest a co nie jest koszmarkiem. Która z metod obliczania jest tą właściwą, bo tego nie nie sposób wydedukować z Twojego posta.Czytając różne fora też można się pogubić. Jedni Gladys Lobos odżegnują od czci i wiary, inni posługują się jej metodą. Teraz nie wiem komu zaufać.
wuzetka

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: akszara » 20 paź 2019, 22:12

wuzetka, nie ma innej metody na sprawdzenie czy dana teoria jest prawdziwa czy nie, jak praktyka. Ja po prostu poczytałam historię numerologii i słabo mi się zrobiło po tej lekturze, bo dotarło do mnie jakie to jest młodziutkie i bez tradycji, pomijając Pitagorasa, o którego metodzie i tak nic właściwie nie wiemy, poza tym, że ustalił on klucz liczbowy dla liter alfabetu greckiego i na tym kluczu dzisiaj się wzorujemy. Ale on nie zajmował się datą. Data i wszelkie pochodzące z niej obliczenia to "wynalazek" XIX wieku. A w takim wypadku skłonna jestem przyjąć tą koncepcję, która jest sprawdzona bardziej / dłużej / przez większą ilość osób, czyli tą właśnie od Juno Jordan.
Ale i Gladys Lobos wniosła kilka świeżych pomysłów, które mi się podobają i które sobie testuję na kim się da ;) Jednak co do roku numerologicznego nie mam przekonania, bo spójrz na to od samego startu: jak można dodawać do drogi życia rok bieżący, skoro ten rok jest już zawarty w drodze życia? ten pierwszy system jest logiczny: do dnia i miesiąca urodzenia dodaje się rok bieżący. No i pomysł z nowym rokiem numerologicznym - dla mnie to kompletna bzdura. Znaczy się rozumiem, skąd to wytrzasnęła (chodzi o rok hebrajski), ale jeśli już tak miesza (czy raczej jej anioły mieszają) to powinna swoją numerologię oprzeć na kabale a nie na numero zachodu i liczyć te lata wg. kalendarza hebrajskiego. Pierwszy system liczy albo od nowego roku kalendarzowego albo od powrotu Słońca, co jest jak najbardziej logiczne bo indywidualizuje osobę.
A tak generalnie jej numerologia, tzn. jej interpretacja liczb jest taka sama właśnie jak amerykańska.

akszara

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Postautor: Elie » 21 paź 2019, 01:03

Nigdy specjalnie nie rozczulałam się nad numerologią, nie wnikałam w detale, zależności.... ot tyle tylko żeby ogólnie się orientować. Jednak tzw Rok Numerologiczny zawsze pokrywał się z ogólnie dostępnymi opisami, podobnie jak Droga Życia. Na lata osobiste nie zwracałam uwagi, chociaż podobno są bardziej znaczące dla nas. Z książek wiem, że Rok Numerologiczny dotyczy wydarzeń świata zewnętrznego, które oczywiście wpływają na nasz los, podczas gdy Lata Osobiste dotykają nas bardziej.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2188 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Poprzednia

Wróć do Rok numerologiczny