Kiedy śni się Księżyc, planety, gwiazdy, niebo

Kiedy śni się Księżyc, planety, gwiazdy, niebo

Postautor: Elzbieta » 28 paź 2018, 03:52

Księżyc

Światło świadomości, symbol kobiety i jej seksu oraz związanej z nim płodnosci. Księżyc jest również symbolem magii, czarów, szaleństwa i śmierci, tak więc sny o fazach Księżyca, na przykład o Księżycu pogrążającym się w chmurach, mogą być ostrzeżeniem przed atakiem depresji lub schizofrenii, w większości jednak przypadków są to sny o śmierci. Psychoanalitycy, którzy utrzymują, że Księżyc jest nade wszystko symbolem kobiecości i macierzyńskości ( według nich fazy Księżyca są metaforą cyklu menstruacyjnego) uważają, że pierwsza kwadra Księżyca symbolizuje dziewczynę lub młodą kobietę, pełnia - matkę, ostatnia kwadra - starszą kobietę po okresie przekwitania, natomiast w tradycji folklorystycznej nów utoższamia się z kobietą starą i złą, czarownicą.
Starożytni tłumacze snów byli zdania, że Księżyc symbolizuje ciągłe zmiany w życiu i tak na przykład pierwsza kwadra miała zwiastować awans społeczny, natomiast pełnia Księżyca była zapowiedzią szczęścia i dobrobytu. Podążając tym tropem, należałoby przyjąć, ze ostatnia kwadra wróży regres w życiu śniącego, natomiast nów widziany we śnie, jest symbolem jakiegoś wielkiego planu rodzącego się w umyśle ( lub duszy) śniącego.
Według Faldora, śniący, który trzyma w dłoniach tarczę Księżyca,znajdzie niebawem szczęście w ramionach pięknej kobiety ( bogini Luna ).
Jeżeli podobny sen śni się kobiecie, oznacza to, że powinna ona bardziej eksponować swoje, kobiece przymioty, dzięki którym podopieczne Księżyca bez trudu chwytają w sidła synów Adama.
Księżyc często gości w snach młodych kochanków, bowiem ten władca snów uchodzi również za symbol miłości.
Według starych wierzeń półksiężyc symbolizuje miłość rodzącą się lub umierającą.
W indyjskiej mitologii Księżyc był przedstawiany jako czara do picia i symbol macierzyńskości, zapowiadający wewnętrzną siłę, dzięki której możemy pogrążyć się w medytacji.

Na podstawie min Wielkiej Księgi Snów Finka.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31562
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2209 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Sennik forumezo.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości