Kiedy śni więzienie, więzień....

Kiedy śni więzienie, więzień....

Postautor: Nut » 10 lut 2020, 19:29

Więzienie. Miejsce w którym zostały uwięzione uczucia; wydaje się zatem, że ten, kto śni o ponurym gmachu więziennym, nie jest już ich panem. Motyw więzienia może również odzwierciedlać ograniczenie własnych możliwości, z którym śniący wydaje się być pogodzony. Pojawienie się więzienia w marzeniach sennych dowodzi niekiedy, że śniący postrzega rzeczywistość w całkowicie fałszywy sposób. W takim przypadku obraz ten należałoby potraktować jako ostrzeżenie podświadomości, która nawołuje do bardziej realistycznego sposobu myślenia.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 537 razy
Otrzymał podziękowań: 422 razy
Droga życia: 0

Re: Kiedy śni więzienie, więzień....

Postautor: Nut » 10 lut 2020, 19:47

.Więzienie karne (ciężkie ). Motyw ten - wbrew pozorom - stanowi szczęśliwą wróżbę, zapowiada nowy i na wszech miar pomyślny etap w życiu śniącego. Podobne sny bywają również wyrazem zadowolenia z przestawienia się na prostszy i bardziej naturalny styl życia, do którego śniący tęsknił od dawna.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Postautor: Nut » 10 lut 2020, 20:01

.Więzień. Ten kto we śnie wciela się w postać więźnia, boleśnie odczuwa w życiu ograniczenie swobody ruchów możliwości rozwoju. Najprawdopodobniej chodzi tu o krępującą go więź z jakimś człowiekiem. Śniący, któremu powiedzie się ucieczka poza więzienne mury mury ma szansę wyswobodzenia się ze związku, który stał się dla niego ciężarem.
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Postautor: Siliperius » 11 lut 2020, 08:13

Więzienie często odzwierciedla stan psychiki śniącego. Oznacza odseparowanie od świata.

Kiedyś pracowałem, studiowałem i nie miałem czasu na życie towarzyskie, ani nawet załatwienie drobnych spraw, jak pójście do fryzjera. Wtedy właśnie śniły mi się więzienia lub bezludne wyspy. Ich symbolika była taka sama.
khaliperius.blogspot.com

Awatar użytkownika
Siliperius
Krytyk literacki

Podziękował : 25 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy
Droga życia: 5

Wróć do Sennik forumezo.pl