Kołtun - klątwa czy brak higieny

Re: Kołtun - klątwa czy brak higieny

Postautor: Rea » 18 paź 2016, 20:53

Verm pisze:
Zastanawia mnie sposób w jaki można rozpoznać kołtun bez kołtuna. Jeśli nie ma sklejonych włosów, to co jest objawem.

Pełzające bóle, pełzające zmiany skórne, czasami guzy. Takie objawy mogą sugerować kołtun - rozpoznanie się potem potwierdza w czasie "badania" np. woskiem albo jajkiem.

Na blogu poświęciłem kołtunowi jedno zdanie - pisałem o przykładaniu wełny w tej przypadłości.
Takie choroby wiążą się z bólem a kołtun we włosach nie boli.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: Verm » 18 paź 2016, 20:57

Kołtun we włosach może być tylko jednym z objawów - ten konkretny objaw nie boli, ale inne już mogą.
Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Droga życia: 8

Postautor: Fredzia » 26 paź 2016, 22:21

Jakie inne . Możesz być mniej tajemniczy, bardzo proszę. Co jakiś czas przytrafiają mi się trudności z rozczesaniem włosów z powodu ich spętania. Dzieje się to zwykle po kłótniach na pewnej grupie,szczególnie po krytyce jednej z jej uczestniczek. Nie da sobie nic wytłumaczyć, siebie uważa za guru a resztę grupy za idiotów.Nie wiem co o tym myśleć.
Awatar użytkownika
Fredzia

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Verm » 31 paź 2016, 22:11

O objawach pisałem już wyżej - "Pełzające bóle, pełzające zmiany skórne, czasami guzy."
Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Postautor: Rea » 01 lis 2016, 09:30

Verm pisze:
Zastanawia mnie sposób w jaki można rozpoznać kołtun bez kołtuna. Jeśli nie ma sklejonych włosów, to co jest objawem.

Pełzające bóle, pełzające zmiany skórne, czasami guzy. Takie objawy mogą sugerować kołtun - rozpoznanie się potem potwierdza w czasie "badania" np. woskiem albo jajkiem.

Na blogu poświęciłem kołtunowi jedno zdanie - pisałem o przykładaniu wełny w tej przypadłości.

Verm » pn 31 paź 2016, 23:11

O objawach pisałem już wyżej - "Pełzające bóle, pełzające zmiany skórne, czasami guzy."

Niefajna sprawa. Ciekawe czy występuje w wyniku klątwy, czy są jeszcze inne przyczyny( wykluczając brak higieny).
Druga sprawa to w jaki sposób się to leczy, pomijając przykładanie wełny - ten sposób też nie należy do popularnego i znanego.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: Someonelikeme2 » 01 lis 2016, 11:26

Ciekawy watek wiec ja tez cos opisze, z mojej sytuacji chociaz nie wiem czy cos pomoze.

Rok temu zmienilam miejsce zamieszkania, dosc daleko tak wiec wszystko inne tez musialo byc zmienione.
Teraz kiedy przeczytalam ten watek zaczelam myslec o tym i o faktach ktore mi sie przytrafily do teraz.
Zaczne od tego ze z higiena nie mam problemu. Ale koltun na glowie pojawia sie codziennie, pomimo ze roszczesuje
Przed spaniem to wstaje z koltunem, nawet jesli wlosy mam spiete ten koltun i tak powstaje.
Patrzac na fakty odkad sie przeprowadzilam do partnera - ciagle cos jest nie tak, problemy z koltunami pojawily sie po
przeprowadzce... I tak od tego czasu ciagle jest pod gorke, a to z praca - jak juz sie fajnie krecilo to znowu sie wali i sa problemy finansowe,
rowniez zdrowie - ciagle jestem chora a to katar , a to gardlo, zapalenie oskrzeli, infekcje w zebach (wczesniej tego nie bylo), mam stany depresyjne , nie potrafie sie z niczego cieszyc. Nawet jak wkoncu trafie na dobry tor , ten pozytywny to nagle sie cos stanie i wszystko dzieje sie odwrotnie.
Nie wiem czy ktos rzucil na mnie urok, czy nie. Ale wszystko to teraz jak patrze zaczelo sie dziac po przeprowadzce, wczesniej wszystko szlo tak jak chcialam, praca, samopoczucie, atmosfera w domu.
Jedynie co bym mogla polaczyc to byly kobiete/kobiety z ktorymi spotykal sie moj partner, wiem ze probowaly go odzyskac ale nie wyszlo.
Chcialabym cos wiecej o tym poczytac, czy jest jakis rytual ktory moglabym zrobic / sprobowac.

To tak z mojego doswiadczenia. Ja w uroku wierze, wiem ze sa ludzie ktorzy zle rzycza.
Pamietam sytuacje nie zwiazana z koltunem, ale jak moje dziecko bylo male to ktos rzucil urok,
Dopiero jak mama moja "naplula" na pieluszke i przetarla czolo dziecka to dziecko w ciagu 5 min sie uspokoilo.

Pozdrawiam

Someonelikeme2
„inwigilowanie użytkowników”

Podziękował : 145 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Droga życia: 0

Postautor: Verm » 07 lis 2016, 01:15

Niefajna sprawa. Ciekawe czy występuje w wyniku klątwy, czy są jeszcze inne przyczyny( wykluczając brak higieny).

Może być też przewianie, przestrach, nierw - to w zależności od tego jaką symptomatologię przyjmuje osoba praktykująca. Chorób wyróżnianych w medycynie ludowej może być kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt (to już dzielenie włosa na czworo i jest niepraktyczne, ale niektórzy tak "pracują" i tak uczą).

Przykładanie wełny to taki prosty ludowy sposób, który może wykonać każdy. Są jeszcze rytuały, ale tutaj trzeba już znać podstawy (w tym BHP), rozumieć tekst i akceptować stylistykę, bo ta ludowa nie każdemu pasuje (np. mag ceremonialny może się w tym czuć dziwnie). Rytuałów na kołtun jest pierdyliard i trochę, bo to częsta dolegliwość - bardziej chrześcijańskich (z Jezusem, Maryją, Świętymi) i mniej (z ogniem, Zarią, ludowymi istotami).

Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Postautor: szamka » 08 lis 2016, 14:13

Może być też przewianie, przestrach, nierw - to w zależności od tego jaką symptomatologię przyjmuje osoba praktykująca.

Nie do końca rozumiem. Kołtun we włosach może się zrobić w wyniku przewiania czyli przeciągu, w wyniku przestraszenia się i z nerw ?

Przykładanie wełny to taki prosty ludowy sposób, który może wykonać każdy.

Nie każdy.Jakieś szczegóły trzeba znać zaloty
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion

Postautor: Verm » 08 lis 2016, 16:26

Nie do końca rozumiem. Kołtun we włosach może się zrobić w wyniku przewiania czyli przeciągu, w wyniku przestraszenia się i z nerw ?

W zasadzie to tak.
Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Postautor: vein » 20 lis 2016, 08:30

Elie, czy temu kołtunowi towarzyszyły jakieś dolegliwości, bóle, w przypadku uroku bywa tak równocześnie. Nie wiem jaką metodą się posłużyłaś.Osobiście stosowałam chyba dość skuteczną; naturalną wełnę namocz w święconej i posolonej wodzie i zostaw na noc. Kiedy wyjmiesz wełnę i wysuszysz nałóż ją na głowę.Modlitwę do tego rytuału znajdziesz na pw. :)
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny

Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

PoprzedniaNastępna

Wróć do Klątwy i uroki