Kompendium wiedzy o medytacji

Kompendium wiedzy o medytacji

Postautor: Asper » 25 lip 2013, 15:29

Medytacja świetnie wpływająca na energetykę, zwiększając pojemność ciała energetycznego - zalecana dla wszystkich, a zwłaszcza dla osób przemęczonych, oraz uzdrowicieli.

Usiądź wygodnie z wyprostowanymi plecami. Rozluźnij ciało i umysł. Przyłącz czubek języka do podniebienia tuż za zębami. Skieruj swoją uwagę na bezkształtny strumień powietrza, który wchodzi i wychodzi przez czubek nosa. Dźwiękom i myślom pozwól swobodnie przepływać - nie oceniając ich.

Po chwili zacznij sobie wyobrażać nad głową kulę białej, świecącej energii, która zaczyna się kondensować z powietrza. Na początku jest małym punktem, który powoli zaczyna przybierać na wielkości osiągając w końcu średnicę około jednego metra. Kiedy już to zrobisz, energia [z niej] zacznie do ciebie wpływać przez czubek głowy, powoli spływając na całe twoje ciało- każdą komórkę, każde połączenie nerwowe i energetyczne. Spływa coraz niżej (czubek głowy, głowa, szyja, barki i klatka piersiowa, ręce i brzuch etc.), wypełniając cię kompletnie, jednocześnie wypierając cały brud i energię chorobową w kierunku twoich stóp (tak jak tłok wypiera wodę ze strzykawki). Kiedy znajdzie się w okolicy kolan - zacznie być wypierana przez czakry stóp na zewnątrz twojego ciała. Kiedy cała energia chorobowa zostanie wyparta, zacznij wizualizować taką samą kulę białej, świecącej energii tuż pod sobą. Kiedy będziesz gotowy, energia zacznie wpływać do ciebie poprzez czakry stóp, wędrując coraz wyżej, aż w końcu jej nadmiar wypłynie przez czubek głowy i zaleje zewnętrzną powłokę ciała. Kule energii znikają. Jesteś pełen białego światła.
Twoim zadaniem teraz, jest wykonanie 3 obrotów energii w przód, w tył, oraz z lewej na prawą. Energia ze stóp zaczyna płynąć do góry, przez twoje łydki, uda, plecy i tył rąk, kark, dociera do czubka głowy, i od czubka poprzez twarz, klatkę piersiową i przód rąk, przód ud, dociera z powrotem do czakr stóp (to jest jeden pełny obrót energii do tyłu). Wykonaj ten obrót trzy razy. Następnie trzy razy w przeciwną stronę. Następnie trzy razy przelej wewnątrz siebie energię z lewej strony ciała na prawą i odwrotnie.
Kiedy skończysz, powoli wstań, i energicznie strzepnij kilkukrotnie nadmiar energii ze swojego ciała.

Medytację tą można wykonywać codziennie.
Nie ma drogi do wolności, wolność jest drogą.
Nie ma drogi do szczęścia, szczęście jest drogą.
Nie ma drogi do oświecenia, oświecenie jest drogą.

Awatar użytkownika
Asper
 
Posty: 47
Rejestracja: 22 lip 2013, 15:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 7

Kompendium wiedzy o medytacji

Postautor: Matiska » 11 wrz 2013, 14:05

Ostatnio widziałam artykuł, w którym było napisane, że medytacja rzeczywiście działa, a w mózgu tych, którzy ją stosują rzeczywiście zachodzą zmiany i niektóre części powiększają się nawet o kilka procent - co oczywiście korzystnie wpływa na całe funkcjonowanie organizmu.
Życzę miłego dnia
Awatar użytkownika
Matiska
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2013, 13:54
Lokalizacja: Kraków
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 7

Kompendium wiedzy o medytacji

Postautor: Mentor » 24 mar 2015, 13:05

Używacie jakiś medytacji kierowanych? Jakie polecacie?

Ja czasem tą robię...

https://www.youtube.com/watch?v=r5kZGSSToIo
Mentor
Niewymowny
 
Posty: 112
Rejestracja: 05 sie 2014, 21:31
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 11

Kompendium wiedzy o medytacji

Postautor: Nut » 03 maja 2015, 14:06

Zanim zaczniemy medytować należy odpowiedzieć na pytanie - do czego służy i na czym polega medytacja? Nie każdy rodzaj medytacji jest odpowiedni dla wszystkich.

Dla tych którzy nie mogą zasnąć

Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2643
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Kompendium wiedzy o medytacji

Postautor: Ankol18 » 08 sie 2015, 12:21

Medytować powinny głównie osoby, które w życiu mają jakiś problem, coś je dręczy, są zestresowane, rozdrażnione, mają problemy z bezsennością, nieprawidłowym odżywianiem, nie potrafią poradzić sobie z bolesnymi wydarzeniami z przeszłości lub panikują na myśl o przyszłości, nie radzą sobie w kontaktach z innymi ludźmi, mają problemy zdrowotne, odczuwają brak równowagi emocjonalnej i psychicznej.

Zacytuję słowa szwajcarskiego psychologa i psychiatry C.G.Junga, które brzmią:
"Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem."

Mamy rozumieć przez to, że powinniśmy spróbować wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować na przykład medytacji, które nie jest zarazem ani trudna, ani też łatwa, ale jest jedną z najstarszych technik, dzięki której wydobędziemy swój wewnętrzny potencjał.
Amerykański lekarz Deepak Chopra, powiedział, że "Medytacja to odkrywanie kim jesteś na głębszym poziomie niż Twoje codzienne myśli.”Medytacja pozwala nam zajrzeć w głąb siebie, lepiej zrozumieć siebie i otaczający świat... Można też potraktować medytację jako praktykę odprężającą, poprawiającą pamięć, koncentrację i kreatywność.

Z regularnej medytacji płynie więcej korzyści niż nam się wydaje. M.in.:
- medytacja rozluźnia mięśnie i organy oraz uspokaja umysł, a dzięki temu wzrasta odporność na stres
- w efekcie medytacji ulega poprawie nasza kondycja zdrowotna
- jest źródłem twórczych pomysłów
- pozwala lepiej rozumieć ludzi wokół, ponieważ stymuluje nasz mózg i wyostrza intuicję
- wpływa na intensywniejsze doznania seksualne.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.

Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Kompendium wiedzy o medytacji

Postautor: Elie » 11 sie 2015, 11:19

Można też potraktować medytację jako praktykę odprężającą, poprawiającą pamięć, koncentrację i kreatywność.

I o to głównie chodzi w medytowaniu - o odprężeniu naszego mózgu. Cały dzień o czymś myślimy, tęsknimy, często martwimy etc. Mózg pracuje na wysokich obrotach. Noc - sen powinien przynosić ukojenie, ale nie zawsze tak się dzieje. W nocy nasza podświadomość segreguje wszystko i de facto nasz mózg nadal pracuje.Miewamy sny, czasem koszmarne i trudno po takiej nocy o spokojny dzień.

W medytacji chodzi o wyciszenie naszego umysłu i wyeliminowanie z niego naszych negatywnych myśli, wspomnień, które utrudniają nam życie, pójście do przodu, hamują rozwój. Podobnie czynimy z komputerem - resetujemy i zaraz szybciej chodzi.

Dobrym rozwiązaniem jest tak wyśmiewany różaniec. Nasze babcie instynktownie pomagały sobie. Póżniej było im łatwiej znieść następne wydarzenia dnia codziennego. Kiedyś nie było psychoanalityków, hipnozy, przynajmniej nie dla prostych ludzi.
Nie każdy jest Chrześcijaninem. Wtedy możemy posłużyć się metodą Buddyjską. Pozycja lotosu jest najlepszą do medytacji.

Obrazek


Buddyjskim odpowiednikiem różańca jest Mala
Obrazek ObrazekBuddyjska mala do medytacji, różaniec buddyjski, różaniec do medytacji.
Mala jest używana do wszelkiego rodzaju praktyk dharmicznych, takich jak np. odliczanie ilości powtórzeń mantry imion Buddy, liczenia pokłonów itp.
Mala jest złożona ze 108 korali nawleczonych na pewien rodzaj linki. Mniejsze male mogą mieć mniej korali:
- połówka 1/2 - 54 korali,
- ćwiartka 1/4 - 27 korali.
- 1/6 - 18 korali
Mala może być wykonana z drewna, nasion lub kamieni szlachetnych i półszlachetnych.


Cytując starożytny tekst buddyjski Dhammapada:

Prawdziwie cudownym jest opanowanie umysłu, tak trudnego do okiełznania, zawsze prędkiego w chwytaniu wszystkiego, czego tylko zapragnie. Opanowany umysł przynosi szczęście.
Ani matka, ani ojciec, ani żaden inny krewny nie może przynieść człowiekowi większego dobra niż jego własny, dobrze nakierowany umysł
.”

(Przekład Zbigniewa Beckera)
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31483
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Kompendium wiedzy o medytacji

Postautor: Nut » 14 sie 2015, 12:53


WSŁUCHUJĄC SIĘ W BICIE SWOJEGO SERCA. Nów Księżyca w znaku Lwa 14.08.2015
Z bloga Marii Moonset:

"Nów w Lwie jest czasem kiedy zwracamy się do wnętrza po to by odnaleźć to co w nas wymaga wyrażenia, twórczej ekspresji, zasilenia energią ognia. Znak Lwa patronuje naszemu sercu, dlatego jest to dobry czas na to by posłuchać tego co ono nam mówi, wsłuchać się w swoje uczucia, przypomnieć to co jest dla nas naprawdę ważne i co nas odżywia. (...)

(...) połączonym energiom Słońca i Księżyca w Lwie będzie towarzyszyć Wenus, która retrogradując pomaga nam uwolnić się od tego wszystkiego co oddziela nas od miłości, a co zazwyczaj ma źródło w naszej przeszłości. (...)"

MEDYTACJA:

Usiądź w wygodnej pozycji z prostym kręgosłupem i weź kilka głębokich wdechów do przepony. Wydychając powietrze wizualizuj, jak Twoje ciało opuszczają wszelkie napięcia i niechciane emocje, a Twój umysł oczyszcza się z szalejących w nim myśli. Wdychając powietrze zobacz oczami wyobraźni jak Twoje ciało wypełnia przyjemne rozluźnienie, a Twój umysł zapada się w ciszę.

Kiedy poczujesz się gotowa/-y unieś obie dłonie i połóż je jedna na drugiej na sercu lub w miejscu, gdzie zlokalizowana jest czakra serca. Przez chwilę wczuj się w bicie swojego serca. Niech cała Twoja uwaga zostanie skupiona właśnie na nim. Po chwili zmień pozycję dłoni, tworząc z nich jakby platformę, i wyobraź sobie, że Twoje serce za sprawą Twojej woli przenosi się na tą właśnie platformę. Teraz nie tylko możesz je czuć, ale również usłyszeć oraz zobaczyć.

Przyjrzyj mu się dokładnie. Co widzisz? Jak wygląda Twoje serce? Czy wygląda zdrowo? Jaki ma kolor? W jaki sposób odczuwasz jego bicie? Czy coś znajduje się wokół niego? Czy coś je plącze, zniewala, ogranicza? Serce to dla nas ośrodek Miłości. Wczuwając się i obserwując swoje serce postaraj się więc odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest tam coś, coś oddziela je/Miłość od Ciebie samej/-ego/?

Jeśli nie odnajdujesz niczego, co uważasz za niesłużące Ci (to Ty podejmujesz decyzję, co Ci służy, a co nie), to wspaniale! Jeśli jednak odnajdujesz więzy, naleciałości, brud, który pragniesz usunąć, to czy jesteś w stanie zrobić to przy pomocy wizualizacji i swojej woli? Może trzeba coś przeciąć, może zmyć, a może wystarczy serce utulić. Co mówi Ci intuicja? Jaką formę „naprawy” podpowiada Ci Twój własny umysł? Jakie symboliczne czynności przemawiają do Twojego wnętrza? Gdzie dla Ciebie kryje się magia i jak będzie wyglądał Twój własny rytuał odzyskiwania lepszego kontaktu z Miłością, którą masz w sobie?

Medytację zakończ wizualizując jak Twoje serce powraca na swoje miejsce, a następnie jeszcze przez chwilę ponownie przyłóż dłonie na klatce piersiowej, wczuwając się w jego bicie i wyczuwając czy pojawiła się jakakolwiek zmiana.


Jeśli prowadzisz dziennik, na koniec zapisz swoje reflekcje i odczucia.

BB,
Mojmira

http://mojmira.blogspot.no/2015/08/wsuc ... a-now.html
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2643
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Re: Kompendium wiedzy o medytacji

Postautor: Nut » 18 sie 2015, 08:01

Czas Medytacji Księżycowej to piątek między 16:48 a 16:58. Godzina kulminacji nowiu to 16:53 polskiego czasu. Intencje na ten czas to rozpalenie wewnętrznego ognia inspiracji, pasji, kreatywności i miłości :) Intencje dla Świata: niechaj każda osoba odkryje iskrę miłości do siebie :)

***
Podczas Pełni wychodzimy w świat z naszymi intencjami i możemy się dzielić naszą energią z całym światem, natomiast podczas Nowiu warto wejść w głąb siebie i skontaktować się ze swoim źródłem. To właśnie będziemy robić synchronicznie, wraz z umierającym i odradzającym się Księżycem :) Wyobrażacie sobie jaka moc może płynąc z połączenia w medytacji tak wielu osób zjednoczonych ze swoim źródłem?


Tak jak zawsze zaczynamy medytację na 5 minut przed dokładną godziną nowiu i i kończymy 5 minut po. Można zacząć/skończyć wcześniej lub później - najważniejsze jest byśmy byli razem i w kontakcie z samym sobą dokładnie o 16:53. Każdy medytuje tak jak sam czuje, lubi, potrafi. Nie ma lepszych lub gorszych form, kluczem jest uważność i intencja, a także podążanie za tym co czujecie. :) Może pojawić się śpiew, taniec, mogą przyjść słowa lub cisza, mogą przypłynąć uczucia, wizje, odczucia w ciele. Wszystko jest informacją jaką ma dla nas na ten moment kosmos :)


Pełnia Księżyca jest czasem wypowiadania życzeń, odprawiania rytuałów i celebrowania. Nów jest czasem oczyszczenia się z tego co nam nie służy i zapraszanie nowego.


Od pewnego czasu opisuję znaczenie kolejnych pełni i nowiów po to przywrócić świadomość cyklów, które wybijają rytm Matki Ziemi. Ostatnio poczułam, że warto zrobić coś jeszcze. Możemy nie tylko sami wzrastać, przeprowadzać rytuały i wypowiadać intencje, ale też możemy połączyć się we wspólnej intencji dla świata. Mocno czuję, że zjednoczenie dusz, serc i umysłów w tym jednym momencie kiedy pełnia się właśnie do-pełnia będzie miało wyjątkową moc! Zapraszam więc Was do wspólnej medytacji na pięć minut przed tym momentem i pięć minut po. W praktyce to oznacza niestety bardzo różne godziny, czasem głęboko w nocy, czasem w godzinach pracy – wiem, że nie każdy będzie mógł. Czuję jednak, że to ważne by połączyć się właśnie w tym czasie.


Proszę piszcie czy planujecie się włączyć w naszą medytację miłości, zapraszajcie znajomych i udostępniajcie! Im nas więcej tym lepiej! :)

Serdecznie zapraszam do spotkania w księżycowej medytacji!Maria Moonset
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2643
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Re: Kompendium wiedzy o medytacji

Postautor: Elie » 27 sie 2015, 23:44

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31483
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Medytacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości