KONKURS- Czym jest dla mnie ezoteryka.

Re: KONKURS- Czym jest dla mnie ezoteryka.

Postautor: Oliwka » 17 sty 2013, 19:32

Dziękuję, to miłe :), chociaż pisałam to będąc zmęczona i nie umiejąc słowami ogarnąć emocji :).
Wszystko ma swój Boski porządek
Awatar użytkownika
Oliwka
Niewymowny

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 11

Postautor: Elie » 19 sty 2013, 13:40

Ellie pisze:
Ellie pisze:Już po północy

BARDZO DZIĘKUJĘ TYM CO WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE

ZAMYKAM TEMAT_ MOŻLIWOŚĆ UDZIAŁU W KONKURSIE

Teraz czas na oceny. Bardzo proszę pozostałych użytkowników o ocenę prac.
Oceniać będziemy zwykłym podziękowaniem i postem. Ta osoba która zdobędzie najwięcej podziękowań, wygra.
W sytuacji kiedy wszyscy otrzymają taką samą ilość podziękowań, zwycięzcę wybierze administracja.
Zapraszam.

oceniać tez nie chcecie.

Zapraszam,oceniajcie prace.
W przeciwnym wypadku, sama wybiorę zwycięzcę, z powodu braku udziału użytkowników.
Wiecie co, potrafię zrozumieć fakt że nie chcieliście opisywać. Być może niewielu z Was interesuje ezoteryka i nie każdy potrafi opisać
Jednak ocenić, to chyba nic trudnego. Do tego nie potrzeba zdolności literackich, tylko dobre chęci.
Brak udziału nawet tylko w ocenie, nie najlepiej świadczy o użytkownikach forum- wybaczcie, ale tak uważam.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: grazyna1956 » 19 sty 2013, 14:01

Wybaczcie, ale nie umiałam wybrać tej jednej jedynej pracy, dlatego wszystkie dostały ode mnie po punkcie :)
grazyna1956

Postautor: xMoni7 » 20 sty 2013, 14:41

Wczoraj oceniłam jedną z prac, lecz nie zdążyłam wysłać uzasadnienia.

Każda z prac, jest bardzo osobista, wyrażająca emocje piszącego. Ale tylko w jednej odnajduję cząstkę siebie i właśnie w niej dostrzegam bardzo duży związek osoby z ezoteryką. Po za tym bardzo urzekł mnie wstęp dotyczący tego czym ezoteryka jest ogólnie.. do tego zgadzam się z nim. :)
Tą pracą, na którą zagłosowałam jest praca Oliwki. :)
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Waga

Postautor: Elie » 20 sty 2013, 15:37

Ellie pisze:
Ellie pisze:
Ellie pisze:Już po północy

BARDZO DZIĘKUJĘ TYM CO WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE

ZAMYKAM TEMAT_ MOŻLIWOŚĆ UDZIAŁU W KONKURSIE

Teraz czas na oceny. Bardzo proszę pozostałych użytkowników o ocenę prac.
Oceniać będziemy zwykłym podziękowaniem i postem. Ta osoba która zdobędzie najwięcej podziękowań, wygra.
W sytuacji kiedy wszyscy otrzymają taką samą ilość podziękowań, zwycięzcę wybierze administracja.
Zapraszam.

oceniać tez nie chcecie.

Zapraszam,oceniajcie prace.
W przeciwnym wypadku, sama wybiorę zwycięzcę, z powodu braku udziału użytkowników.
Wiecie co, potrafię zrozumieć fakt że nie chcieliście opisywać. Być może niewielu z Was interesuje ezoteryka i nie każdy potrafi opisać
Jednak ocenić, to chyba nic trudnego. Do tego nie potrzeba zdolności literackich, tylko dobre chęci.
Brak udziału nawet tylko w ocenie, nie najlepiej świadczy o użytkownikach forum- wybaczcie, ale tak uważam.
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 21 sty 2013, 10:55

Oceniać będziemy wszyscy na koniec konkursu, w odzielnnych postach, odpowiednio uzasadniając przez 7 dni, czyli do 22 01 2013r

PRZYPOMINAM- jest za mało ocen
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 22 sty 2013, 16:40

Ellie pisze:Oceniać będziemy wszyscy na koniec konkursu, w odzielnnych postach, odpowiednio uzasadniając przez 7 dni, czyli do 22 01 2013r

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 22 sty 2013, 22:05

Ellie pisze:
Ellie pisze:Oceniać będziemy wszyscy na koniec konkursu, w odzielnnych postach, odpowiednio uzasadniając przez 7 dni, czyli do 22 01 2013r

Ile razy można prosić ?
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 22 sty 2013, 22:35

karina20 pisze:Jakie były jej początki

Sami już wiemy, że ezoteryka to, wiedza tajemna czyli przeznaczona, tylko dla grona wtajemniczonych, wybrańców którzy wierzą ,znają się, na doradztwie duchowym. Również jest otoczona sferą tajemnicy.

Moje początki ezoteryki już prawie trwają od kilkunastu lat. Dużo czytałam, zgłębiałam się, literaturą parapsychologiczną, małymi krokami wróżyłam dla siebie. Ale musiałam na bardzo długi czas zrezygnować z mojej pasji. Z powodu mojego kształcenia. Ponieważ edukacja szkolna ważna była dla mnie, aby mieć odpowiednie wykształcenie. Teraz na dzień dzisiejszy wiem o tym, że edukacja była bardzo ważna pod kątem mojej niepełnosprawności.

Teraz przejdę do następnego pytania.

Czym jest dla mnie ezoteryka.

Ezoteryka dla mnie, jest czymś więcej niż bym przypuszczała. Jest to, praca nad sobą, poprzez techniki dywinacyjne, oraz wgląd duszy, do drugiej osoby. Gdzie jest potrzebna cierpliwość, wytrwałość, wiara w to co się robi jest słuszne dla naszego życia, oraz dla drugich osób, pomagając im zrozumieć swoje problemy. Poprzez rozwój duchowy mogę się, uwolnić od niechcianych emocji, oczyszczając umysł z destrukcyjnych przekonań, podnosząc poziom energii, która prowadzi do poprawy samopoczucia, zdrowia, jakości życia. Medytacja nad sobą ma pozytywne znaczenie, aby zmienić nas i nasze relacje ze społeczeństwem. Wystarczy, że kilka minut dziennie medytacji by mogła mi, przynieść spokój, wyciszenie. A przecież nasza decyzja o rozwoju duchowym wynika między innymi z tego, że chce się, coś zmienić w naszym życiu. Obecnie pracuję z kartami tarota, oraz z przesłaniami anielskimi, zgłębiam się też numerologią np. w naszej dacie urodzenia, jest mnóstwo rzeczy zapisanych, które dają wyjaśniają głębszą analizę naszego życia. Dając bardzo dużo wskazówek, do poznania nas samych, z jakimi problemami się borykamy.

Z kolei teraz przejdę
Co dzięki ezoteryce zyskałam.

W tej kwestii chcę przytoczyć moją sytuacje życiową, gdzie nauka ezoteryczna bardzo mi pomogła w mojej egzystencji.
Chce nadmienić, że jestem osobą niepełnosprawną od urodzenia . Mam poważne problemy ze wzrokiem. Osoba niepełnosprawna zawsze, ma inny start w życiu. Jak ze szkołą, z rówieśnikami, sferą emocjonalną, gdzie jest, najważniejsza dla każdego nas. Również sfera zawodowa- ekonomiczna jest uboga w naszym kraju ( chociaż na ten temat dużo się mówi).
Ale na pewne rzeczy też nie mamy wpływu. Moim największym celem życiowym, była operacja na oczy, oraz edukacja, aby móc mieć odpowiednie wykształcenie, pod kątem swojej niepełnosprawności. Od małego dziecka byłam osobą niedowidzącą, nosiłam bardzo grube szkła i oprawki okularów, z tego tytułu, doznałam wiele przykrości w szkole, przez młodzież, oraz osoby dorosłe, pedagogów, którzy nie, byli przygotowani, do pracy z osobami niepełnosprawnymi. Osoby te, nie umiały się dostosować do inności. Co zaważyło, na moim dalszym życiu, pewnych obaw, kompleksów. W tej kwestii pomogła, mi moja mama, oraz jej wiedza ezoteryczna. Moja mama też wróży, ale teraz rzadko, z powodu osobistych problemów. Jak również, z biegiem czasu poznałam dobre osoby, pod postacią niebiańskich pomocników, którzy nam pomogli finansowo w realizowaniu, moich marzeń. Moja mama przygotowując mnie do zabiegu dodawała mi wsparcia, matczynej miłości. Dzięki jej wskazówkom oraz mądrości życiowej i ezoterycznej, jestem inną osobą. Wierzącą w swoje cele życiowe, jak również marzenia. Po zabiegu u mnie dużo się zmieniło. Jestem teraz osobą pewniejszą siebie i osobą sukcesywną. Spełniło się moje największe marzenie. Po jakimś czasie ukończyłam swoje wymarzone studia pedagogiczne, nie zważając na swoją niepełnosprawność, chociaż było ciężko. Teraz ja spełniam swoje marzenia ezoteryczne, pomagając innym osobom wyjść z trudnych sytuacji życiowych, przekazując im swoje przesłania w bycie.

Przejdźmy teraz do pytania
Jakie wymierne korzyści ma ezoteryka, dla mojej osoby.

Korzyści ezoteryczne są dla mnie jak i dla drugich osób zjawiskiem uzdrawiającym. Wiara we własne siły jest niezbędna, jeśli praktykowanie medytacji z technikami na ścieżce rozwoju. Oraz wspierając się modlitwą z niebiańskimi istotami, która przynosi rezultaty w naszym życiu doczesnym. Wewnętrzny głos Boga, jest źródłem wszelkiej wiedzy. To, co mamy usłyszeć i czego potrzebujemy znajduje się wewnątrz naszego własnego serca. Ono bowiem zna odpowiedzi na wszystkie nasze problemy. Jeżeli otworzymy się w pełni na świadomy na cichy, subtelny Głos w naszym wnętrzu ,to otrzymamy każdą informacje i wskazówkę jaką potrzebujemy. Rozwija się nasza intuicja zdolność słyszenia Głosu, pozostając w stałym kontakcie ze źródłem wszelkiej mądrości, co pozwala nam na unikniecie wielu błędów w naszym życiu. Pokonując kolejny stopień na drodze samopoznania się. Medytacja daje stały rozwój zdolności duchowych, ponieważ to, co duchowe pochodzi od duszy. Koncentracja zapewnia skupienie i klarowność w kierowaniu energią.

Ja wybieram pracę Kariny. Praca napisana szczerze, bez zbędnych opisów gloryfikujących miłość. Uważam że o rozwoju i miłości, można wspominać nie tylko biorąc, ale dając. A Karina również daje, co jest widoczne gołym okiem na forum, więc nie ściemnia.A o szczerość wypowiedzi szczególnie mi chodziło.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 23 sty 2013, 00:12

Dziękuję wszystkim za udział.
Policzymy i zobaczymy kto wygrał.Prace do oceny, prześlę również współfundatorce nagrody; właścicielce sklepu http://www.osiem.com.pl.. Ma pełne prawo zabrać głos.
Temat zamykam.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

PoprzedniaNastępna

Wróć do Archiwum