Konkurs piosenek- MOJA PIOSENKA

Konkurs piosenek- MOJA PIOSENKA

Postautor: Elie » 25 lis 2012, 13:52

Myślę ze każdy z nas ma taka piosenkę, jedyną w swoim rodzaju, z która kojarzy się nam niezapomniana miłość.
Być może z innym przeżyciem, równie ekscytującym i bywa że nawet niebezpiecznym.
A może film?
Taką, którą slysząc, macie przyspieszone tętno i bicie serca , czy łzy w oczach.I możecie powiedziec- to jest moja piosenka.

Proszę, podajcie link do piosenki, filmu i uzasadnijcie, opiszczcie historię
Kto dostanie najwięcej podziękowań pod postem, ten zwycięża.
Nagrodą będzie inny kolor nicku oraz ranga, wybrana przez siebie. Np. kolor granatowy a rangą - seksi gril czy Królowa Buław- to tylko taki przykład.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Konkurs piosenek- MOJA PIOSENKA

Postautor: Karolina 17 » 01 gru 2012, 19:31

Cóż, dla mnie taką piosenką jest "People help the people".

Po raz pierwszy usłyszałam ją w szkole, wtedy uczyliśmy się do niej choreografii, przy okazji zaczęłam interesować się tańcem.

Bardzo mi się spodobała, słuchałam jej i tańczyłam albo podśpiewywałam sobie po cichu, a kiedy czułam się zmęczona i pozbawiona energii, ta piosenka wyzwalała we mnie mnóstwo emocji, dodawała sił i pomagała znaleźć wenę.

Miło mi się kojarzy, wywołuje miłe wspomnienia nie tylko z lekcji tańca, ale w ogóle z tamtych dni.
Co prawda nie jest związana z jakimś niezwykłym wydarzeniem, ale dla mnie jest niezwykła. Przypomina mi dni, w których poznałam ważną dla mnie osobę i zyskałam inny sposób patrzenia na świat; dni, w których się zmieniłam.
"Umysł jest tym, co nas ogranicza; ego jest jego częścią. To jaźń duszy daje nam pewne pojęcie o wolności."
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 11

Postautor: Karolina 17 » 03 gru 2012, 17:28

Ellie, a tak w ogóle, to jak długo będzie trwał ten konkurs?
"Umysł jest tym, co nas ogranicza; ego jest jego częścią. To jaźń duszy daje nam pewne pojęcie o wolności."
Awatar użytkownika
Karolina 17
Gawędziarz

Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 11

Postautor: Elie » 03 gru 2012, 18:47

Nie wiem, do świąt może.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Esencja » 04 gru 2012, 00:51

Wieczny sen...

Wiele jest piosenek, które zapadają w ucho. Przy niektórych z nich płaczemy, przy innych śmiejemy się, a jeszcze inne zapadają nam w pamięć, gdyż jakieś wydarzenie istotne dla nas towarzyszyło akurat tej melodii. Zapewne znasz to uczucie... I też czasem na twej twarz maluje się uśmiech gdy spacerując w hipermarkecie, czy też pijąc poranną mocną, czarną, kawę z mlekiem w spokoju słyszysz fajną piosenkę z którą masz miłe ciepłe, skojarzenia i wspomnienia.

Też taką mam. W sumie mam ich wiele. Ale chce opowiedzieć o tej jedynej, nietypowej.

Jestem... martwa!?

Chyba każdy miał w swoim życiu moment, kiedy wszystko się burzy niczym domek z kart, nie wiadomo w którym kierunku człowiek powinien w swoim życiu iść... Zaczyna szukać odpowiedzi po co? jak? i... dlaczego? Ale nic na myśl nie przychodzi... Znam to bardzo dobrze... Pewnej nocy zamknęłam oczy i przypomniała mi się piosenka, którą wielokrotnie słyszałam, ale całkowicie zapomniałam o niej...

Obudź się!

Podczas słuchania jej naszły mnie różne refleksje, jedne smutne, inne pozytywne... Wszelkie moje marzenia były poza zasięgiem... Było to dla mnie jak patrzenie na świat idealny, który jest za szybką. Przecież tak bardzo chciałam, aby wiele rzeczy pojawiło się w moim życiu... Lecz one nie pojawiały się... Były niczym lot na księżyc, dalekie i odległe. Wszyscy dookoła byli daleko, posuwali się do przodu, małymi krokami coś osiągnęli, a ja?
Nagle moje oczy i umysł otworzyły się... Coś wewnątrz mnie mówiło... walcz! To, że parę razy przegrałaś nie znaczy, że zawsze tak będzie... Nic nie jest niemożliwe, lecz próbuj zdobyć w życiu to co chcesz... Nie siedź bezczynnie... bo nic samo do Ciebie nie przyjdzie... Nie martw się...Czasem aby zbudować coś nowego pewna rzeczy muszą runąć. Bo co zrobisz, jeśli jutro nagle się nie obudzisz?

Pamiętaj

To Ty kreujesz swoją przyszłość!

Esencja
Pismak

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 25 gru 2012, 21:06

Zapominacie o konkursach :(

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: moni104 » 07 sty 2013, 22:09

Nadzieja RH+

http://www.youtube.com/watch?v=NyaSwSgW_y0
Z moja pierwszą miłością mi się kojarzy, jak zerwałam, a później płakałam... Próbowałam się pogodzić z tym,że on później nie chciał wrócić, często do tej piosenki płakałam grając ją na gitarze(a raczej próbując brzdękać) i później jak się pogodziłam z tą całą sytuacją... Piękne wspomnienia ehhh "Nie ważne co się stanie, ja sercem będę przy Tobie..." i tak jest od 7 lat i będzie dalej :) teraz moja pierwsza miłośc to mój dobry kumpel :usmiech: I tych nocy przepłakanych nikt nie wspomina tylko te fajne, zabawne chwile :)
Per aspera ad astra...

Bo czasami po prostu trzeba odejść i powiedzieć sobie 'pas'...
moni104
Dopiero się rozkręcam

Otrzymał podziękowań: 2 razy

Wróć do Archiwum