Kosmiczny wąż - Ouroboros

Kosmiczny wąż - Ouroboros

Postautor: vein » 07 gru 2016, 14:09

Wąż kiedy utworzył koło wziął swój ogon we własne usta, scalił cały kosmos. Stało się wszystko we wszystkim. Naturalny cykliczny ruch dający wszelkie życie. Kosmiczny wąż-smok scalony w jedno koło jest nazywany Ouroboros (uroborus)

Ouroborus jest mistycznym symbolem i jest bardzo ważny w wielu religiach. W języku koptyckim ouro - znaczy król, ob - wąż. Znany już był w Egipcie 1600 lat p.n.e. Stamtąd przeniósł się do Fenicjan i starożytnej Grecji Platon opisywał planetarny ruch scalony w jedność. Pierwszy opisał węża jedzącego własny ogon, kosmiczny cykl i ciągłość życia we Wszechświecie.

Ouroboros znaczy, życiowy konflikt, kiedy życie mija i przychodzi śmierć ..., ale koniec znaczy też początek ...

Kosmiczny cykl - koło, ukazuje się w połowie jako światło i w połowie jako ciemność - Yang i Yin.

We wszystkich mitologiach świata można spotkać ten symbol:
1. Wikingów (Norse)
2. Hinduskiej
3. przed kolumbijskiej w Środkowej Ameryce
4. w Zachodnio Afrykańskiej
5. Vodou (Vudu)
6. Greckiej
7. Egipskiej


(Herkules)

Herkules miał nie łatwe zadanie zlecone przez króla Eurystesa aby zabić węża Hydrę, która posiadała 9 głów

Hydra - zwana wężem wodnym jest najwęższym i najdłuższym gwiazdozbiorem. Przechodzi z północnej półkuli aż do południowej. Jej nazwa pochodzi od mistycznego węża, z którym walczył Herkules. Najjaśniejsza gwiazda w tym gwiazdozbiorze, którą opisał Ptolemeusz, starożytny matematyk i astrolog
nazywa się Alphard.

Apollo zabija Pytona, weża-smoka strzegącego wyroczni Temidy w Delfach. Zabójstwo Pytona było wielkim bohaterstwem, ale i przekleństwem, z którego należało się oczyścić.

W mitologii Hinduskiej Indra wedyjski bóg zabija Wrytę - demona w formie gigantycznego węża lub smoka, jednego z assurów, który powodował suszę. Indra zasłynął z tego wydarzenia jako pogromca demona suszy Wryty.Drzewo Życia - drzewo nieśmiertelności. Opisane w Biblii, chytry wąż kusi Ewę i w greckiej mitologii wąż Ladon okręcił się na drzewie jabłoni w ogrodzie Hesparidesa i strzegł złotych jabłek. Ogrody Hesparidesa były w okolicy góry Atlas w Libii.

Mitologia Majów określa węża jako pojazd niebieskich ciał takich jak słońce i gwiazdy.

Egipska Bogini Nut trzyma cały Wszechświat, wspierając się na rękach i nogach tworząc łuk, jest symbolem narodzenia i transformacji (odnowy).

Znany wąż Majów "quetze", przez, który otrzymywali swoje wizje ci którzy kontaktowali się z Bogiem. Dla Majów wąż był połączeniem między duszą w świecie fizycznym i Absolutem.

W Kambodży główną rolę odgrywa wąż Naga.

Ouroboros jak wierzy wielu odnosi się też do Mlecznej Drogi opisywanej w starożytnych pismach jako świetlistego węża zamieszkującego w niebie.

Kosmiczna istota nie potrzebowała oczu bo nie było niczego co można było by oglądać.
Nie potrzebowała uszu bo nie było niczego co trzeba było słuchać i kosmiczny wąż zamknął swój okrąg, podzielił się na dwie równe części: dzień i noc. Dzień jest cyklem narodzin.Ouroboros - cykliczna Natura Wszechświata tworząca się poprzez zniszczenie życia i śmierć. Kiedy wąż ukąsi własny ogon, życie - odradza się.

Koło czasu, 12 potężnych dywizji w pełni manifestuje się poprzez doświadczenie człowieka. Następuje unia między materią i duszą.

Mijający czas - wczoraj i jutro, śmierć i zmartwychwstanie. Dwa bieguny - natura męska i żeńska splatają się w jedność - Androgenus, komplet, powrót do jedności. Ostatni dzień twojego życia jest też pierwszym dniem nowego.

Kogo ukąsi wąż i przejdzie śmiertelną agonię, cierpienie ciała i duszy wyzwala już nową naturę, która popycha do nowego życia ...

12 spirali świadomości łączy się tworząc nowy ruch. Koło karmy zamyka się i otwiera kosmiczny zegar gwiezdną furtkę, uruchamia 12 nitek DNA.

Rok 2012 będzie rokiem smoka. Na ten czas są spodziewane wielkie kosmiczne zmiany. W 21 grudnia, według kalendarza Majów w centrum galaktyki utworzy się kosmiczne łono, miejsce śmierci, transformacji, regeneracji i odrodzenia. Będzie to bardzo mocny astrologiczny moment. Różne krążą na ten temat przepowiednie i różne scenariusze wymyślają ludzie.

"... I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego. Lecz nie przemógł i nie było już dla nich w niebie miejsca I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodził cały świat: zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie. (Obj. Św. Jana 12:7-9)

13 000 lat temu kiedy przypadł czas na połowę tego kosmicznego cyklu, 26 000 lat zginęło wiele kultur. Według przepowiedni proroków i ten nadchodzący okres nie będzie lekki. Zapowiadają upadek technologii i wielki chaos we wszystkich gałęziach życia. Potężne zmiany pogody i kataklizmy, ma nastąpić przebiegunowanie naszej planety."... A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje na niebie
swoim blaskiem i gwiazdy spadać będą z nieba i moce niebieskie będą poruszone. I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi i ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą... " (Ew. Św Mateusza 24:29-30)Pomiędzy czerwcem 2004 i czerwcem 2012 jest spodziewane Drugie Przyjście Chrystusa. (potężna fala Świadomości Chrystusowej) Nowa Energia z Drogi Mlecznej poprzez nasze słońce wpłynie na Ziemię, wniknie w ludzkie mózgi. Podwójny helix DNA ożywi swoją pamięć. Nastąpi synchronizacja w człowieka mózgu i sercu. Ouroboros zamknie swoje łono. Ziemia zmieni pozycję i zaistnieje w piątym wymiarze.

"... Dzień dniowi przekazuje wieść, a noc nocy podaje wiadomość. Nie jest to mowa, nie są to słowa, nie słychać ich głosu... a jednak po całej ziemi rozbrzmiewa ich dźwięk I do krańców świata dochodzą ich słowa ..."
(Psalm 19:3-5)Vancouver
29 June 2007
WIESŁAWA
Każde marzenie dane jest nam wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia.
Richard Bach
Awatar użytkownika
vein
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2016, 00:50
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Kosmiczny wąż - Ouroboros

Postautor: Nice » 08 gru 2016, 01:19

Pomiędzy czerwcem 2004 i czerwcem 2012 jest spodziewane Drugie Przyjście Chrystusa. (potężna fala Świadomości Chrystusowej) Nowa Energia z Drogi Mlecznej poprzez nasze słońce wpłynie na Ziemię, wniknie w ludzkie mózgi. Podwójny helix DNA ożywi swoją pamięć. Nastąpi synchronizacja w człowieka mózgu i sercu. Ouroboros zamknie swoje łono. Ziemia zmieni pozycję i zaistnieje w piątym wymiarze.

Skąd w symbolice węża taka bzdura. Nic takiego się nie stało.
“Spotkanie dwóch osobowości jest podobne do kontaktu dwóch chemicznych substancji – jeżeli zachodzi interakcja, obie zostają przemienione.„

C. G. Jung

Awatar użytkownika
Nice
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 269
Rejestracja: 12 cze 2016, 21:20
Podziękował : 107 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Kosmiczny wąż - Ouroboros

Postautor: Elie » 14 gru 2016, 04:26

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31483
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Kosmiczny wąż - Ouroboros

Postautor: Nut » 14 gru 2016, 13:17

Info z wiki;

Literatura
Uroboros jest ważnym symbolem w sadze o wiedźminie Sapkowskiego, zwłaszcza w tomie Pani jeziora.

W Podróżach Pana Kleksa autorstwa Jana Brzechwy pan Kleks wspomina, że amalikotekotendron „żywi się własnym ogonem, który mu nieustannie odrasta”.

W powieści pt. Grimpow autorstwa Rafaela Ábalosa istnieje tajne stowarzyszenie mędrców o nazwie Uroboros.

Motyw Uroborosa pojawia się również w powieści Zaginiony symbol autorstwa Dana Browna.

Uroboros stał się podstawowym motywem w powieści Sanktuarium Raymonda Khoury’ego.

Motyw Uroborosa można znaleźć również w książkach Alyson Noel.

Motyw Uroborosa pojawia się też w powieści Ostatni Patrol Siergieja Łukjanienki w części trzeciej Wspólny Los.

Jedno z opowiadań Wojciecha Świdziniewskiego nosi tytuł Ourobouros.

Motyw Uroborosa pojawia się w powieści Briana McGreevy’ego zatytułowanej Hemlock Grove.

Uroboros jest symbolem klubu Pandemonium w Trylogii Diabelskie Maszyny Cassandry Clare.

Pierścień z Uroborosem noszą AesSedai w cyklu Koła Czasu.

Podczas Zjazdu Rolnego w powieści Gustawa Flauberta Pani Bovary główny numer spektaklu z fajerwerkami miał przedstawiać „smoka gryzącego własny ogon”.

Uroboros to nazwa imprintu wydawniczego, pod którym Grupa Wydawnicza Foksal publikuje fantastykę.

Smok pożerający własny ogon jako herb rodu Tolandów ze Wzgórza Duchów w książce Uczta dla wron.

W Niekończącej się historii symbol uroboros pojawia się na okładce książki oraz w postaci amuletu Auryn.

Nawiązanie do uroborosa można również odnaleźć w Powrocie Króla J.R.R. Tolkiena w postaci pierścienia Barahira, noszonego przez Aragorna dziedzica Elendila.

W cyklu Nieśmiertelni Alyson Noël uroboros pojawia się jako symbol nieśmiertelności w postaci tatuażu.

Ouroboros pojawił się także w „Thorgalu” Rosinski-Van Hamme zeszyt 17 „Władca gór”.

Muzyka

Widnieje jako biżuteria z brązu na okładce płyty Vulture Culture (1985) grupy Alan Parsons Project.
Bezpośrednie nawiązanie znajduje się w utworze „Uroboro” polskiej grupy Kobong opublikowanym na albumie Chmury nie było (1997).

Odniesienie do symboliki znalazło wyraz w utworze „Annular Eclipse” niemieckiej grupy Maroon zawartym na albumie When Worlds Collide (2006).

Motyw Uroborosa został wykorzystany w utworze muzycznym „Oroborus” francuskiego zespołu Gojira na płycie The Way of All Flesh (2008).

Na płycie The Bedlam in Goliath (2008) zespołu The Mars Volta znajduje się utwór o tytule „Ouroboros”.

Siódmy album japońskiej grupy Dir en grey nosi tytuł UROBOROS (2008).

Na okładce jednej z płyt norweskiego zespołu Turbonegro wyobrażono Uroborosa.

Uroboros widnieje na okładce albumu Spirit the Earth Aflame irlandzkiego zespołu Primordial.

Ouroboros – to nazwa włoskiego zespołu uprawiającego muzykę określaną mianem esoteric dark ambient.

Ouroboros – to nazwa australijskiego zespołu (wcześniej znanego jako Dred) wykonującego muzykę typu technical death metal.

Tytuł i symbolika utworu pochodzącego z czwartego albumu studyjnego francuskiego death metalowego zespołu – Gojira.

Na okładce płyty zespołu Poets of the Fall pt. Alchemy Vol.1.
'
W albumie Psychoterapy Porka Poresa Porkinsona znajduje się utwór o tytule „Uroboros”.

Utwór donGURALesko „Wąż ogonojad”.

Utwór stworzony przez projekt muzyczny Krvavy.

Widnieje na okładce albumu Strenght and Honour zespołu Satanic Warmaster.

Animacja i komiksy
W mandze i anime Fullmetal Alchemist pojawia się znamię Uroborosa, noszą je homunkulusy.

W anime Noein występuje smocza obręcz, która symbolizuje przejście pomiędzy równoległymi rzeczywistościami (uaktywnia się w momencie pojawienia się naszyjnika na szyi głównej bohaterki).

W serii komiksowej Thorgal w tomie Władca gór występuje pierścień o formie Uroborosa.

W mandze Psyren nazwa Uroboros to nazwa asteroidy, która zniszczyła Ziemię.

W anime Tiger & Bunny znak ten jest symbolem pewnej organizacji przestępczej.

W anime Katekyo Hitman Reborn! zwierzak arcobaleno vipera przemienił się w ten znak podczas konfliktu pierścieni.

W serialu animowanym Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu pojawia się Zaginione Miasto Ouroboros, będące stolicą
Wężonów i miejscem uwięzienia olbrzymiego węża – Pożeracza Światów. Dodatkowo symbol Uroboros stanowi symbol Zielonego Ninja – Lloyda.

W anime High School DxD pojawia się smoczy bóg Ophis, będący uosobieniem nieskończoności (Uroboros).

Gry
W grze Diablo 3 jako amulet.

W grze Resident Evil 5, wirus, którym Albert Wesker chciał zarazić całą planetę, nosi nazwę Uroboros.

W grze Dracula na PC był to klucz do drzwi.
'
W grze MMORPG Mabinogi Uroboros w postaci czterech węży wynurzonych z pod ziemi występuje jako główny boss 11. generacji linii fabularnej.

W grze Xenogears był ostatecznym bossem.

W grze BlazBlue: Continuum Shift postać Hazama posiada atak „Ouroboros”, zaś pełna nazwa jego broni brzmi „Geminus Anguium: Ouroboros”.

W grze Wiedźmin 2: Zabójcy królów jest on ekranem ładowana oraz pojawia się przy śmierci gracza.

W grze Golden Sun: Dark Dawn istnieje lokacja o nazwie „The Ouroboros”, w której znajdują się schody w postaci węża.

Uroboros w formie graficznej był tematem Global Game Jam (2012), w którym zespoły z całego świata (245 lokalizacji z 48 krajów) tworzyły gry w 48 godzin.

Uroboros jest symbolem serii gier fabularnych zwanych jako Nowy Świat Mroku.

W grze Silent Hill występuje przedmiot o nazwie „Disc of Uroboros”, służący do otwarcia drzwi do ostatniego przeciwnika.

W Fallout: New Vegas: Old World Blues jeden z doktorów nazywa się Borous, co w późniejszej fazie okazuje się zniekształconą nazwą Uroboros.

W grze The Elder Scrolls Online symbol przedstawiający trzy zwaśnione przymierza, które walczą między sobą o wspólne przetrwanie Tamriel.

W grze Planescape: Torment występuje przedmiot o nazwie Wężowy Pierścień, zwiększający odporność właściciela na trucizny i magię. To mały wąż gryzący się w ogon zamrożony na kształt obrączki.

W świecie „God Of War” występuje artefakt o nazwie Amulet Uroborosa, zdobywany po zabicu bossa w Świątyni Delfickiej. Daje możliwość cofnięcia w czasie danego obiektu, powodując jego rozpad lub regenerację. Wygląd amuletu przedstawia zniekształconego Uroborosa oplatającego niebieski kamień szlachetny.

W grze „Broken Sword 5" pojawia się „Ouroboros” jako symbol tajnego bractwa.

W grze Payday 2 jako wzór do ozdobienia maski.

Filmy
Uroboros jest znaczącym motywem w amerykańskim serialu telewizyjnym Millenium (1996-1999).

W serialu Z archiwum X, w epizodzie „Never Again”, agentka Dana Scully tatuuje sobie wizerunek Uroborosa, Odcinek został napisany przez scenarzystów serialu Millennium.

Radio
W audycji Od początku węża do węża końca, stanowi logotyp słuchowiska.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2643
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0


Wróć do Słownik symboli

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości