Książki i filmy o Wicca

Książki i filmy o Wicca

Postautor: Verm » 09 gru 2015, 21:04

Horrory raczej odbiera się wprost

Być może, ale ten do nich nie należy. Stąd między innymi "film egzystencjalny". To zupełnie inny typ niż dajmy na to "Dracula", "Koszmar z ulicy Wiązów", czy cykl "Laleczka Chucky".

Pokazuje społeczność jaka w pewnym okresie faktycznie istniała i należała do świata czarownic.

Nie bardzo, ale taka właśnie rola filmu, żeby widz wpoił sobie takie przekonanie.

Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Droga życia: 8

Książki i filmy o Wicca

Postautor: Elie » 10 gru 2015, 15:49

Kult – horror koprodukcji amerykańsko-niemiecko-kanadyjskiej z 2006 roku w reżyserii Neila LaBute; remake brytyjskiego filmu z 1973 roku pod tym samym tytułem, w którym główne role grają Nicolas Cage oraz Ellen Burstyn. Wikipedia

Pokazuje społeczność jaka w pewnym okresie faktycznie istniała i należała do świata czarownic.

Verm
Nie bardzo, ale taka właśnie rola filmu, żeby widz wpoił sobie takie przekonanie.

Komu i dlaczego na tym zależało ?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Książki i filmy o Wicca

Postautor: Nut » 11 gru 2015, 10:50

Elie pisze:Kult – horror koprodukcji amerykańsko-niemiecko-kanadyjskiej z 2006 roku w reżyserii Neila LaBute; remake brytyjskiego filmu z 1973 roku pod tym samym tytułem, w którym główne role grają Nicolas Cage oraz Ellen Burstyn. Wikipedia

Verm

Ja bym się nie doszukiwała drugiego dna ani przesłania. Film jest klasycznym horrorem, opartym na starożytnym kulcie płodności. Tak bywało. Bohatera filmu nie nazwałabym dewotem. Był zwyczajnie wierzącym człowiekiem, kuszonym przez czarownicę - tu jedynie możemy mieć do czynienia z alegorią - czarownica jest diabłem. Oparcie się pokusie nie można zaliczyć do dewocji.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Książki i filmy o Wicca

Postautor: Verm » 11 gru 2015, 17:24

Kult – horror koprodukcji amerykańsko-niemiecko-kanadyjskiej z 2006 roku w reżyserii Neila LaBute; remake brytyjskiego filmu z 1973 roku pod tym samym tytułem, w którym główne role grają Nicolas Cage oraz Ellen Burstyn. Wikipedia

Wersja z 2006 roku rzeczywiście jest horrorem i to w dodatku dość kiepskim, który nie odniósł sukcesu kasowego. swersja z lat 70tych to zupełnie inna historia - okresla się go mianem "mystery horror", ale wielu krytyków twierdzi, że to nie tyle horror co thriller egzystencjalny, czy nawet dramat.

Reżyserowi. Chciał zbudować odpowiedni nastrój u widza. Stąd m.in. plansza wstępna, która ma sprawiać wrażenie, że film opera się na obserwacji realnego społeczeństwa.

Film jest klasycznym horrorem, opartym na starożytnym kulcie płodności.

Nie bardzo.

Odnośnie tego czy film jest horrorem i czy bohater jest dewotem czy nie - polecam artykuł na angielskiej wikipedii i ten tekst dotyczący filmu: http://film.org.pl/r/lata70/kult-26485/

Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Droga życia: 8

Książki i filmy o Wicca

Postautor: Nut » 14 gru 2015, 15:04

Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 416 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Wicca