KURS ASTROLOGII

KURS ASTROLOGII

Postautor: Elie » 13 mar 2013, 19:51

Kurs astrologii
Autor: Astromix
Data publikacji: 01.12.2012.
Astrologia w praktyce

Wśród wielu osób, zarówno tych znających astrologię na wskroś, jak i tych, którzy nie mieli do tej pory okazji na merytoryczne podejście do tego tematu, istnieje głębiej nieuzasadnione przekonanie, że z horoskopów można wyczytać dosłownie wszystko. Profesjonalni astrolodzy posługują się w interpretacji horoskopu wieloma skomplikowanymi technikami, za pomocą których potrafią wytłumaczyć i uzasadnić astrologicznie każde przeszłe wydarzenie, oczywiście pod warunkiem, że o tym, co się kiedyś wydarzyło, dokładnie się im najpierw opowie. Jeżeli pytanie klienta dotyczy przyszłości, sprawa nie jest już taka prosta i oczywista, a udzielone wskazówki, porady i przepowiednie, są przeważnie tak ogólnie sformułowane, że siłą rzeczy zawsze się sprawdzają. Warto tutaj wspomnieć o zamierzchłych czasach, kiedy prognozy nadwornych astrologów, jeśli były trafne, przynosiły im sławę i bogactwo, ale za omyłki i przepowiednie wyssane z palca, łatwo mogli zapłacić głową. Oczywiste jest, że w tej sytuacji przykładali wszelkich starań, aby ich analizy i wskazówki były odpowiednio niejasne i niejednoznaczne, przez co pozostawiały bezpieczny margines różnorodnych interpretacji (o dobrą pracę też kiedyś było trudno).

W telegraficznym skrócie, praktykę astrologiczną można przedstawić następująco:

Poznajesz kogoś ciekawego, na początku nic o nim nie wiesz, zaczynasz budować sobie obraz tej osoby rozmawiając z nią, wiele dowiadujesz się z relacji innych ludzi – w astrologii możesz to zrobić za pomocą analizy horoskopu urodzeniowego tej osoby.
Gdy jesteście już na przyjacielskiej stopie, to masz na tyle odwagi, żeby spytać o przeszłość i najważniejsze wydarzenia z życia tej osoby – tutaj astrolodzy posługują się tzw. tranzytami, czyli bieżącym i minionym położeniem planet.
Ten KTOŚ przypada Ci do gustu, decydujesz się na bliższy związek, ale chciałbyś być przygotowany na każdy rozwój sytuacji, wiedzieć, czego możesz się w przyszłości spodziewać, jakim wpływom może ta osoba kiedyś podlegać. Dysponujesz już wiedzą o jej charakterze i usposobieniu (pkt 1), znasz jej zachowanie z przeszłości (pkt 2), możesz teraz spróbować spojrzeć w przyszłość – znów analizujesz tranzyty planet przez horoskop urodzeniowy, ale tym razem, wskazówki astrologicznego zegara popychasz do przodu.
Już się pewnie domyślasz, że pierwszą ofiarą Twoich eksperymentów astrologicznych, będziesz oczywiście Ty sam. Jeśli zrozumiesz przy tym subtelną, astrologiczną symbolikę, zaprzęgniesz do pracy intuicję i skorzystasz ze swoich życiowych doświadczeń i obserwacji, to jest duża szansa, że w krótkim czasie, znając tylko czyjąś datę urodzenia, będziesz w stanie:

określić jego/jej charakter, predyspozycje, mocne i słabe punkty osobowości (na podstawie horoskopu urodzeniowego)
stwierdzić, czy pasujecie do siebie i czego się można spodziewać po Waszym związku (w tym przypadku porównujesz Wasze horoskopy urodzeniowe)
spojrzeć w przyszłość, własną i Twojego partnera, ocenić szanse i zidentyfikować zagrożenia (tu korzystasz z tranzytów planet przez Wasze horoskopy urodzeniowe)
Ważne jest, żebyś wiedział i pamiętał, że domeną astrologii jest przypuszczenie, a nie pewność. Horoskop na pewno nie da Ci samych konkretnych odpowiedzi, więc raczej pytaj o to:

czy będzie Ci się materialnie powodziło, a nie: czy wygrasz w LOTTO ?
czy będziesz szczęśliwy i spełniony w małżeństwie, a nie: ilu będziesz miał życiowych partnerów ?
jakie mogą być Twoje dzieci, czy będą sprawiać duże kłopoty, czy może przeciwnie, będą sobie doskonale radziły, a nie: ile i czy aby na pewno będziesz je miał ?
w jakiej pracy będziesz się czuł spełniony i doceniony, a nie: czy dostaniesz posadę w Microsofcie, ewentualnie, czy zostaniesz prezydentem ?
Wielką zaletą astrologii jest to, że daje dużą szansę na dobre rozpoznanie bieżących możliwości, celów życiowych, oraz czasu, w którym mogą one być najlepiej wykorzystane, najpełniej zrealizowane. Możesz uniknąć w ten sposób wielu rozczarowań, nie marnować sił na płynięcie pod prąd, bardziej efektywnie niż dotąd spożytkować cenny czas, oraz mądrze i perspektywicznie ukierunkować swoje dążenia.

Podstawy astrologii »

W następnej części dowiesz się, jak wiele analitycznych technik oferuje astrologia i jak mało z tego będziesz naprawdę potrzebował, do samodzielnej pracy z horoskopem.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31411
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: KURS ASTROLOGII

Postautor: Elie » 13 mar 2013, 19:52

Rodzaje horoskopów

Rozwój cywilizacyjny, szczególnie w dziedzinie środków masowego przekazu informacji, spowodował, że już w poprzednim stuleciu, astrologia przestała być nauką hermetyczną, dostępną tylko dla wybrańców. Globalna wioska gwarantuje możliwość szybkiej wymiany informacji i popycha człowieka na coraz wyższe poziomy jego wiedzy, miejmy nadzieję, że także świadomości. Wielu z nas ma ambicję dorzucić coś do naszego kulturowego dziedzictwa, w wyniku czego, wiele dziedzin wiedzy, leżących dotychczas odłogiem, zaczyna rozwijać się w geometrycznym tempie. Współcześnie, nie jest już problemem dotarcie do informacji, ale wyłowienie z tego gąszczu rzeczy najbardziej istotnych, niezbędnych do swobodnego rozwoju, oraz dostosowanych do aktualnych potrzeb i zakresu posiadanej już wiedzy.

Spróbujmy odnaleźć w astrologii bezpieczne i dobrze spenetrowane akweny, zanim przyjdzie nam ochota rzucić się na głębsze wody.

Najważniejsze informacje w naszej astrologicznej praktyce uzyskamy za pomocą:

horoskopu natalnego (urodzeniowego, indywidualnego), który będzie podstawowym źródłem naszej wiedzy, do jego sporządzenia potrzebna nam będzie data, oraz godzina urodzenia (nie każdy zna swoją godzinę urodzenia, ale damy sobie radę i bez tej informacji)
tranzytów planet, niezbędnych do poznawania przyszłości i spoglądania w przeszłość, horoskop urodzeniowy jest tutaj stop-klatką, a tranzyty dają nam możliwość przewijania "filmu" w przód i w tył
horoskopu partnerskiego (porównawczego), czyli nałożenia na siebie dwóch różnych horoskopów urodzeniowych, z którego będziemy wnioskować o wadach i zaletach różnych, ciekawych znajomości
Powyższe techniki, w zupełności wystarczają do interesującej przygody z astrologią. Pozostałe techniki astrologiczne, którymi można zająć się w dalszej kolejności, to:

progresje prymarne i sekundarne: techniki predykcyjne (odczytujące przyszłość),opierające się na rzeczywistym ruchu planet
dyrekcje: kolejna technika predykcyjna, tym razem czysto symboliczna, niekorzystająca z danych astronomicznych
lunariusz i solariusz: techniki powrotów, za pomocą których oblicza się symboliczne horoskopy na dany miesiąc, lub rok
horoskop kontaktowy (wektorowy): technika synastryczna (porównawcza), polegająca na uśrednianiu pozycji tych samych planet i innych punktów horoskopowych, zawartych w dwóch różnych horoskopach, czyli z dwóch horoskopów robimy jeden i na jego podstawie wnioskujemy o możliwych relacjach partnerskich
astrologia elekcyjna: pozwala na wybranie odpowiedniego momentu dla rozpoczęcia jakiegoś przedsięwzięcia, np. powstania firmy, zawarcia małżeństwa
astrologia mundalna (polityczna): wnioskowanie o losach państw i całych narodów
astrologia horarna (godzinowa): najbardziej magiczny dział astrologii, zasada działania zbliżona do kartomancji (wróżenie z kart), klient zadaje pytanie, astrolog stawia na ten moment horoskop (aktualny obraz ekliptyki) i próbuje w nim znaleźć odpowiedź na zadane pytanie
Osobom rozpoczynającym swoje spotkania z astrologią, proponuję skoncentrowanie się na analizie horoskopów urodzeniowych swoich bliskich i znajomych. To najlepsza droga do poznania symboliki znaków zodiaku, specyfiki planet, oraz domów horoskopowych, czyli prawie wszystkiego, o czym każdy astrolog wiedzieć powinien. Dodatkowo, takie doświadczenie z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości, czy aby to wszystko na pewno „działa”.

Jak wygląda horoskop »

Tymczasem koniec teorii, w następnej części na chwilę zajmiemy się praktyką.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31411
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: KURS ASTROLOGII

Postautor: Elie » 13 mar 2013, 19:57

Horoskop urodzeniowy

Za pomocą darmowego programu Astrology Chart Generator, autorstwa http://www.numedecod.ro (możesz go pobrać i zapisać na swoim komputerze klikając TUTAJ), spróbujemy teraz obliczyć i wykreślić Twój horoskop urodzeniowy.

Poniżej przykładowy zrzut z programu.

ObrazekDla przykładowej Pelasi, urodzonej 12 Stycznia 1972 roku, we Włocławku, o godz. 08:55, wybieramy kolejno:

Z zakładki Year - 1972.
Z zakładki Month - Jan.
Z zakładki Day - 12.
Z zakładki Hour - 8.
Z zakładki Minute - 55.
Z zakładki Time Zone - CET.
Z zakładki Latitude - 52°, 38', North.
Z zakładki Longitude - 19°, 04', East.
Pole wyboru House System pozostawiamy przy Placidus.
Klikamy na przycisk Show It!.


W efekcie, horoskop Pelasi przedstawia się następująco:

Obrazek


Uwagi do obliczania horoskopu:
Time Zone, czyli strefa czasowa.
Dla obszaru Polski mamy do wyboru dwie możliwości:

CET - Central European Time (czas środkowoeuropejski).
EET - Eastern European Time (czas wschodnioeuropejski).
Jeśli urodziłeś się w jednym z okresów podanych poniżej, to wybierasz EET, w pozostałych przypadkach stosujesz CET.

Czas letni w Polsce:

od 1945 IV 29 g.00:00 do 1945 XI 1 g.00:00
od 1946 IV 14 g.00:00 do 1946 X 7 g.02:00
od 1947 V 4 g.02:00 do 1947 X 5 g.02:00
od 1948 IV 18 g.02:00 do 1948 X 3 g.02:00
od 1949 IV 10 g.02:00 do 1949 X 2 g.02:00
od 1957 VI 2 g.01:00 do 1957 IX 29 g.01:00
od 1958 III 30 g.01:00 do 1958 IX 28 g.01:00
od 1959 V 31 g.01:00 do 1959 X 4 g.01:00
od 1960 IV 3 g.01:00 do 1960 X 2 g.01:00
od 1961 V 28 g.01:00 do 1961 X 1 g.01:00
od 1962 V 27 g.01:00 do 1962 IX 30 g.01:00
od 1963 V 26 g.01:00 do 1963 IX 29 g.01:00
od 1964 V 31 g.01:00 do 1964 IX 27 g.01:00
od 1977 IV 3 g.01:00 do 1977 IX 25 g.01:00
od 1978 IV 2 g.01:00 do 1978 X 1 g.01:00
od 1979 IV 1 g.01:00 do 1979 IX 30 g.01:00
od 1980 IV 6 g.01:00 do 1980 IX 28 g.01:00
od 1981 III 29 g.01:00 do 1981 IX 27 g.01:00
od 1982 III 28 g.01:00 do 1982 IX 26 g.01:00
od 1983 III 27 g.01:00 do 1983 IX 25 g.01:00
od 1984 III 25 g.01:00 do 1984 IX 30 g.01:00
od 1985 III 31 g.01:00 do 1985 IX 29 g.01:00
od 1986 III 30 g.01:00 do 1986 IX 28 g.01:00
od 1987 III 29 g.01:00 do 1987 IX 27 g.01:00
od 1988 III 27 g.02:00 do 1988 IX 25 g.02:00
od 1989 III 26 g.02:00 do 1989 IX 24 g.02:00
od 1990 III 25 g.02:00 do 1990 IX 30 g.02:00
od 1991 III 31 g.02:00 do 1991 IX 29 g.02:00
od 1992 III 29 g.02:00 do 1992 IX 27 g.02:00
od 1993 III 28 g.02:00 do 1993 IX 26 g.02:00
od 1994 III 27 g.02:00 do 1994 IX 25 g.02:00
od 1995 III 26 g.02:00 do 1995 IX 24 g.02:00
od 1996 III 31 g.02:00 do 1996 X 27 g.02:00
od 1997 III 30 g.02:00 do 1997 X 26 g.02:00
od 1998 III 29 g.02:00 do 1998 X 25 g.02:00
od 1999 III 28 g.02:00 do 1999 X 31 g.02:00
od 2000 III 26 g.02:00 do 2000 X 29 g.02:00
od 2001 III 25 g.02:00 do 2001 X 28 g.02:00
od 2002 III 31 g.02:00 do 2002 X 27 g.02:00
od 2003 III 30 g.02:00 do 2003 X 26 g.02:00
od 2004 III 28 g.02:00 do 2004 X 31 g.02:00
od 2005 III 27 g.02:00 do 2005 X 30 g.02:00
od 2006 III 26 g.02:00 do 2006 X 29 g.02:00
od 2007 III 25 g.02:00 do 2007 X 28 g.02:00
od 2008 III 30 g.02:00 do 2008 X 26 g.02:00
W następujących latach, w Polsce nie wprowadzono czasu letniego (cały rok obowiązywał czas zimowy - strefa CET): 1950, 1951, 1952, 1953, 1954, 1955, 1956, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1976.

Oznaczenia miesięcy:
I - Styczeń
II - Luty
III - Marzec
IV - Kwiecień
V - Maj
VI - Czerwiec
VII - Lipiec
VIII - Sierpień
IX - Wrzesień
X - Październik
XI - Listopad
XII - GrudzieńLatitude i Longitude, czyli współrzędne geograficzne miejsca urodzenia.
Dla obszaru Polski:

Latitude (szerokość geograficzna), będzie zawsze północna - North (N).
Longitude (długość geograficzna), będzie zawsze wschodnia - East (E).
Współrzędne geograficzne miejscowości w Polsce i na Świecie znajdziesz TUTAJ .

Spod jakiego jesteś znaku ? »

Teraz możemy już spróbować odpowiedzieć na pytanie: Jaki jest Twój znak zodiaku ?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31411
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: KURS ASTROLOGII

Postautor: Elie » 13 mar 2013, 21:54

Jaki znak zodiaku ?

Spróbujmy teraz, na naszym przykładowym horoskopie, nauczyć się podstawowej nomenklatury astrologicznej (w nawiasach: dla znaków zodiaku - nazwy łacińskie, dla planet astrologicznych - nazwy w języku angielskim).

Znaki zodiaku

1 Obrazek Baran (Aries).

2 Obrazek Byk (Taurus).

3 Obrazek Bliźnięta (Gemini).

4Obrazek Rak (Cancer).

5 Obrazek Lew (Leo).

6 Obrazek Panna (Virgo).

7 Obrazek Waga (Libra).

8 Obrazek Skorpion (Scorpio).

9 Obrazek Strzelec (Sagittarius).

10 Obrazek Koziorożec (Capricornus).

11 Obrazek Wodnik (Aquarius).

12 Obrazek Ryby (Pisces).
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31411
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: KURS ASTROLOGII

Postautor: Elie » 14 mar 2013, 12:50

Planety astrologiczne

1 Obrazek Słońce (Sun).

2 Obrazek Księżyc (Moon).

3 Obrazek Merkury (Mercury).

4 Obrazek Wenus (Venus).

5 Obrazek Mars (Mars).

6 Obrazek Jowisz (Jupiter).

7 Obrazek Saturn (Saturn).

8 Obrazek Uran (Uranus)

9 Obrazek Neptun (Neptune).

10 Obrazek Pluton (Pluto).
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31411
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: KURS ASTROLOGII

Postautor: Elie » 14 mar 2013, 12:54

Horoskop podzielony jest na dwanaście znaków zodiaku, oraz na dwanaście domów astrologicznych, które liczymy zaczynając od ascendentu AS, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.
Kolorowe linie łączące planety, to astrologiczne aspekty.
Odszukajmy teraz, w naszym przykładowym horoskopie, pozycje poszczególnych planet. Z opisu po prawej stronie horoskopu, możemy dowiedzieć się, że:

Obrazek


Słońce jest w znaku Koziorożca, w XII domu.
Księżyc jest w znaku Strzelca, w IX domu.
Merkury jest w znaku Koziorożca, w XI domu.
Wenus jest w znaku Wodnika, w I domu.
Mars jest w znaku Barana, w I domu.
Jowisz jest w znaku Strzelca, w X domu.
Saturn jest w znaku Bliźniąt, w III domu.
Uran jest w znaku Wagi, w VIII domu.
Neptun jest w znaku Strzelca, w IX domu.
Pluton jest w znaku Wagi, w VII domu.

Znając położenie planet w swoim horoskopie, możesz już zaryzykować odpowiedź na czyjeś pytanie o Twój znak zodiaku. Weź pod uwagę położenie pierwszych pięciu planet z listy Planety astrologiczne. Są one nazywane w astrologii planetami osobistymi.

Z naszego przykładowego horoskopu, możemy wywnioskować, że Pelasia jest:

w 35% Koziorożcem
w 30% Strzelcem
w 20% Wodnikiem
w 15% Baranem
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31411
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Ogólne informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości