Kwadratura Plutona z Uranem

Kwadratura Plutona z Uranem

Postautor: Katarzyna Południak » 09 lis 2012, 22:17

Spotkanie Plutona z Uranem na naszym nieboskłonie może zaowocować okresem zmian i przewrotów, wywołanych przez siły i układy słoneczne na które nie mamy żadnego wpływu. Radykalne przemiany struktur naukowych, ekonomicznych, politycznych, transformacja pojęć i poglądów, to część prawdopodobnego wpływu Plutona. Uran znany w zodiaku jako wywrotowiec wprowadza całkowicie nowe, nietypowe, nieoczekiwane zmiany. Kiedy Uran z Plutonem tworzy nieharmonijne aspekty, takie jak kwadratura czy opozycja należy spodziewać się wydarzeń, które w sposób bezwzględny, ostateczny i nieodwracalny zrewolucjonizują nasz świat. Przyjrzyjmy się z bliska datą kiedy Uran z Plutonem tworzył krytyczne aspekty.
W 1776 roku Uran tworzy krytyczny aspekt z Plutonem. 4 lipca 1776 roku Kongres w Filadelfii uchwalił Deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Jest to data powstania Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, ale także początkiem niespotykanego w dotychczasowych dziejach cywilizacji rozwoju społeczno-ekonomicznego i politycznego tego nowego państwa. Stany Zjednoczone wywarły ogromny wpływ na rozwój współczesnego świata pod względem politycznym, militarnym, ekonomicznym i kulturalnym.
W latach 1789 – 1792 Uran z Plutonem ponownie tworzą nieharmonijny aspekt. 4 lipca 1789 lud paryski zdobył Bastylię, wydarzenie to dało początek Rewolucji Francuskiej, po której zakończeniu powstaje nowy porządek państwa Francuskiego. Rewolucja Francuska i następująca po niej epoka wojen napoleońskich stała się punktem zwrotnym w dziejach większości narodów europejskich. Jej rezultatem był upadek hamującego rozwój porządku feudalnego i powstanie nowego systemu społeczno politycznego opartego o wolność, równość i braterstwo. Od czasu rewolucji datuje się dynamiczny rozwój gospodarki kapitalistycznej w Europie.
Kolejny negatywny aspekt Urana z Plutonem przypada na rok 1821 był okres zrywania więzów zależności ludów zamieszkujących kontynent Ameryki Południowej od metropolii hiszpańskiej, a w przypadku Brazylii oderwanie się od Portugalii. Rok ten zapoczątkował tworzenie się nowoczesnych, narodowych państw Ameryki Południowej. Rozpoczęła się walka Greków o niepodległość i uwolnienie spod panowania Imperium Osmańskiego.
Wydarzenia w europie w latach 1876-1877 spowodowały ustanowienie nowego porządku politycznego. Powstało szereg niezależnych państw na półwyspie bałkańskim, w tym Bułgaria w 1878 roku. Osłabła pozycja i wpływy imperium osmańskiego na południu europy. Niewspółmiernie umocniły się Prusy i ich wpływy na sytuację w europie. W tym czasie również mogliśmy obserwować na niebie ścieranie tych dwóch tytanów.
Krwawa niedziela w Petersburgu 22 stycznia 1905 spowodowała wybuch rewolucji w Rosji, w której uczestniczyli Lenin, Troci i Stalin, którzy kilkanaście lat później dokonali zwycięskiej Rewolucji Październikowej w rezultacie której powstał Związek Radziecki a w przyszłości system komunistyczny trwający w ZSRR i Europie do 1991 roku. 30 czerwca 1905 – Albert Einstein ogłosił odkrytą przez siebie teorię względności zawierającą równanie E=mc2. To genialne odkrycie otworzyło drogę do badań nad jądrem atomu, tworząc podstawy fizyki jądrowej, która dała ludzkości bombę atomową i elektrownie atomowe oraz liczne urządzenia bez których niemożliwa jest współczesna cywilizacja. W tym czasie Uran i Pluton ponownie tworzą nieharmonijny aspekt.
W latach 1932 – 1934 Uran i Pluton tworzą destrukcyjny aspekt. 30 stycznia 1933 prezydent Niemiec Paul von Hindenburg powołał Hitlera na stanowisko kanclerza w koalicyjnym rządzie (czas dojścia Hitlera do władzy). Dojście przywódcy NSDAP Adolfa Hitlera do władzy w Niemczech 30 stycznia 1933 roku spowodowało, że największe państwo europejskie Niemcy oparło swoją politykę wewnętrzną i międzynarodowa na zasadach ekspansji terytorialnej, wynoszenia narodu niemieckiego ponad inne nacje oraz obłędnego rasizmu. Nieograniczona niczym dyktatura Hitlera i partii nazistowskiej doprowadziła do wybuchu II Wojny Światowej, która pochłonęła 50 mln istnień ludzkich. Są to lata Wielkiego Światowego Kryzysu.
Katastrofa elektrowni jądrowej Fukushima I w 2011 roku miała miejsce w chwili kiedy Uran i Pluton zbliżały się do ścisłego aspektu. Reaktor w którym doszło do awarii napędzany był mieszanką Urana i Plutona. Był to zwiastun tego co może wydarzyć się przy ścisłych aspektach tych dwóch planet. Najbliższa kwadratura przypada na 24 czerwca tego roku, kolejny 19 września, 20 maja 2013, 1 listopada 2013, 21 kwietnia 2014, 15 grudnia 2014 i 17 marca 2014 roku. Natomiast w styczniu 2016 roku ostatni raz połączą się w nieścisłym aspekcie.
Czego możemy się spodziewać w tych latach?
USA, Japonia i kraje Europy Zachodniej mogą stracić przywództwo polityczne i gospodarcze, a przejmą je Rosja, Indie, Chiny i Brazylia. Może to wiązać się z początkiem nowego systemu polityczno-gospodarczego.
Ekspansja Chin wydaje się nieunikniona, widział to również w swoich wizjach Nostradamus.
Strefa waluty Euro może stawać się coraz bardziej zagrożona, aby się utrzymać, kraje Unii będą musiały podjąć radykalne i innowacyjne kroki.
Zaburzenia magnetyczne i anomalie mogą tak przybrać na sile i intensywności, że mogą doprowadzić do długotrwałych przerw w dostawie prądu. Tym samy wprowadzić chaos praktycznie we wszystkich dziedzinach życia.
Mogą pojawić się nowe choroby na które medycyna nie zna jeszcze lekarstwa, co może być przyczyną zdziesiątkowania ludność w niektórych częściach świata.
Oczywiście w świecie nauki też czeka nas wiele odkryć, które mają szansę zmienić bieg historii. Pojawią się nowe technologie w medycynie, bardzo możliwe, że zostanie odkryta skuteczna szczepionka na wirusa HIV i wirusowe zapalenie wątroby. Najprawdopodobniej zostanie stworzona nowa broń.
Doświadczać będziemy trzęsień ziemi, erupcji wulkanów i tornad.
W tym czasie stare będzie musiało odejść, a na jego miejsce pojawi się nowe. Oczywiście nie obejdzie się bez przewrotów, rewolucji i siłowych starć.
Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że będziemy świadkami narodzin nowej epoki.
Jeżeli urodziłeś się na przełomie I i II dekady Barana , Raka, Wagi lub Koziorożca, to znaczy że Twoje Słońce znajduje się w miejscu w którym spotykają się te dwie planety. Oznacza to, że nadciąga totalny przewrót w twoim życiu. Zmienią się Twoje dążenia i plany. Przemiany nadejdą same, a Ty powinieneś je właściwie rozpoznać i przystosować się do nowych warunków. Zmiany te mogą być wywołane przez siły i układy, na które nie masz żadnego wpływu. Zaakceptuj to, jako wyzwanie skierowane do Ciebie i pozwól, żeby stary porządek i stare idee odeszły. To toruje drogę dla twego odrodzenia na nową, lepszą drogę życia.
Katarzyna Południak
Astrolog - Tarocistka
 
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2012, 22:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Wodnik
Droga życia: 11

Re: Kwadratura Plutona z Uranem

Postautor: aries » 10 lis 2012, 14:08

no właśnie ten przełom dekad.. kiedy to własciwie przypada?
ja jestem z 25.3 to przełom dekady raczej nie jest ;) ale moje Słońce (urodzeniowo w I domu) w koniunkcji z Uranem przynosi mi nagłe zmiany w moim podejściu do najważniejszych spraw życiowych, niespodziewanie zmienia się mój stosunek do kluczowych spraw i to tak, że ostatnio sama dla siebie jestem nieprzewidywalna ;P ale podoba mi się to
się nie znam na astro ale tak to u mnie wygląda
Awatar użytkownika
aries
Pismak
 
Posty: 1778
Rejestracja: 16 lut 2010, 15:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

Re: Kwadratura Plutona z Uranem

Postautor: Katarzyna Południak » 10 lis 2012, 14:32

Amelka8, to już dużo wiesz że Słońce masz w koniunkcji z Uranem, trzeba tylko jeszcze ustalić gdzie masz pozostałe planety, jakie są między nimi aspekty i masz już prawie w całości swój astrologiczny portret.
Natomiast Pluton z Uranem będą biegały między 8 a 17 stopniem Koziorożca i Barana, więc jeśli w tych stopniach i w tych znakach masz jakieś planety, nie tylko Słońce i Urana, to możesz liczyć na rowolucyjne transformacje w dziedzinach które reprezentują te planety.
Katarzyna Południak
Astrolog - Tarocistka
 
Posty: 14
Rejestracja: 06 lis 2012, 22:00
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Wodnik
Droga życia: 11

Re: Kwadratura Plutona z Uranem

Postautor: aries » 10 lis 2012, 15:11

w ziemskich znakach nie mam nic, ale w Baranie mam jeszcze Wenus i Merkurego, tylko nie w tych stopniach.. ale w opozycji z Plutonem :? nie wiem czy ma tutaj jakieś znaczenie
wiem że potrzebna jest dokładna analiza, ale tak pobieżnie chyba można stwierdzić, że coś się ruszy w moich sprawach? :wink: no przynamniej moje podejście się zmienia, to już jest pewne :usmiech:
Ostatnio zmieniony 10 lis 2012, 15:34 przez aries, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
aries
Pismak
 
Posty: 1778
Rejestracja: 16 lut 2010, 15:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

Re: Kwadratura Plutona z Uranem

Postautor: Madeleine. » 10 lis 2012, 15:16

Ja się urodziłam 1.1.1996
I to jest początek drugiej dekady. To chyba tez przełom.
If you are going through hell, keep going.
Awatar użytkownika
Madeleine.
Gawędziarz
 
Posty: 726
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:48
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 9

Re: Kwadratura Plutona z Uranem

Postautor: aries » 10 lis 2012, 15:28

ano, Ty to jesteś z przełomu dekady :usmiech:
Awatar użytkownika
aries
Pismak
 
Posty: 1778
Rejestracja: 16 lut 2010, 15:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

Re: Kwadratura Plutona z Uranem

Postautor: Madeleine. » 10 lis 2012, 15:39

I co to oznacza teraz? um um
If you are going through hell, keep going.
Awatar użytkownika
Madeleine.
Gawędziarz
 
Posty: 726
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:48
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 9

Re: Kwadratura Plutona z Uranem

Postautor: aries » 10 lis 2012, 16:05

ano to :
Katarzyna Południak pisze:... Oznacza to, że nadciąga totalny przewrót w twoim życiu. Zmienią się Twoje dążenia i plany. Przemiany nadejdą same, a Ty powinieneś je właściwie rozpoznać i przystosować się do nowych warunków. Zmiany te mogą być wywołane przez siły i układy, na które nie masz żadnego wpływu. Zaakceptuj to, jako wyzwanie skierowane do Ciebie i pozwól, żeby stary porządek i stare idee odeszły. To toruje drogę dla twego odrodzenia na nową, lepszą drogę życia.


:usmiech:
Awatar użytkownika
aries
Pismak
 
Posty: 1778
Rejestracja: 16 lut 2010, 15:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

Re: Kwadratura Plutona z Uranem

Postautor: Madeleine. » 10 lis 2012, 16:26

Kiedy, kiedy?
If you are going through hell, keep going.
Awatar użytkownika
Madeleine.
Gawędziarz
 
Posty: 726
Rejestracja: 02 lis 2011, 13:48
Podziękował : 6 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 9

Re: Kwadratura Plutona z Uranem

Postautor: aries » 10 lis 2012, 18:34

w najbl. kilku latach...
Awatar użytkownika
aries
Pismak
 
Posty: 1778
Rejestracja: 16 lut 2010, 15:39
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

Następna

Wróć do Ogólne informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości