Lunarne dni Hekate

Lunarne dni Hekate

Postautor: Iza74 » 16 sty 2018, 09:15

Obrazek

''Hekate (stgr. Ἑκάτη Hekátē, łac. Hecate) – w mitologii greckiej bogini czarów, magii, rozdroży (miejsc sprzyjających czarom), ciemności, widm.

Uchodziła za córkę tytana Persesa i tytanidy Asterii. Czasem uważano ją za boginię pokuty i zemsty. Często jej posągi stały na rozstaju dróg i stąd Rzymianie nadali jej przydomek Hekate Trivia. Z czasem jednak wizerunek bogini bardzo się zmienił. Umiłowana przez bogów, ulubienica Zeusa, któremu piastowała dzieci, była łaskawa dla ludzi: zsyłała bogactwo, siłę i sławę, osłaniała żołnierzy w bitwach i żeglarzy na morzu, czuwała nad sprawiedliwością w sądach i prowadziła zawodników do mety.

Przedstawiana ze zwierzęcymi głowami, np. psa, węża i konia; w innych wyobrażeniach – krowy i dzika. Jej atrybutami najczęściej były miecz i pochodnia, wąż, jak również bicz i sznur''.- wikipedia

Tak zwane dni satanistyczne przed nowiu, dni Hekate, są w rzeczywistości dniami ponownego przemyślenia motywów. Żyjemy w pewnych cyklach. Najważniejsze punkty tych cykli miały miejsce na kilka dni przed zimowym przesileniem i przed nowiu. W tym czasie osoba musi szybko, ograniczyć kontakty zewnętrzne. Jest ona zobowiązana wejść w głąb siebie i osiąść w poprzednim cyklu. Dzisiaj postrzegamy dni Hekate (wszyscy znają 29. dzień księżycowy) jako satanistyczne, a zatem szkodliwe. W rzeczywistości są to dni oczyszczenia, rozstania z błędami, które popełniliśmy w ciągu tych 29 dni.

Są najbardziej płodne dla ludzkiej duszy.

Hekate lub druga strona księżyca była bardzo ważną kobietą. Pomściła wszystkich tych, którzy przedwcześnie zaatakowali świat nadziemny. Wszyscy, którzy nie byli gotowi, którzy bez nauczyciela, bez tradycji, poza zamówieniami i przed czasem, byli spragnieni ezoteryki, Hecate doprowadzał do szaleństwa. Człowiek, który przeszedł przez Bramę, nie będąc gotowym, wrócił stamtąd zły.

Są dni księżycowe, w których rodzą się niesamowici ludzie - ludzie, którzy mają moc Bogini Hekate .

Hekate w starożytnej greckiej mitologii jest patronką podziemia, władcy Czarnego Księżyca. Istnieją dwa księżyce. Uważa się, że istnieją, ale nie są widoczne dla ludzkiego oka. Jednym z nich jest Belaya. Kończy się 28 dni wokół Ziemi. Przynosi szczęście, dobrobyt, błogosławieństwo, radość. Czarny Księżyc obraca się wokół Ziemi w 29 dni. I ponosi zemstę.

W hinduskiej mitologii Hekate odpowiada Bogini Kali - Bogini Czasu, Zniszczenia i Transformacji. Długi okres czasu, w którym spadło nasze życie, nazywa się Kali Yuga, tj. jest chroniony przez Kali (Hekate). Biały Księżyc jest symbolem kobiety-kochanki, której stoły są pełne jedzenia, zdrowe i szczęśliwe dzieci wzdychają, dom jest pokryty winogronami. Jednym słowem kobieta, która stwarza proste i piękne ziemskie szczęście. Czarny księżyc staje się tą kobietą, kiedy jej dzieci i szacowny dom są w niebezpieczeństwie, a ona staje się obrońcą. Głównym zadaniem Hekate jest ochrona domu, zmagającego się z winogronami, przed siłami ciemności. Uważa się, że Hekate może zniszczyć nocne duchy, wampiry, a nawet demony.

Księżycowe dni, w których moc przechodzi z Hekate - 9, 15, 23, 29

Ludzie urodzeni w tych dniach obdarzeni są darem Hecate. Co to znaczy? W ich obecności wszystko załamuje się i załamuje. Nie są za to odpowiedzialni. To jest ich program kosmiczny. Ale prawda musi rosnąć z dziesięciokrotną siłą, a ta fałszywa umiera na zawsze. "Hekate" - rodzaj buldożerów, które oczyszczają nowe obszary nowych klombów we wszechświecie. Osoby urodzone w 9, 15, 23, 29 dni księżycowych, ekstatyczny. Są nic nie warte, aby zabrakło w mroźna zima w śniegu boso lub wrzucić w burzy z klifu do morza szaleje, aby doświadczyć stanu gdzie piersiach poczucie siły i jedności elementów.

Czy trzeba bać się Hecate? Nie, nie jest. W żadnym wypadku. Są zbawcami. Mogą zatrzymać walkę, pomóc osobie, interweniować w sytuacji, w której ani policja, ani zawodowi ratownicy nie podejmą ryzyka. Możesz na nich polegać. Hekate poświęca się śmierci tym, których kochają. Możemy powiedzieć, że są one prawdziwe dla przyjaciół i bliskich. Ale nie wszyscy poprawnie rozumieją to oddanie i wierność. Bóg dał im możliwość popełnienia ekscentrycznych czynów. Jeśli Bóg posłał ci ukochaną kobietę - Hekate, to dając jej nieskończoną miłość, otrzymasz od niej energię, która może zabrać cię na sam szczyt możliwego i niemożliwego dla ciebie sukcesu.Nie będzie zawstydzona trudnościami, jeśli poczuje się kochana. Ona ich pokona i będzie twoim najbliższym i szczerym doradcą, przyjacielu. Nie ma szczęścia, że ​​ma się kochanka lub kochanka człowieka urodzonego w księżycowym dniu Hecate. Tylko oni muszą być bardzo zaufani, aby pozwolić swojej energii na wyeliminowanie wszystkich zbędnych, obcych ze wspólnego życia. Nikt nie lubi "Hekate" nie oddzieli ziarna od plew. Jest mało prawdopodobne, aby był inny dzień, kiedy tacy ludzie przynoszą światu prawdziwy, kosmiczny szczęścia.

"Hekate" pozwoli ci napisać powieść o swoim małżonku, żyć razem na najczystszym arkuszu, gdzie nie zostawią ani jednego miejsca brudu. Jeśli pojawi się komunikat „Hekate” w firmie, to można oczekiwać, że wkrótce upadnie. Ale tylko w przypadku, gdy zarząd jest zaangażowany w "nieczyste" czyny. Jeśli kierownictwo wkłada swoją duszę w rozwój przedsiębiorstwa, to po pojawieniu się Hekate może zwiększyć obroty o kilkadziesiąt razy. Więc, uczciwi przedsiębiorcy, zatrudnijcie Hekate do pracy!
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1939
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Wróć do Mitologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości