Magia Ceremonialna

Magia Ceremonialna

Postautor: Elie » 16 cze 2012, 15:47

Co to jest magia ceremonialna?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31480
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Systemy magiczne-magia ceremonialna

Postautor: Psyche » 12 wrz 2012, 14:29

Według mnie magia ceremonialna w dużej mierze jest powiązana z kabałą, szczególnie z kabałą niezapisaną. Wykorzystuje się kabalistyczne korespondencje, studia nad drzewem życia- to jedne z ważniejszych. Korespondencje używane są przede wszystkim w tworzeniu amuletów i talizmanów. :roll:
Awatar użytkownika
Psyche
 
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2012, 16:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 8

Re: Systemy magiczne-magia ceremonialna

Postautor: Greg » 12 wrz 2012, 16:20

Klipoth i te sprawy ;) zgadza się.
Mówiąc prosto, magia ceremonialna wykorzystuje odwołania do bogów, tylko nie mamrotanie wierszyków a takie, które przy odpowiedniej Woli i użytych środkach odniosą efekt.
Magia niska powoduje że efekt wywołujemy my. Magia wysoka odwołuje się do innych bytów.
Psyche: fajny ave k
Awatar użytkownika
Greg
Niewymowny
 
Posty: 146
Rejestracja: 02 sie 2009, 14:37
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 1

Re: Systemy magiczne-magia ceremonialna

Postautor: Psyche » 12 wrz 2012, 18:40

Dziękuję. ;) Tak, w magii ceremonialnej przede wszystkim mag odnosi się do bytów wyższych. Jednak ważna jest też harmonia z żywiołami oraz ich odpowiednie opanowanie, co często jest w tym systemie pomijane.
Awatar użytkownika
Psyche
 
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2012, 16:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 8

Magia wysoka i ceremonialna

Postautor: Elie » 22 wrz 2012, 14:57

Nauka i magia zdają się otwierać przed człowiekiem nieograniczone możliwości, pozwalając mu na przeróżne dokonania i umożliwiając dotarcie do źródeł tajemnic wprawiających w ruch wszechświat. Silne zainteresowanie magią i nauką wywierało od zarania dziejów niezwykle istotny wpływ na ludzki umysł i ducha, ten silny bodziec skłaniał bowiem do poszukiwania wiedzy. Obie dziedziny przyciągają osoby ciekawe świata, poszukiwaczy prawd i sekretów, dają wielkie obietnice na przyszłość, a także stanowią paliwo dla ludzkich marzeń i dążeń.
Magia wysoka, zwana ceremonialną, wzbudzała zawsze najwięcej zainteresowania i kontrowersji. Jest dziedziną intrygującą, ponieważ tak naprawdę bardzo niewiele osób miało z nią styczność w najmniejszym choćby stopniu. Magia ta nie jest tak łatwo dostępna, jak j ej „ludowe" koleżanki i przez stulecia była domeną mędrców, królów i bogaczy.

Magia wysoka różni się od naturalnej przede wszystkim tym, że polega na wpływaniu na potężne istoty zamieszkujące różne plany istnienia - duchy, demony, żywiołaki i inne. Ponadto, magia ta jest ściśle związana (przynajmniej w Europie) z kulturą judeochrześcijańską, podczas gdy magia ludowa osadzona jest raczej w pogaństwie.
Magia ceremonialna to prawdziwa „arystokratka" na tle swojej ludowej koleżanki. Stawia ona ogromne wymagania w stosunku do praktykującego. Musi on nie tylko całe życie bardzo pilnie się uczyć i ćwiczyć, ale także prowadzić ascetyczny tryb życia. Poza tym samo zgromadzenie potrzebnych materiałów i urządzenie miejsca do praktykowania czarów może poważnie nadszarpnąć budżet osób mniej zamożnych. Ponieważ w magii wysokiej mag ma do czynienia z potężnymi duchami i demonami, narażony jest nieustannie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, tak fizycznego, jak i psychicznego. Oczywiście obie dziedziny posiadają wiele elementów wspólnych. Jest to przede wszystkim osoba maga, jego zdolność wizualizacji, potęga i umiejętność koncentracji, a następnie wyzwolenia mocy osobistej. Praktykowanie jednego rodzaju magii nie wyklucza przy tym zajmowania się innymi.
Magia wysoka wymaga wszechstronnego i starannego wykształcenia. Mag powinien orientować się w takich dziedzinach jak historia, filozofia, religioznawstwo, nauki przyrodnicze, znać języki obce, mieć łatwość uczenia się. Konieczny jest ciągły rozwój i ciężka praca nad sobą. Magowie parający się magią wysoką często prowadzą ascetyczny tryb życia i wszystko podporządkowują obranej przez siebie drodze. Oprócz tego magia wysoka wymaga sporych nakładów finansowych. Mag musi nie tylko zaopatrywać się w rozmaite księgi, składniki, klejnoty, ale także przygotować cały arsenał szat, rekwizytów, odpowiednie pomieszczenie, biżuterię magiczną itd.

Według europejskiej filozofii magicznej, cały świat składał się z żywiołów - w ich najczystszej formie lub z ich kombinacji. Starożytni rozróżniali cztery żywioły, zwane też elementami: Ziemię, Powietrze, Ogień i Wodę i uważali, że wszystkie cztery tworzą ze sobą harmonijną całość, będąc swoimi przeciwieństwami lub uzupełniając się. Z żywiołów składała się cała widzialna i niewidzialna materia - kamienie, metale, rośliny, zwierzęta, anioły, demony, złe i dobre duchy itd. Żywioły obecne były na wszystkich trzech planach istnienia - na ziemi, w niebie i w świecie podziemi, zwanych też piekłem, czy to - odpowiednio - w postaci życia, duchów czy chaosu. Celem magii było między innymi poznanie istoty każdego z żywiołów, ich symbolizmu i ukrytych w nich archetypów, by w ten sposób wykorzystywać ich twórcze i niszczycielskie moce do swoich celów. Uważano, że człowiek dysponuje mocą i wolą posługiwania się wszystkimi istniejącymi we wszechświecie energiami i podporządkowywania ich sobie. Wynikało to z przeświadczenia, że i sam człowiek, po śmierci ciała fizycznego, staje się formą energii i przechodzi do ich świata.

Magowie wierzyli, że zwykli ludzie nie mogą posługiwać się najbardziej subtelnymi z tych energii. Gdyby ktoś niewtajemniczony w Sztukę próbował nadużyć ich mocy i manipulować nimi nieumiejętnie, mogłyby powstać poważne zaburzenia energetyczne na różnych planach istnienia. W takim wypadku mogłoby dojść do zniszczenia harmonii wszechświata, a do tego taki nieszczęśnik poniósłby poważne konsekwencje karmiczne. Energie obecne w świecie są potężnymi siłami i dlatego potrzeba wielkiej wiedzy i praktyki, a także szacunku i rozsądku, by nimi manipulować. Można jednak nauczyć się wykorzystywania ich mocy, tak w celu poprawienia swojego życia, jak i - przede wszystkim - dla rozwoju duchowego.
Jedną z pierwszych i największych barier ograniczających nasze poznanie i umysł jest nasza cielesność, która nierzadko zmusza nas do uwierzenia w to, iż składamy się wyłącznie z fizycznego ciała, a życie powstało w wyniku chaotycznych procesów chemicznych. Tymczasem fizyczność i życie jako proces chemiczny, biologiczny czy fizyczny istnieje naprawdę, jednak tylko na planie fizycznym, a nie jest onjedyny. Dlatego nie można uznawać części prawdy za jej całość. Wszechświat ma znacznie więcej aspektów. Musimy przekroczyć tę pierwszą barierę i przesunąć swoją świadomość chociaż centymetr poza nią, a wówczas ujrzymy drugą stronę medalu. Nie jest to łatwe zadanie, gdyby jednak było, wszyscy niemal już by tego dokonali, a świat wyglądałby zupełnie inaczej. Niestety, w naszym społeczeństwie króluje prawda materialna, a ci, którzy próbują szukać czegoś poza uznanym powszechnie światem, nieraz uważani są za ekscentryków. Kiedy jednak ktoś odważy się przekroczyć granice fizyczności i odkryje dla siebie nowy, wspaniały świat Ducha, jego życie ulega całkowitej zmianie...
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31480
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Systemy magiczne-magia ceremonialna

Postautor: ElohimMihael » 23 wrz 2012, 08:55

Nie tylko to pomijane. Choć raczej powinno się rzec, że "pomijane w grimurach".

O pewnych rzeczach się nie pisze w literaturze dotyczącej Magii Wysokiej (a przynajmniej tej ze średniowiecza), z tego względu, że dla twórców pewne rzeczy były tak oczywiste (na ówczesne czasy), że brak było potrzeby ich uwzględniania, a także należy mieć tu na względzie "nie rzuca się pereł przed świnie", czego skutkiem było celowe pomijanie pewnych elementów, bądź ukrywanie ich pomiędzy wierszami, tak aby tylko wtajemniczony/godny tego adept mógł się z tym zapoznać.
JAM JEST Bogiem!
ElohimMihael
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 202
Rejestracja: 01 lut 2011, 17:20
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Magia Ceremonialna

Postautor: Eleantra » 25 lut 2014, 16:06

Magia Ceremonialna jest trudna magia bo ma skomplilowane rytualy niektore kilka godzin sie odprawia. No i jest system drogi... sporo narzedzi wymaga.
Eleantra
 
Posty: 13
Rejestracja: 02 lut 2014, 11:52
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 0


Wróć do Systemy magiczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości