Mapa marzeń - lista życzeń

Postautor: Smoczyca » 11 gru 2017, 17:54

Znalazłam wątek dotyczący mapy skarbów i zastanawiam się jak to jest z lista życzeń, która jest napisana podczas nowiu. Czy faktycznie się spełniają? Wiadomo samo z siebie nic nie przychodzi :) ale zawsze od czegoś trzeba zacząć. Kiedyś zrobiłam mapę skarbów i po części się spełniło, więc chciałabym teraz dla odmiany spróbować czegoś innego.
Z tego co wyczytałam na internetach to w ciągu jednego nowiu można napisać od 3 do życzeń 8. Ponadto można zapisać daty na swoich listach życzeń, a czy się spełnią w tym czasie to już inna sprawa ;)
Listy życzeń nie wyrzucamy i nie trzeba ich co jakiś czas czytać - podobnie jak z mapą skarbów.
Pytanie, jak formułować życzenia czy jako już spełnione typu "mam swoje mieszkanie", "mam dobrą prace" czy "chcę mieć dobrą pracę", "chcę być zdrowa". Ja bym się skłaniała do pierwszej wersji, bo w drugiej to możemy sobie życzyć żeby wciąż chcieć :)
Co o tym sądzicie?
Wszystko się zmienia jeśli powiesz to głośno.

Smoczyca

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 5

Postautor: Nut » 12 gru 2017, 10:42

Pytanie, jak formułować życzenia czy jako już spełnione typu "mam swoje mieszkanie", "mam dobrą prace" czy "chcę mieć dobrą pracę", "chcę być zdrowa". Ja bym się skłaniała do pierwszej wersji, bo w drugiej to możemy sobie życzyć żeby wciąż chcieć

Dokładnie.Mapę marzeń, bo tak się ją nazywa, tworzymy w oparciu o nasze marzenia i zapisujemy je w czasie teraźniejszym. Mam a nie chcę mieć.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 511 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy
Droga życia: 0

Re: Mapa marzeń - lista życzeń

Postautor: szamka » 13 gru 2017, 11:53

W wyznaczone miejsca należy powklejać wcześniej powycinane, odpowiednie obrazki z gazet. Robimy ją podczas nowiu. Możemy przerwać pracę, ale nie dłużej niż na 48 godz. od rozpoczęcia. Z moich doświadczeń wynika, że jakieś 80% się spełnia. To wcale nie dziecinada. Jest to coś w rodzaju wpływania na podświadomość. Psychologowie w podobny sposób leczą pacjentów z depresją.

Przykłady mapy marzeń;
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Postautor: kasienka13 » 15 mar 2018, 07:16

17 marca przypada kolejny nów-postanowiłam zrobić mapę marzeń.
Czy koniecznie muszę ją zrobić w takiej postaci jak się mówi,kwadratu albo pola? czy mogę zrobić to tak jak ja czuję,jak będzie mi najlepiej odpowiadać.Pracuje w delegacji ciężko będzie mi ze sobą wozić taką formę...
Awatar użytkownika
kasienka13
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 79 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Postautor: Elie » 15 mar 2018, 19:46

Jak czujesz, jak uważasz, jak Ci wygodnie. To co bardzo ważne - życzenia piszemy w czasie dokonanym. np. nie - chcę, będę miała dom. Tylko MAM taki czy inny dom, MAM zdrowie, JESTEM zdrowa, itd.Możesz życzenia napisać, możesz wkleić odpowiednie obrazki nawet wycięte z gazet.
Po wykonaniu mapy życzeń chowasz ją w dziurę i... zapominasz. Mapa życzeń jest wpływaniem na podświadomość, która powinna pokierować Twoimi krokami, czynami, w kierunku spełnienia tego o czym marzysz.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2146 razy
Otrzymał podziękowań: 2087 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: kasienka13 » 15 mar 2018, 22:57

Elie pisze:Jak czujesz, jak uważasz, jak Ci wygodnie. To co bardzo ważne - życzenia piszemy w czasie dokonanym. np. nie - chcę, będę miała dom. Tylko MAM taki czy inny dom, MAM zdrowie, JESTEM zdrowa, itd.Możesz życzenia napisać, możesz wkleić odpowiednie obrazki nawet wycięte z gazet.
Po wykonaniu mapy życzeń chowasz ją w dziurę i... zapominasz. Mapa życzeń jest wpływaniem na podświadomość, która powinna pokierwoać Twoimi krokami, czynami w kierunku spełnienia tego o czym marzysz.

Teraz to mnie zaskoczyłaś tym schowaniem mapy.Wszędzie gdzie dotarłam jak o tym czytałam pisało żeby właśnie mieć ją gdzieś na widoku i codziennie na nią patrzeć.
Awatar użytkownika
kasienka13
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 79 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Znak zodiaku: Wodnik

Postautor: Ejbert » 15 mar 2018, 23:55

A ja spotkałem się z obiema wersjami. I uważam, że obie są poprawne :03777:
Natomiast zauważyłem (a właściwie pani małż) że życzenia wpisywane / wrysowywane w plan koła horoskopowego nie do końca są poprawne, jeśli chodzi o wzorzec astrologiczny. Sektor 8 i 12 są problematyczne; ja wiem, że można w tych mapach tworzyć co się chce i jak się chce, jednak jak się korzysta z określonego wzorca, to uważam, że ten wzorzec jest nadrzędny, bo działa tak jak mu z natury w określonym systemie przypisano, nawet jak rysujący o tym w ogóle nie wie.
Sektor 8 to śmierć, sektor 12 to wrogowie. I posługując się takim schematem trzeba o tym pamiętać. Rozwój duchowy to właściwość 9 sektora, magia jako wyższe poznanie może również tam figurować. Zresztą, co ma oznaczać termin "magia" w mapie marzeń? Sektor 8 - co mają oznaczać tam "oszczędności"? Oszczędności to są zasoby, a te należą do sektora 2. Natomiast właściwą dla ósmego jest śmierć. To są dziedziny życia, których nie da się ominąć, a mapa marzeń oparta na tym schemacie to właśnie powinna ogarnąć.
Jak to rozwiązać pozytywnie?
Po prostu w sektorze 12 można narysować symbol ochronny, czyli coś, co będzie nas chroniło przed wrogami i trudnymi sytuacjami, nieszczęściami. Sektor 8 - śmierć... a to przecież jest coś, co "musi umrzeć", co powinno umrzeć. I tu można dać wszystko to co niepotrzebne nam w życiu, wszystkie śmieci, wszelkie blokady, które nie pozwalają nam ruszyć naprzód, wszelkie te kotwice mentalne, narowy, złe cechy czy instynkty w nas mieszkające, przykre, bolesne wspomnienia, rany emocjonalne itp. zwiędłe kwiecie. Inaczej mówiąc tu jest wszystko to, co powinno być wydalone z naszego życia.
Tako rzecze Ejbertowa, która wraz z przyjaciółką (są to dwie :diablo: ) wsiadły na mnie, żebym ten post napisał, co też ja, uznawszy zasadność użytych argumentów ( :basebal: ) czynię 035

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy

Postautor: Elie » 20 mar 2018, 04:02

Czyli zrobić mapę marzeń na wzór domów astrologicznych.

Sektor 8 - śmierć... a to przecież jest coś, co "musi umrzeć", co powinno umrzeć. I tu można dać wszystko to co niepotrzebne nam w życiu, wszystkie śmieci, wszelkie blokady, które nie pozwalają nam ruszyć naprzód, wszelkie te kotwice mentalne, narowy, złe cechy czy instynkty w nas mieszkające, przykre, bolesne wspomnienia, rany emocjonalne itp. zwiędłe kwiecie. Inaczej mówiąc tu jest wszystko to, co powinno być wydalone z naszego życia.

Dom Skorpiona ? Śmierć to również Odrodzenie. Tu trzeba dobrze wyważyć życzenie.

ZNACZENIE DOMÓW W HOROSKOPIE
W horoskopie występuje dwanaście domów. Każdy z nich odpowiedzialny jest za inną sferę życia człowieka.

Dom 1: JA = EGO

Dom ten w horoskopie oznaczony jest przez Ascendent (Asc).
Znaczenie:
- wygląd zewnętrzny;
- sposób w jaki osoba jest odbierana, odczytywana przez otoczenie;
- samoświadomość;
- zachowanie, temperament;
- naturalne predyspozycje.

Władcą tego domu jest Bóg Wojny – Mars, znakiem zodiaku – Baran.

Dom 2: MAJĄTEK ZDOBYTY = DOBYTEK

Znaczenie w horoskopie:
- posiadane umiejętności;
- własne bogactwo, majątek;
- co daje osobie poczucie bezpieczeństwa, jakie są to wartości i jak może je zdobyć;
- sposób generowania zasobów materialnych;
- zdolność oceny samego siebie.

Naturalną władczynią tego domu jest Wenus, znakiem zodiaku – Byk.

Dom 3: WIEDZA I KOMUNIKACJA

Znaczenie w horoskopie:
- komunikacja i aktywność umysłowa;
- uzdolnienia i predyspozycje;
- krótkie podróże;
- krewni oraz kontakty w nimi;
- wczesna edukacja, osiągnięcia w szkole, sposób zdobywania wiedzy;
- posiadane ideały i środki ich wyrażania.
Dom trzeci to również dom wczesnego dzieciństwa i rodzeństwa. Jego naturalnym władcą jest Merkury, znakiem zodiaku - Bliźnięta.

Dom 4: DOM I RODZINA

Znaczenie w horoskopie:
- życie rodzinne;
- dzieciństwo;
- poczucie bezpieczeństwa;
- dom, w którym się żyje;
- więzi z bliskimi.

Naturalnym władcą tego domu jest Księżyc, znakiem zodiaku – Rak.

Dom 5: DZIECI I PŁODNOŚĆ

Znaczenie w horoskopie:
- kreatywne wyrażanie siebie;
- dzieci;
- romanse;
- radość życia;
- zabawa;
- emocje.

Naturalnym władcą tego domu jest Słońce, znakiem zodiaku – Lew.

Dom 6: PRACA I ZDROWIE

Znaczenie w horoskopie:
- zdrowie;
- praca, sprawy zawodowe;
- pracodawcy;
- współpracownicy;
- higiena;
- dieta;
- sposób odżywiania.

Naturalnym władcą tego domu jest Merkury, znakiem zodiaku – Panna.

Dom 7: MAŁŻEŃSTWO I ZWIĄZKI PARTNERSKIE

Znaczenie w horoskopie:
- relacje z bliskimi;
- współmałżonek;
- partnerzy życiowi;
- związki.

Naturalnym władcą tego domu jest Wenus, znakiem zodiaku – Waga.

Dom 8: ŚMIERĆ I ODRODZENIE

Znaczenie w horoskopie:
- głębokie przemiany wewnętrzne;
- testamenty i spadki;
- majątek innych oraz pieniądze od nich otrzymane;
- życie seksualne;
- ezoteryka i metafizyka;
- fizyczna i duchowa regeneracja;
- sekrety, marzenia senne;
- śmierć.

Naturalnym władcą tego domu jest Pluton, znakiem zodiaku – Skorpion.

Dom 9: PODRÓŻ I EKSPRESJA

Znaczenie w horoskopie:
- religia;
- prawo;
- wyznawane wartości;
- podróże, również zagraniczne;
- horyzonty myślowe;
- filozofia i sposób patrzenia na życie;
- publikacje;
- szkolnictwo wyższe.

Naturalnym władcą tego domu jest Jowisz, znakiem zodiaku – Strzelec.

Dom 10: KARIERA I REPUTACJA

Znaczenie w horoskopie:
- zawodowy cel;
- kariera;
- reputacja;
- honory i sława;
- ambicje.

Dom ten często reprezentuje jednego z rodziców, najczęściej ojca. Naturalnym jego władcą jest Saturn, znakiem zodiaku – Koziorożec.

Dom 11: PRZYJACIELE I ZNAJOMI

Znaczenie w horoskopie:
- przyjaciele;
- działalność w grupie i z grupą;
- stosunek do przyjaciół;
- cele życiowe;
- przynależność do klubów, organizacji;
- nadzieje i życzenia.

Dom ten często reprezentuje przybrane, adoptowane dzieci. Naturalnym władcą jest tutaj Uran, znakiem zodiaku - Wodnik.

Dom 12: KARMA I TAJEMNICA

Znaczenie w horoskopie:
- życie Duchowe;
- podświadomość;
- wewnętrzna siła;
- poświęcenie;
- przekraczanie granic;
- ukryte zasoby;
- ukryte problemy;
- ukryci wrogowie;
- lęki, depresje, pesymistyczne nastroje.

Naturalnym władcą tego domu jest Neptun, znakiem zodiaku – Ryby
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2146 razy
Otrzymał podziękowań: 2087 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Ejbert » 20 mar 2018, 13:47

Znaczenia domów można mnożyć, bo od idei przewodniej, czyli głównego tematu domu wyciąga się to, co jest z nim w jakiś sposób tożsame, więc jeśli 8 d. = "śmierć" to będą tam również spadki. Tak jest z każdym domem. Śmierć to również przemiana, a więc transmutacja - jeśli pozbędziesz się "śmieci" - dokonasz przemiany w sobie, przemiany siebie - będziesz już innym, "nowym" człowiekiem, bowiem ten stary człowiek umarł. I będziesz przyciągać nowe doświadczenia, innej (lepszej) jakości - jeśli sam staniesz się "lepszy". Dom 8 nazywany jest "Bramą do Nieba".

Natomiast dom 12 nie jest domem duchowości, życia duchowego, wewnętrznej siły, przekraczania granic, ukrytych zasobów itd.
To jest dom wrogów i trudności, jest miejscem bardzo nieprzyjemnym.
Wszystko co odnosi się do duchowości zawarte jest w domu 9, to tam jest miejsce na duchowość w jakimkolwiek jej aspekcie, czyli na religię, filozofię, oświecenie, w ogóle na wszelkie praktyki duchowe i wiedzę wyższą.

Dom 12 sam w sobie, nie ma pozytywnych skojarzeń, nie jest domem kontemplacji, mistycyzmu, duchowości itp. bo kontemplacja nie jest działaniem szkodzącym, chyba, że przez kontemplację rozumie się wewnętrzny masochizm, czy zadręczanie swojej psychiki; to jest miejsce przymusowego więzienia za złe czyny, a nie świątynia dumania i wzniosłej samotności. "Poświęcenie" też nie jest tematem 12, bo to nie jest dobrowolna działalność na rzecz innych osób, chyba że patologiczna lub przymusowa. Ten termin wywodzi się od znaczenia tego domu: "ofiara" lecz chodzi tu nie o "ofiarność, ofiarowanie" same w sobie, tylko o "bycie ofiarą", może i złożenie siebie w ofierze, tyle że rozumianym jako akt samoszkodzący (samozagłady) a nie dzięki wzniosłości ducha.

To jest ważne przy mapie marzeń tworzonej na tym wzorcu, bo nieświadomość tego co naprawdę niesie poszczególny dom zamiast pożytku narobi szkód.
W domu 12 są wszelkie złe rzeczy a także "niemiłe byty" czy klątwy i złorzeczenia pod naszym adresem (bo są to wszelkie wrogie działania, o których nie wiemy), więc niewłaściwie zrozumiana rola tego domu, pod hasłem "rozwoju duchowego" może te niemiłe byty i energie przyciągnąć (magia się kłania!). A to nie jest ciekawe, jeśli umieszczamy ten temat ("duchowość") w TYM domu.
Dlatego najlepiej jest umieścić tu symbol ochronny a nie gadżety "na rozwój duchowy", bo efekt może być odwrotny do spodziewanego.

Poza tym jeśli chodzi o władztwa, to domem 8 włada Mars i Pluton, domem 11 Saturn i Uran a domem 12 Jowisz i Neptun, bez względu na to, co niedoinformowani astrolodzy usiłują nam wmówić. Żadna szanująca się szkoła astrologii nie pomija tych władców, aczkolwiek nie zawsze chętnie na nich patrzy. Ale przynajmniej mówi, że są to "dawni władcy" i niekoniecznie trzeba ich wyłączyć z panteonu. Zresztą wreszcie po latach "nowelizacji", na ogół czyniących więcej szkody niż pożytku, następuje powrót do źródeł i może co poniektórzy "astrolodzy" otrzeźwieją ;)

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy

Wróć do Stany naszego umysłu