Medytacja

Medytacja

Postautor: Marsy » 27 sie 2016, 10:28

W jaki sposób medytujecie, o co w tym chodzi, czemu służy. Ja nie potrafię się skupić
Marsy

Podziękował : 16 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Medytacja

Postautor: sandy » 09 paź 2018, 07:53

Może warto byłoby zacząć od krótszych medytacji, takich trwających 10 minut które można znaleźć na you tubie np. medytacja oczyszczajaca umysł. Często w codziennym życiu trudno znaleźć czas, ale przez okres 2-tygodniowego urlopu codziennie robiłam krótka medytacje i rzeczywiście mogę stwierdzić że czułam się taka jakaś spokojniejszy w środku i nie miałam natłoku myśli.

sandy
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Postautor: VesperLynd » 09 paź 2018, 21:36

Myślę, że każdy musi znaleźć sobie taki złoty środek, sposób na medytację, który będzie dla niego/niej odpowiedni. Oczywiście zależy też, w jakim celu ta medytacja ma się odbywać - czy jest to metoda relaksacji czy może osiągania wyższego stanu świadomości.
Mnie osobiście najlepiej medytuje się w otoczeniu natury - mój mózg się wtedy wyłącza i po prostu jestem tu i teraz. Muzyka też jest dla mnie dobrym sposobem. Na YT jest sporo niezłych kanałów z muzyką medytacyjną lub relaksacyjną, ja osobiście lubię ten: https://www.youtube.com/channel/UCqPYhc ... iGmPRAej1w
have courage & be kind

Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 120 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Postautor: DamaWMasce33 » 11 paź 2018, 21:34

VesperLynd pisze:Myślę, że każdy musi znaleźć sobie taki złoty środek, sposób na medytację, który będzie dla niego/niej odpowiedni. Oczywiście zależy też, w jakim celu ta medytacja ma się odbywać - czy jest to metoda relaksacji czy może osiągania wyższego stanu świadomości.
Mnie osobiście najlepiej medytuje się w otoczeniu natury - mój mózg się wtedy wyłącza i po prostu jestem tu i teraz. Muzyka też jest dla mnie dobrym sposobem. Na YT jest sporo niezłych kanałów z muzyką medytacyjną lub relaksacyjną, ja osobiście lubię ten: https://www.youtube.com/channel/UCqPYhc ... iGmPRAej1w

Ja mam podobnie, najlepiej medytowac gdzies na lonie natury, nad morzem, wsrod drzew na lace itd..w domu jakos gorzej mi sie skupic, mysle o tym co mam do zrobienia i jestem bardziej niespokojna przez to, aczkolwiek jest to mozliwe, w domu tez mozna
Awatar użytkownika
DamaWMasce33

Podziękował : 41 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Wróć do Ogólnie o magii