Miasto

Miasto

Postautor: Elzbieta » 31 gru 2019, 07:17

Miasto symbolizuje silną i władczą matkę, która daje śniącemu poczucie bezpieczeństwa, a w zamian żąda posłuszeństwa i uległości. Motyw ten pojawia się często w koszmarnych snach, odzwierciedlając lęk przed utratą bezpieczeństwa i ochrony na skutek niesprawiedliwości. W tym sensie miasto ze snu należy rozumieć jako wyraz poczucia krzywdy. W innych okolicznościach jednak marzenia senne, których akcja rozgrywa się w rozmaitych często nie istniejących miastach, mogą sugerować wewnętrzny niepokój, a nawet rozstrój nerwowy. Niektórzy psychoanalitycy uważają, że miasto widziane we śnie wyobraża zainteresowania i zdolności śniącego związane przede wszystkim ze społecznością w której żyje.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2207 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Miasto

Postautor: Langusta » 03 sty 2020, 09:12

W innych okolicznościach jednak marzenia senne, których akcja rozgrywa się w rozmaitych często nie istniejących miastach, mogą sugerować wewnętrzny niepokój, a nawet rozstrój nerwowy. Niektórzy psychoanalitycy uważają, że miasto widziane we śnie wyobraża zainteresowania i zdolności śniącego związane przede wszystkim ze społecznością w której żyje.

Jakie miasto nam się śni jest niezmiernie istotne. Uważam iż należy przyjąć symbolikę związaną z danym miastem. Inną symbolikę przypiszemy miastu związanemu z górami np. Zakopane, a jeszcze inny będzie Rzym czy Betlejem, symbolizujące narodzinami Jezusa. Kiedyś miałam sen w którym fruwałam jak ptak, prawie płynęłam nad nieznanym mi dużym i słonecznym miastem. Po czym znalazłam się w dużym, piętrowym sklepie. Sen odczytałam jako pozytywne zmiany, przerwanie złej passy w moim życiu. Tak też się stało.

Awatar użytkownika
Langusta

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Miasto

Postautor: Izka » 05 sty 2020, 02:40

Uważam iż należy przyjąć symbolikę związaną z danym miastem. Inną symbolikę przypiszemy miastu związanemu z górami np. Zakopane, a jeszcze inny będzie Rzym

Słuszna uwaga. Szczególnie Rzym może kojarzyć się dwojako; jako niegdyś potęga, potem wiadomo - sodoma i gomora, ruina.Dzisiaj też już nie reprezentuje swojej dawnej świetności. W Londynie za pieniądze można kupić pozycję społeczną, tytuł.To wszystko powinno nasuwać skojarzenia. Czy miasto ze snu zwiastuje wzrost czy upadek.Zawsze należy brać pod uwagę okoliczności towarzyszące miastu ze snu.Mogą też być sny w których miasto symbolizuje nas samych - wzrastamy czy upadami, a może jesteśmy w stagnacji - szarzy i bez perspektyw, cofamy się w rozwoju. Uwięzieni przez błędne decyzje, czy środowisko nas otaczające.Może też symbolizować matkę, do której powracamy niczym syn marnotrawny.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Izka
Pismak

Podziękował : 139 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Wróć do Sennik forumezo.pl