Miejsca mocy

Miejsca mocy

Postautor: incognito » 07 sty 2011, 08:31

Miejsca mocy znane były już od dawna. Już poganie odczyniali w tych miejscach swoje obrzędy. A potem na tych pogańskich miejscach mocy chrześcijanie wznosili kościoły, kapliczki. Na tych miejscach budowano zamki. Tylko, że budując te kościoły nikt nie mówił o żadnych miejscach mocy - bo to było takie pogańskie....
Awatar użytkownika
incognito

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Miejsca mocy

Postautor: Menekse » 07 sty 2011, 16:39

Jedno z najpotężniejszych miejsc mocy w jakich byłam: Gamla Uppsala w Szwecji. http://pl.wikipedia.org/wiki/Gamla_Uppsala
Niesamowicie potężna energia. I jednocześnie bardzo pierwotna. Mam wrażenie że nie nadająca się dla współczesnych ludzi (choć Spir!t pewnie wiedziałby jak ją wykorzystać...) Coś wspaniałego. Człowiek jest dosłownie na granicy światów.
Menekse
Pleciuga

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 1

Miejsca mocy

Postautor: Pandora » 26 lut 2011, 18:27

W Lublinie miejscem mocy jest plac po farze na starym mieście, zwłaszcza ta część gdzie stał ołtarz. Ciekawostką jest że dokładnie obok ma swoją kamienicę Janusz Palikot. I śmiem twierdzić że dobrze mu się wiedzie ;)
Pandora

Miejsca mocy

Postautor: lena » 26 lut 2011, 18:47

Ja bylam rok temu w Białowierzy jest tam tez miejsce mocy.Jest tam kamienny krag i podobno słowianie składali tam ofiary. Ja czulam sie tam dziwnie ,mialam zawroty glowy.
''Bywają w życiu chwile, które w pamięci zostają i choć czas szybko mija, one nie przemijają. Są też osoby, które raz poznane, zostają w życiu niezapomniane''
lena
Wpadłem na chwilę

Miejsca mocy

Postautor: dominik1974 » 29 sie 2013, 08:16

Cześć Menekse,

Pisałeś kiedyś w jakimś poście w 2011 roku o miejscu mocy w Gammla Uppsala. Właśnie za kilka dni wybieram się do Uppsala i przy okazji chciałbym odwiedzić to miejsce. Czy mógłbyś napisać jak tam trafić? Będę bardzo wdzięczny. Mój e-mail: dhandzelewicz@gmail.com.

Pozdrawiam
dominik1974

Miejsca mocy

Postautor: Skfarek » 25 mar 2016, 13:11

Leszek Matela opisuje w swoich książkach około 400 miejsc mocy, oraz sposoby jak czerpać z nich energię. Przeczytałem, ale jakoś nie mam przekonania do sposobów tam opisanych. Miejsce mocy można sobie znaleźć własne w lesie, na podwórku w polu i obłożyć kamieniami, żeby energia nie uciekała. W takich miejscach ma się prorocze sny itp. Sprawdzałem i albo ja coś źle podświadomie robię, albo sposoby nie działają.

Skfarek

Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0

Re: Miejsca mocy

Postautor: Rea » 25 mar 2016, 20:52

Matela słynie z nadinterpretacji.

Miejsce mocy można sobie znaleźć własne w lesie, na podwórku w polu i obłożyć kamieniami, żeby energia nie uciekała. W takich miejscach ma się prorocze sny itp. Sprawdzałem i albo ja coś źle podświadomie robię, albo sposoby nie działają.

Nie wszędzie. Nie bez powodu znane są te miejsca, gdzie ta wzmożona energia występuje. Nie dziwię się, że Ci nie wychodzi. Jak we wszystkim potrzebna jest praktyka.Spróbuj sprawdzić się w znanym miejscu mocy. Podobno są tam gdzie stare kościoły i na cmentarzach. W lasach tam gdzie kiedyś były groby i stare cmentarze, dzisiaj zapomniane i zaniedbane.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Re: Miejsca mocy

Postautor: Skfarek » 25 mar 2016, 21:59

Tak zgadza się są tam stare kościoły, katedry czy kapliczki czasem zamki, bo były stawiane w miejsca dawnych miejsc kultu czy świątyń pogańskich, a w czasie kiedy wypadały święta pogańskie wprowadzono święta katolickie. Jak góra to i anteny nadawcze, a to wszystko zakłóca energię. Te stare cmentarze to kurhany i na takim też byłem. Miejsca takie to krąg dębów w lesie, brzóz czy lip. Miejsce takie można samemu znaleźć w lesie. Miejsca obkładano kamieniami, żeby energia się nie rozpraszała. Kamienie polne miału stronę ciepła i zimną. Szaman znajdował miejsce blisko osady, żeby nie trzeba było daleko chodzić. Budowle cystersów też nie były przypadkowe i miały konkretne wytyczne co do architektury i otoczenia np blisko wody i lasu.

https://opolczykpl.wordpress.com/zagrab ... e-miejsca/ to chyba nawet nie 1/3 takich miejsc
http://www.wspolczesna.pl/magazyn/art/5 ... ,id,t.html

PS
Z Matelą możesz mieć rację i nadinterpretuje. On masowo wydaje książki i, żeby to fachowa wiedza była to trudno w takim tempie rozsądnie pisać. Różnie o jego książkach słyszałem. Fachowa wiedza nie była spisywana, żeby nie wpadła w niepowołane ręce tylko była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Książki z portali aukcyjnych są niewiele warte w porównaniu do dawnej wiedzy słowian przekazywanej wybranym.
Skfarek

Miejsca mocy

Postautor: Verm » 27 mar 2016, 00:55

Jak góra to i anteny nadawcze, a to wszystko zakłóca energię.

Nie znam się na energiach, ale anteny raczej nie przeszkadzają ;)

Inna sprawa - niektóre tzw. "miejsca mocy" są przereklamowane, a mimo to ciągną tam tłumy turystów. Tak jest np. z dwoma szerzej znanymi miejscami mocy w Białowieży. Owszem coś tam da się odczuć, ale tyłka nie urywa. To w Parku Pałacowym jest nieco mocniejsze i ciekawsze ze względu na bliznę na drzewie, która ponoć wygląda jak jeden z archaniołów. Niestety drzewo niedługo dokona swojego żywota (albo już dokonało, nie wiem, dawno nie byłem) - walnie przyczynili się do tego turyści obrywając z niego korę, żeby mieć pamiątkę z wycieczki.

Są jeszcze miejsca mocy, o których pan Matela nie wie, więc nie zjeżdżają się tam tłumy ludzi z wahadełkami :> Wie o nich niewiele osób, więc to idealne miejsca na rytuały, więc nie ma wielkiego ryzyka, że ktoś napatoczy się w trakcie. Często są one bardzo mocne i nawet osoba nieobyta czuje, że coś jest na rzeczy.
Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Droga życia: 8

Miejsca mocy

Postautor: Skfarek » 27 mar 2016, 17:31

Z tego co mi wiadomo, choć może i źle anteny nadawcze, linie energetyczne, WiFi czy nawet telefon przeszkadzają w różnym stopniu, choć nie zawsze całkowicie zakłócają. Kościoły i kapliczki też podobno trochę przeszkadzają. Różdżkarze podobno najlepiej sobie radzą w rejonach gdzie nawet zasięgu sieci komórkowej nie ma. Różdżka z tego co wiem pokazuje najsilniejsze źródło energii. Np. wystarczy przejść po domu z różdżką i pokaże wszystkie gniazdka energetyczne, telewizor, lodówkę itp. Kurhany podobno też są miejscami mocy, ale ja na takim nic nie czuję.

Są jeszcze źródełka mocy z których woda pomaga na konkretne dolegliwości z konkretnego źródełka. Czy pijąc taką wodę można doładować się w jakiś znaczący sposób energią?
Skfarek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Miejsca Mocy