Mój Anioł Urodzeniowy

Mój Anioł Urodzeniowy

Postautor: uwierzylam » 14 mar 2011, 13:15

Witam! W zyciu forum uczestnicze od niedawna, raczej tylko proszac doswiadczone forumowiczki o przeslania anielskie. Tu uklon w strone myszki, ktora nigdy nie odmawia pomocy.
Anioly od zawsze mi towarzyszyly, jednak dopiero od 3 lat to ja "zaczelam im towarzyszyc" i odbierac ich Milosc i Obecnosc w Moim Zyciu.
Zalozylam ten temat, gdyz mysle, ze poczatkujacy adepci anielscy maja wiele pytan, watpliwosci i rozterek, na ktore wlasnie w tym temacie mozna bedzie otrzymac odpowiedz.
I o to moje pierwsze pytanie: przeczytalam tutaj na forum, ze warto w chwilach bardzo trudnych zwracac sie do Aniola Urodzeniowego. Moj Aniol Urodzeniowy okazal sie upadlym aniolem i to mnie zdziwilo i zatrzymalo, czy moze opiekowac sie mna Aniol Upadly? Moze moje pytanie jest glupie i wywodzi sie z niewiedzy i nieznajomosci spraw anielskich, bede wiec wdzieczna jesli ktos rozjasni mi w glowie.
uwierzylam

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Dla poczatkujacych

Postautor: uwierzylam » 14 mar 2011, 13:33

Witaj agulek79. Znalazlam taka informacje w Internecie. Chodzi mi o Aniola Nelchaela.
uwierzylam

Postautor: myszka » 14 mar 2011, 20:12

Uwierzyłam :)

Anioł Nelchael otacza opieką artystów i naukowców. Pomaga w kształtowaniu i realizowaniu artystycznych zdolności, w każdej dziedzinie sztuki.
Ludzie uduchowieni, stroniący od wrzawy i zgiełku, bedą zawsze pod magicznym urokiem Anioła NELCHAELA. A jeżeli nawet wybiorą inny zawód, muszą wiedzieć, że ich dusza artysty będzie szukać swojego miejsca dotąd, aż odkryje w sobie nieznane talenty. Nawet w drugiej połowie życia gotowi będą popełniać szaleństwa, aby spełnić swoje przeznaczenie.
Anioł tem pomaga również naukowcom i filozofom, humanistom i racjonalistom. Obdarza swoich podopiecznych mąrdością, wyższą inteligencją, intuicją, a także stara się, aby atmosfera i najbliższe otoczenie wpłynęły mobilizująco na ich twórczą pracę.
W modlitwach prosimy o natchnienie do realizacji ambitnych dzieł, o zdolności w sztukach pięknych, bystrość, inteligencję i mądrość, jak również o spełnienie na planie duchowym i materialnym.
Droga do szczęścia jest ciemna i ciernista, ale oświetla ja nadzieja
Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie
Awatar użytkownika
myszka
WRÓŻKA - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Postautor: myszka » 15 mar 2011, 17:19

opal pisze:Myszko, napisalabys cos o aniele YELAHIAH?

Anioł YELAHIAH

Słowo - klucz: odwaga
Obszary jakich dotyczy: Związki międzyludzkie, sprawy sądowe.
Dary: rozwija silną wolę, odwagę, prawość i umiejętność zaznaczania swego autorytetu. Chroni przed niesprawiedliwością, przede wszystkim na polu prawnym. Zwycięża dumę, agresję i egocentryzm. Kieruje waleczną duszę ku słusznym celom. Gwarantuje ochronę i szczęście w podróżach.
Wspomaga nie tylko urodzonych pod jego skrzydłami, ale wspiera wszelkie działania rozpoczęte na przełomie pażdziernika i listopada.
Nie liczy się, co robimy ani ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie
Awatar użytkownika
myszka

Postautor: uwierzylam » 16 mar 2011, 18:54

Witaj serdecznie myszko, dziekuje za pojawienie sie w tym temacie i twoje informacje o Aniolach urodzeniowych. Witaj milo opal. Ja o Nelchaelu znalazlam jeszcze taka informacje - Nelchael - boska jedność (2 - 7 lipiec) - anioł, który odpowiada za dotrzymywanie danego słowa, naprawę wyrządzonych szkód, filozofię życiową, chroni przed męczącymi osobami, zawiścią.
Ale w Wikipedii byla taka informacja - Nelchael – upadły anioł należący niegdyś do Chóru Tronów, jeden z 72 aniołów noszących boskie imię Szemhameforasz. Według innych źródeł, upadły anioł, zajmujący się w piekle nauczaniem astronomii, matematyki i geografii.
W kabale aniołem pokrewnym Nelchaela jest Sit.

No i jak to jest z tym Nelchaelem upadly czy nie upadly? :)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 19:34 przez uwierzylam, łącznie zmieniany 1 raz
uwierzylam

Postautor: uwierzylam » 16 mar 2011, 18:58

YELAHIAH - boska wieczność (29 październik - 2 listopad) - anioł, który odpowiada za walkę z niesprawiedliwością, odważne wybory, otrzymywanie zadośćuczynienia za krzywdy, jest opiekunem wojowników ducha.
uwierzylam

Postautor: uwierzylam » 16 mar 2011, 19:07

I jeszcze jedno pytanie dla zaawansowanych od poczatkujacej. Zalatwialam wczoraj sprawe i bylam w pewnym pomieszczeniu, bywalam tam juz kilka razy ale tym razem musialam poczekac wiec poddalam pokoj obserwacji, w scianie kolo drzwi byly szklane kafle ktore mialy jakis tam wzor, kiedy ja jednak na nie spojrzalam zobaczylam w dwoch kaflach aniola ze skrzydlami. Kiedy przenioslam wzrok na inna sciane zobaczylam obraz gdzie znowu ujrzalam aniola zupelnie innego niz tamten w kaflach, ten byl z poteznymi skrzydlami - to oczywiscie bylo pierwsze wrazenie, bo kiedy spojrzalam jeszcze raz zobaczylam gory a postac aniola to bylo zupelnie cos innego.
Wieczorem weszlam do znajomych, ktorzy nigdy nie mieli ( a znam ich od 30 lat ) obrazkow o tematyce religijnej i zobaczylam oparty o sciane obraz Aniola Stroza czuwajacego nad dzieckiem i teraz pytanie - czy ja to sobie wmawiam no i czy wmawiam czy nie skad pojawiaja sie takie sytuacje?
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 19:35 przez uwierzylam, łącznie zmieniany 1 raz
uwierzylam

Postautor: Menekse » 16 mar 2011, 19:32

Skupiasz się na aniołach, to mózg wyłapuje ci anioły z miejsc, w których przebywasz. Co do Nelchalela: nie wiem jak to z nim było, ale wiele aniołów poszło za Lucyferem a potem wróciło do nieba z powrotem. Tak było na przykład z Urielem.
Menekse
Pleciuga

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 1

Postautor: myszka » 16 mar 2011, 20:41

Uwierzyłam
dodam jeszcze kilka słów o NELHAELU

Wyjątkowy Bóg - Formacja Saturna - Anioł Słońca

Słowo - klucz: piękno
Obszary jakich dotyczy: kreatywność, polityka, życie społeczne.
Dary: tarcza ochronna przed zawiścią, błędami, uprzedzeniami i negatywną energią. Wyzwala z opresji, Czyni osobę bardziej szczerą i pogodną. Uwydatnia artystyczny smak i talent w projektach. Kierunkuje ku nauczaniu, filozofii i naukom ścisłym. Pomaga wywiązać sie z zobowiązań.

Zgadzam sie z Menekse
Awatar użytkownika
myszka

Postautor: uwierzylam » 16 mar 2011, 23:47

Menekse i myszko dziekuje, przyznam sie, ze myslalam , ze to nie moj mozg wylapuje Anioly, tylko one chca mi cos powiedziec i dlatego je widze pod takimi postaciami. Menekse i myszko dziekuje za Wasze wyjasnienia.
I jeszcze jedno wyraz Nelhael raz znajduje w takiej pisowni a raz w takiej - Nelchael, ciekawe, ktora jest prawidlowa?
uwierzylam

Następna

Wróć do Angelologia