Moja karta dnia

Temat przeznaczony dla osób samodzielnie rozkładających karty tarota, oraz pozostałych kart, pytania do początkujących wróżbitów, . Interpretacja kilku osób.

Re: Moja karta dnia

Postautor: Magus » 09 lip 2018, 09:15

Czas rozliczeń.

Karty na;
Piątek - Rydwan
Obrazek

Sobota - Paź Denarów
Obrazek

Niedziela - 4 Denary
Obrazek

Zawiozłem familię na działki , sam pochyliłem się nad rachunkowością firmy i budżetem domowym coby było za co wyjeżdżać na następne eskapady. love_dance love_dance love_dance

karta na dzisiaj, jutro i środa ( hurtem)
dzisiaj - Wisielec
Obrazek
Spokój. Odcięcie się od świata. Powstrzymanie aktywności. Penetracja własnej jaźni. Medytacja, kontemplacja. Ofiara, samoofiara. Dążenie do uspokojenia i harmonii. Rezygnacja z rozwiązywania problemów życiowych. Zdanie się na innych. Marazm. Melancholia. Smutek. Zadumanie. Senność. Niespełniona miłość. Ucieczka od odpowiedzialności. Szczyt kariery zawodowej. Planowanie. Metodyczność.

Odwrócony: Niepełny sukces. Nierealne plany. Utrata zaufania. Brak szczerości. Zdrada. Przebudzenie z marazmu. Niemożność zachowania spokoju. Szarpanina. Niemożność zrealizowania dążeń i pragnień. Chorobliwa zazdrość. Nerwowy tryb życia. Ciężka praca i niezadowolenie ze statusu społecznego i zawodowego. Formalizm.

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

wtorek - 9 Pucharów
Obrazek
Harmonia. Ustabilizowany tryb życia. Dobre samopoczucie. Zadowolenie płynące z posiadania domu, rodziny. Niechęć do dokonywania jakichkolwiek zmian. Kołtuństwo. Oportunizm. Konformizm. Obojętność na problemy innych ludzi. Nietolerancja. Tradycjonalizm, konserwatyzm, małomiasteczkowość, prowincjonalizm.

Odwrócona: Utrata dobrego samopoczucia i związana z tym frustracja. Nieoczekiwana zmiana wywołująca złość, niepewność i strach. Niemożność poznania prawdy. Strata czegoś, co się posiada. Dyskusja, w której wykazano nam brak racji. Złudna wolność. Deklaracje bez pokrycia. Poczucie ogromnej straty, podczas gdy w rzeczywistości nic poważnego i istotnego się nie wydarzyło. Przesadne narzekanie. Zetknięcie z czymś, co przerasta naszą wyobraźnię.

środa - Diabeł
Obrazek
Egoizm, egotyzm. Uzależnienie od innych. Materializm. Brak wyobraźni. Brak intuicji. Brak wyczucia. Sukces zyskany w sposób uwłaczający godności, nielegalną drogą. Nienawiść do ludzi, do otoczenia. Emanacja niszczycielskiej energii, czarna magia. Niemożność wyzwolenia się spod wpływu kogoś potężnego, silnego. Tyrania. Totalitaryzm. Utrata wolności. Autodestrukcja. Uległość. Pasywność. Płaski racjonalizm. Brak szerszej perspektywy. Rabunek, kradzież, strata. Zła przygoda. Nieszczęście. Nieudane małżeństwo. Brak wian7 w wyższe wartości. Zniecierpliwienie. Sadyzm, okrucieństwo, fanatyzm, reakcyjność. Rasizm.

Odwrócony: Nieład, nieporządek. Złe wpływy. Magia niszczycielska, czarna magia. Satanizm. Nadużycie siły. Komplikacje zdrowotne, rozstanie, rozerwanie więzów. Zrzucenie ciężaru odpowiedzialności na kogoś innego. Wybawienie z opresji. Rozpoznanie właściwej drogi. Nieoczekiwane wyjaśnienie sytuacji. Wyzwolenie z egoizmu. Rozbicie „wewnętrznej skorupy".

Człowiek, który nie przeszedł piekła swych namiętności, nigdy ich też nie przezwycięży. Zamieszkują one gdzieś w sąsiedztwie i nim się obejrzy, już wybucha płomień, który w okamgnieniu przenosi się na jego własne domostwo. Jeżeli ze zbyt wielu rzeczy się rezygnuje, zaniedbuje je i o nich niejako zapomina, powstaje niebezpieczeństwo, że to, czego zaniechaliśmy i cośmy zaniedbali, powróci ze zdwojoną siłą.

Carl Gustav Jung (z książki Wspomnienia, sny, myśli)
Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Postautor: Magus » 11 lip 2018, 17:58

Poniedziałek; Wisielec
Czytałem forum i takie tam przemyślenia o buddyzmie. Doszedłem do wniosku ze to zdecydowanie nie moja filozofia życia. Wolę czynnie się doskonalić.

Wtorek; 9 Pucharów
Miło spędzony dzień na działce w gronie znajomych i rodzinki.

Środa ; Diabeł
Dzisiaj to najchętniej ukręciłbym komuś łeb :diabel:
Człowiek, który nie przeszedł piekła swych namiętności, nigdy ich też nie przezwycięży. Zamieszkują one gdzieś w sąsiedztwie i nim się obejrzy, już wybucha płomień, który w okamgnieniu przenosi się na jego własne domostwo. Jeżeli ze zbyt wielu rzeczy się rezygnuje, zaniedbuje je i o nich niejako zapomina, powstaje niebezpieczeństwo, że to, czego zaniechaliśmy i cośmy zaniedbali, powróci ze zdwojoną siłą.

Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

Postautor: Magus » 25 lip 2018, 16:37

Na dzisiaj; Sąd Ostateczny
Obrazek

"Odrodzenie. Dzieje się odrodzenie! Jeśli byłeś zdołowany/a - jak ci ludzie na karcie, którzy dotąd leżeli martwi w grobach - to teraz stajesz na własnych nogach, pełen nowej energii. Odradzają się też zapomniane idee, wracają do łask porzucone pomysły i przedsięwzięcia. Karta zapowiada powrót do zdrowia po chorobie albo powrót do siebie kochanków, którzy kiedyś rozstali się. Odradzają się związki między ludźmi, np. rozproszony krąg przyjaciół lub rozwiązane stowarzyszenie. Wracasz na miejsce - do domu, miasta, ludzi itd. - gdzie dawno nie byłeś. Wraca dobra koniunktura w gospodarce. Ale to odrodzenie nie jest prostym powrotem do tego co było. Zmartwychwstali zmarli budzą się do lepszego życia, a ich ciała są nowe i przesycone duchem. Podobnie jest w sprawie o którą pytasz: dzieje się odrodzenie, ale już na wyższym poziomie, bo jesteś bogatszy o dawne doświadczenia, które również dojrzały. Dotąd żyłeś/aś na pół gwizdka, tłumiąc w sobie energię i nie rozwijając w pełni swoich możliwości. Teraz to się zmienia: wyzwalasz się z dotychczasowych ograniczeń, możesz oddychać pełną piersią, jesteś wolny/a. Pojawiają się nowe, wielkie idee, pojawia się nowy sens życia."

Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

Postautor: Magus » 25 lip 2018, 16:39

Na jutro; Księżyc

Obrazek

"Karta "Księżyc" (przedstawiającą Księżyc na niebie, księżycowe zwierzęta: raka i psy, oraz bramę wiodąca do tajemniczej krainy) oznacza kontakt z nieświadomymi siłami własnego umysłu: z lękami, silnymi emocjami, niespełnieniem i nie zaspokojonym pożądaniem. Karta ta zwykle pojawia się w sytuacji, kiedy człowiek stoi na rozdrożu: i albo owe podświadome siły opanuje, albo im ulegnie, i wtedy będzie zachowywał się nieracjonalnie, często szkodząc samemu sobie."

Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

Postautor: Magus » 16 sie 2018, 10:50

Golden Dawn Tarot:

Czwartek; Równowaga
Obrazek

Piątek; Paź Pucharów
Obrazek

Sobota; Świat
Obrazek

Niedziela; 6 Pałek
Obrazek

Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

Postautor: Magus » 20 sie 2018, 12:10

Magus pisze:Golden Dawn Tarot:

Czwartek; Równowaga
Obrazek
Dzień jak co dzień w miarę spokojny.

Piątek; Paź Pucharów
Obrazek
Pewna osóbka dała mi wyraźny sygnał sympatii, skończyło się na wspólnym spacerze po pracy.

Sobota; Świat
Obrazek
Wyjazd na działkę, wieczorem internet.

Niedziela; 6 Pałek
Obrazek

W tym przypadku karta nie pokrywa się z wydarzeniami. Trudno nazwać zwycięstwem niesympatyczne wiadomości od kogoś z rodziny kto przeżywa kryzys w małżeństwie.Może chodzi o moje wsparcie psychiczne, dobre rady. Nie wiem jeszcze czy były pomocne :zalamany:

Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

Postautor: Magus » 20 sie 2018, 12:22

Karty na dzisiaj, jutro i środę; 4 Dyski 6 Mieczy Sprawiedliwość
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

Postautor: Elie » 22 sie 2018, 12:10

Karty na dzisiaj, jutro i środę; 4 Dyski 6 Mieczy Sprawiedliwość

4 Denary = Liczenie pieniędzy, zdobywanie ich, otrzymanie, gromadzenie. Mogłeś dostać wypłatę.
6 Mieczy = Ktoś napisał - karta geniuszy. Prawdopodobnie dzień pełen twórczych myśli, pracy umysłowej.
Sprawiedliwość = Tu może być różnie - ktoś oceni Ciebie, Ty będziesz rozstrzygał spory. Tak czy siak, korzystnie się to zakończy.
Sprawiedliwość to 5 + 3 = walka zakończona radosnym ... spotkaniem ..kłótnia zakończona pojednaniem.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2086 razy
Otrzymał podziękowań: 1883 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Elie » 22 sie 2018, 12:41

hmm U Crowley'a Sprawiedliwość = VIII.
Natomiast u Waita = XI, często określana - mała Siła.
Jednak znaczenie podobne. Coś do rozliczenia, do zapłacenia, ale również rozstrzyganie sporów, trudnych sytuacji, postawienie na swoim.
W tym układzie będzie to 10 + 1, czyli być może 10 jako trudna sytuacja, a 1 postawienie na swoim.
Jeszcze inaczej :mrgreen: 10 = Koło Fortuny, 1 = Mag, czyli będziesz miał cholerne szczęście, coś tam wykombinujesz, jak to Mag.
Jeszczo raz :lol: :mrgreen: Koło Fortuny = 1 + 0, czyli 1= Mag, 0 + Głupiec, dodać do tego 1 + Mag
Niby podobnie, jednak nieco inaczej. Byłeś czegoś pewny, przy czym nieświadomy.W Magu Cię oświeciło, cosik tam wykombinowałeś :hipnoza: :tomato:
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2086 razy
Otrzymał podziękowań: 1883 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Magus » 23 sie 2018, 16:55

Dziękuję :buziak:
Powiem tak. Myślałem i drogą dedukcji coś odkryłem, kogoś zdemaskowałem. Może przy okazji opiszę.

Piątek, sobota i niedziela; 5 Pucharów Król Mieczy 2 Miecze
ObrazekObrazekObrazek

Za wesoło to nie będzie.

Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozkłady własne, kąciki początkujących wróżbitów, wspólne interpretacje