Moja karta tygodnia

Temat przeznaczony dla osób samodzielnie rozkładających karty tarota, oraz pozostałych kart, pytania do początkujących wróżbitów, . Interpretacja kilku osób.

Re: Moja karta tygodnia

Postautor: Elie » 26 sie 2018, 11:34

:zalamany: Niekoniecznie.Zależy o czym / kim myślałeś losując karty.
Naucz się losować wyłączając myślenie życzeniowe, myślenie ogólnie o czymś innym, subiektywną ocenę swojej sytuacji. Karty wyciąga się z talii w zasadzie będąc prawie w transie.

PISAŁAM JUŻ KIEDYŚ - dobre, jasne, czytelne pytanie, porządny rozkład, pozwala kartom odpowiedzieć.
W karach wyżej wyszła jakaś tam relacja o którą zapewne pytałeś. I tą relację starałam się opisać.
Ogólnie - prawdopodobnie czeka Cię jakiś rodzaj znajomości powiązany z braniem lub dawaniem.
Mogłeś zastosować chociażby rozkład tego rodzaju -
przeszłość
teraźniejszość
przyszłość - najbliższa

Poszukam jakiegoś dobrego rozkładu, wylosujesz sobie. Nie teraz, później.Zresztą masz dobrą książkę z rozkładami. Dlaczego jej nie wykorzystałeś :tomato:
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2150 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Elie » 26 sie 2018, 11:43

Piko pisze:
Elie pisze: (...) być może (...)

Czyli uczuciowo pustka, w najbliższym czasie...

Jeszcze, MUSZĘ, bo mnie wkurzyłeś normalnie.Uczuciowa pustka = ŚMIERĆ W najlepszym układzie AGONIA. :diablo:
UCZUCIA :basebal:
Czyje, do kogo, JAKIE ? może być nienawiść, współczucie, żal, etc.Uczucia odwzajemnione, nie odwzajemnione ......czy kogoś pokocham, polubię i odwrotnie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Uczucia

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Piko » 26 sie 2018, 12:07

Piko pisze:
uczuciowo pustka, w najbliższym czasie...

Przecież wiadomo że ja ktoś pyta o uczucia to ma na myśli miłostki i tepe.

Myślisz ze nie wiem co to są uczucia ogólnie ??? 035
---------
nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Postautor: Elie » 26 sie 2018, 12:20

To dlaczego nie sprecyzowałeś pytania, hę ?

Raz, że tydzień szybko mija i jeżeli nikogo w tym czasie nie pokochasz i nikt Ciebie, to świat się nie zawali.!!!
Dwa - Nie znaczy, że nikogo obecnie nie kochasz, albo ktoś Ciebie.
Trzy - Pytanie było mało precyzyjne, a karty bywają naprawdę przedziwne ( podobnie jak nasz umysł) Wyrzuciły na pierwszy plan prawdopodobnie to, co w obecnym okresie zaprząta Tobie głowę - jakaś relacja z bliżej nieokreśloną osobą, powiązana z "dawaniem" - siebie, kasy, swojego czasu, etc. Uczuć w tym raczej nie ma. Może być jakiś dobry uczynek i jak pisałam - typu; z łaski na uciechę.I to TY możesz być tym Królem Mieczy ;P
Miłej niedzieli.
FINITO

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Piko » 26 sie 2018, 12:28

Elie pisze: Miłej niedzieli.

Dziękuję, również miłej niedzieli.
---------
nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Postautor: Nut » 28 sie 2018, 14:53

Piko pisze:Mój rozkład na uczucia w nadchodzącym czasie:
Siedem mieczy, Król Mieczy, Szóstka Denarów
Obrazek.Obrazek.Obrazek

Pytasz o uczucia, tymczasem karty pokazują jakąś relację, związek, znajomość opartą na fałszu, podstępie, nieczystą grę.
Za Agnieszką Świrską;
karty-tarota-7-mieczy-t31733-20.html

Kartę Siódemki Mieczy można interpretować dwojako.
Z jednej strony oznacza ona działanie szybkie.lecz niejasne.
Określa człowieka sprytnego i przebiegłego,który nie waha się używać różnych wybiegów dla osiągnięcia korzyści.
Z drugiej zaś strony może określać kogoś,kto w lot chwyta nadarzające się okazje uważając każde opóżnienie czy wahanie za stratę.
Odpowiednikiem karty jest grecki bóg kupców i złodziei Hermes .
Dobrego handlowca musi cechować spryt i przedsiębiorczość,jak również dążenie za wszelką cenę do osłabienia czy zniszczenia konkurencji .
Jeżeli w rozkładzie tarota Siódemkę Mieczy otaczają przychylne karty,oznacza to szybkość i trafność decyzji,unikanie strać i konfliktów oraz dyplomatyczne posunięcia.Karta zaleca ostrożność w kontaktach z ludżmi .którzy postępują tak,jak
człowiek ukazany w obrazie.
W SFERZE UCZUĆ - karta ostrzega przed manipulacją i nieszczerością.
Oznacza grę pozorów, uchylanie się od odpowiedzialności, słowa które nic nie znaczą.
Niekiedy człowiek oszukuje sam siebie i czuje się zakłopotany, jeśli partner traktuje zbyt poważnie jego zmienne deklaracje.
Na szczęście dysponuje on całym arsenałem środków stosowanych przez oszustów i kłamców.

KARTA ODWRÓCONA-
Sens karty polega na uświadomieniu sobie, że nie doceniło się przeciwnika, który teraz odpłaca nam w taki sposób.
Można wpaść we własne sidła lub najeść się wstydu, gdy ktoś odkryje nasze zamiary.

Źródło - A.Świrska

Nie do końca zgadzam się z tym opisem. Inne opisy mówią o inwigilowaniu, o zdobywaniu lub wykradaniu informacji.

karty-tarota-krol-mieczy-t31740-20.html
Karta symbolizuje mężczyznę na stanowisku lub kobietę o cechach Króla. Może to być sędzia, policjant, szef.Karta może również zapowiadać sprawę sadową. W pozytywnym znaczeniu określa obiektywizm i realizm w działaniu.Opowiada się za prawdą.

W sferze uczuć;

Król Mieczy oznacza partnera wymagającego, pragnącego dominować w związku. Więcej tu wyrachowania i chłodu niż uczuć. Czasami pragmatyzm Króla może być uciążliwy. Karta ta oznacza niezbyt dobre rokowania dla związków.

Karta odwrócona;

Kartę odwróconą należy analizować starannie i zwracać uwagę na karty otaczające. Może oznaczać nieżyczliwość ze strony osoby o cechach Króla, okrucieństwo, sadyzm, oraz swojej pozycji czy władzy

żródło - Agnieszka Świrska

karty-tarota-6-monet-t31767-20.html
Karta oznacza udaną transakcję finansową, zysk, nagrodę. W sprawach zawodowych może oznaczać zależność od zwierzchnika "osłodzoną" dobrym wynagrodzeniem. W rozkładach tarota, należy ją jednak analizować starannie, ponieważ może wskazywać na zawód związany ze spodziewaną należnością ( dostaniemy mniej niż liczymy), zaś okoliczności otrzymania darowizny czy innej płatności, mogą postawić nas w trudnej sytuacji.
Ogólnie traktowana jest jako karta "pieniężna" zapowiadająca udane operacje finansowe.

W sferze uczuć
Szóstka monet oznacza nierówne związki.Może określać tak dawcę, jak i biorcę. Gdy podporządkujemy się silniejszemu i gdy ceną za utrzymanie związku ma być utrata godności, gotowi jesteśmy ją zapłacić.
Także obawa przed utratą dóbr materialnych nie powinna wpływać na stan uczuć człowieka. W innym przypadku to my kierujemy związkiem na zasadach zależności.

Karta odwrócona
Szóstka monet w pozycji odwróconej może oznaczać człowieka, który jeśli coś daje, czyni to przede wszystkim z myślą o sobie. Już sam fakt, że zasłużył sobie miano dobroczyńcy czyni go równym dziełu, jakie sponsoruje.
Taki rodzaj wyrachowania odgrywa w jego życiu niemałą rolę, dlatego musi być świadomy, jak dalece może z niej korzystać. Odgrywanie roli dobroczyńcy, jest taką samą formą zabiegania o własny interes, jak inne.
Ogólnie karta może zapowiadać niedotrzymanie przyrzeczenia zapłaty lub innego rodzaju stratę. Odwrócona karta może również określać biorcę. Oznacza to wtedy brak samodzielności, niedojrzałość i ciągłe chowanie się za czyjeś plecy. Jest to postawa dziecka wymagającego dla siebie stałej opieki i pomocy.

źródło;Agnieszka Świrska

Zgadzam się z tą częścią opisu;
Szóstka monet w pozycji odwróconej może oznaczać człowieka, który jeśli coś daje, czyni to przede wszystkim z myślą o sobie

Dodam; losując karty w pozycji prostej należy brać pod uwagę pozytywy i negatywy kart, brać średnią wszystkich kart. Interpretacja powinna brać pod uwagę pozostałe karty.
Reasumując; Jesteś w jakimś związku, relacji, układzie, w którym uczuć jest tyle co nic. Jest wyrachowanie, żeby nie napisać - oparta na fałszu.Trudno określić Twoją rolę z powodu braku jasno wyrażonego, precyzyjnego pytania. Chciałeś ogólnie to masz ogólnie.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ

Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 514 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Rozkłady własne, kąciki początkujących wróżbitów, wspólne interpretacje