Moja runa dnia

Temat przeznaczony dla osób samodzielnie rozkładających karty tarota, oraz pozostałych kart, pytania do początkujących wróżbitów, . Interpretacja kilku osób.

Moja runa dnia

Postautor: Piko » 03 maja 2018, 11:12

GEBO

Obrazek

Wymiana, wierność , posłuszeństwo, Bezwarunkowa hojność, towarzystwo , zebranie, magiczna wymiana.
---------
nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 37 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Moja runa dnia

Postautor: Nut » 03 maja 2018, 18:58

Gebo to wymiana. Sugeruje, że wszystko co dostajemy i oddajemy ma swoją cenę. Przestrzega przed ponoszeniem zbyt wielkiego kosztu za coś, co nie jest tego warte, jak również przed próbami brania zbyt wiele, w zamian dając zbyt mało. Oznaczać również może, że zapłata będzie adekwatna do wartości naszej pracy. Mało dajesz = mało otrzymujesz. Tak w miłości, jak i wszędzie indziej.

runa-gebo-t37691.html#p888000
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 514 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 04 maja 2018, 08:10

http://www.runy.net.pl/content/trzy-runy-stworzenia

Gebo

Gebo to Runa równowagi, aż nazbyt często sprowadzana w literaturze do runy związanej głównie z seksem, podczas gdy jej podstawowym znaczeniem jest rownowaga miedzy tym co możemy ofiarować a tym co chcemy otrzymać. To właśnie Runa Gebo mówi iż dając otrzymujemy. Może być to rada, aby uporzadkować swoje sprawy i przywrócić równowagę, a może być przestroga iż idąc dalej swoja ścieżką, zbierzemy co zasialiśmy.
Doskonale oddaje ten drugi aspekt ludowe przysłowie "Kto sieje wiatr, zbiera burzę" :03777:
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Piko » 04 maja 2018, 08:49

Wiatru całe szczęście nie sieje, ale kilka spraw musiałbym uporządkować, co trochę zajmie . Być może nie jest to runa dnia, ale dłuższego czasu.
---------
nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Dopiero się rozkręcam

Postautor: Piko » 15 lip 2018, 07:35

Moja runa dnia: Sowilo --> Niedziela 15.07.2018

Obrazek

Słońce , oświecenie, wola. Siła życiowa. Zwycięstwo. Powodzenie, sukces. Nadzieja. Zaszczyt , Honor, cześć.
Błyskawica która ostrzega. Wąż wrzosowisk. Uzdrowienie. Żywotność, sukces.
---------
nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Dopiero się rozkręcam

Postautor: Piko » 15 lip 2018, 08:30

Piko pisze:Moja runa dnia: Sowilo --> Niedziela 15.07.2018

Obrazek

Słońce , oświecenie, wola. Siła życiowa. Zwycięstwo. Powodzenie, sukces. Nadzieja. Zaszczyt , Honor, cześć.

Słońce. Sukces, optymizm, honor, osiągnięte cele, zwycięstwo, siła życia, zdrowie, pozytywna energia, wzrost, rozwój, leczenie, gojenie, światło. Słońce jest czczone w prawie wszystkich religiach na świecie. Jest to światło i ciepło symbolizujące życie, wzrost, postęp i wszystko, co dobre. Czas, kiedy siła woli będzie potrzebna do pozytywnych zmian w Twoim życiu, do osiągnięcia zwycięstwa. Pojawienie się tej runy, wskazuje na czas aktywnego działania. Nieograniczona energia, siła charakteru, zdolność do nauki, dar zrozumienia, dobre zdrowie, witalność.

Ta runa jest bardzo dobrze znana, jako symbol zwycięstwa, może być również używana jako źródło ataku, ale w znaczeniu pozytywnym, ponieważ jest to siła pochodząca od dobroczynnego słońca.

Duchowo Sowilo symbolizuje czystość wizji, zwycięstwo światła nad ciemnością i dobra nad złem. Upomina innych, by używać tej siły do eliminacji zła, nigdy do niecnych czynów. Masz w sobie moc, dzięki której Twoje przedsięwzięcia mają szansę zaowocować w przyszłości. Czeka Cię dobra passa i pozytywne podejście do działań i o tym mówi ta runa. Słońce zawiera najintensywniejszą moc istnienia, jest źródłem życia i światła, kojarzy się z tym, co dobre, sprawiedliwe i prawe. Sowilo jest runą prawdy, źródłem iluminacji, jasności i zrozumienia. Korzystając z jej światła staraj się lepiej poznać siebie. Z runą nie powinnaś czuć się samotna, masz bowiem dobrego przewodnika – nauczyciela.

źródło: https://futhark.pl/sowilo/
---------
nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Dopiero się rozkręcam

Postautor: Brigit » 16 lip 2018, 17:01

Piko pisze:Moja runa dnia: Sowilo --> Niedziela 15.07.2018

Obrazek

Oceń właściwie zasoby swojej energii, jeśli masz jej dużo, pozwól jej swobodnie płynąć i działać w Twoim imieniu, jeśli masz niedobór, dozuj ją oszczędnie i nie szalej... biegu nie wygrywa ten kto szybciej wystartował, lecz ten kto pierwszy jest na mecie aby jednak do niej dotrzeć nie można paść na bieżni.

źródło
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake

Awatar użytkownika
Brigit
Niewymowny

Podziękował : 100 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Wróć do Rozkłady własne, kąciki początkujących wróżbitów, wspólne interpretacje