Moje hobby - zdjęcia

Moje hobby - zdjęcia

Postautor: Marlena :) » 11 mar 2013, 17:04

Chciałabym umieścić kilka zdjęć dot. mojego hobby. Nie wiem w jakim dziale, czy mogę w Rozmowach niekontrolowanych?
Pozdrawiam
JM
Awatar użytkownika
Marlena :)

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Moje hobby - zdjęcia

Postautor: Evell » 11 mar 2013, 17:41

Witam,

Oczywiście. Ten dział będzie odpowiedni.
Jeżeli nie masz serwera, możesz skorzystać na przykład z http://www.fotosik.pl/, po rejestracji Ci nie zginą.

W razie pytań, służę pomocą :)
Wśród wielkości rzeczy, które są wokoło nas, istnienie Nicości dzierży pierwsze miejsce, a władza jej obejmuje rzeczy, które nie mają bytu, a jej istota tkwi w czasie, między przeszłością i przyszłością, i nie posiada zgoła teraźniejszości.
Leonardo da Vinci
Awatar użytkownika
Evell
Grafoman

Otrzymał podziękowań: 2 razy
Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 5

Postautor: Marlena :) » 17 mar 2013, 10:53

http://www.fotosik.pl/u/jmdecoupage/album/1417915

To moje pierwsze prace decoupage.
Niestety, niektóre wydałam, więc nie mam ich zdjęć.
Butelka z fioletowymi irysami była pierwszą pracą, którą zrobiłam. Dziś dostrzegam kilka błędów technicznych, jak to zwykle bywa po czasie :).
Potem zrobiłam wzory na zwykłych płytkach, które zostały po jakimś remoncie. Jedna z nich przedstawia motyw z różami i motylkiem. Zaskoczyło mnie to, jak bardzo wpijały werniks, którego musiałam nałożyć wiele warstw na zakończenie.
Z tyłu decu na kasetce drewnianej-motyw aniołków w kolorze szarym. To akurat praca mojej córki.
Druga butelka z lokomotywką dla koleżanki, która lubi podróże i zdecydowanie nie jest domatorką. To kompozycja złożona z ornamentów z 3 różnych serwetek. Najbardziej podobają mi się motyle. Wykleiłam nimi tył butelki. Z przodu pomalowałam owalny wzór fioletowa farbą, kiedy wyschła nałożyłam medium do spękań, a potem pomalowałam całą butelkę jasną farbą akrylową. Na koniec położyłam werniks satynowy. Na pewno było więcej niż kilkanaście warstw tego werniksu, choć nie liczyłam. Jeśli chodzi o spękania - lepiej pasowałyby te dające efekt popękanej porcelany. Ale ja miałam akurat takie medium, którego spękania jednak bardziej pasują tam, gdzie fajnie wygląda efekt starej popękanej farby na drewnie, a nie na szkle itp.
Jeśli chodzi o płytkę, o której napisałam wcześniej - akurat widać, jak niewłaściwe ruchy pędzla przy nakładaniu farby, wpływaja na kierunek spękań - moje kolejne doświadczenie.
Inna moja obserwacja - przy butelce z irysem, okazało się, że jeśli pozostanie nawet drobny ślad po kleju od jakiejś nalepki, to po nałożeniu farby zadziała on na zasadzie crakla. Mogą pojawić się niezamierzone spękania. I widać taki efekt zwłaszcza u dołu butelki. Tak samo, jak sie nakłada medium do spękań trzeba dokładnie przetrzeć miejsca na przedmiocie, gdzie mogło spłynąć. W przeciwnym razie po nałożeniu farby pojawią się spękania w niezamierzonych miejscach.
W stylu decu ozdobiłam też mniejsze przedmioty, np: zakładka do książki, mały ręczny drewniany młynek do kawy, który ozdobiłam czerwonymi makami, dla odmiany a nie tradycyjnymi wzorami w ziarenka kawy, czy z napisami coffee itp. Fakt, wyglada on trochę dziwnie :lol: , ale za to kolor maków pasuje do jego ciemnobrązowego koloru na rantach.
Ponieważ mam już pewne doświadczenie w podstawowych technikach decu, rozpoczęłam odnawianie starej stojącej drewnianej lampy. Póki co, ździeram ręcznie za pomocą papieru ściernego wierzchnią warstwę starego kleju i bejcy.
Dalej chciałabym ją pomalować czarną bejcą, ale tak by były widoczne ślady słoi na drewnie. A oprócz tego chcę wkleić w kilku miejscach jakis różany wzór, może kremowe róże, zobaczę. Wiem, że to typowy babski wzór, ale co zrobić, bardzo mi się spodobał :).
Kiedy zaczynałam pracę z decu informacje czerpałam wyłącznie z Sieci. Muszę przyznać, że hobby naprawdę ubarwia życie, szare dni czy codzienną rutynę. Decoupage ma tę zaletę, że kiedy brakuje czasu na wykończenie wzoru, przedmiot można spokojnie odstawić na półkę i zająć się czym innym. Także dlatego jest wart polecenia.
Pozdrawiam
JM
Awatar użytkownika
Marlena :)

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: xLena » 17 mar 2013, 22:07

super, bardzo podobają mi się twoje prace :)
xLena

Wróć do Archiwum