nasze zwierzaki :)

Re: nasze zwierzaki :)

Postautor: unasked » 12 sty 2016, 17:07

I ja mam psa zakochanego w kocie, niestety bez wzajemności. Kotek starszy - 9 rok już idzie, piesek młodszy - w grudniu skończył 4 lata, śmiesznie wygląda husky uciekający przed czarnym, spasionym kotkiem. :gafa: ale na początku kolorowo nie było i trzeba było oba zwierza kontrolować 24h/dobę, by nic nikomu i niczemu się nie stało.
unasked

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Droga życia: 0

Postautor: Ankol18 » 12 sty 2016, 21:30

Przyzwyczaiły się do siebie. Ja myślę, że mimo że moja suczka jest mega cięta na koty, to jakby taki kocur zamieszkał z nami w domu, to pewnie na początku trzeba było by ich pilnować żeby się nie pozabijali, ale z czasem może nawet by się polubili, kwestia przyzwyczajenia :usmiech:
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Postautor: unasked » 12 sty 2016, 23:15

Zawsze zadziwiają mnie zwierzęta i to, jak rozwinięte są u nich bodźce poczucia przynależności do rodziny, obrony przed obcymi i poczucia odrębności od innych.

Gdy kotek był sam, choćby miał otwarte drzwi (mieszkamy w bloku), tylko raz wyszedł na klatkę schodową, chyba z ciekawości, bo zszokowany po chwili wrócił. Tak samo jak znajomi przychodzili, skubany chował się po kątach, byleby nie stać się maskotką gości. Dopiero po ich wyjściu dumnie wychodził i łasił się do nas. I tak samo z psem, początkowo była niechęć, wrogość, obojętność, a teraz nawet chyba pewnego rodzaju sympatia.

Zwierzęta to mądre bestie, szkoda, że ludzie tak często ich nie doceniają.
unasked

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Postautor: szakal165 » 09 kwie 2016, 10:40

ja mam pieska mieszańca, niestety jest teraz już w podeszłym wieku (13) i poważnie chory, musiałam z nim chodzić do weta, nosiłam z 3 piętra na rękach bo nie był w stanie iść, później jeszcze jakiś kilometr na pieszo ale dla psa zrobiłabym wszystko. Najgorsze, że ta choroba (niewydolość krążenia) nie jest uleczALna, musi brać leki do końca życia a nie wiadomo, czy będzie reagować na leczenie. Póki co leki pomagają ale ja boję się o niego i martwię :cry:
szakal165
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 81 razy
Otrzymał podziękowań: 56 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Ankol18 » 09 kwie 2016, 21:22

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Postautor: Someonelikeme2 » 12 kwie 2016, 10:21

My mamy koty i nie zamieniłabym za inne skarby, mieliśmy pieska ale niestety nie mogl sie z nami przeprowadzić. Mamy 3 koty i zgadzają sie super, nigdy nie było żadnych problemów. :) no i nam łatwiej przy kotach ze względu na to ze dosc często podróżujemy, wiec na psa nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić.
Someonelikeme2
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 145 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Postautor: Piotr Gruda » 29 gru 2017, 00:53

U mnie:
1) Kotka Dzika - niebieska brytyjka. Starutka, ma prawie 18 lat. Choruje na drogi oddechowe. Nie da sobie wcisnąć tabletki od weterynarza. Drapie, gryzie i dostaje ślinotoku przy wszelkich próbach wciśnięcia tabletki. Jak się udało, to zaraz wypluła. Może już....jej czas nadchodzi...?
2) Kocur Murzik - norweski leśny, cały biały. Przytula się do każdego, taki ,,kukiełek". Ma 6 lat.
3) Kotka Pela - odratowana przeze mnie jako maleństwo potrącone przez kogoś samochodem. Ma 5 miesięcy i niestety - padaczkę pourazową. Żeby nie mieć ataków, musi dożywotnio przyjmować codziennie 0,5 tabl Luminalu.
4) Piesek Kolo - york. Ma 8 lat i musiałem go przygarnąć, gdyż groziło mu schronisko. Nie mógł się ,,dogadać" z resztą piesków u teściowej. Teściowa niestety, nie umie układać psa.
U mnie zwierzaki mają dobrze, bo dom wolnostojący 100 m² i 2000 m² terenu. Poza tym jesteśmy niepoprawnymi, niejedzącymi mięsa zwierzolubami.
Awatar użytkownika
Piotr Gruda

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Droga życia: 33

Postautor: Ankol18 » 30 gru 2017, 20:42

Piotr Gruda pisze:1) Kotka Dzika - niebieska brytyjka. Starutka, ma prawie 18 lat. Choruje na drogi oddechowe. Nie da sobie wcisnąć tabletki od weterynarza. Drapie, gryzie i dostaje ślinotoku przy wszelkich próbach wciśnięcia tabletki. Jak się udało, to zaraz wypluła. Może już....jej czas nadchodzi...?

Łoooo :zdziwko: 18 lat, kawał czasu! Aż z ciekawości wpisałam w google frazę "jak długo żyją koty" i wyskoczyło mi, że najstarszy kot świat dożył 38 lat :D tak że ten... nigdy nic nie wiadomo :wink:

Piotr Gruda, masz dobre serduszko... :placze: heart :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Postautor: Piotr Gruda » 31 gru 2017, 10:18

Ankol18 pisze: ...Piotr Gruda, masz dobre serduszko... :placze: heart :) ...

Dzięki za słowa uznania.
Staram się jak mogę. Przez lata prowadzenia wykładów uczę empatii do ,,braci mniejszych" i udało mi się ,,przerzucić" na wegetarianizm kilkadziesiąt osób. ( ͡ •͜ʖ͡• ) Nie zabijam nawet myszy, bo każdy chce żyć...

Awatar użytkownika
Piotr Gruda

Podziękował : 14 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Droga życia: 33

Postautor: Elie » 03 sty 2018, 16:02

Obecnie mam Figę heart
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2100 razy
Otrzymał podziękowań: 1913 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na każdy temat