Nie słyszę budzika

Nie słyszę budzika

Postautor: Meat » 12 kwie 2019, 05:14

Mam problem ze wstawaniem o wyznaczonej godzinie. Wieczorem nastawiam budzik, czasem dwa i nie słyszę go. Zamiast dzwonka śnię o różnych dziwnych odgłosach, często strasznych i to one mnie budzą. Budzę się wystraszona snem po czym okazuje się, że budzik dzwonił już z 15 min.Mam z tego tytułu mnóstwo kłopotów, spóźniam się do pracy.Czy ktoś może mi wyjaśnić co ze mną jest, dlaczego tak się dzieje.
Meat

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Nie słyszę budzika

Postautor: Magus » 13 kwie 2019, 06:14

Mam podobnie kiedy przepracowany zasypiam, kiedy za późno idę spać. Nieregularny, zbyt krótki sen narusza nasz zegar biologiczny, wtedy trudno jest się nam wybudzić. Niedobrze się dzieje kiedy taka sytuacja trwa zbyt długo. Nasz system nerwowy wysiada, pojawiają się koszmary.
“Spotkanie dwóch osobowości jest podobne do kontaktu dwóch chemicznych substancji – jeżeli zachodzi interakcja, obie zostają przemienione.„

C. G. Jung

Awatar użytkownika
Magus
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 107 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Postautor: Nut » 13 kwie 2019, 21:03

Meat, mnie też nie dziwią twoje sny. Prawdopodobnie masz za krótkie sny, jesteś permanentnie niewyspana.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 525 razy
Otrzymał podziękowań: 408 razy
Droga życia: 0

Postautor: VesperLynd » 14 kwie 2019, 10:40

Spróbuj sobie ściągnąć aplikację na telefon która mierzy długość i jakość snu. Odpala się to na noc i kładzie na materacu. Aplikacja reaguje na dźwięki i ruch i rano robi z tego raport - często wynika z tego, że np. przez większość nocy śpisz płytkim snem lub nawet się wybudzasz, a głęboko zasypiasz dopiero nad ranem - przez co możesz nie słyszeć budzika. Poczytaj trochę, w niektórych aplikacjach tego typu są też opcje delikatnego, stopniowego wybudzania, które włącza się, gdy wchodzisz w fazę snu płytszego.
have courage & be kind

Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Postautor: Meat » 14 sie 2019, 12:38

Dziękuję :) Dawno nie było mnie na forum, nie czytałam. Masz jakiś link do takiej aplikacji , czy są płatne. Nie korzystam wielu funkcji telefonu.
Meat

Podziękował : 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: VesperLynd » 14 sie 2019, 12:44

Meat pisze:Dziękuję :) Dawno nie było mnie na forum, nie czytałam. Masz jakiś link do takiej aplikacji , czy są płatne. Nie korzystam wielu funkcji telefonu.

część z nich jest płatna, część darmowa. W zależności od tego, czy masz Androida czy iOsa, aplikacje będą się trochę różnić. Na Androidzie najpopularniejsza jest Sleep like Android, na iOsie jest ich sporo.
have courage & be kind

Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 127 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Wróć do Interpretacje snów