Numerologia Chaldejska

Re: Numerologia Chaldejska

Postautor: Nut » 24 sty 2017, 09:09

Bez przesady. Nie wszystko musi mieć korzenie w starożytności. System się sprawdza i tym samym sam się broni.Karty tarota też nie od razu były wróżebne. :foch:
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 412 razy
Droga życia: 0

Postautor: Ejbert » 24 sty 2017, 19:50

Oj Mut, karty tarota nie, ale karty w ogóle mają dłuższą niż on historię, w tym wróżebną ;p
Natomiast numerologia, no to sama policz choćby od Pitagorasa, nie wymagam Chaldejczyków, ale od chwili wynalezienia liczb zaczęto z nimi robić eksperymenty ;)
Inna sprawa, że współczesna numerologia to tylko nieco ponad 200 lat i tyle ma wspólnego z Pitagorasem, co klucz liczbowy i definicje liczb, które i tak po drodze zostały upiększone otrzymawszy różnorodne dodatki, o których zapewne Pitagorasowi się nie śniło.
Ja zaś mówię konkretnie o tej książce, że jest (...)... no, mało warta w mojej ocenie i że nie jest to system chaldejski.
Może to tak jak z tymi Lenormandami, co robią za karty cygańskie, ktoś sobie je (i ten "system chaldejski") tak nazwał i na tej nazwie jedzie.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Postautor: Rea » 27 sty 2017, 13:12

Masz tę książkę, czytałeś
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Postautor: Ejbert » 27 sty 2017, 14:48

Oczywiście że mam i czytałem, inaczej nie strzępiłbym ozora po próżnicy. Akurat z numerologii oprócz "oryginałów założycielskich" mamy w domu prawie wszystko, podobnie z astrologii. I mnóstwo innych ezoterów. Jasne, że od czytania praktyki nie przybywa, ale wiadomości już tak. A odkąd zainteresowałem się numerologią bardziej niż powierzchownie, to z dnia na dzień pogłębiam swoje wiadomości i sam sprawdzam jak i co najlepiej działa. Nie czyni mnie to wprawdzie jeszcze "mistrzem w zawodzie", no ale mogę się udzielać tu i tam mając jakie takie takie pojęcie o tym o czym mówię. A jak nie wiem to mam nad sobą nadzór i to dość surowy. Moja pani małżonka nie pobłaża mi z racji bycia jej mężem, o nie! ;p
Ejbert

Postautor: Nut » 17 lut 2017, 18:54

Ejbert pisze:Właściwie to nie jest numerologia chaldejska, tylko system stosowany przez autorkę i tak przez nią nazwany.Tak naprawdę nie ma żadnych przekazów numerologicznych z tamtych czasów, to co udało się odkryć to są mikre szczątki opowieści o liczbach, nawet numerologia zwana pitagorejską niewiele ma wspólnego z wiedzą Pitagorasa, poza tym nie ma pisemnego przekazu tej wiedzy, a to co my o tym dziś wiemy to nie jest wiedza z czasów mistrza, tylko szczątki ustnie przekazywanych i potem gdzieś tam zapisanych informacji. To co najistotniejsze po Pitagorasie to stosowanie klucza liczbowego dla liter i definicje właściwości liczb, ale to też mocno zdeformowane przez czas.
Natomiast sama wykładnia "chaldejska" jest w sumie taka sama jak wszystkie inne, metody (czy raczej czynniki analizowane) są inne niż standard. W sumie nihil novi i moim zdaniem szkoda kasy na tą książkę, chyba jedynie w celach poznawczych oraz by upiększyć analizę podstawową.

"Chaldejczycy – starożytny lud semicki posługujący się dialektem języka aramejskiego.

Historia
Między X a VIII wiekiem p.n.e. najechali na obszar Babilonu (dzisiejszy Irak). Pod koniec VII wieku p.n.e. stworzyli państwo nowobabilońskie. Wkrótce potem wraz z Medami zniszczyli imperium asyryjskie.

Najwybitniejszym przywódcą Chaldejczyków był Nabuchodonozor II, który pokonał Egipt oraz dwukrotnie zdobył Jerozolimę, w latach 597 i 587 p.n.e., a także podbił Palestynę i Lewant.

Chaldejczycy stworzyli wysoko rozwiniętą kulturę; mieli znaczne osiągnięcia w dziedzinie astronomii – obliczyli długość roku astronomicznego z dokładnościa do 2 sekund. Wierzenia Chaldejczyków pokrywały się z wierzeniami starożytnego Bliskiego Wschodu.

Imperium chaldejskie upadło w wyniku najazdu króla perskiego Cyrusa II Wielkiego w 539 p.n.e.

W czasach imperium perskiego – po buncie Babilonu – Kserkses I zabronił używać nazwy Babilończycy. Zaczęto ich określać terminem Chaldejczyk. Nieco później termin ten oznaczał mędrca, zwłaszcza astronoma. W starożytnym Rzymie Chaldejczykami często nazywano astrologów, niezależnie od ich narodowości. Chaldejczykami nazywa się także współczesny chrześcijański lud zamieszkujący głównie w Iraku, Turcji, Syrii i Iranie."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chaldejczycy
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 412 razy

Postautor: Ejbert » 18 lut 2017, 00:28

Mut pisze:
Ejbert pisze:Właściwie to nie jest numerologia chaldejska, tylko system stosowany przez autorkę i tak przez nią nazwany.Tak naprawdę nie ma żadnych przekazów numerologicznych z tamtych czasów, to co udało się odkryć to są mikre szczątki opowieści o liczbach, nawet numerologia zwana pitagorejską niewiele ma wspólnego z wiedzą Pitagorasa, poza tym nie ma pisemnego przekazu tej wiedzy, a to co my o tym dziś wiemy to nie jest wiedza z czasów mistrza, tylko szczątki ustnie przekazywanych i potem gdzieś tam zapisanych informacji. To co najistotniejsze po Pitagorasie to stosowanie klucza liczbowego dla liter i definicje właściwości liczb, ale to też mocno zdeformowane przez czas.
Natomiast sama wykładnia "chaldejska" jest w sumie taka sama jak wszystkie inne, metody (czy raczej czynniki analizowane) są inne niż standard. W sumie nihil novi i moim zdaniem szkoda kasy na tą książkę, chyba jedynie w celach poznawczych oraz by upiększyć analizę podstawową.

"Chaldejczycy – starożytny lud semicki posługujący się dialektem języka aramejskiego.

Historia
Między X a VIII wiekiem p.n.e. najechali na obszar Babilonu (dzisiejszy Irak). Pod koniec VII wieku p.n.e. stworzyli państwo nowobabilońskie. Wkrótce potem wraz z Medami zniszczyli imperium asyryjskie.

Najwybitniejszym przywódcą Chaldejczyków był Nabuchodonozor II, który pokonał Egipt oraz dwukrotnie zdobył Jerozolimę, w latach 597 i 587 p.n.e., a także podbił Palestynę i Lewant.

Chaldejczycy stworzyli wysoko rozwiniętą kulturę; mieli znaczne osiągnięcia w dziedzinie astronomii – obliczyli długość roku astronomicznego z dokładnościa do 2 sekund. Wierzenia Chaldejczyków pokrywały się z wierzeniami starożytnego Bliskiego Wschodu.

Imperium chaldejskie upadło w wyniku najazdu króla perskiego Cyrusa II Wielkiego w 539 p.n.e.

W czasach imperium perskiego – po buncie Babilonu – Kserkses I zabronił używać nazwy Babilończycy. Zaczęto ich określać terminem Chaldejczyk. Nieco później termin ten oznaczał mędrca, zwłaszcza astronoma. W starożytnym Rzymie Chaldejczykami często nazywano astrologów, niezależnie od ich narodowości. Chaldejczykami nazywa się także współczesny chrześcijański lud zamieszkujący głównie w Iraku, Turcji, Syrii i Iranie."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Chaldejczycy

Ale jak to ma się do omawianej książki?
Ejbert

Poprzednia

Wróć do Numerologia Chaldejska