Oczyszczanie kart Tarota

Re: Oczyszczanie kart Tarota

Postautor: Brigit » 09 paź 2017, 23:06

Elie, słusznie zwróciłaś uwagę, że najważniejsze jest oczyszczanie siebie, umysłu i miejsca na którym wróżymy. Ja uważam, że nie zaszkodzi oczyścić też karty, szczególnie wtedy, kiedy wróżymy kilku pytającym. Można przesypać solą, można okadzić czy przeciągnąć każdą z kart nad płomieniem świecy.
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
Awatar użytkownika
Brigit
Niewymowny

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Postautor: Nut » 24 paź 2017, 18:00

Elie

Jeżeli już, to oczyszczajmy siebie - swoją psychikę i ...otoczenie. W bałaganie i nieładzie nasz mózg może źle funkcjonować.

Jednym ze sposobów oczyszczania siebie jest kąpiel w wodzie. Można dodać trzy łyżeczki soli, tyle samo kropli olejku mirry ( może być napar z mirry). Komu pomaga może zapalić świece. Kąpiel pozwoli się zrelaksować. Jeżeli w jej trakcie będziemy wyobrażać sobie jak woda oczyszcza nas ze wszystkiego złego, złych myśli i słów skierowanych w naszym kierunku, to taka kąpiel spełni swoją oczyszczającą rolę.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 526 razy
Otrzymał podziękowań: 412 razy
Droga życia: 0

Postautor: Iza74 » 24 paź 2017, 18:46

ezo3 pisze:Też tak myslę. Jezeli uwazasz, ze sposob jest dla Ciebie dobry to tak jest :) to w końcu magia :)

Oczyszczanie kart i siebie w żaden sposób nie można nazwać magią. Wymienione tutaj techniki są wpływaniem na podświadomość. Magiczne oczyszczanie kart wiąże się z transem, zaklęciami oraz odwołaniem do sił wyższych.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak

Podziękował : 131 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Postautor: wuzetka » 01 lip 2019, 09:34

Ile ludzi tyle opinii. Na blogu pewnej wróżki znalazłam kilka sposobów oczyszczania kart. Który z nich polecacie, sami praktykujecie. Mam mętlik w głowie.

Oczyszczanie kart

Istotnym etapem obcowania z kartami jest ich oczyszczenie, ponieważ zanim trafiły w nasze ręce miały kontakt z wieloma ludźmi i ich energią. Chodzi o to by obca energia w nich nie mieszała się z naszą bo to może zakłócić porozumienie z kartami i błędne przekazy. Jest wiele sposobów oczyszczania, każdy musi intuicyjnie wybrać własny. Poznajcie te najpopularniejsze;

*Wsypanie do woreczka z kartami kilku łyżeczek soli i pozostawienie ich przez kilka dni.

*Włożenie do woreczka z kartami ametystu lub różowego kwarcu – oba kamienie mają właściwości oczyszczające.

*Przesuwanie każdej karty nad płomieniem świecy; po trudnej wróżbie oczyszczanie nad płomieniem świecy także całej talii równocześnie, wtedy trzeba nieco dłużej potrzymać ją nad płomieniem .

*Okadzanie kart białą szałwią lub ulubionym kadzidłem.

*Oczyszczanie kart przy pomocy wahadełka z kryształu górskiego- wystarczy nad kartami „zakręcić ‘’ wahadełkiem.

*Oczyszczanie przy pomocy 4 żywiołów; ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby oczyścić karty w ten sposób trzeba przygotować miseczkę z wodą, miseczkę z solą, kadzidło i świecę. Zapalamy świecę i kadzidło, przesuwamy każdą kartę nad płomieniem świecy lub tasujemy karty w pobliżu płomienia, potem przesuwamy nad kadzidłem, następnie posypujemy kartę solą i odkładamy. (Można też ułożyć całą talię w pojemniku, położyć na nią białą kartkę a na nią nasypać sól i pozostawić tak na 20 minut, poczym sól rozpuścić w wodzie i wylać do zlewu. Kiedy oczyścimy już wszystkie karty kropimy je leciutko wodą (uważajcie aby nie zamoczyć za bardzo kart,) można zamiast kart skropić miejsce, w którym pracujecie z kartami lub rozpryskać mgiełkę wodną w powietrzu w pobliżu kart).

Po oczyszczeniu układamy karty. Najpierw po kolei Wielkie Arkana ( Głupiec na początku lub na końcu ) potem Małe Arkana od kart dworskich; Króla, Damy, Rycerza i Giermka, następnie Asy do dziesiątek w każdym żywiole. Na początku Buławy, Puchary, Miecze i Denary lub układanie według porządku żywiołów astrologicznych: Buławy, Denary, Miecze, Puchary. Możecie wybrać także strażnika talii z trzech kart WA; Maga, Kapłankę lub Głupca, kładąc jedną z nich na początku talii. Strażnik ma zadanie ochronne dla kart i wspierające wróżącego (podczas dywinacji pojawia się wtedy, gdy karty mają coś ważnego do przekazania). Wybór strażnika jest kwestią Waszego wyboru. Jak zwykle trzeba kierować się własnymi odczuciami, gdyż nie wszystkim ten sposób odpowiada. Układanie kart może być jednym ze sposobów oczyszczenia. Po oczyszczeniu można karty wystawić na działanie Księżyca w celu doenergetyzowania.
wuzetka

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Piko » 18 wrz 2019, 09:30

Evell pisze:Szczerze mówiąc miałam cichą nadzieję, że napiszecie jakich sposobów używacie. :placze:

Nad płomieniem świecy.
:03777:

Brigit pisze:Elie, słusznie zwróciłaś uwagę, że najważniejsze jest oczyszczanie siebie, umysłu i miejsca na którym wróżymy.

Iza74 pisze:Oczyszczanie kart i siebie w żaden sposób nie można nazwać magią. Wymienione tutaj techniki są wpływaniem na podświadomość.
https://www.youtube.com/watch?v=fKopy74weus

Czasem twoje słowa są nieopatrznie zrozumiane i co wtedy ...
---------

nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Rozmowny

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 176 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Postautor: Elie » 18 wrz 2019, 12:24

Piko pisze:
Evell pisze:Szczerze mówiąc miałam cichą nadzieję, że napiszecie jakich sposobów używacie. :placze:

Nad płomieniem świecy.
:03777:

Brigit pisze:Elie, słusznie zwróciłaś uwagę, że najważniejsze jest oczyszczanie siebie, umysłu i miejsca na którym wróżymy.

Iza74 pisze:Oczyszczanie kart i siebie w żaden sposób nie można nazwać magią. Wymienione tutaj techniki są wpływaniem na podświadomość.

Jeśli już ktoś się upiera przy oczyszczaniu kart, daje mu ten fakt lepsze samopoczucie, to jest kilka sposobów. Można przesypywać solą, szałwią, wystawiać na światło Księżyca w Pełni, niektórzy wolą na Słońce. To tak w ogromnym skrócie.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2188 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: alicja. » 18 wrz 2019, 16:13

według mnie najskuteczniej oczyszczać przeciągnąć każdą z kart nad płomieniem świecy w czasie kiedy widać księżyc.
Oczyszczanie słońcem według mnie nic nie daje.
alicja.
spamowanie, inwigilowanie

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 1

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o kartach tarota