Oczyszczanie, ładowanie i programowanie kamieni

Re: Oczyszczanie, ładowanie i programowanie kamieni

Postautor: Lena. » 27 maja 2011, 14:53

Faktycznie pare postów wcześniej stoi jak byk-szałwia biała :D Dzięki za odp.
Każdy człowiek jest jak księżyc. Ma swoją druga stronę, której nie pokazuje nikomu.
-Mark Twain
Awatar użytkownika
Lena.
 
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2011, 16:11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Oczyszczanie, ładowanie i programowanie kamieni

Postautor: Tola » 25 paź 2011, 20:54

OCZYSZCZANIE KAMIENI

W kamieniu znajduje się czysta i naturalna energia. Jednak najczęściej zanieczyszczona wszelkiego rodzaju nabytymi wibracjami, które mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. Bowiem kamienie są zawsze "otwarte" na przyjmowanie rozmaitych wpływów od wszystkich i wszystkiego, co je otacza. Na przykład osoby chore mogą nieświadomie przenieść na kamień energię choroby. Dlatego bardzo ważne jest, aby usunąć wszelkie negatywne wibracje i nieskoordynowane energie. Po oczyszczeniu kamienia, będzie można czerpać z jego naturalnego źródła mocy i pilnować, aby nie zachwiać jego energetyki. Należy chronić go przed dotykiem innej osoby, by nie zakłóciła łączącej was (Ciebie i kamień) więzi energetycznej. A jeśli do tego dojdzie, na nowo oczyść kamień.
Istnieje kilka metod oczyszczania kamieni. Można dla pewności zastosować więcej niż jedną.

1.Zastosowanie wizualizacji i słów mocy.

Trzymając kamień w ręce wypowiedz z mocą słowa:
"Pragnę, aby ten kamień został oczyszczony! Rozkazuję, żeby opuściły go wszelkie negatywne energie. Kamień sam się oczyszcza! I niech tak się stanie."
Podczas powtarzania tych słów na głos, wizualizuj, jak negatywne energie opadają z kamienia niczym chmura brudnego, gęstego kurzu i pozostają jedynie czyste, świetliste energie.

2. Spłukanie negatywnych energii.

Należy umieścić kamień pod zimnym lub letnim (nigdy nie gorącym) strumieniem wody. Wizualizuj jak wszystkie negatywne energie, niepożądane wibracje zostają spłukane, a pozostają tylko czyste i naturalne. Po takim zabiegu nie wolno wycierać kamienia żadnym ręcznikiem czy ściereczką, lecz pozostawić go tak, aby mógł naturalnie wyschnąć. Najlepiej w promieniach słońca - słońce ma ogromną moc energetyzującą i powinno się ją wykorzystywać przy każdej okazji, czyli "ładować baterie" swojego kamyczka. Tym bardziej, że pobiera on nie tylko energię słoneczna, ale również całego kosmosu, wszechświata.

3. Oczyszczanie za pomocą słonej wody.

Trzeba zanurzyć kamień w słonej wodzie na kilkanaście minut. Po wyjęciu wysuszyć tak jak to opisałam wyżej (punkt 2).

4. Oczyszczenie za pomocą żywiołu ziemi.

Zakop kamień w swoim ogrodzie. Ten sposób jest bardzo skuteczny, gdyż nasza planeta składa się w co najmniej jednej trzeciej z kwarcu, i potężne pole energii magnetycznej, znajdujące się w ziemi, wspaniale oczyści twój kamień. Trzeba tylko uważać na psy, bo one bardzo często uwielbiają wykopywać kryształy.

5. Oczyszczanie za pomocą szczotki kwarcu.

Należy umieścić kamień na dużym skupisku kwarców krystalicznych, czyli tzw. szczotce kwarcu. Wspaniale nadaje się do tego celu kryształ górski, bowiem silne energie obecne wewnątrz skupiska, szybciutko zneutralizują negatywne energie i dodatkowo wzmocnią kamień swoją mocą.

6. Oczyszczanie dymem kadzidła.

Tą metodę warto zastosować jako dodatkową. Kamień należy okadzić dymem z kadzidełka, po prostu zanurzyć go w nim. Do tego celu najlepiej użyć kadzideł o właściwościach oczyszczających, np. benzoes, mirrę (więcej na temat właściwości kadzideł w dziale: Kadzidełka).

7. Oczyszczanie solą.

Należy zasypać kamień solą w małym naczyniu i pozostawić go na 24 godziny. Trzeba zachować ostrożność, gdyż sól może uszkodzić bardziej miękkie kamienie.

8. Oczyszczanie za pomocą wizualizacji.

Wycisz się i weź głęboki wdech. Z całą mocą dmuchnij na kryształ wyobrażając sobie przy tym, że zdmuchujesz z niego ciemny pył, w którym znajduje się wszystko to, co negatywne. Czynność tę można powtórzyć kilka razy, aż do momentu, gdy nabierze się pewności, że kamień został już oczyszczony.
Jeżeli stosujemy kamień w leczeniu należy oczyszczać go jak najczęściej, najlepiej po każdym zabiegu leczniczym. Kamienie nie oczyszczone stają się coraz mniej efektywne. Można także odczuć zaburzenia ich równowagi jako wrażenie ciężaru i dyskomfortu. Gdy oczyścimy nasz kamień, powinno się pilnować, aby nikt inny go nie dotykał, bo może zaburzyć jego energię. Jeśli więc ktoś go dotknie, radzę ponowić oczyszczanie.


Poświęcanie kamienia
Jak już wcześniej wspomniałam należy chronić swoje oczyszczone kamienie, przed niepożądanym wpływem. Wszystkie kwarce krystaliczne i kamienie szlachetne natychmiast odpowiadają na intencje używających je osób. Dlatego właśnie istnieje niebezpieczeństwo, że ich energia zostanie błędnie wykorzystana, nadużyta, niewłaściwie skierowana. To do nas należy ochrona naszych własnych kamieni. Kryształy zawsze przyciągają ręce i umysły ciekawskich i wiele spośród tych rąk przekazuje negatywne lub nieszczęśliwe wibracje, które twój kamień łatwo zanieczyszczą. Zatem, aby ochronić swoje kamyczki od tych ewentualnych szkodliwych energii i wibracji, zastosuj poniższe słowa mocy:
"Rozkazuję, aby ten kamień był używany tylko z najwyższym pożytkiem dla mnie i ludzi, z którymi będę pracował. Niech tak się stanie."

źródło: http://www.czarostwobelladonny.fc.pl/magia_kamieni.htm
Uwaga: Na PW, nie udzielam odpowiedzi, na temat Tarota i Numerologii.
Awatar użytkownika
Tola
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 446
Rejestracja: 21 lut 2011, 08:25
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Oczyszczanie, ładowanie i programowanie kamieni

Postautor: Imira » 29 mar 2012, 13:45

Jak oczyścić klejnoty

Najlepiej zaczynać ten rytuał po pełni Księżyca, gdy go ubywa. Ten czas związany jest z rozpraszaniem negatywnych energii, a więc uwalnianie kamienia z klątwy powinno przebiec szybciej i przynieść pozytywne rezultaty.
Potrzebujesz:
– 5 litrów wody oligoceńskiej lub mineralnej,
– 2 białych lnianych chusteczek,
– 12 białych świec,
– dużego słoika pełnego soli gruboziarnistej zmieszanej z garścią ryżu,
– srebrnej folii spożywczej.
Ustaw po jednej świecy na rogach stołu i zapal je, a pozostałe cztery ustaw przed sobą i zapal. Kamień najpierw umieść pod strumieniem chłodnej, krystalicznie czystej wody. Przynieś 5 litrów wody ze źródełka oligoceńskiego lub kup dobrą wodę mineralną niegazowaną. Nie używaj tanich wód niepewnego pochodzenia, bo w rytuale ważna jest jakość wody. Im starsza i z głębszego źródła, tym ma silniejszą moc czyszczenia kamienia.
Delikatnie, nad miską, polewaj kamień wodą. Wyobrażaj sobie, jak jej strumyk czyści złe emocje i przenika strukturę kryształu. Skieruj słowa przebaczenia w kierunku osoby, która mogła przekląć kamień. Wyobraź sobie inne zakończenie złej historii i skieruj w przeszłość energię miłości, światła i wybaczenia. Powiedz głośno pięć razy: „Niech złe opuści kamień, niech woda zmyje rany, ogień spali klątwę, a sól wchłonie stare łzy”.
Następnie dokładnie wysusz kamień, a potem zawiń go w bawełnianą chusteczkę i schowaj pakunek do słoika z solą i ryżem. Sól pochłonie negatywne emocje i oczyści energetycznie kamień. Słoik zakręć i zawiń w folię. Zgaś świece kołpaczkiem lub zmoczonymi palcami (nie zdmuchuj ognia!). Słoik schowaj w takie miejsce, gdzie nikt poza tobą go nie znajdzie lub przypadkowo go nie wyrzuci. Dokładnie umyj stół, świece wyrzuć i poczekaj 29 dni.
Po tym czasie zapal cztery świece (po jednej w każdym rogu stołu), odkręć słoik, wyjmij kamień. Przetrzyj go szmatką i powiedz: „Zaczynasz nowe życie”. Potrzymaj go w dłoniach i nasyć energią radości oraz miłości. Następnie wystaw na chwilę kamień na promienie słońca, a potem zawiń w nową białą chusteczkę. Słoik z solą wyrzuć. Świece mogą się dopalić.

http://gwiazdy.com.pl/component/content/article/6719-jak-zdejmowac-klatwe-z-kamieni
Imira
 

Re: Oczyszczanie, ładowanie i programowanie kamieni

Postautor: Elie » 17 sie 2012, 21:07

Jeśli biżuteria z kamieniem zawiera kość słoniową, nie czyścimy jej wodą aby nie popsuć kości. Większość kamieni można myć wodą z wyjątkiem pereł do których czyszczenia trzeba kupić specjalne preparaty.
Długiego namaczania w wodzie nie lubią także bursztyny – tracą wtedy blask. Jeśli chcesz je oczyścić, zamiast 5 litrów wody użyj 5 łyżek.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31409
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Oczyszczanie, ładowanie i programowanie kamieni

Postautor: kasienka13 » 09 gru 2014, 09:23

Wszędzie piszą że turmaliny nie lubią soli,a mi właśnie pewna tarocistka powiedziała że ten kamień właśnie najlepiej oczyszcza sól,przy mocnym zanieczyszczeniu należy go wrzucić do soli na dobe.
Więc już nie wiem,następnym razem zrobie oczyszczanie na "czuja"
Awatar użytkownika
kasienka13
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 125
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:34
Podziękował : 79 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Wodnik
Droga życia: 5

Re: Oczyszczanie, ładowanie i programowanie kamieni

Postautor: Nikolka » 11 gru 2014, 09:27

Szeroki wybór. Zakop w ziemi, może być doniczkowej.


Tola pisze:OCZYSZCZANIE KAMIENI

W kamieniu znajduje się czysta i naturalna energia. Jednak najczęściej zanieczyszczona wszelkiego rodzaju nabytymi wibracjami, które mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. Bowiem kamienie są zawsze "otwarte" na przyjmowanie rozmaitych wpływów od wszystkich i wszystkiego, co je otacza. Na przykład osoby chore mogą nieświadomie przenieść na kamień energię choroby. Dlatego bardzo ważne jest, aby usunąć wszelkie negatywne wibracje i nieskoordynowane energie. Po oczyszczeniu kamienia, będzie można czerpać z jego naturalnego źródła mocy i pilnować, aby nie zachwiać jego energetyki. Należy chronić go przed dotykiem innej osoby, by nie zakłóciła łączącej was (Ciebie i kamień) więzi energetycznej. A jeśli do tego dojdzie, na nowo oczyść kamień.
Istnieje kilka metod oczyszczania kamieni. Można dla pewności zastosować więcej niż jedną.

1.Zastosowanie wizualizacji i słów mocy.

Trzymając kamień w ręce wypowiedz z mocą słowa:
"Pragnę, aby ten kamień został oczyszczony! Rozkazuję, żeby opuściły go wszelkie negatywne energie. Kamień sam się oczyszcza! I niech tak się stanie."
Podczas powtarzania tych słów na głos, wizualizuj, jak negatywne energie opadają z kamienia niczym chmura brudnego, gęstego kurzu i pozostają jedynie czyste, świetliste energie.

2. Spłukanie negatywnych energii.

Należy umieścić kamień pod zimnym lub letnim (nigdy nie gorącym) strumieniem wody. Wizualizuj jak wszystkie negatywne energie, niepożądane wibracje zostają spłukane, a pozostają tylko czyste i naturalne. Po takim zabiegu nie wolno wycierać kamienia żadnym ręcznikiem czy ściereczką, lecz pozostawić go tak, aby mógł naturalnie wyschnąć. Najlepiej w promieniach słońca - słońce ma ogromną moc energetyzującą i powinno się ją wykorzystywać przy każdej okazji, czyli "ładować baterie" swojego kamyczka. Tym bardziej, że pobiera on nie tylko energię słoneczna, ale również całego kosmosu, wszechświata.

3. Oczyszczanie za pomocą słonej wody.

Trzeba zanurzyć kamień w słonej wodzie na kilkanaście minut. Po wyjęciu wysuszyć tak jak to opisałam wyżej (punkt 2).

4. Oczyszczenie za pomocą żywiołu ziemi.

Zakop kamień w swoim ogrodzie. Ten sposób jest bardzo skuteczny, gdyż nasza planeta składa się w co najmniej jednej trzeciej z kwarcu, i potężne pole energii magnetycznej, znajdujące się w ziemi, wspaniale oczyści twój kamień. Trzeba tylko uważać na psy, bo one bardzo często uwielbiają wykopywać kryształy.

5. Oczyszczanie za pomocą szczotki kwarcu.

Należy umieścić kamień na dużym skupisku kwarców krystalicznych, czyli tzw. szczotce kwarcu. Wspaniale nadaje się do tego celu kryształ górski, bowiem silne energie obecne wewnątrz skupiska, szybciutko zneutralizują negatywne energie i dodatkowo wzmocnią kamień swoją mocą.

6. Oczyszczanie dymem kadzidła.

Tą metodę warto zastosować jako dodatkową. Kamień należy okadzić dymem z kadzidełka, po prostu zanurzyć go w nim. Do tego celu najlepiej użyć kadzideł o właściwościach oczyszczających, np. benzoes, mirrę (więcej na temat właściwości kadzideł w dziale: Kadzidełka).

7. Oczyszczanie solą.

Należy zasypać kamień solą w małym naczyniu i pozostawić go na 24 godziny. Trzeba zachować ostrożność, gdyż sól może uszkodzić bardziej miękkie kamienie.

8. Oczyszczanie za pomocą wizualizacji.

Wycisz się i weź głęboki wdech. Z całą mocą dmuchnij na kryształ wyobrażając sobie przy tym, że zdmuchujesz z niego ciemny pył, w którym znajduje się wszystko to, co negatywne. Czynność tę można powtórzyć kilka razy, aż do momentu, gdy nabierze się pewności, że kamień został już oczyszczony.
Jeżeli stosujemy kamień w leczeniu należy oczyszczać go jak najczęściej, najlepiej po każdym zabiegu leczniczym. Kamienie nie oczyszczone stają się coraz mniej efektywne. Można także odczuć zaburzenia ich równowagi jako wrażenie ciężaru i dyskomfortu. Gdy oczyścimy nasz kamień, powinno się pilnować, aby nikt inny go nie dotykał, bo może zaburzyć jego energię. Jeśli więc ktoś go dotknie, radzę ponowić oczyszczanie.


Poświęcanie kamienia
Jak już wcześniej wspomniałam należy chronić swoje oczyszczone kamienie, przed niepożądanym wpływem. Wszystkie kwarce krystaliczne i kamienie szlachetne natychmiast odpowiadają na intencje używających je osób. Dlatego właśnie istnieje niebezpieczeństwo, że ich energia zostanie błędnie wykorzystana, nadużyta, niewłaściwie skierowana. To do nas należy ochrona naszych własnych kamieni. Kryształy zawsze przyciągają ręce i umysły ciekawskich i wiele spośród tych rąk przekazuje negatywne lub nieszczęśliwe wibracje, które twój kamień łatwo zanieczyszczą. Zatem, aby ochronić swoje kamyczki od tych ewentualnych szkodliwych energii i wibracji, zastosuj poniższe słowa mocy:
"Rozkazuję, aby ten kamień był używany tylko z najwyższym pożytkiem dla mnie i ludzi, z którymi będę pracował. Niech tak się stanie."
Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami :2pistolety:
Patrick Suskind
Awatar użytkownika
Nikolka
 
Posty: 80
Rejestracja: 06 lip 2014, 13:24
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Droga życia: 0

Re: Oczyszczanie, ładowanie i programowanie kamieni

Postautor: Paula. » 19 gru 2014, 20:51

Ja swoje kamienie czyszczę mentalnie i pod bieżącą wodą. Potem wystawiam na parapet w czasie pełni księżyca.Lubię kamienie. Dodają mi pewności siebie. W uzdrowicielską moc kamieni tak do końca nie dowierzam. Może niektóre leczą. Większość jednak traktuję jako talizmany.
Awatar użytkownika
Paula.
 
Posty: 21
Rejestracja: 21 lip 2014, 22:14
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Droga życia: 0

Re: Oczyszczanie, ładowanie i programowanie kamieni

Postautor: Mentor » 14 mar 2015, 10:23

Jestem Lamą :'(.
Zachłyśnięta magią kamieni, ładowałam lazuryt w pełnym słońcu przez 2 dni :'(.
Tak jestem idiotką. Za szybko zaczęłam działać przy zbyt małej ilości wiedzy.
Moje korale lekko wyblakły czy mogę je uratować?
Mentor
Niewymowny
 
Posty: 112
Rejestracja: 05 sie 2014, 21:31
Podziękował : 29 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 11

Poprzednia

Wróć do Litoterapia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości