Off-topic - Numerologiczna analiza wychowania dzieci

Re: Off-topic - Numerologiczna analiza wychowania dzieci

Postautor: Ejbert » 25 wrz 2018, 18:34

A to nie jest prawdą. Numerologowie tego nie twierdzą - to twierdzi Gladys Lobos, w której języku Y jest spółgłoską, a więc siłą rzeczy w nazwiskach hiszpańskojęzycznych trzeba traktować Y jako samogłoskę, ale tam gdzie Y jest samogłoską - to JEST SAMOGŁOSKĄ.

sorry, miało być: a więc siłą rzeczy w nazwiskach hiszpańskojęzycznych trzeba traktować Y jako spółgłoskę, ale tam gdzie Y jest samogłoską - to JEST SAMOGŁOSKĄ.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Postautor: Magus » 29 wrz 2018, 10:26

Iza, po pierwsze: bezkrytyczna wiara w autorytety powoduje powielanie ich błędów. Poza tym dla jednych p. Podlaska jest tym autorytetem a dla innych nie. Dla mnie nie jest, z różnych powodów, a jednym z nich jest to, że zauważam poziomy posiadanej wiedzy - dla mnie wiedza tej pani nie jest na najwyższym poziomie. Jest wiedząca, tak, ale ja uważam za mistrza p. Piotrowskiego, Frawleya czy nawet Gronerta (choć go nie lubię), p. Szumana, p. Madej, p. Wildy - Kowalskiej, p. I. Łukiewskiej... Ale oprócz tego włączam myślenie własne, nie powielam bezmyślnie zasad i reguł, które mi przekazano i o których czytałem.
Czy Ty naprawdę sądzisz, że jeśli ktoś ma stronę i "jest znany" (nawiasem mówiąc najbardziej dzięki internetowi) to w rzeczywistości jest mistrzem?? A jeśli ktoś nie ma ochoty na afiszowanie się, to znaczy, że jego wiedza jest do kitu? bo widzisz, dawniej nie było internetu, więc i wiedza danej osoby nie była łatwa do weryfikacji, a mimo wszystko to są mistrzowie. Mówię tu o p. Madej, p. Wilda, p. Szumanie i wielu innych, których współczesne pokolenie olewa. bo takie są reguły - jeśli ktoś o sobie nie trąbi, to znaczy, że nie istnieje...

Może warto założyć tematy o sprawdzonych astrologach, w tym o p.Piotrowskim. Nie każdy orientuje się na tyle dobrze, żeby wiedzieć czyjego autorstwa książki kupować aby czerpać wiedzę od tych najlepszych. Ejbert, jakimi kryteriami oceniasz kto nim jest, co bierzesz pod uwagę. Po to mamy forum, żeby dzielić się wiedzą, jednocześnie uzasadniać konstruktywnie dlaczego ten a nie inny.
Człowiek, który nie przeszedł piekła swych namiętności, nigdy ich też nie przezwycięży. Zamieszkują one gdzieś w sąsiedztwie i nim się obejrzy, już wybucha płomień, który w okamgnieniu przenosi się na jego własne domostwo. Jeżeli ze zbyt wielu rzeczy się rezygnuje, zaniedbuje je i o nich niejako zapomina, powstaje niebezpieczeństwo, że to, czego zaniechaliśmy i cośmy zaniedbali, powróci ze zdwojoną siłą.

Carl Gustav Jung (z książki Wspomnienia, sny, myśli)
Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

Podziękował : 49 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Postautor: Ejbert » 30 wrz 2018, 05:57

To dobry pomysł :)
Dorzuciłbym do tego jeszcze literaturę, ale tak na full, tzn. opinię, co naszym zdaniem jest warte uwagi a co nie i dlaczego. Bo jeśli chodzi o ww. książkę (i inne też) to chyba w każdej znajdzie się i coś godnego uwagi i chłam.

Oceniam po wynikach, konkretnie po sprawdzalności analiz. Po tym co kto publikuje, chociaż to też nie jest tak miarodajne jak analizy, bo bywa, że niektórzy lecą po łebkach, po to by zaprezentować się publicznie, wiedząc, że olbrzymia większość ludzi i tak nie jest w stanie ocenić "kondycji" prezentowanych informacji. Ta sama zasada dotyczy zamieszczania przykładowych horoskopów czy numerogramów - dużo się będzie zgadzało, bo ogólne informacje, dotyczące konstrukcji psychofizycznej są właściwie niezmienne, a wydarzenia prezentuje się wybiórczo, pod kątem dopasowania do omawianej postaci, co nawet ja potrafię wyłapać. A przecież nie jestem profesjonalistą.
I dla mnie jest przepaść między interpretacją horoskopu wykonaną przez p. Podlaską i przez p. Piotrowskiego czy Frawleya, panowie są po prostu skuteczniejsi, albo inaczej: więcej potrafią wyłuskać z kółka, i to jest główny wskaźnik wiedzy w danym temacie. Na stronie p. Podlaskiej działa pan Antoniuk i dla mnie on jest tam gwiazdą. To tak samo jak w każdym rzemiośle: nie każdy piekarz piecze smaczny chleb, nie każdy szewc uszyje wygodne sandały itd.

Nie tylko co prawda po tym oceniam, lecz z kolei gdybym trąbił o tym, co jest za kulisami, no to mógłbym spodziewać się nieprzyjemności.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Ogólne informacje