Offtop o runach, tarocie, A.Chrzanowskiej

Postautor: Jarzębina » 22 lip 2012, 21:47

Rozumiem, ze jedyna prawdziwa i sluszna wiedza runiczna, to taka:
Zacznę od odpowiedzi na najczęściej zadawane mi na kursach pytania:
- co to jest inicjacja?
- jest to rytuał uświęcenia, podłączenia do kanału energo-informacyjnego, nadanie mocy runom i wykonanym z ich użyciem talizmanom i skryptom (napisom). Prawidłowy sposób wykonania tego rytuału można przekazać jedynie w linii prostej (podobnie jak Reiki), czyli w kontakcie bezpośrednim nauczyciel – uczeń. Żadna książka w Polsce i Rosji (bo tą literaturę znam) nie opisuje prawidłowego lub pełnego wykonania rytuału inicjacji.
- czy runy niezainicjowane lub zainicjowane w sposób niepełny (opisany w ksiązkach) nie działają?
- działają, ale słabiej i krócej, a poza tym bazują na energii osoby, która je inicjuje, co może taką osobę wyczerpać, zmniejszyć ilość jej energii itp. Zainicjowane prawidłowo korzystają z energii kosmicznej, łączą się z energią swego egregoru (kanału runicznego), wzmacniane są energią Mistrzów-runologów, którzy już odeszli, a wiele pracowali z runami.

Zrodlo: http://allachrzanowska.blogspot.com/201 ... -zyje.html

jedynym bezpiecznym rozwiazaniem byloby trzymanie sie od niej jak najdalej...
Awatar użytkownika
Jarzębina

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 7

Postautor: Elzbieta » 22 lip 2012, 21:51

Mnie nie pytajcie, ja się na runach ,dzięki Bogu i partii, nie znam :D
Sprzeczajcie się między sobą, tylko bez obrażania użytkowników.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2235 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Kaisaran2 » 23 lip 2012, 10:22

Kanał energo-informacyjny ? TVN24 z możliwością naładowania komórki poprzez przytknięcie jej do ekranu telewizora ?
"56. W miarę mądry winien być człowiek,
Nigdy zbyt uczony;
Jeśli losu swego nie wiesz naprzód,
Żyjesz od trosk wolny.
(...)
78. Ta rzecz jest pewna: gdy pytasz o runy,
Od bogów pochodzące radą ich rytowane,
Przez Najwyższego znaczone -
Najlepiej zachowaj milczenie." - Havamal

Nie wróżę, nie rzucam run ani na pw, ani nigdzie indziej.
Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Postautor: Elzbieta » 28 lip 2012, 11:29

Kaisaran, mamy na forum opisy znaczeń run; co możesz o nich powiedzieć / czy te opisy pokrywają się z Twoja wiedzą o runach ?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2235 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Kaisaran2 » 04 sie 2012, 20:40

Nie zawsze, ale staram się uzupełniać je o to co wiem. Niektóre na razie pomijam, bo są to runy, których sama szczerze mówiąc nie rozumiem do końca.
"56. W miarę mądry winien być człowiek,
Nigdy zbyt uczony;
Jeśli losu swego nie wiesz naprzód,
Żyjesz od trosk wolny.
(...)
78. Ta rzecz jest pewna: gdy pytasz o runy,
Od bogów pochodzące radą ich rytowane,
Przez Najwyższego znaczone -
Najlepiej zachowaj milczenie." - Havamal

Nie wróżę, nie rzucam run ani na pw, ani nigdzie indziej.
Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Postautor: Ejbert » 14 paź 2016, 23:58

Przypadkiem (?) wszedłem na temat i trochę mnie podniosło to:
" Prawidłowy sposób wykonania tego rytuału można przekazać jedynie w linii prostej (podobnie jak Reiki), czyli w kontakcie bezpośrednim nauczyciel – uczeń. Żadna książka w Polsce i Rosji (bo tą literaturę znam) nie opisuje prawidłowego lub pełnego wykonania rytuału inicjacji."

Chciałbym się dowiedzieć:
- czy istnieje ta linia prosta, jeśli tak to od kogo ona się wywodzi
- jeśli w kolejności następuje to "wywodzenie" a ja jestem uczony przez "właściwego nauczyciela", czyli tą osobę, która mnie uczy i inicjuje, to skąd ten "nauczyciel" czerpie wiedzę i prawo do inicjacji, chodzi mi w tym momencie o listę przekaźników, czyli tych nauczycieli - mistrzów, którzy mają prawo przekazywać "ten" rytuał i tą wiedzę - "tak jak w Reiki" - kto ułożył i zatwierdził taką listę?
O ile się nie mylę, to niczego takiego ("linii prostej") ludy używające Run nie stosowały.
- czy zachowały się pełne źródła, całościowo opisujące, detal po detalu "rytuał", a właściwie rytuały, bo raczej różne ludy miały swoje własne rytuały.
- kto wymyślił teorię, że prawidłowy sposób wykonania rytuału można przekazać jedynie w linii prostej - skąd ten pomysł? że nie wspomnę o nawiązaniu do Reiki, której ramy - zasady zostały określone przez jej, powiedzmy, wynalazcę (co i tak jest nieadekwatne, bo ta energia istniała i znana była "od zawsze", ale tu polemizować nie będę, bo to nie moja działka)

Ja rozumiem, że p. Chrzanowska siedzi w ezoteryce od dawna, więc ma swój punkt widzenia na różne rzeczy z nią związane, niewątpliwie ma doświadczenie, ale wydaje mi się, że od dawna zaczęła przeginać i pozawala sobie na autorytatywne stwierdzenia w rodzaju "jedynej prawdy".
Jeśli byłoby to prawdą, co mówi w tej sprawie, to znaczyłoby to, że właściwie nikt runami nie powinien się zajmować, jeśli nie znajdzie nauczyciela z "prostej linii". A tak przecież nie jest.
Zgodzę się, że "podłączenie do egregoru" czyli "oryginalnego" kanału energo - informacyjnego działa silnie, ale nie jest jedyną metodą uzyskania współpracy z energią Run, nadania mocy runom i wykonanym z ich użyciem talizmanom i skryptom i nie znaczy to również, że inne metody "działają słabiej".
Ja uważam, ze świat idzie naprzód, dawne, powiedzmy "zaklęcia" zastępuje się nowymi formułami, a najważniejszym warunkiem jest to, żeby zasada, sedno zostały te same.
Porównując do mojego podwórka: czy Merkury przestał pełnić swoją funkcję komunikatora i posłańca, kiedy zmieniły się czasy, warunki i formy wykonywania tej "usługi"? Czy to, że gońca (pieszego, konnego) zastąpił telegraf, telefon, internet i pojawiły się pojazdy mechaniczne coraz nowszej generacji to znaczy, że przestał on pełnić swą funkcję? Myślę, ze zmieniły się warunki, ale istota pozostała ta sama.
Może źle myślę, jeśli tak, to proszę o oświecenie.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Droga życia: 0

Postautor: Verm » 15 paź 2016, 02:31

- czy istnieje ta linia prosta, jeśli tak to od kogo ona się wywodzi

Zapewne od Chrzanowskiej albo od osoby, która ją uczyła (być może to jakiś Rosjanin, bo oni mają fantazję do tego typu pomysłów).

- czy zachowały się pełne źródła, całościowo opisujące, detal po detalu "rytuał", a właściwie rytuały, bo raczej różne ludy miały swoje własne rytuały.

O to trzeba pytać znawców albo Asatryjczyków, niemniej jednak nie sądzę, żeby istniał jakiś starodawny rytuał inicjacji na runemastera.

kto wymyślił teorię, że prawidłowy sposób wykonania rytuału można przekazać jedynie w linii prostej - skąd ten pomysł?

Tak bardzo ogólnie (abstrahując już od Chrzanowskiej i mistrzów-runologów) ma sens.

W tle jest oczywiście kasa - Chrzanowska organizuje kursy runiczne, a za taką inicjację na mistrza-runologa trzeba sporo zapłacić i stąd bajeczka, że po inicjacji wszystko działa silniej i lepiej.

Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy
Droga życia: 8

Postautor: Ejbert » 15 paź 2016, 11:32

Tak też myślałem, że to wtyczka p. Chrzanowskiej, jak przeczytałem ten fragmencik:

"Żadna książka w Polsce i Rosji (bo tą literaturę znam) nie opisuje prawidłowego lub pełnego wykonania rytuału inicjacji."

To już narzuca myśl, że Chrzanowska oczywiście zna prawidłowy / pełny rytuał (a ciekawe skąd), gdyż inaczej nie mogłaby zrecenzować prawidłowości bądź nieprawidłowości opisów w literaturze polskiej i rosyjskiej.
Sprytna manipulacja :D

A ludzie czytają i wierzą kobicie. Zresztą co tu dużo mówić, sama mistrzyni jest wszech-znająca, nie neguję jej wiedzy i doświadczenia np. w tarocie, ale to po prostu człowiek - machina, wszędzie była, wszystko wie, na wszystkim się zna.
A moje skromne doświadczenie mówi, że jeśli człowiek zna się na wszystkim, to nie zna się dobrze na niczym, inaczej mówiąc trąca jedynie powierzchnię.
I jeśli chodzi o Runy, to nie ufam jej.

"kto wymyślił teorię, że prawidłowy sposób wykonania rytuału można przekazać jedynie w linii prostej - skąd ten pomysł?
- Tak bardzo ogólnie (abstrahując już od Chrzanowskiej i mistrzów-runologów) ma sens."

Z tym się zgadzam, sens ma, bowiem wiedza z pierwszej ręki, bezpośrednio od "wynalazcy" jest źródłem, powtórki (czyt. podaj dalej) siłą rzeczy już są w pewien sposób wzbogacone o sposób rozumienia uczniów i następców "mistrza autora". A im dalej od źródła, tym więcej obcych, nieoryginalnych naleciałości, które dodatkowo są po drodze modyfikowane, z różnych przyczyn, najczęściej dlatego, by dopasować prawdę do wygodnych danemu wyrazicielowi tej prawdy warunków.
Tak jak Nowy Testament na przykład.
Ejbert

Postautor: Nut » 15 paź 2016, 14:36

Ejbert

Tak też myślałem, że to wtyczka p. Chrzanowskiej, jak przeczytałem ten fragmencik:

To nie wtyczka, to cytat z twórczości. A.A. Chrzanowskiej.. Nie doczytałeś ostrzeżenia pod cytatem;

jedynym bezpiecznym rozwiazaniem byloby trzymanie sie od niej jak najdalej...
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 537 razy
Otrzymał podziękowań: 422 razy

Postautor: Ejbert » 15 paź 2016, 15:15

Mut, doczytałem, a mówiąc "wtyczka Chrzanowskiej" miałem na myśli to, że ona jest autorką tej światłej rady o inicjacji i przekazie po linii :D

A zadając pytania chciałem się dowiedzieć czy może jest jednak jakieś pierwotne źródło, którym nie jest p. Chrzanowska ;) a także chciałem zwrócić uwagę na to, że jeśli człowiek uzurpuje sobie prawo do posiadania i dysponowania "jedynie słuszną prawdą / drogą", to jest to monopol na nią i podstawa systemu totalitarnego... tu w wydaniu lokalnym, ale w istocie swej będąca tym samym co system polityczny o tej samej nazwie ;)
Ejbert

Następna

Wróć do Ogólnie o runach