Offtopic astrologiczno / numerologiczny

Re: Offtopic astrologiczno / numerologiczny

Postautor: Elie » 07 paź 2018, 11:08

Witaj,

Pragniemy poinformować, że zakończyła się procedura wydania i instalacji certyfikatu SSL dla domeny https://forumezo.pl. Twoja strona w ciągu kilku minut powinna być zabezpieczona: https://forumezo.pl

--
Biuro Obsługi Klienta
firmy H88
www.hekko.pl
biuro@hekko.pl

tel. +48 58 732 71 94
fax. +48 58 732 71 96

Użytkownicy forumezo nie muszą się martwic o swoje dane, są zabezpieczone dzięki certyfikatowi.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2076 razy
Otrzymał podziękowań: 1862 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Ejbert » 08 paź 2018, 10:33

Elie pisze:
Witaj,

Pragniemy poinformować, że zakończyła się procedura wydania i instalacji certyfikatu SSL dla domeny https://forumezo.pl. Twoja strona w ciągu kilku minut powinna być zabezpieczona: https://forumezo.pl

--
Biuro Obsługi Klienta
firmy H88
http://www.hekko.pl
biuro@hekko.pl

tel. +48 58 732 71 94
fax. +48 58 732 71 96

Użytkownicy forumezo nie muszą się martwic o swoje dane, są zabezpieczone dzięki certyfikatowi.

Pragnę poinformować, że wydanie certyfikatu to nie jest prawo każdego usera do usunięcia wszelkich swoich danych osobowych z jakiejkolwiek strony na której jest zarejestrowany. Certyfikat to jest zupełnie co innego niż przepisy RODO, które właśnie mówią o takim prawie. Proponuję poczytać te przepisy w takiej postaci w jakiej są a nie polegać na informacjach internautów lub niekompetentnych doradców. Ja to przeczytałem bo musiałem, przeszedłem także szkolenie z RODO i wiem co mówię.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Postautor: Nut » 08 paź 2018, 10:44

Kim jest ten niekompetentny doradca. Dziwny z ciebie człowiek, za co się mścisz. Nikt tu krzywdy ci nie zrobił
Sam zacząłeś czepiać się nie wiadomo czemu.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 460 razy
Otrzymał podziękowań: 364 razy

Postautor: Ejbert » 08 paź 2018, 12:07

Nut pisze:Kim jest ten niekompetentny doradca. Dziwny z ciebie człowiek, za co się mścisz. Nikt tu krzywdy ci nie zrobił
Sam zacząłeś czepiać się nie wiadomo czemu.

Ja się mszczę? zastanów się Nut co Ty mówisz! przecież chyba powinno być jasne, że zwracając uwagę na nieprawidłowości tym samym mogę przyczynić się do tego, by nikt nie uwiesił się na słabym punkcie regulaminu forum!
Nie wiem właśnie kim jest ten niekompetentny doradca, ale wnioskując z tego co mówicie, to nie macie pojęcia czego dotyczą te przepisy. Więc albo ktoś wam źle doradza albo nie umiecie ich interpretować.

Rozmawiamy o słabym punkcie regulaminu tego forum, które stanowi, że nie usuwa się kont. Na to właśnie zareagowałem, wskazując że jest to niezgodne z obowiązującym teraz prawem i że w związku z tym należałoby to zmodyfikować. Nie jest ważne, czy strona to forum czy sklep internetowy - Elie jest administratorem danych osobowych i jako taka musi respektować zasady RODO. Właśnie dlatego zacząłem ten temat. Ale jak widać niepotrzebnie, bo wam to wisi, więc w razie skargi do GIODO i kłopotów z tym związanych nie mówcie, że nie uprzedzałem. Poza tym każda strona powinna mieć informację o tych przepisach (bo to też jest nakazane w tych regułach RODO) i wiele już je zamieściło.

To wy jesteście dziwne, że tego nie rozumiecie i uważacie mnie za idiotę, który uwziął się by sobie poszumieć. Czy naprawdę nie dociera, że staram się dbać jak umiem o forum?
Ale O.K zakończmy tę dyskusję, bo i tak nie przyniesie ona pożytku, jak nie ma chęci i zrozumienia; ja zrobiłem co uważam za dobre dla forum, a decyzja co z tym zrobić to już nie mój interes.
Ejbert

Postautor: Elie » 08 paź 2018, 13:07

Rozmawiamy o słabym punkcie regulaminu tego forum, które stanowi, że nie usuwa się kont. Na to właśnie zareagowałem, wskazując że jest to niezgodne z obowiązującym teraz prawem i że w związku z tym należałoby to zmodyfikować. Nie jest ważne, czy strona to forum czy sklep internetowy - Elie jest administratorem danych osobowych i jako taka musi respektować zasady RODO. Właśnie dlatego zacząłem ten temat. Ale jak widać niepotrzebnie, bo wam to wisi, więc w razie skargi do GIODO i kłopotów z tym związanych nie mówcie, że nie uprzedzałem. Poza tym każda strona powinna mieć informację o tych przepisach (bo to też jest nakazane w tych regułach RODO) i wiele już je zamieściło.

Jak już, to podpisało i ja to zrobiłam - dokładnie na serwerze na którym znajduje się forumezo.pl, czyli Hekko.. Tym samym zobowiązałam się do utrzymywania w tajemnicy danych podawanych przez Użytkowników.
Nie zobowiązuje mnie w żaden sposób do dezaktywowania kont Użytkowników. Tym bardziej, że na forum mamy NICK (a nie prawdziwe imię, nazwisko) i hasło, którego nie widzę. Jest też adres mailowy oraz IP. Wszystkie te dane nie są w stanie zidentyfikować prawdziwych danych Użytkownika.Owszem, na pisemne, sądowe żądanie Policji czy Sądu, muszę je ujawnić, w tym IP Użytkownika. Wtedy i tylko wtedy.

Mieszasz, na dodatek nie wiesz, nie znasz się. GIODO było przed RODO
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych - GIODO

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Ostatni GIODO
Edyta Bielak-Jomaa
Edyta Bielak-Jomaa
Stanowisko
Państwo Polska
Data utworzenia 29 sierpnia 1997
Pierwszy GIODO Ewa Kulesza
Długość kadencji 4 lata
Siedziba Warszawa
Data likwidacji 25 maja 2018
Ostatni GIODO Edyta Bielak-Jomaa (ukończy kadencję jako Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
Strona internetowa
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (w skrócie GIODO) – organ do spraw ochrony danych osobowych w latach 1997–2018, działający na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych[1], z dniem 25 maja 2018 został zastąpiony Prezesem Urzędu Ochrony Danych
Zadania
GIODO kontrolował zgodność przetwarzania danych z przepisami ustawy, wydawał decyzje administracyjne i rozpatrywał skargi w sprawach wykonania przepisów o ochronie danych osobowych, prowadził rejestr zbiorów danych, opiniował akty prawne dotyczące ochrony danych osobowych, inicjował i podejmował przedsięwzięcia w zakresie doskonalenia ochrony danych osobowych, uczestniczył w pracach międzynarodowych organizacji i instytucji zajmujących się problematyką ochrony danych osobowych (np. Grupy roboczej art. 29).

GIODO powoływany był na 4-letnią kadencję (liczoną od dnia złożenia przysięgi) przez Sejm RP za zgodą Senatu. W zakresie wykonywania swoich zadań podlegał tylko ustawie. Przysługiwał mu immunitet.

W celu wykonania swoich zadań miał do pomocy Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, którego siedziba znajdowała się w Warszawie.

Osobny artykuł: Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Zgodnie z art. 20 ustawy, raz w roku Generalny Inspektor składał Sejmowi sprawozdanie ze swojej działalności wraz z wnioskami wynikającymi ze stanu przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych. Sprawozdanie było dostępne w formie druku sejmowego.

Likwidacja
10 maja 2018 roku Sejm RP VIII kadencji uchwalił nową ustawę o ochronie danych osobowych[1], która zastąpiła ustawę z 1997 roku i przewidywała likwidację organu oraz ustanowienie nowego organu właściwego w sprawie ochrony danych osobowych - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
[2].

Źródło - https://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny ... _Osobowych

Dane osobowe - wymagania RODO
"Doświadczenie rodzi prawa,
nigdy znajomość praw
nie poprzedza doświadczenia."
Antoine de Saint-Exupéry
Ochrona danych osobowych była ważnym zagadnieniem w UE od ponad 20 lat, ale dopiero zatwierdzone w marcu 2016 roku GDPR (General Data Protection Regulations) w sposób kompleksowy uregulowało obszar ochrony danych osobowych i wyniosło go na zupełnie nowy poziom. GDPR zastąpiło wcześniejszą dyrektywę: 1995 EU Directive on data protection. W Polsce GDPR nosi nazwę Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)
.
http://www.grupablue.pl/index.php/uslug ... obowe.html?
Źródło - gclid=EAIaIQobChMIrrSh9eL23QIVlc13Ch3YRgU0EAAYAiAAEgJkV_D_BwE

W zakładce Cyberbezpieczeństwo czytamy;

Krajowy System Cyberbezpieczeństwa

Wejście w życie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa stawia przed podmiotami realizującymi usługi kluczowe i usługi cyfrowe ogromne wyzwanie. Jest o pierwszy w polsce akt prawny który niezwykle kompleksowo i z nastawieniem na skuteczność, traktuje obszar bezpieczeństwa. Bezpieczeństwa w szerokim zakresie.

Bezpieczeństwo Usług Kluczowych/Cyfrowych to “osiągnięcie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa systemów informacyjnych służących do świadczenia usług oraz zapewnienia obsługi incydentów” (cytat za Art. 3 Ustawy).

Musimy więc mieć świadomość wszystkich obszarów niezbędnych do zapenienia bezpieczeństwa.
OPIS
ŚCIEŻKA WDROŻENIA
Na pewno możemy powiedzieć czym cyberbezpieczeństwo nie jest:
nie jest wdrożeniem systemu SIEM,
nie jest ustanowieniem SOC/CSIRT,
nie jest wdrażaniem zaawansowanych narzędzi monitorowania bezpieczeństwa,
nie jest ustaleniem wektorów ataków i procedur reakcji,
nie jest żadnym pojedynczym działaniem, o których dotychczas mowa była w literaturze dotyczącej wdrożenia dyrektywy NIS.
Niestety bardzo często wdrożenie dyrektywy NIS (a co za tym idzie Cyberustawy) rozumiane jest jako skuteczne wdrożenie firmowych Security Operations Center (SOC).
Jest to jeden z wątków skutecznego zapewnienia cyberbezpieczeństwa. Na pewno w naszym kraju nowy, podobnie jak fakt, iż instytucje i firmy, często konkurujące ze sobą, dzielą się z podmiotami godnymi zaufania informacjami na temat groźnych incydentów.
Samo przekonanie wszystkich zainteresowanych do pokazywania słabości zajmie z pewnością dużo czasu. Stąd wydaje się nam upraszczanie tematyki zawartej w ustawie o cyberbezpieczeństwie.

Tymczasem już pierwszy akapit rozdziału 3 Cyberustawy określa obowiązki operatorów usług kluczowych w następujący sposób: “Operator usługi kluczowej wdraża system zarządzania bezpieczeństwem w systemie informacyjnym wykorzystywanym do świadczenia usługi kluczowej” [Art. 8 ustawy]. Dalej jest mowa o tym, co się przez to rozumie.
Wymagane jest: wdrożenie zasad zarządzania ryzykiem, wdrażanie odpowiednich i proporcjonalnych do ryzyka zabezpieczeń, zarządzanie incydentami, stosowanie bezpiecznych środków łączności, bezpieczne zarządzanie systemami, monitorowanie informacji o zagrożeniach i podatnościach.
Wprawne oko dostrzeże konieczność implementacji systemu bezpieczeństwa opartego o mechanizmy międzynarodowego standardu ISO/IEC 27001 (które są podstawą dla wielu narodowych wymagań bezpieczeństwa), amerykańskich standardów NIST lub wymagań COBIT. Tak też była projektowana dyrektywa NIS. Celem było to aby wprowadzić do systemu prawnego wymagania, które dla chętnych w UE są dostępne od wielu lat.

Potwierdzeniem tej tezy są dwa projekty rozporządzeń, które dołączone zostały do druku RCL ustawy, którym kierowano ją do Sejmu. Rozporządzenie “w sprawie warunków organizacyjnych i technicznych dla wewnętrznych struktur organizacyjnych operatorów usług kluczowych odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo oraz podmiotów świadczących usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa dla operatorów usług kluczowych” powołuje się wprost na międzynarodowe standardy takie jak ISO/IEC 27001 w zakresie bezpieczeństwa, ISO 22301 w zakresie ciągłości działania oraz dokumenty techniczne RFC 2350 - w zakresie wytycznych dla zarządzania incydentami.
Podobne odwołania na międzynarodowe standardy zawiera projekt rozporządzenia “w sprawie dokumentacji cyberbezpieczeństwa systemów informacyjnych wykorzystywanych do świadczenia usług kluczowych”. Nad wszystkimi mechanizmami pracowaliśmy od pierwszego wdrożenia wymagań ISO/IEC 27001 w roku 2003. Praktyczne doświadczenie pomoże nam uniknąć wdrożeń “cudownych narzędzi” i “doskonałych cyberprocedur”, a zapewni skuteczne mechanizmy radzenia sobie z problemami cyberbezpieczeństwa.

Reasumując - RODO zobowiązuje mnie do utrzymania w tajemnicy danych osobowych Użytkowników, TYCH, KTÓRE UŻYTKOWNICY PODAJĄ REJESTRUJĄC SIĘ NA FORUM . NIE WOLNO MI ICH UDOSTĘPNIAĆ, ZDRADZAĆ OSOBOM TRZECIM.
TYLE AŻ TYLE I TYLKO TYLE.

Odnośnie Certyfikatu SSL zainstalowanego na forumezo.pl -
Dzień dobry,

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam informacje nt. certyfikatu SSL. Certyfikat zapewnia szyfrowanie komunikacji i podnosi wiarygodność strony. Zamówiony przez Panią certyfikat:

- zabezpiecza jedną wybraną nazwę domeny (ochrona domeny z www i bez www).

- szyfrowanie 128/256 bit

- długość klucza szyfrowania 2048 bit

- rozpoznawany przez 99.90% przeglądarek (wszystkie najpopularniejsze przeglądarki)

- nielimitowana gwarancja ponownego wydania certyfikatu

Szczegóły dotyczące działania certyfikatu są dostępne pod adresem: https://www.hekko.pl/blog/bezpieczna-ni ... anych-ssl/
--
Pozdrawiam,
Joanna Drążek
Specjalista ds. obsługi klienta
HEKKO.PL
H88 S.A.

tel. +48 58 732 71 94
fax. +48 58 732 71 96
Dołącz do nas na Facebook-u !
https://www.facebook.com/HekkoTwojUlubionyHosting/
Najważniejsze w życiu nie jest to co zdobędziesz – ale to w jaki sposób zdobywanie tego – zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 08 paź 2018, 13:36

Idzie nowe, czyli ciąg dalszy doniesień o szyfrowaniu danych SSL
Jesteś zwolennikiem zakupów w e-sklepie? Świetnie, bo mamy pytanie! Jak reagujesz na komunikaty dotyczące bezpieczeństwa witryny? Poruszasz się po nich bez zastrzeżeń, czy szukasz podobnych produktów u bezpieczniejszej konkurencji? Pozwolisz, że po cichu domyślimy się odpowiedzi. Tymczasem ostatnie doniesienia o aktualizacji Chrome 56 potwierdziły słuszność zastosowania certyfikatu SSL. Strona, która go posiada, jest bezpieczna, ale również budzi zaufanie. Niestety, wiele firm ciągle ma wątpliwości, czy certyfikat w ogóle jest potrzebny.

1 Czym jest certyfikat SSL?
Certyfikat SSL powoduje, że informacje między użytkownikiem strony a serwerem przesyłane są w sposób tajny, czyli nikt poza uprawnionymi do tego osobami nie ma dostępu do danych użytkownika. Dzięki protokołowi SSL wszystkie hasła i poufne dane są tajne oraz nie mogą ulec zmianom w trakcie wysyłania. Pojedynczy certyfikat SSL może działać na jednej witrynie internetowej.

Działanie strony WWW chronionej certyfikatem SSL można opisać następująco:
1. Kiedy użytkownik wpisuje w przeglądarce adres strony internetowej, wysyłana jest informacja do serwera.
2. Następnie serwer obsługujący stronę wysyła swoją odpowiedź wraz z certyfikatem.
3. W kolejnym etapie przeglądarka pobiera odpowiedź i weryfikuje, czy certyfikat SSL jest ważny oraz zgodny z zarejestrowaną domeną.
4. Ostatnie działanie to wygenerowanie przez klucz z serwera klucza odpowiedzi, który ponownie odsyłany jest do serwera.
Kiedy te wszystkie czynności zostają zakończone, rozpoczyna się bezpieczna wymiana danych między serwerem a połączonym komputerem.

2 Kto powinien używać SSL?
Nie wiesz jeszcze, czy warto posiadać certyfikat SSL? Jeżeli Twoja witryna internetowa gromadzi dane osobowe, to z pewnością szyfrowanie danych w postaci protokołu SSL jest jak najbardziej wskazane.

Certyfikat SSL powinny posiadać strony internetowe takie jak:
• banki,
• sklepy internetowe lub inne serwisy umożliwiające płatności przez internet,
• urzędy i organy administracyjne, które pozwalają na nadsyłanie wszelkiego rodzaju danych osobowych – wniosków, deklaracji, dokumentów itp.,
• serwisy szkolne czy uniwersyteckie, np. USOS,
• strony internetowe bądź aplikacje obsługujące pocztę e-mail,
• strony, na których użytkownicy mogą zakładać własne profile,
• witryny instytucji medycznych, które oferują rejestrację wizyty do lekarza czy e-kartę.

3 Idzie nowe, czyli Chrome 56
W styczniu 2017 roku pojawiła się nowa aktualizacja Chrome 56. Zmiany w kolejnej wersji przeglądarki dotyczą głównie witryn, które nie posiadają certyfikatu SSL, czyli ich adresy mailowe rozpoczynają się od HTTP, a nie HTTPS. Wszystkie witryny z przedrostkiem protokołu w adresie HTTP wyświetlają się jako niebezpieczne, a co za tym idzie, dla potencjalnych klientów np. sklepów internetowych wzbudzasz zaufanie lub wręcz przeciwnie, zniechęcasz do skorzystania z proponowanych usług. Aktualizacje Google to efekt zmian, jakie w ostatnich latach przyniósł nam internet, ale również walka z wykradaniem danych.

ssl niebezpieczna strona

4 Dlaczego warto posiadać certyfikat SSL?
Korzystanie z certyfikatów SSL ma niejedną zaletę. Twoją korzyścią jako posiadacza strony szyfrowanej SSL nie będzie jedynie bezpieczeństwo użytkowników.

Zyskasz również:
1. Dodatkowy czynnik rankingowy
Posiadanie certyfikatu SSL jest jednym z wielu czynników, informujących użytkowników oraz roboty Google’a o poziomie zaufania jakim można darzyć daną witrynę. W porównaniach witryna z SSL vs. witryna bez SSL – ta pierwsza, zawsze wypadnie korzystniej.
2. Wiarygodność
Certyfikat SSL informuje o wiarygodności strony. Oznacza to, że dane przechwytywane przez system np. podczas logowania, nie dostaną się w ręce hakerów, ale zostaną przekazane do właściwego odbiorcy. Dane, nie ulegną również modyfikacji na niekorzyść użytkownika.
3. Zaufanie
Jak uaktualniona przeglądarka Chrome informuje użytkowników o niebezpiecznej witrynie? Czytelną adnotacją jest czerwony napis: NIEBEZPIECZNA. Trudno go nie zauważyć!
Z SSL unikasz takiego szufladkowania. Z koloru czerwonego, przechodzisz na przyjazną w odbiorze zieleń i komunikat: BEZPIECZNY.
4. Autentyczność
Czy wiesz, czym jest phishing? To metoda wykradania danych polegająca na umiejętnym podstawianiu pod oryginalną stronę witryny łudząco podobnej, na pierwszy rzut oka trudnej do odróżnienia. W przypadku zastosowania certyfikatu SSL, taki proceder jest właściwie niemożliwy.

Uwaga: Jeśli posiadasz stronę, która powinna być szyfrowana certyfikatem SSL, warto go zaimplementować. Tańsze certyfikaty działają np. jedynie w obrębie samej domeny, droższe obejmują również swoim zasięgiem subdomeny, dlatego sposób certyfikowania można dopasować do swoich możliwości finansowych.
Poniżej przedstawiamy ceny certyfikatów SSL w hekko.pl (stan na 18.02.2017):

https://www.hekko.pl/blog/bezpieczna-ni ... anych-ssl/
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Ejbert » 08 paź 2018, 14:07

Nie Elie, mylisz się - RODO zobowiązuje Cię również do tego, byś na żądanie użytkownika usunęła wszystkie jego dane, które podał rejestrując się na forum. Tymi danymi są również nick czy adres @ oraz wszelkie dane z profilu, które użytkownik podał dobrowolnie, ale z jakichkolwiek powodów sam nie chce bądź nie może ich usunąć. Kropka. Takie są te przepisy.

MUSISZ skasować konto jeśli ktoś tego chce, bo dano ludziom takie prawo i jest ono nadrzędne nad twoim regulaminem, po prostu tak jest, czy Tobie się to podoba czy nie.

Natomiast certyfikat podnosi zaufanie strony, ale nie jest to RODO sensu stricte. Dobrze, jak jest. Ale być nie musi.

Nie musisz wklejać elaboratów z netu, ja te przepisy znam od podszewki. Innym może się przydadzą, by wiedzieli co to jest i po co jest SSL, lecz nie rusza to sprawy Rozporządzenia Rady Parlamentu Europejskiego, zrozum tą różnicę.

Ja powiedziałem o co w tym chodzi, Ty nadal swoje, więc trwaj w błędnym uporze - przecież to Twoje forum i Ty będziesz płakać w razie jak się jakaś złośliwa osoba trafi. Szkoda tylko, że nie umiesz odróżnić przyjaciół od wrogów, nie umiesz uszanować tego, że ktoś chce dobrze. Trudno, ja też popełniłem błąd, o którym mówi św. Mateusz. Nie po raz pierwszy zresztą i zapewne nie ostatni.
Ejbert

Postautor: Elie » 08 paź 2018, 14:17

Ja powiedziałem o co w tym chodzi, Ty nadal swoje, więc trwaj w błędnym uporze - przecież to Twoje forum i Ty będziesz płakać w razie jak się jakaś złośliwa osoba trafi.

:03777: ekhem

Nie muszę dezaktywować kont i kasować postów. Natomiast muszę dotrzymać tajemnicy. Przed chwilką pytałam prawnika.!!!
Bardzo proszę na przyszłość czytaj wewnętrzne regulaminy. No chyba, że wchodzisz po to, żeby narobić dymu.
Potraktuj to jako OSTRZEŻENIE przed banem.

Pozostałych Użytkowników informuję; W oddzielnym poście opiszę wszystko na temat RODO, certyfikatu SSL, oraz bezpieczeństwa Waszych danych.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Ejbert » 08 paź 2018, 14:24

Elie pisze:
Ja powiedziałem o co w tym chodzi, Ty nadal swoje, więc trwaj w błędnym uporze - przecież to Twoje forum i Ty będziesz płakać w razie jak się jakaś złośliwa osoba trafi.

Nie muszę dezaktywować kont i kasować postów. Natomiast muszę dotrzymać tajemnicy. Przed chwilką pytałam prawnika.!!!
Bardzo proszę na przyszłość czytaj wewnętrzne regulaminy. No chyba, że wchodzisz po to, żeby narobić dymu.

Pozostałych Użytkowników informuję; W oddzielnym poście opiszę wszystko na temat RODO, certyfikatu SSL, oraz bezpieczeństwa Waszych danych.

Mam w nosie Twego bana, nie jestem niewolnikiem i nie będziesz mną rządzić. Zmień prawnika - MUSISZ kasować konto. Tajemnicy musisz dotrzymać, to i bez RODO jest wymagane.
Nie umiesz być wdzięczna, nie umiesz docenić dobrych intencji - Twoja sprawa, ale nie waż się oceniać ludzi według siebie samej. Ja Ci nigdy w tyłek nie właziłem jak niektórzy, starałem się zmilczeć zaczepki, sam zapewne nie jestem bez winy, ale do diabła, to jeszcze nie znaczy, żeby wylewac na mnie wszystkie pomyje. Dość.
Ejbert

Postautor: Elie » 08 paź 2018, 14:32

Ejbert pisze:
Elie pisze:

Mam w nosie Twego bana, nie jestem niewolnikiem i nie będziesz mną rządzić. Zmień prawnika - MUSISZ kasować konto. Tajemnicy musisz dotrzymać, to i bez RODO jest wymagane.
Nie umiesz być wdzięczna, nie umiesz docenić dobrych intencji - Twoja sprawa, ale nie waż się oceniać ludzi według siebie samej. Ja Ci nigdy w tyłek nie właziłem jak niektórzy, starałem się zmilczeć zaczepki, sam zapewne nie jestem bez winy, ale do diabła, to jeszcze nie znaczy, żeby wylewac na mnie wszystkie pomyje. Dość.

Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek "wchodził mi w tyłek". Wprost przeciwnie - od samego początku traktowana jestem jako zło konieczne. No bo jak to możliwe żebym ja dała sobie radę - garkotłuk i... cholera wie co jeszcze - mogę przytoczyć niektóre dyskusje i oszczerstwa.

Jakie zaczepki... coś Ci się chyba fora i osoby pomyliły. Sam zaczynasz. Nie licz, że będę płakać jak na początku.!!!

Poza tym z dyskusji z ludźmi, którzy dobrze się orientują w przepisach związanych z RODO wynika, że cała Europa podchodzi do tego z dystansem, w miarę spokojnie. Jedynie w Polsce ludzie szaleją do tego stopnia, że w przychodniach w miejsce danych ( imienia i nazwiska) na liście oczekujących u danego lekarza, zamierzano pisać nick pacjenta :mrgreen:
O czym to świadczy - ano o tym, że nick jako taki nie podlega ochronie danych, albowiem nie ujawnia prawdziwych danych Użytkownika. !!! Użytkownik w sumie jest chroniony nickiem. Użytkownik internetu powinien zabezpieczać się sam, na przykład dostosowując swoją przeglądarkę.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Poprzednia

Wróć do Ćwiczenia