Opieka ducha zmarłej osoby

Postautor: Nikolka » 15 lut 2015, 18:24

Sądzę, że w dużej mierze zależy jakim człowiekiem był ktoś za życia.Jeśli za życia był nam życzliwy, pomocny, to i po śmierci będzie starał się nas wspomóc. Z mojego doświadczenia wiem, że nie wszyscy przychodzą do nas w snach. Prawdopodobnie nie mogą. Może jest tak, że spora część z nich ginie w nicości albo są w chrześcijańskim czyśćcu.
Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami :2pistolety:
Patrick Suskind
Awatar użytkownika
Nikolka

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Droga życia: 0

Postautor: M.Psyche » 17 lut 2015, 12:21

Wiele osób śmieje się ze snów, nie przywiązując do nich wagi. Ot, - fantazja senna, majaki, różne wymysły podświadomości w trakcie tego niezwykłego stanu, jakim niewątpliwie jest sen. Tak mówią ludzie, którzy przeważnie nie mieli do czynienia z żadnym naprawdę istotnym snem, który by nimi wstrząsnął na tyle, aby traktować go jako rodzaj kontaktu z czymś niezbadanym i zagadkowym. Zupełnie inaczej jest z ludźmi, którzy mają zdolności mediumiczne, jak jasnowidze.

Dla nich sen z udziałem zmarłej osoby jest absolutnie nieprzypadkowym sposobem komunikacji z innym światem. W Archiwum FN są historie opowiedziane przez jasnowidza, który w czasie snu spotkał się z nieznaną wcześniej kobietą. We śnie podała mu swoje imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, a także okoliczności swojej śmierci. Precyzyjnie i dokładnie.

Jasnowidz był tak wstrząśnięty snem, że na drugi dzień skontaktował się z policją. Okazało się, że podane przez niego dane dokładnie odpowiadają... sprawie związanej z tajemniczym zaginięciem dziewczyny sprzed kilku lat. Dzięki wskazówkom danym przez jasnowidza błyskawicznie ujęto mordercę. Po zakończeniu procesu jasnowidz miał ponownie sen, w którym odwiedziła go ta sama dziewczyna. Tym razem podziękowała mu za pomoc i odeszła w kierunku światła.
Wybaczanie odnosi się do przeszłości, której się nie da już zmienić, a nie do teraźniejszości, na którą nadal mamy wpływ...

Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie

Gandhi
M.Psyche
Niewymowny

Podziękował : 24 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Postautor: Nikolka » 18 lut 2015, 11:25

Sny o zmarłych a bliskich nam za życia, zwiastują często wyzdrowienie, wyjście z kłopotów czy pomoc bliskich. To dobry znak.
Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami :2pistolety:
Patrick Suskind
Awatar użytkownika
Nikolka

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Postautor: scorek » 23 lut 2015, 20:42

Czasami przychodzą na zawołanie. Tak miałam z moim tatą. Któregoś dnia pytam się siostry, czy śnił się jej nasz zmarły tata bo mnie śnią się wszyscy tylko nie on. I tej nocy tatko przyszedł na chwilkę. Nic nie mówił tylko stał i smutno na mnie spojrzał. Dziwny sen. Siostrze się nie śnił. Może dlatego, że ona nie chce, boi się.
Awatar użytkownika
scorek

Podziękował : 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Postautor: Nut » 24 lut 2015, 12:40

Zmarły w naszych snach nie zawsze jest wizytą ducha zmarłej osoby, raczej dzieje się to rzadko.Według niektórych teorii sny o zmarłych oznaczają lęk przed samym sobą, przed nieznanymi aspektami naszej osobowości.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 537 razy
Otrzymał podziękowań: 422 razy

Re: Opieka ducha zmarłej osoby

Postautor: koala » 25 lut 2015, 14:31

Podobno kiedy śnią się nam czyjeś zwłoki we własnym domu oznacza rychłe wesele czasem uroczystość rodzinna Przyglądać się balsamowaniu - troski rodzinne.
Awatar użytkownika
koala

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Opieka ducha zmarłej osoby

Postautor: Feoh » 03 mar 2015, 12:05

Wiem z autopsji, jestem na sto procent pewna, ze zmarli czasami wcielają się w postać innych ludzi po to, żeby nam wprost coś przekazać. Historia skomplikowana i za długa żeby szczegółowo opisać. Napiszę w skrócie; w rozmowie z sąsiadką żaliłam się na moją nogę która po złamaniu nie chciała się zagoić. Byłam przerażona perspektywą amputacji. Wtedy sąsiadka stwierdziła - po rehabilitacji w Lądku Zdroju będzie jak nowa. co dziwnego jest w tym co powiedziała - otóż w tamtym momencie jeszcze nie wiedziałam o wyjeździe do sanatorium. ZUS poinformował mnie dopiero za tydzień.Na pytanie skąd wiedziałaś o tym wyjeździe, sąsiadka wspomniała o śnie z udziałem mojej zmarłej babci która powiedziała jej o moim pobycie w sanatorium.
Feoh

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Poprzednia

Wróć do Duchy Poltergeisty