Osobista karta tarota na rok

Osobista karta tarota na rok

Postautor: Piko » 14 lip 2018, 07:22

Osobista karta tarota na rok

Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał.

Karty tarota mogą służyć nie tylko do wróżenia na konkretne pytania. Dzięki nim możesz obliczyć, jakie karty patronują kolejnym latom twojego życia. Osobista karta na rok wskaże ci tendencje i aurę nadchodzących miesięcy, a także da ci rady, jak wykorzystać drzemiący w tobie potencjał. Używamy tylko Wielkich Arkanów, bo one przedstawiają życiowe przełomy i wskazują, co ważnego mamy do zrobienia w życiu.

Osobista karta
Jak obliczyć osobistą kartę tarota na dany rok? Napisz na kartce swoją datę urodzenia i rok, na jaki zamierzasz obliczyć sobie kartę. Dodawaj cyfry tak długo, aż uzyskasz liczbę nie większą niż 21. Potem sprawdź, co przyniesie ci rozpoczynający się nowy rok według rad tarota.

Na przykład osoba, która urodziła się 1 stycznia 1980 roku chce obliczyć swoją kartę na rok 2010.

1 + 1 + 1 + 9 + 8 + 0 + 2 + 0 + 1 + 0 = 23
2 + 3 = 5

Kartą na 2010 rok dla osoby urodzonej 1 stycznia 1980 roku jest arkan wielki numer V Kapłan.

Droga Wielkich Arkanów
Kiedy obliczysz swoją kartę na ten rok, spójrz też na kartę, która charakteryzowała rok, który minął. Wielkie Arkana są ze sobą powiązane, symbolika kolejnych kart wynika z tego, co pojawiło się na poprzednich. Jeśli twoją kartą na rok jest Umiarkowanie, widać od razu, że poprzedni rok był dla ciebie wielką próbą sił (XIII Śmierć) i musisz odpocząć ki doprowadzić swoje życie do równowagi. Tak samo patrzymy w przyszłość, która karta opisuje rok następny. Jeśli w tym roku patronuje nam karta XIX Słońce, to widzimy, że warto ryzykować i się starać, bo kolejny rok to XX Sąd Ostateczny, czyli czekają nas zawodowe i rodzinne sukcesy.

Aura roku
Podaję ogólne wskazówki, jak interpretować osobistą kartę tarota na rok. Pamiętaj, że jej szczegółowe znaczenie zależy od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz i jakie masz życiowe plany.

I Mag
W twoim życiu zaczyna się nowy etap. Nie przegap ważnych wydarzeń. Twoje sprawy zawodowe mocno ruszą do przodu. Dostaniesz awans lub zostaniesz ekspertem. Dla samotnych kobiet karta oznacza nowy związek.

II Kapłanka

Kieruj się intuicją, bo ten rok jest dla ciebie sprawdzianem, jak dużo wiesz o sobie i swoich bliskich. W pracy uzyskasz dostęp do umiejętności i wiedzy tylko dla wybranych. Dla uczniów i studentów karta zapowiada sukcesy w nauce.

III Cesarzowa

Przed tobą rok pełen miłości, dostatku i dobrobytu. Po latach trudów teraz uda ci się odpocząć, a twoja praca zacznie procentować. Dla kobiet karta wróży zamążpójście lub ciążę.

IV Cesarz

Twoje życie wymaga porządków i wzięcia się do pracy. Nikt tego nie zrobi za ciebie. Narzuć sobie dyscyplinę i zacznij realizować ambitne plany. Dzięki temu osiągniesz stabilność finansową i uczuciową.

V Kapłan
Staniesz się autorytetem dla innych. Staniesz na nogi i poczujesz się spełniony w życiu zawodowym. Posłuchaj rady starszej i bardziej doświadczonej osoby, a nie popełnisz żadnego błędu.

VI Kochankowie

Kieruj się sercem, a ten rok będzie udany. Dzięki intuicji dokonasz właściwego wyboru zawodowego lub uczuciowego. Karta zapowiada udane negocjacje i podpisanie ważnej umowy.

VII Rydwan
W tym roku rozgromisz konkurencję i przestaniesz oglądać się na innych. Poczujesz się panem swojego życia. Wykorzystaj tę siłę i energię do zbudowania trwałej relacji czy umocnienia swojej pozycji zawodowej.

VIII Sprawiedliwość

Podejmiesz w tym roku ważne życiowe decyzje dotyczące pracy i związków. Nie możesz dłużej zwlekać, weź odpowiedzialność za swoje czyny. Karta wróży wygraną w procesie sądowym.

IX Pustelnik
W tym roku wreszcie odkryjesz swoje prawdziwe powołanie i talenty, które zaczniesz rozwijać. Zapragniesz wiedzieć więcej o świecie i bliskich. Rozpoczniesz naukę lub odbędziesz daleką i pouczającą podróż.

X Koło Fortuny

Czeka cię bardzo dobry rok. Zacznie lepiej ci się wieść, a ludzie wokół ciebie bardzo ci pomogą. Twoje życie zmieni się całkowicie. Wygrasz na loterii, zmienisz pracę na lepszą lub zakochasz się z wzajemnością.

XI Siła

Zmobilizuj wszystkie swoje siły i zacznij wreszcie robić to, na czym najlepiej się znasz. To rok próby dla twoich umiejętności. Łagodnością i zdecydowanie pokonasz każdą przeszkodę na drodze do zawodowego i miłosnego szczęścia.

XII Wisielec

Twoje życie zwolni, a ty będziesz potrzebować więcej czasu na relaks i refleksję. Rozwiązanie, którego szukasz, jest w zasięgu twojej ręki. Nie spiesz się jednak z podjęciem ważnej życiowej decyzji.

XIII Śmierć

Przygotuj się na duże zmiany i wielkie życiowe porządki. Przestań zajmować się tym, co nie przynosi ci korzyści, a wręcz przeszkadza ci w życiowym rozwoju. Dobry rok na uwalnianie się od nałogów.

XIV Umiarkowanie

Uzyskasz życiową równowagę i będziesz cieszyć się spokojem i szczęściem swoich bliskich. To dobry rok na rozpoczęcie nauki lub nauczenie się nowego zawodu. Niczego ci nie zabraknie.

XV Diabeł
Będziesz żyć pełnią życia i używać wszystkich jego przyjemności. Trudno ci będzie skupić się na pracy, pilnuj jednak swoich spraw, boi ktoś inny chętnie zajmie twoje stanowisko. Istnieje ryzyko zdrady lub niebezpiecznego romansu.

XVI Wieża
Zanim podejmiesz ryzykowną decyzję, dobrze się zastanów. To nie jest dobry rok na zmiany pracy czy partnera, nawet jeśli będzie ci się wydawać, że propozycje i okazje są bardzo kuszące.

XVII Gwiazda

Spełnią się wreszcie twoje marzenia i pewna trudna sprawa, która nie dawała ci spokoju od dawna, teraz rozstrzygnie się na twoją korzyść. Ryzykuj i w miłości, i w sprawach zawodowych, bo szczęście ci sprzyja.

XVIII Księżyc

Zdobądź się na odwagę i zrób to, co konieczne. Nie daj się pokonać swoim lękom i obawom. Działaj systematycznie, krok po kroku, a osiągniesz sukces. Dla kobiet karta może oznaczać ciążę.

XIX Słońce

Dostaniesz awans i przeżyjesz romans, który może przerodzić się w stały związek. Bądź po prostu sobą i nic nie udawaj. Będziesz bardzo twórczy, a twoja praca wreszcie zacznie przynosić wymierne korzyści i finansowe zyski.

XX Sąd Ostateczny

Odnowisz siły, wyzdrowiejesz i nabierzesz nowej życiowej energii. Twoje kontakty z rodziną poprawią się, pogodzisz zwaśnionych krewnych. Odkryjesz nowe hobby, znajdziesz lepszą pracę.

XXI Świat
To rok wielkich sukcesów i zasłużonej nagrody. Twoja sytuacja finansowa bardzo się poprawi. Czeka cię wyjazd za granicę lub korzystne kontakty z obcokrajowcami. Jeśli jesteś samotny, spotkasz swoją drugą połówkę.

Osobista karta tarota na rok to jedna z wielu wróżb, która pomoże nam określić, co nas czeka w nowym roku. Jeśli stawiasz sobie rozkłady na dany rok, na przykład Koło roku lub inne rozkłady, które opisują, co się wydarzy w danym roku, to jeśli rozkładzie pojawi się twoja osobista karta na dany rok, oznacza to, że coś ważnego wydarzy się właśnie w tym miesiącu lub w tej dziedzinie, które ta karta opisuje.

Źródło: http://tarocista.com/index.php?id=36
https://www.youtube.com/watch?v=fKopy74weus

Czasem twoje słowa są nieopatrznie zrozumiane i co wtedy ...
---------

nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Rozmowny
 
Posty: 560
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 178 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Osobista karta tarota na rok

Postautor: Brigit » 16 lip 2018, 17:07

III Cesarzowa
Przed tobą rok pełen miłości, dostatku i dobrobytu. Po latach trudów teraz uda ci się odpocząć, a twoja praca zacznie procentować. Dla kobiet karta wróży zamążpójście lub ciążę.


Manna z nieba nie spadnie, żeby żyć muszę ciężko pracować. Dziecko i bigamia też mi nie grozi. Czyli pudło.
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
Awatar użytkownika
Brigit
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 205
Rejestracja: 09 paź 2017, 09:43
Podziękował : 117 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Re: Osobista karta tarota na rok

Postautor: Ejbert » 19 lip 2018, 20:44

heh, to mi pachnie gazetowym horoskopem. Generalnie jest to wybór "automatyczny", mało zróżnicowany i tak sobie przypuszczam, że ktoś wymyślił tarotową zabawę, w dodatku opartą na wyliczeniu roku własnego metodą G.Lobos - co, jak dla mnie, przy tarocie jest bez sensu.
Lepiej po prostu wylosować sobie kartę roku albo kogoś o to poprosić 035

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Droga życia: 0

Re: Osobista karta tarota na rok

Postautor: czerwonykapturek » 24 sie 2018, 07:04

Lepiej po prostu wylosować sobie kartę roku albo kogoś o to poprosić 035


Stosuję inną metodę. Dzielę karty na arkana duże i małe, potem z każdej kupki losuję po jednej karcie na miesiąc, jedną z dużych, drugą z małych. Ten sposób wydaje się być skuteczniejszy.
"Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca." - Norman Vincent Peale
Awatar użytkownika
czerwonykapturek
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 74
Rejestracja: 22 sie 2018, 16:48
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Osobista karta tarota na rok

Postautor: Nut » 28 sie 2018, 15:29

Jedna karta na rok czy miesiąc, to zdecydowanie za mało.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2715
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 539 razy
Otrzymał podziękowań: 424 razy
Droga życia: 0

Re: Osobista karta tarota na rok

Postautor: Piko » 03 wrz 2018, 07:06

Też myślę że kwartalnik "Tarocista" zrobił kuche tym artykułem.
https://www.youtube.com/watch?v=fKopy74weus

Czasem twoje słowa są nieopatrznie zrozumiane i co wtedy ...
---------

nie wróże
Awatar użytkownika
Piko
Rozmowny
 
Posty: 560
Rejestracja: 20 mar 2018, 23:01
Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 178 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 2

Re: Osobista karta tarota na rok

Postautor: Ejbert » 03 wrz 2018, 09:38

Nut pisze:Jedna karta na rok czy miesiąc, to zdecydowanie za mało.


De gustibus non est disputandum - jak komuś wystarczy, to jego sprawa. Dla mnie jednak jedna karta na rok wystarczy tylko wtedy, gdy robi za motyw przewodni i w jej kontekście interpretuj się dalsze karty, czy to ciągnięte na każdy miesiąc czy od razu w ogólnej rocznej wróżbie. A na rok to lubię rozkład cygański z kart klasycznych albo astrologiczny.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Droga życia: 0

Re: Osobista karta tarota na rok

Postautor: Elzbieta » 03 wrz 2018, 11:35

"Każda sroczka swój ogonek chwali" :03777:
Lubię astrologię, jednak moim skromnym zdaniem, wróżba - dobry rozkład z kart tarota pozwala dokładniej przewidzieć co się może nam przytrafić. Może, bowiem ogromny wpływ na nasz los mają tzw czynniki zewnętrzne.
Rozkład powinien zawierać pytania na poszczególne dziedziny życia. Co najważniejsze w każdej wróżbie - konkretne pytania. Zbyt duże "kombinowanie" z rozkładem - kartami np. łączenie ich z numerologią, astrologią jest pomyłką. Na proste ale dokładne pytanie karty są w stanie odpowiedzieć zadziwiająco trafnie.Pozostaje kwestia właściwego odczytu, a tu już się kłania wiedza, doświadczenie, jak ja określam - łapa do kart, czyli dar. Nie każdy go ma i nie można go sobie wypracować.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31629
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2235 razy
Otrzymał podziękowań: 2187 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Osobista karta tarota na rok

Postautor: Ejbert » 15 wrz 2018, 14:45

Elie pisze:"Każda sroczka swój ogonek chwali" :03777:
Lubię astrologię, jednak moim skromnym zdaniem, wróżba - dobry rozkład z kart tarota pozwala dokładniej przewidzieć co się może nam przytrafić. Może, bowiem ogromny wpływ na nasz los mają tzw czynniki zewnętrzne.
Rozkład powinien zawierać pytania na poszczególne dziedziny życia. Co najważniejsze w każdej wróżbie - konkretne pytania. Zbyt duże "kombinowanie" z rozkładem - kartami np. łączenie ich z numerologią, astrologią jest pomyłką. Na proste ale dokładne pytanie karty są w stanie odpowiedzieć zadziwiająco trafnie.Pozostaje kwestia właściwego odczytu, a tu już się kłania wiedza, doświadczenie, jak ja określam - łapa do kart, czyli dar. Nie każdy go ma i nie można go sobie wypracować.


Ale co ma astrologia do rozkładu astrologicznego? rozkład jest taki jak każdy inny, tak samo jak każdy inny pozwala dokładniej przewidzieć nadchodzące wydarzenia i tak samo zawiera pytania na poszczególne dziedziny życia.

Nie powiedziałem, że ten rozkład łączy się z wiedzą astrologiczną czy numerologiczną.
Z astrologii zapożyczone są jedynie pytania, a konkretnie w astro są to dziedziny domów a w karcianej wróżbie są to po prostu pytania.

Poza tym kombinowanie z kartami to tak, uważam, że przedobrzenie nie wychodzi na zdrowie ;) jednak metoda odczytu polegająca na podstawie (nie na łączeniu) wzorca numerologicznego lub astrologicznego jest tak samo dobra jak każda inna - jest to jeden ze sposobów interpretacji. To tak samo działa jak różne wzorce interpretacji kart klasycznych czy tarotowych, przy czym wzorców tarotowych jest mniej, tym niemniej to co uchodzi teraz za kanon bynajmniej nie jest jedynie słuszne i poprawne. A np. żywioły to jaką mają genezę? przecież tego nie było jak się karciana interpretacja rodziła, a dziś gawiedź nie wyobraża sobie kart (zwłaszcza tarota) bez żywiołów.

Co do daru interpretacji to jest to dar jak każdy inny - jeden ma dryg do tego, drugi do czego innego. Ten, kto ma jakiś dar jest mistrzem w swoim fachu, reszta to robotnicy. Prawie każdy może coś z kart odczytać, ale mało kto jest geniuszem.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Droga życia: 0

Re: Osobista karta tarota na rok

Postautor: Ejbert » 15 wrz 2018, 15:04

czerwonykapturek pisze:
Lepiej po prostu wylosować sobie kartę roku albo kogoś o to poprosić 035


Stosuję inną metodę. Dzielę karty na arkana duże i małe, potem z każdej kupki losuję po jednej karcie na miesiąc, jedną z dużych, drugą z małych. Ten sposób wydaje się być skuteczniejszy.


Jak mówiłem, jeśli komuś wystarczy jedna karta na rok to... jego sprawa :03777:
Ale odnosząc się do tego co mówisz, to uważam, że o ile chodzi o kartę na poszczególne miesiące to jedna może wystarczyć, by wskazać samą dominantę miesiąca, ale już nie szczegóły. Do szczegółów potrzebne jest jednak więcej, dlatego założenie "tylko jedna karta" i to na cały rok jest nieporozumieniem.
Na poszczególne miesiące nie losowałbym też oddzielnie AW i AM, bo AW mają to do siebie, że wskazują na ważne / kluczowe bądź przełomowe sprawy. A przecież nie wszystkie miesiące są sobie równe jakościowo, chyba że przyjmujesz metodę interpretacji AM w kontekście AW?

Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy
Droga życia: 0


Wróć do Przykładowe rozkłady

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości