Paraliż senny

Paraliż senny

Postautor: Elzbieta » 16 kwie 2013, 08:31

Paraliż senny jest zjawiskiem, w którym ludzie, albo, gdy spada sen lub przebudzeniu, czasowo wystąpić niemożność poruszania się.
Bardziej formalnie, to jest stan przejściowy między jawą a reszta charakteryzuje pełnej atonii mięśni (osłabienie mięśni).
Może pojawić się w zasypiania lub po przebudzeniu, i to jest często związane z przerażających wizji (np. intruza w ​​pokoju), do którego nie jest w stanie reagować z powodu paraliżu. Uważa się wyniku zakłócił snu REM , która jest zwykle charakteryzuje pełnej atonii mięśni, który uniemożliwia osobom z działających swoje marzenia .
Paraliż senny jest związany z zaburzeniami, takimi jak narkolepsja , migreny , zaburzenia lękowe , i obturacyjnego bezdechu sennego ,. jednak może on także występować w izolacji. W połączeniu z innymi zaburzeniami, snu paraliż powszechnie występuje w związku z zaburzenia nerwowo-mięśniowe narkolepsję.
nizej cdn
http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2232 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Paraliż senny

Postautor: anneblanche » 17 kwie 2013, 22:22

ojej, dwa lata temu coś takiego mnie spotkało, byłam przerażona, nie mogłam się ruszyć, krzyczeć ani złapać większego oddechu, jakby coś mi siedziało na kładce piersiowej i trzymało za ręce i nogi, jeszcze w rogu pokoju wydawało mi się, że widzę ciemną postać, naprawdę po tym zdarzeniu byłam przekonana i myślałam, że to jakaś zjawa była, a późnij natknęłam się na jakiś program w tv w którym właśnie wytłumaczono, że coś takiego może się zdarzyć :)
anneblanche

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Byk
Droga życia: 3

Re: Paraliż senny

Postautor: nn0305 » 02 kwie 2016, 11:55

Mnie tez sie to przydazylo jeden raz. Nie moglam ani otworzyc oczu ani sie ruszyc tylko slyszalam jak wokol mojego lozka ktos chodzi i tak podloga skrzypiala, bardzo glosno to slyszalam. To bylo po smierci mamy gdzie musialam chwilowo przyjsc do ojca mieszkac i ta podloga w domu skrzypiala jak sie chodzilo. Jak sie "wybudzilam" strasznie dziwnie sie czulam nie wiedzialam czy mi sie to przysnilo czy to bylo na jawie, ale wiem ze jednak to slyszalam i ze chcialam sie ruszyc otworzyc oczy ale cos mnie powstrzymywalo. Gdy ojciec przyszedl do pokoju zapytalam go czy byl w pokoju caly czas a on wtedy powiedział, ze nie, ze byl w kuchni.. domyslilam sie ze chyba moja mama mnie odwiedzila..
nn0305
Niewymowny

Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Znak zodiaku: Byk
Droga życia: 3

Wróć do NASZ UMYSŁ I SNY