Pathworking i podróż mentalna

Pathworking i podróż mentalna

Postautor: Żarłacz » 15 lip 2017, 23:02

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi;

Ze względu że pojęcie pathworkingu/ścieżkowania często pojawia się w rozmowach o pracy z tarotem jak i Drzewem Życia – nadszedł czas aby szerzej opisać to zagadnienie. Zacznę jednak od nieco szerszej perspektywy.
Czym jest podróż mentalna?

W skrócie można powiedzieć że jest to swego rodzaju wyprawa w krainę wyobraźni, chociaż jest to dosyć uproszczony opis.

Czym jest pathworking (ścieżkowanie)?

Zachodni angielscy okultyści pod koniec XIX wieku uznali że taka podróż mentalna będzie też idealnym narzędziem do eksploracji Drzewa Życia – a w szczególności jego ścieżek. W taki sposób powstał termin ‚pathworkingu’ – czyli ‚pracy ze ścieżkami’ – podróży mentalnych po ścieżkach Drzewa Życia.

Całość można przecztać tu - http://aetherius.pl/pathworking-i-podroz-mentalna/
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.
Awatar użytkownika
Żarłacz

Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0

Re: Pathworking i podróż mentalna

Postautor: Ankol18 » 16 lip 2017, 21:47

Czym jest podróż mentalna?

W skrócie można powiedzieć że jest to swego rodzaju wyprawa w krainę wyobraźni, chociaż jest to dosyć uproszczony opis.

Taką wyprawę w krainę wyobraźni, w której spełniam wszystkie swe marzenia to ja mam praktycznie codziennie przed snem :) i jestem pewna, że nie tylko ja gdy zamykam oczy to o czymś marzę, wyobrażam sobie, że jestem gdzieś z kimś i coś tam robię... Więc podróż mentalna jest czymś na tej zasadzie, aczkolwiek różni się tym, że mamy już wcześniej ustalony motyw przewodni naszej podróży, i taka podróż mentalna to nie jest to tylko rozrywka, bo gdy wyobrażamy sobie siebie w konkretnej scenerii to przeżywamy coś, podejmujemy decyzje, obserwujemy swoje emocje i dzięki temu możemy w ten sposób poznawać różne obszary swojej psychiki.

Czym jest pathworking (ścieżkowanie)?

Zachodni angielscy okultyści pod koniec XIX wieku uznali że taka podróż mentalna będzie też idealnym narzędziem do eksploracji Drzewa Życia – a w szczególności jego ścieżek. W taki sposób powstał termin ‚pathworkingu’ – czyli ‚pracy ze ścieżkami’ – podróży mentalnych po ścieżkach Drzewa Życia.

Pathworkingi są pracami typowo ze ścieżkami i wymagają wcześniejszego przygotowania. W odróżnieniu od innych podróży są bardzo wymagającą techniką. Najpierw musimy wybrać ścieżkę docelową, następnie przejść do odpędzania niechcianych energii i dopiero potem przystępujemy już do właściwej pracy, czyli do zwiedzania ścieżki i wędrujemy, wędrujemy, starając się dobrze poznać wybraną ścieżkę.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Wróć do Kabała