Pechowa liczba

Dział poświęcony symbolice liczb

Pechowa liczba

Postautor: kasienka13 » 15 lut 2015, 11:48

Czy istnieje coś takiego jak pechowa liczba?
Pytam bo w moim życiu od dobrych kilku lat 17 przynosi mi pecha.
17 złamałam nogę,17 ukradziono mi samochód,dwa razy 17 zostało mi wręczone wypowiedzenie w pracy,było jeszcze kilka nieprzyjemnych wydarzeń,i właśnie najczęściej było to 17.
Czy to zbieg okoliczności czy nie?
Awatar użytkownika
kasienka13
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 79 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Znak zodiaku: Wodnik
Droga życia: 5

Re: Pechowa liczba

Postautor: Iza74 » 15 lut 2015, 21:31

W wikipedii znalazłam; W symbolice Sklawinów i skandów miała poczesne miejsce. W runicznych kalendarzach podkreślana podwójnie. We Włoszech uważana za pechową[1] na zasadzie: 17 = XVII = vixi = "żyłem" = "już nie żyję".

Jedną z własności tej liczby jest to, że stanowi ona sumę pierwszych czterech liczb pierwszych i sama jest liczba pierwszą:
(2 + 3 + 5 + 7 = 17). Stanowi ona także sumę cyfr swojego sześcianu: 17^3=4913 oraz 4+9+1+3=17.

17 jest trzecią liczbą Fermata.->Liczby Fermata

Natomiast w numerologi liczba 17 należy do liczb szczęśliwych. To opieka Boska. Liczba Karmiczna 17

Może u Ciebie występuje coś w rodzaju - szczęście w nieszczęściu. :037:
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)

Awatar użytkownika
Iza74
Pismak

Podziękował : 126 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Pechowa liczba

Postautor: kasienka13 » 15 lut 2015, 22:01

Iza74 pisze:W wikipedii znalazłam; W symbolice Sklawinów i skandów miała poczesne miejsce. W runicznych kalendarzach podkreślana podwójnie. We Włoszech uważana za pechową[1] na zasadzie: 17 = XVII = vixi = "żyłem" = "już nie żyję".

Jedną z własności tej liczby jest to, że stanowi ona sumę pierwszych czterech liczb pierwszych i sama jest liczba pierwszą:
(2 + 3 + 5 + 7 = 17). Stanowi ona także sumę cyfr swojego sześcianu: 17^3=4913 oraz 4+9+1+3=17.

17 jest trzecią liczbą Fermata.->Liczby Fermata

Natomiast w numerologi liczba 17 należy do liczb szczęśliwych. To opieka Boska. Liczba Karmiczna 17

Może u Ciebie występuje coś w rodzaju - szczęście w nieszczęściu. :037:

U mnie to wszystko możliwe urodziłam się 13
Jak słowo daje 17 to dla mnie pechowa liczba,latem wracałam pociągiem z Berlina i coooo pociąg się zepsuł 4godz.stania w pampie w upale i czekania na pociąg zastępczy,dobrze że tego dnia samolotem nie leciałam.

W każdym razie bardzo dziękuje za odpowiedź,bardzo mądra i ciekawa.

Awatar użytkownika
kasienka13
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 79 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Znak zodiaku: Wodnik
Droga życia: 5

Wróć do NUMEROLOGIA