Pełnia Księżyca Lodu i oczyszczanie czakr

Postautor: Karron » 12 lut 2014, 23:22

Księżyc Lodu – inaczej Pełnia Księżyca Lodu czyli pełnia księżyca w miesiącu lutym. Czas ten sprzyja uzdrawianiu, wszelkiego rodzaju medytacjom, wizualizacjom, oczyszczaniu organizmu, czakr.
Dla osób praktykujących magię każda pełnia księżyca jest doskonałą okazją do odprawienia rytuału czy wykorzystaniu mocy kosmosu.
Oczyszczanie Czakr :
Oczyszczanie Czakr czy medytacja kolorami.. różnie nazywane jest poniższe ćwiczenie. Usiądź wygodnie na podłodze, wyprostuj się , zamknij oczy, ustabilizuj oddech.
Poczuj promień białego, mocnego światła przenikający przez Twoją głowę, aż do pierwszej czakry, zobacz jak kolor światła zmienia się w czerwień i wypełnia czakrę. Następnie, gdy zostanie w pełni wypełniona i oczyszczona wizualizuj jak promień wspina się ku górze, do drugiej czakry – zamienia się w kolor pomarańczowy. Zrób w ten sposób ze wszystkimi czakrami. Ich kolory i miejsca położenia znajdziesz bez trudu w sieci. Ja dodatkowo wykonuję to przy muzyce służącej do pobudzania i oczyszczania czakr, białej świecy oraz kadzidle. Po wypełnieniu wszystkich czakr biały promień otoczy Cię wokół zapewniając ochronę. Zakończ medytację. Zostałaś oczyszczona.
Rytuał na uzdrowienie :
Potrzebne rekwizyty do wersji najprostszej :
4 świece : Brązowa, Biała, Niebieska, Zielona, kamień, kadzidło oraz kawałek materiału (opcjonalnie ).
Wykonanie :
Na środku stołu, podłodze postaw świecę brązową symbolizującą uziemienie oraz równowagę.
Po lewej stronie ustaw świecę niebieską symbolizującą Ducha – jego spokój i harmonię.
Po prawej stronie ustaw świecę zieloną symbolizującą Ciało – jego zdrowie i witalność.
Za brązową świeczką ustaw białą świecę symbolizującą oczyszczenie.
Zamknij oczy, zrelaksuj się ( polecam rytuał relaksacyjny, a w pełni lodu o której mówię wcześniejsze oczyszczenie. ) następnie zapal kadzidło, pozwól chwilę zapachowi wypełnić pomieszczenie.
Następnie zapal brązową świeczkę mówiąc niech energia kosmosu wypełni mnie siłą oraz mocą, zapal niebieską świeczkę mówiąc niech moją duszę i umysł wypełni spokój i harmonia, następnie zapal zieloną świeczkę mówiąc niech moje ciało wypełni zdrowie i witalność. Następnie zapal białą świeczkę mówiąc niech nastąpi uzdrowienie. Posiedź chwilę, pomedytuj, powizualizuj.
Podziel się ze mną swoimi przeżyciami i odczuciami, zapraszam do dyskusji
Awatar użytkownika
Karron
Niewymowny

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 7

Postautor: Elzbieta » 13 lut 2014, 00:12

Dla osób praktykujących magię każda pełnia księżyca jest doskonałą okazją do odprawienia rytuału czy wykorzystaniu mocy kosmosu.

Oczyszczanie czakr i drugi rytuał ze świeczkami - z jakiego rodzaju magii pochodzą ?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2209 razy
Otrzymał podziękowań: 2178 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Karron » 17 lut 2014, 00:06

Ellie pisze:

Oczyszczanie czakr i drugi rytuał ze świeczkami - z jakiego rodzaju magii pochodzą ?

Szczerze, nie mam pojęcia.
Jeśli chodzi o tą tematykę jestem raczej praktykiem, niż teoretykiem...
Awatar użytkownika
Karron
Niewymowny

Postautor: Elzbieta » 17 lut 2014, 00:50

Chcesz powiedzieć, że praktykujesz i nie wiesz co .... :zalamany:
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Postautor: Karron » 17 lut 2014, 22:45

Ellie pisze:Chcesz powiedzieć, że praktykujesz i nie wiesz co .... :zalamany:

Droga Ellie :)
Czy praca nad aurą i czakrami jest w ogóle magią ? Zetknąłem się z masą książek o rozwoju w tych dziedzinach i nie wiedziałem żadnej wiadomości, która stanowiłaby odpowiedź na Twoje pytanie. Drugi rytuał ze świecami pewnie pochodzi z Wiccy, stosowane przeze mnie rytuały nie mają na celu ingerować w inne osoby niż ja, a już na pewno nie w sposób negatywny. Skoro magii nie rozróżniamy "kolorystycznie", a ze względu na intencje.. to hmm.. magia uzdrowicielska ? Dla mnie rytuały się bardziej podzielone poprzez odpowiednie cele np. oczyszczające, uzdrawiające, wspomagające itp.
Awatar użytkownika
Karron
Niewymowny

Postautor: Karron » 20 lut 2014, 00:40

adamo pisze:Jeszcze sa rytualy "do 4 liter" i rytualy "nie wiem o co chodzi, kopiuje"

Jakie efekty otrzymales po tym rytuale?

Zapewne. Za taki do 4 liter uważam ten, żeby ktoś zadzwonił :D
Ty możesz uważać moje. Natomiast nie wiem o co chodzi, kopiuję nie dotyczą raczej mnie.

Po tych rytuałach, szczególnie po wizualizacji i pracy na czakrach poprawia mi się samopoczucie, nabieram więcej energii, kilka razy pozbyłem się przeziębienia, lepiej się czuję. Z medytacjami na czakrach pracuję często.
Rytuały te traktuję jakby z przymrużeniem oka. W każdym razie wpływa to na mnie, autopsychomanipulacja jak to niektórzy mówią.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karron
Niewymowny

Postautor: Elzbieta » 21 lut 2014, 01:25

Skasowałeś post Karron.Może opiszesz nam dokładniej swoje rytuały.Np. jak wygląda u Ciebie praca z czakrami.
Co wiesz o czakrach ?

W kosmosie jest wiele planet. Prawdopodobnie chodziło Ci o pełnię Księżyca.
Napisz proszę, jaki to ma związek z czakrami i ze świeczkami, o kadzidełku nie wspomnę.
Jaką rolę pełniły te rekwizyty ?
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Postautor: JODA » 21 lut 2014, 10:29

określenia -nazwy pełni księżyca są wzięte z tradycji indiańskiej. Zwróciłbym uwagę ze nie pracujesz na czakrach a z czakrami. Opis medytacji kolorami jest niezły tylko parę ale wydychamy brudne zużyte kolory,a wdychamy czyste świeże,medytacja kolorami nas nie oczyszcza a nasze czakry,zresztą bardzo słabo, bo co najwyżej uzupełnia kolory a nie oczyszcza zanieczyszczenia czakr,owszem jakieś drobne bieżące zanieczyszczenia tak ale nic więcej,natomiast muzyka oczyszczająca czakry jak najbardziej działa-oczyszcza i harmonizuje czakry polecałbym raczej komplet muzyki na wszystkie czakry a nie na poszczególne czakry,tylko drobne ale robienie oczyszczania raz w miesiącu to raczej wiele nie da chyba ze ktoś ma oczyszczone dobrze czakry i rytuał ma oczyścić bieżące zanieczyszczenia wtedy jest szansa ze coś da.
Co do rytuału oczyszczającego,to owszem świece sa dobre trzeba tylko umieć z nimi pracować tyle ze 1 świeca niewiele daje,to sa dzialania pozorne ale za to bardzo magiczne i tajemnicze,sa dowodem ze zajmuje sie magia czyli jestem magiem :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Kiedy będzie pełnia w 2014? Aktualny spis:

pełnia 16 styczeń 2014 - Księżyca Wilczego
pełnia 14 luty 2014 - Księżyca Śnieżnego
pełnia 16 marzec 2014 - Księżyc - Slimaczego Ksiezyca
pełnia 15 kwiecień 2014 - Różowego/Jajecznego Księżyca
pełnia 14 maj 2014 - Kwiatowego Księżyca/Księżyca zboża
pełnia 13 czerwiec 2014 - Truskawkowego Księżyca (Róży)
pełnia 12 lipiec 2014 - Księżyca Siana/Jeleni (czasem: Grzmot)
pełnia 10 sierpień 2014 - Księżyca Jesiotrów
pełnia 9 wrzesień 2014 - Księżyca Żniwiarzy
pełnia 8 październik 2014 - Księżyca Myśliwych
pełnia 6 listopad 2014 - Bobrzego Księżyca
pełnia 6 grudzień 2014 - Zimnego Księżyca (Długiej Nocy)
Awatar użytkownika
JODA

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Karron » 21 lut 2014, 19:43

Ellie pisze:Skasowałeś post Karron.Może opiszesz nam dokładniej swoje rytuały.Np. jak wygląda u Ciebie praca z czakrami.
Co wiesz o czakrach ?

W kosmosie jest wiele planet. Prawdopodobnie chodziło Ci o pełnię Księżyca.
Napisz proszę, jaki to ma związek z czakrami i ze świeczkami, o kadzidełku nie wspomnę.
Jaką rolę pełniły te rekwizyty ?

Droga Ellie
Owszem skasowałem post, gdyż jak napisałaś wiedzę trzeba szukać i czerpać z książek i z forum. Więc prośba do adamo nie miała sensu, a co za tym idzie post był niepotrzebny. Moja praca z czakrami polega na wizualizacjach oraz oczyszczaniu i energetyzowaniu ich za pomocą muzyki. Odpowiadając na Twoje pytanie podam Ci dwa tytuły książek o tej tematyce, które przeczytałem - jest to Czakramy a zdrowie - Leszek Matela oraz Stara Sztuka Uzdrawiania - Choa Kok Sui. Wszystkie inne książki do których docierałem były podobne do publikacji p.Mateli.
Tak chodziło mi o pełnię księżyca, gdyż tego dotyczył temat postu. Jaki to ma związek z czakrami i ze świeczkami, o kadzidełku nie wspomnisz... Mianowicie w jednej z książek o tematyce magicznej będącej w bibliotece do której należę były opisane tego typu rytuały, tzn. ten ze świeczkami, opisane praktyki magiczne dla początkujących oraz informacje, że pełnie księżyca w zależności od "rodzaju" pełni sprzyja tego typu rytuałom. Pełnia księżyca z miesiące lutego odpowiadała oczyszczaniu więc napisałem o tym rytuale i pracy z czakrami ( a nie na czakrach co trafnie wychwycił Joda - dziękuję ). To czysta wiedza z książek... a ręce zapewne opadają :wink:

Drogi Adamo
Poszukam dokładnie informacji o symbolice w rytuałach, znam symbolikę kolorów, świecy, kadzidła - powiązania ich z żywiołami, głębszej symboliki postaram się doszukać jeśli takowa istnieje...

Drogi Jodo
Dziękuję Ci za wypowiedź, znalazłem w niej wiele przydatnych informacji, uwierz, że w żadnej z publikacji nie było wyszczególnione, że muzyka ma tak dużą moc oddziaływania w porównaniu z medytacją i wizualizacją. Posiadam komplet muzyki służącej do oczyszczania i energetyzowania czakr. Nasuwałoby się pytanie co jaki czas należy używać tej muzyki, żeby było to efektywne, ale tę informację znajdę - gdyż jak słusznie Ellie zauważyła forum przeznaczone jest do dyskusji, a nie żeby ktoś wiedzę na tacy podawał. Jeszcze raz dziękuję.

Do wszystkich :
Dziękuję Wam bardzo za "małą burzę" w tym temacie. Ja jestem początkujący w każdej z dziedzin opisanych na forum, Wy macie wg mnie olbrzymią wiedzę i sądzę, że inni się także z tym zgodzą. Spójrzcie na sprawę z mojego punktu widzenia. Ellie stwierdziła, że wiedzę należy czerpać z książek oraz forum, publikacji. Zgodzę się z tym. Szczególnie lubię czytać książki. Hmm... istnieje także druga strona medalu... Niektóre publikacje są jak to stwierdził Adamo o rytuałach - do "4 liter", a mi początkującemu trudno wyłowić te wartościowe. Wiem, że nikt mi wiedzy na tacy nie poda i nie o to mi chodzi. Potrzebowałbym jakiegoś ukierunkowania na wartościową i rzetelną literaturę, chociaż konkretne nazwiska autorów w danej dziedzinie. Owszem, mamy na forum dział literatura, ale jest tam głównie klasyczna recenzja książki oraz kilka słów od autora. Brakuje mi informacji co polecacie, a co można sobie odpuścić. Nie ma sensu chyba czytać wszystkiego, gdyż jak na moim przykładzie widać niektóre publikacje zawierają hmm... jak to określić.. niezbyt wartościową wiedzę. Kolejnym przykładem jest stwierdzenie które padło ostatnio na czacie w stylu " Amortha nie traktowałbym poważnie ". A chciałem przeczytać jego publikację "Śledztwo w sprawie szatana". Jak sami widzicie książka książce nierówna. Dlatego jeśli można proszę jedynie o ukierunkowanie, jeśli nie sam znajdę wszystko przeszukując forum.
Jeszcze raz Wam dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Karron
Niewymowny

Postautor: Elzbieta » 21 lut 2014, 19:58

No to pięknie wybrnąłeś chłopie :tomato:
Odnośnie książek o tematyce magicznej, masz na forum recenzje Adama i Rashpula. Ja też staram sie poznać magię i nie raz i nie 10 tu oberwałam i nadal wiem, że nic nie wiem..Natomiast wiem napewno, że wszystkie Alicje Chrzanowskie, Scotty Cunnighamy i inne popularne w Googlach książeczki, możesz z czystym sumieniem odpuścić sobie.
Co do czakr, masz Jodę i w temacie o czakrach Jode molestuj. :D
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Następna

Wróć do Aura i Czakry