Pełnia w Strzelcu - 29 maja 2018

Pełnia w Strzelcu - 29 maja 2018

Postautor: Nut » 29 maja 2018, 00:50

Witaj, przed nami kolejny księżycowy tydzień! :)Jutro czeka nas pełnia w ognistym i ciekawym świata Strzelcu :) Po ostatnich dniach z Księżycem w Skorpionie prawdopodobnie odetchniemy i poczujemy przypływ dobrego humoru i entuzjazmu, choć pewnie bez napięć – jak to w czasie pełni – się nie obejdzie ;) Napięcie na linii Bliźnięta (Słońce) – Strzelec (Księżyc) moim zdaniem należy do najłatwiejszych do integracji w zodiaku, ponieważ te znaki mimo różnic są do siebie bardzo podobne. Główna przestrzeń ewentualnych spięć to sprawy mentalu i komunikacji, które można sprowadzić do „która racja najmojsza” vs „wszystko jest względne i ze wszystkiego się można pośmiać” ;) Poza tym nadchodząca pełnia zapowiada się stosunkowo spokojnie, choć oczywiście jak to na Strzelcu, może nas nosić ;)

Pełnia w Strzelcu to czas optymizmu, odważnych marzeń, ruchu i wychodzenia poza utarte ścieżki. Potrzebujemy nowych doświadczeń, więcej przestrzeni, wolności i lekkości. Sprawdź w jakiej dziedzinie życia potrzebujesz świeżego powietrza i pomyśl o tym jak możesz je wpuścić. Brak przestrzeni może skłaniać nas - jak to podczas pełni - do działań impulsywnych, a Mars, który niedawno wszedł do Wodnika może naszą potrzebę wolności podkreślać oraz sprzyjać niekonwencjonalnym pomysłom. Strzelec to znak poszukiwania naszej własnej prawdy, czasem z pomocą nauczycieli i mistrzów, czasem całkiem niezależnie od nich. Zawsze w tych poszukiwaniach podstawą jest absolutna szczerość z samym sobą i ze światem i bycie prawdziwym. W tym kontekście polecam na ten czas mój krótki tekst na ten temat.


Strzelec to znak szczególnie mocno powiązany z podróżami. Jak wykazują badania już samo planowanie podróży znacząco podnosi nasz poziom szczęścia. Nawet jeżeli nie możesz teraz rzucić wszystkiego i wyjechać na drugi koniec świata, możesz wspaniale skorzystać z tej pełni planując i afirmując podróż życia. Możesz to zrobić w formie rytuału, znajdując zdjęcia miejsc, gdzie pragniesz się znaleźć, a nawet znajdując smaki i zapachy związane z wymarzoną „destynacją” :) Czas pełni to czas wypowiadania marzeń i celebracji tego co jest tu i teraz. Pamiętaj więc o tym, że marzenia wzmacnia właśnie dobra energia, radość z tego co jest, a złość na aktualną rzeczywistość zazwyczaj działa tylko osłabiająco i frustrująco. Strzelec uczy nas odnajdowania nowego i „egzotycznego” wokół nas, zachęca nas do podróży mentalnych, do rozważań filozoficznych, do spotkań z cudzoziemcami i osobami reprezentującymi odmienny punkt widzenia. Pełnia w Strzelcu daje więc możliwość znalezienia inspiracji i świeżych pomysłów. Mogą się teraz pojawić idee znacząco poszerzające nasze horyzonty i nadające głębszy sens naszej egzystencji. Jeżeli więc nie pociąga Cię afirmowanie podróży możesz spożytkować ten czas na otworzenie się na nowe inspiracje i wizje. Dobrym pomysłem jest wybranie się na spacer, z zakazem myślenia o bieżących sprawach i codziennych znojach :) Możesz pomedytować nad konkretną ważną dla Ciebie sprawą, w której potrzebujesz świeżego spojrzenia. Stymulujące może być patrzenie się w rozległą przestrzeń (np. morze, pola, widok z wysokiego piętra) lub chociaż na obraz przedstawiający taki szeroki horyzont. Możesz również np. wpaść do biblioteki i zobaczyć jaka książka Cię przyciągnie ;)


To również dobry czas na rozwój osobisty, naukę nowych rzeczy, wyruszenie w nieznane i zabawę we wspaniałym gronie! :) Pełny Księżyc symbolizuje pełnię naszych potencjałów i możliwości. Pięknej celebracji Wam życzę! Celebrując pełnię celebrujemy samych siebie :)Jak co pełnię i co nów zapraszam Was serdecznie do udziału w grupowej medytacji na odległość dokładnie w momencie do-pełnienia pełni, czyli o 16:19 we wtorek! Więcej o Medytacjach Księżycowych dowiesz się tutajPoza tym wydarzeniem czeka nas piękny układ na niebie w piątek i sobotę! Trzy planety uznawane w tradycyjnej astrologii za dobroczynne (ja akurat wszystkie uważam za dobroczynne, choć na różne sposoby ;) ) ustawiają się w harmonijnym układzie trójkąta, zwanym Wielkim Trygonem. Będzie to Wenus w Raku, Jowisz w Skorpionie i Neptun w Rybach (ok. tą planetę może nie wszyscy tradycyjni astrologowie uznaliby za dobroczynną, ale za to w Rybach działa w swej najpełniejszej mocy), czyli będzie to Wielki Trygon w żywiole Wody. Połączenie między Jowiszem a Neptunem, o którym wspominałam już tydzień temu, możemy już odczuwać od połowy maja (kulminacja była w ostatni piątek) i jest to bardzo twórczy i inspirujący duchowo aspekt. Jak to jednak bywa z układami, które są harmonijne – trzeba się trochę wysilić by ich nie przegapić, bo w odróżnieniu od tych nieharmonijnych nie „atakują” nas przyciskając do zmian, a jedynie coś ułatwiają, dają okazje i wglądy, które jednak można przegapić. I tak tez będzie z nadchodzącym Wielkim Trygonem – może on zwiastować cudownie twórczy czas dla nas wszystkich, okres sprzyjający relacjom, pomysłom, wizjom i odnajdowaniu harmonii ducha, ale jeśli nie zrobimy sobie przestrzeni w grafiku by skorzystać z tej aury, to nie możemy liczyć, że nas natchnienie złapie pomiędzy pracą a zakupami – choć i tak czasem się zdarza ;) Dobrym pomysłem jest medytacja, spacer w jakiejś intencji, danie sobie czasu na to by pokontemplować to w czym chcielibyśmy otrzymać wskazówkę, rytuał w ważnej dla nas intencji lub oddanie się ulubionej formie twórczości :) Szczególnie mocnym czasem może być piątek wieczorem, kiedy do układu dołączy Księżyc w Koziorożcu, tworząc piękną konfigurację zwaną Latawcem. Wtedy możemy poczuć zew by inspirację przekuć w konkretne działania, coś ruszyć, coś zmaterializować :) dużo w tym układzie będzie planet o charakterze „kobiecym” dlatego jest to czas kiedy z jednej strony mogą się rozwijać wątki dotyczące kobiet, z drugiej zaś dotyczące kobiecego aspektu w każdym z nas: emocjonalności, receptywności, intuicji, bycia w przepływie. Tak czy inaczej dobrze w tym czasie zrobić sobie miejsce na przejmowanie od Wszechświata wskazówek, inspiracji, czy wizji i na popłynięcie za tym co się wydarza :)

Życzę Ci wspaniałego tygodnia w zgodzie z rytmem Księżyca! :)Maria Moonset
Moonset Newsletter by Moonset
Moonsetstory.blogspot.com Warsaw, Poland
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2505
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 464 razy
Otrzymał podziękowań: 368 razy
Droga życia: 0

Wróć do Aktualna mapa nieba

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Trendiction [Bot] i 0 gości