Pełnia, Wilczy Księżyc, Zacmienie

Pełnia, Wilczy Księżyc, Zacmienie

Postautor: Elzbieta » 11 sty 2020, 00:13

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2207 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Pełnia, Wilczy Księżyc, Zacmienie

Postautor: dream » 12 sty 2020, 05:16

Piękna była ta pełnia księżyca, niemniej za krótka. Zanim się zorientowałam, już było po całym spektaklu.
Czy ktoś wie od czego pochodzą nazwy, do czego nawiązują.
Awatar użytkownika
dream

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Postautor: Nut » 12 sty 2020, 06:42

Myślę że od pory roku.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 533 razy
Otrzymał podziękowań: 419 razy
Droga życia: 0

Postautor: Gren » 12 sty 2020, 09:19

Określenia Pełnia Wilka lub Pełnia Starego Księżyca stosowali także rdzenni Amerykanie.Pierwsza pełnia księżyca w roku nosi zwyczajowo nazwę Wilczego Księżyca. Określenie to wywodzi się z tradycji Indian północnoamerykańskich, kiedy wilki w najmroźniejszych momentach zimy podchodziły do siedzib ludzkich, a ich wycie w czasie pełni było szczególnie dobrze słyszalne.
Zjawisko potocznie określane mianem „superksiężyca” oznacza pełnię, w trakcie której Księżyc znajduje się w najmniejszej odległości od Ziemi. Mamy okazję obserwować takie zjawiska, ponieważ Księżyc krąży wokół Ziemi po orbicie, która nie jest idealnym okręgiem. Sprawia to, że w niektórych okresach roku jest widoczny lepiej z powierzchni planety, ponieważ znajduje się bliżej.
Zjawisko superksięzyca w tym roku będziemy mogli obserwować 9 marca. 10 marca Księżyc będzie najbliżej Ziemi od sierpnia 2019 roku. Kolejny Superksiężyc zobaczymy 8 kwietnia.
“Spotkanie dwóch osobowości jest podobne do kontaktu dwóch chemicznych substancji – jeżeli zachodzi interakcja, obie zostają przemienione.„ C. G. Jung
https://www.youtube.com/watch?v=HtXgNnL ... adio=1&t=0
Awatar użytkownika
Gren
Wpadłem na chwilę

Podziękował : 108 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Wróć do Aktualna mapa nieba