Pierwotna Ziemia - wielka tajemnica wody

Pierwotna Ziemia - wielka tajemnica wody

Postautor: Ankol18 » 18 mar 2015, 12:31

Pierwotna Ziemia znacznie się różniła od tej dzisiejszej. Przed zalaniem Ziemi przez wodę, powietrze posiadało aż 32% tlenu (dzisiaj jest to 21% tlenu w powietrzu). Przy takim tlenie człowiek prawie wcale się nie męczy, a jego samopoczucie jest o wiele lepsze. Jeśli w tamtym świecie było więcej tlenu, to czy ludzie wtedy żyjący byli mądrzejsi?
Pierwotna Ziemia była otoczona warstwą wody, w wyniku czego doszło do powstania tzw. efektu cieplarnianego. Obecność wody, która otaczała pierwotną Ziemię wpływała na środowisko, które bardzo różniło się od obecnego. Światło słoneczne docierało do wszystkich szerokości geograficznych z taką samą intensywnością, a wytworzone ciepło było zatrzymywane wewnątrz powłoki wodnej. Na całej powierzchni Ziemi występowała tropikalna flora i fauna. Nie było dużych różnic klimatycznych, których doświadczamy dzisiaj w wyniku nierównomiernego ogrzania powierzchni Ziemi. Powłoka wodna wpływała na stabilność klimatu całej Ziemi w wyniku równomiernego ogrzania jej powierzchni. Dzisiaj, brak powłoki powoduje nierównomierne ogrzanie powierzchni naszej planety, co sprawia, że istnieją duże różnice klimatyczne. Z powodu jednakowej temperatury, będącej rezultatem oddziaływania powłoki wodnej, pierwotna Ziemia charakteryzowała się dużą wilgotnością, jednak nie było opadów deszczu. Nie było na ziemi żadnego krzewu polnego ani nie wyrosło żadne ziele polne, gdyż nie było deszczu i nie było człowieka, który by uprawiał rolę. Tylko mgła wydobywała się z ziemi i zwilżała całą powierzchnię gleby. Warstwa wody otaczająca Ziemię stanowiła filtr nieprzepuszczający szkodliwego promieniowania kosmicznego, które obecnie dociera do atmosfery. Często w badaniach jądrowych stosuje się wodę jako ciecz skutecznie chroniącą organizmy żywe przed szkodliwym oddziaływaniem substancji promieniotwórczych. Powoduje ono niszczące zmiany genetyczne w chromosomach, a także przyspiesza proces starzenia się komórek. Pod ochroną powłoki wodnej rośliny i zwierzęta osiągały większe rozmiary, były zdrowsze i żyły dłużej. Istniejąca w przeszłości wodna warstwa wokół Ziemi nie pozwalała na przenikanie szkodliwego promieniowania krótkofalowego.
Z tego wszystkiego wynika więc, że organizmy tropikalne mogły zamieszkiwać całą planetę ze względu na panujące na niej jednakowe, umiarkowane warunki klimatyczne. Dzisiaj, na przykład na Alasce znaleziono pozostałości olbrzymich wielbłądów, krów, koni, mamutów, tygrysów, leniwców i bizonów. Na półkuli południowej odkryto skamieniałe pozostałości bujnych lasów z drzewami, których pnie osiągają ponad 90 centymetrów średnicy. Dzisiaj na tych terenach drzewa w ogóle nie występują. W przeszłości tropikalna flora i fauna występowała na całej kuli ziemskiej, a dzięki powłoce wodnej rośliny i zwierzęta osiągały dużo większe rozmiary. Odkryto również liczne skamieniałości owadów, ogromnych gadów (gł. dinozaurów). Wszystkie one były większe niż zwierzęta w dzisiejszych czasach. Istnienie powłoki wodnej nad Ziemią pomaga wyjaśnić, dlaczego kiedyś zwierzęta były większe i żyły dłużej. W pierwotnym świecie również i człowiek żył dłużej. W czasie jego trwania spadła na ziemię woda. Do tamtej pory chroniła ona ludzi przed krótkofalowym promieniowaniem słonecznym, przyspieszającym proces starzenia. Po potopie Ziemia była wystawiona na promieniowanie krótkofalowe, co bardzo skróciło długość życia człowieka. W miarę upływu czasu promieniowanie krótkofalowe spowodowało uszkodzenie kodu genetycznego organizmów żywych, co miało skutki dla następnych pokoleń. Proces starzenia nasilał się coraz bardziej. Współcześnie przeciętna długość życia wynosi 70–80 lat, nie jest więc nawet porównywalna z długością życia ludzi przed potopem.
Zwiększona ilość tlenu w powietrzu powoduje, że człowiek jest odporny na wiele znanych nam chorób, z powodzeniem stosuje się leczenie komorami tlenowymi. Ludzie przed potopem, starzeli się o wiele dłużej, mieli znakomite warunki do życia - wtedy ziemia nie była zanieczyszczona, nie przenikały również szkodliwe promienie słoneczne X, UV, gamma, to by wyjaśniało skąd tak długie życie. Po potopie, warunki ulegały pogorszeniu, odporność ludzi stopniowo malała, stąd i średnia długość życia również.


Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.

Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Wróć do Ogólne informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości