Pierwsze karty - jakie wybrać?

Re: Pierwsze karty- jakie wybrać?

Postautor: Avena » 11 mar 2016, 20:59

grenade pisze:Witam.
Mam zamiar zafundować sobię talie kart tarota.Są to jednak moje pierwsze karty i nie bardzo wiem jakie wybrać, gama jest szeroka a ja dopiero zaczynam ,,nauke'' :)
Zastanawiałam się już nad tarotem Marsylskim, jednak proszę o porady . Czy te karty jako pierwsze beda łatwe do opanowania?

Jesli masz możliwość poogladać talie przed zakupem "na zywo", to popogladaj. Kupisz lub nie, jednak popatrzenie z bliska zmienia perspektywę. :) Jesli nie, i masz do dyspozycji tylko (bardziej pewnie az, bo wybor zdecydowanie szerszy) to co dostepne jest w Internecie, to pomocne moze byc wydrukowanie po np. jednej lub dwu kart z upatrzonych tali, w rozmiarach zgodnych z planowana wersja zakupu i przypatrzenie sie, ktore lepiej Ci odpowiadaja. :)

Trudno jest odnosic sie do okreslonych tali, gdyz kazdy ma inne upodobania, jednak najczesciej poleca sie Rider Waite-a, przez wzglad na ich przystepnosc i "komunikatywnosc", i popularnosc, nie jest to jednak wytyczna, czy wskazanie.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. C.G.Jung

Awatar użytkownika
Avena
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 7

Pierwsze karty- jakie wybrać?

Postautor: szakal165 » 29 sie 2016, 14:06

Ja kupiłam ostatnio karty tarota z książeczką Ridera Waite`a.
Zastanawiam się, od czego zacząć. PRzeczytałam książeczkę, jednak nie wiem jakie rozkłady są polecane dla początkujących, do nauki. I jeszcze: czy wróżyć całą talią? Przyznam, że ciężko jest wyciągać karty spośród 78 z wachlarzyka :wink:
I czy każdą kartę interpretujemy osobno w danym rozkładzie? Czy trzeba nauczyć się wyciągać wnioski z ich połączenia?
szakal165
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 80 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Pierwsze karty - jakie wybrać?

Postautor: szelag » 24 paź 2018, 10:27

Dzień dobry,
To mój pierwszy post, wiem jeszcze o Tarocie bardzo niewiele (ale coś tam już wiem).
Przymierzam się do zamówienia mojej pierwszej tali.

Bardzo mi się spodobała talia:
"Alchemical Tarot, Renewed 4th Edition" tylko chyba nie da się jej w Polsce kupić, a koszt wysyłki z USA jakoś mi się nie uśmiecha, może znacie jakieś ładne talie zbliżone do niej i dostępne?

Urzekła mnie też "deviant moon tarot borderless" ale trochę jest mroczna i dziwna jak na pierwszą i jedyną na razie talię...

Klasyczny Radiant Wait jakoś nie szczególnie mi się podoba, ewentualnie wersja
"Rider Waite Tarot Radiant" ale też nigdzie jej nie ma (tej dużej wersji, nie tej małej w puszce)

Czy wiecie gdzie można u nas zamówić te karty? oraz czy to dobry wybór na początek? głównie o ten Alchemical mi chodzi, wydają mi się w miarę zbliżone symboliką do RW...

Zastanawia minie jak to jest z rewersem kart?, niektóre talie mają z tylu wzór, który niezależnie od pozycji karty jest taki sam, nie da się więc odczytać w jakiej karta jest pozycji.. mam nadzieję że jasno wytłumaczyłem co mam na myśli :-)
Ale taki Alchemical Tarot z tyłu ma już zdaje się rysunek który przy karcie odwróconej jest do góry nogami, czy to ma znaczenie przy wróżeniu?
szelag

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Pierwsze karty- jakie wybrać?

Postautor: Magus » 24 paź 2018, 10:35

Tu masz wybór kart - http://www.albideuter.de/. Rewersów szukaj w sklepach. Np w com.osiem

http://osiem.com.pl/tarot-nuit-p-6643.h ... 4c3370b0d9

Ale taki Alchemical Tarot z tyłu ma już zdaje się rysunek który przy karcie odwróconej jest do góry nogami, czy to ma znaczenie przy wróżeniu?

nie
Człowiek, który nie przeszedł piekła swych namiętności, nigdy ich też nie przezwycięży. Zamieszkują one gdzieś w sąsiedztwie i nim się obejrzy, już wybucha płomień, który w okamgnieniu przenosi się na jego własne domostwo. Jeżeli ze zbyt wielu rzeczy się rezygnuje, zaniedbuje je i o nich niejako zapomina, powstaje niebezpieczeństwo, że to, czego zaniechaliśmy i cośmy zaniedbali, powróci ze zdwojoną siłą.

Carl Gustav Jung (z książki Wspomnienia, sny, myśli)
Awatar użytkownika
Magus
Niewymowny

Podziękował : 52 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Poprzednia

Wróć do Dyskusje o kartach tarota