Planety w domach horoskopowych

Planety w domach horoskopowych

Postautor: Gina » 04 lis 2010, 23:52

LILITH (Czarny Księżyc) w domach

LILITH w I domu
Jesteś osobą, która wciąż walczy i są to walki związane ze sprawami dotyczącymi twojej osoby. Pewność siebie, będąca magnesem przyciągającym sukces, jest tracona już we wczesnym latach życia. Odczuwasz lęki przed współżyciem z ludźmi i zagrożona jest również radość istnienia. Czujesz się zamknięty w sobie, czymś zagrożony, brakuje Ci w pewien sposób osobistych kwalifikacji życiowych, np. gdy starasz się o coś walczyć, najczęściej jesteś źle zrozumiany przez innych. Twoja osobowość cierpi z powodu niespełnienia tego, czego pożądasz. Wraz z nadejściem dojrzałości, brak pewności siebie staje się wręcz bodźcem przy doprowadzaniu spraw do końca, twoja ścieżka życiowa zaczyna być wtedy pilnie strzeżona. W końcu udaje Ci się udowodnić swoją wartość, głównie sobie samemu, poprzez wybicie się w pewnej dziedzinie.
Lilith daje osobowość, która jest fascynująca dla innych, ale jednocześnie zsyła ich zazdrość. Cierpisz z poczucia odseparowania, pozbawienia czegoś lub z powodu jakiegoś wewnętrznego kompleksu. W pewien sposób czujesz się porzucony lub odsunięty.

LILITH w II domu
Twoja drogę samorozwoju jest usłana przeszkodami, przyszłość znajduje się w niebezpieczeństwie. Twoje umiejętności są albo ignorowane, albo nie całkiem rozpoznane, nieraz nawet wyśmiewane. Często styl życia jest tak ułożony, że jesteś niezdolny do gromadzenia rzeczy materialnych lub są one tracone albo zabierane przemocą. Twoja wrażliwość ma swoje źródło w tym, co posiadasz. Może się to objawiać koniecznością liczenia się z teraźniejszością, nadmiernymi wydatkami, lub też rozczarowującymi efektami. Osiąganie stanu bezpieczeństwa jest dla Ciebie tylko chwilową sytuacją, "na próbę". Bez względu na to, co w życiu osiągasz, nie jest to wystarczające, lub pojawiają się pewne restrykcje, które blokują pożądanie czegoś więcej. Masz zdolność do zarabiania pieniędzy, lecz korzystanie z tej zdolności to już inna historia. To, co prawnie należy do Ciebie, jest Ci zabierane. Wszelkie odmowy, które znosisz i wytrzymujesz, są wręcz nienormalne i w skomplikowany sposób powiązane z innymi ludźmi. Dla innych twoje zalety są nie do przyjęcia, nawet wydają się dziwne. Co więcej, morale, etyka, osobista wolność stają się tu sferami problemowymi, odczuwasz emocjonalny głód. Jesteś zmuszany do dokładnego rozważanie wszelkich problemów. W niektórych przypadkach nienormalne uczucie, że nie jesteś sprawiedliwie obdzielony, jest powodem przesady w jedzeniu.
Wartościowym doświadczeniem dla Ciebie jest nauczenie się docenienia tego, co już masz, zdobycie się na odwagę życia na własny rachunek. Jesteś sfrustrowany, gdy musisz polegać na innych chcąc spełnić swoje potrzeby. Jesteś od innych zależny finansowo lub też musisz długo czekać na swoje należności. Często dotyczy to osób pozostających w służbie Bogu lub ojczyźnie - gdy muszą sobie czegoś odmawiać dla spełnienia nieosobistych celów. W negatywnym sensie, możesz to wykorzystywać poprzez fascynowanie innych ludzi własnymi projektami finansowymi.
Jeżeli posiadasz twórcze pomysły i umiesz nimi natchnąć innych, możesz stać się bogaty.

LILITH w III domu
Możliwy jest brak podstawowej edukacji, co powoduje frustracje. Często ta edukacja zostaje przerwana. Z pewnych powodów jesteś zmuszony do osiągania nauki w bardzo trudny sposób. Powód tego określa znak, w którym znajduje się Lilith. Poza zewnętrznym uwidocznieniem sukcesu, wciąż czujesz pewną niewygodę, że nie wiesz wszystkiego, że na pewnym etapie może ujawnić się twoja niewiedza, niezdolność komunikacji w tym, w czym czujesz się dobry. Czasem jeden powód natury osobistej dotyczący komunikacji, musi zostać rozwiązany, zanim skupisz się na pracy. Czasami, gdy zdolność do komunikacji konieczna w pracy, skąd czerpiesz zarobek, w grę wchodzi nagle jakiś zewnętrzny powód, np. inna osoba, która czegoś potrzebuje, stwarza pewne dewiacje, odchylenia od rutyny lub tego, co naturalnie powinno nastąpić. W pewien sposób czujesz się blokowany.
Masz pewien magnetyzm, który ciągnie do konieczności komunikowania się dla własnych umysłowych potrzeb, po to, żeby uczyć się przez doświadczenia na własnej skórze, nawet pomimo tego, że te doświadczenia nieraz powodują zburzenie codziennego porządku. Przyjaciele wnoszą tu sporo problemów, Lilith zsyła fascynującą zdolność pomocy innym. Zainteresowanie sprawami codziennego życia jest rzeczywiście charyzmatyczne. Inni chcą być w kontakcie z twoim światem, ale dla własnych potrzeb.
Problemy często powstają z powodu krótkich podróży. Rodzeństwo znika z twojego życia z bardzo smutnych powodów, np. nieporozumień, trudnych do wyjaśnienia, lub też z powodu zdrady. Jesteś podatny na wszelkie plotki, błędne interpretacje i komunikację na czyjąś niekorzyść.

LILITH w IV domu
Lilith jest tu zdolna do wprowadzania zamieszania przez całe życie. Problemy z poczęciem dzieci i inne przykre sytuacje ich dotyczące. Zsyła także pewien smutek, jeśli chodzi o kontakty z rodzicami o przeciwnej płci. Jesteś zainteresowany innym życiem, przyciągany do dziwnych spraw, być może z powodu jakiejś przeszkody życiowej, opuszczasz dom, zanim jest na to gotowy i "idziesz w świat". Powstają takie okoliczności, że tradycje dotyczące przeszłości muszą zostać odsunięte na 2-gi plan.
Masz bardzo charyzmatyczny sposób bycia. Przeważnie ciężko pracujesz i nadajesz na zupełnie innych falach, niż pozostali. Jesteś narażony na krytycyzm i zazdrość innych. Inni wykorzystają Cię na korzyść własnej kariery. Trwałość twojej harmonii i bezpieczeństwa jest zagrożona.
Kłopoty związane z posiadaniem lub jakimiś opłatami. Wszelkie sprawy dotyczące spadku, dziedziczenia, są źródłem problemów, szczególnie gdy dotyczą zagranicznych źródeł. Odnosi się to również do kont bankowych za granicą.
Lekcja warta nauczenia tutaj, to: nigdy nie oczekiwać najlepszego, nie oczekiwać żadnych preferencji. Prywatne życie jest nacechowane odmowami i frustracjami. Jednak, jeśli zrozumie się sposób, w jaki Lilith działa, można to twórczo przezwyciężyć. Kiedy zrozumiesz, że problemy innych ludzi, chociaż różnią się od twoich własnych, są ważne na równi z twoim życiem, twoje zmartwienia staną się tak naprawdę zmartwieniami o innych.

LILITH w V domu
Życie domowe wypełniają nienormalne sytuacje. Możliwe są problemy związane z postacią ojca czy wychowaniem dzieci, u których pojawiają się ciężkie choroby lub są z nimi bardzo przykre stosunki, nawet wyobcowanie.
Możesz czuć się pozbawiony naturalnego prawa do miłości i twórczości. Chcesz więc robić coś innego niż inni, w twórczy sposób, coś, czego nikt inny nie potrafi. Zafascynować otoczenie, aby zwróciło na Ciebie uwagę, bo Ci, których kochasz, są zawsze zajęci lub gdzieś się spieszą.
Mogą mieć miejsce dziwne nawyki i preferencje seksualne. Inni uważają to za fascynujące, twoja unikatowość jest dla nich magnesem i na tej zasadzie znajdujesz przyjaciół. Częste są cierpienia z powodu romansu lub trójkąta miłosnego. Unikaj zakazanych związków, w końcu prowadzą do zrujnowania interesów lub reputacji.
Twoje obowiązki oraz zachcianki stwarzają innym problemy, co u Ciebie powoduje frustracje. Możesz mieć ciężką pracę, a jednocześnie małą zapłatę.
Ciągnie Cię tylko do hobby i rozrywek, które rozumiesz. Słabym punktem jest hojność. W sferach spekulacji musisz być wyjątkowo ostrożny.
Będąc bardzo emocjonalnym, gdy już raz zostaniesz rozdrażniony, osiągasz punkt wybuchowej wrogości.

LILITH w VI domu
Niemoralność innych psuje przepływ harmonii i spokoju w twoim życiu. Dotyczy to często małżeństwa i stosunków ze współpracownikami.
Wszelkie usługi są przez Ciebie świadczone w mniejszym stopniu, niż chciałbyś. Sposób, w jaki wywiązujesz się ze swoich zobowiązań, jest często czymś ograniczony. Wiedza, czego chcesz, nie jest tu problemem, a raczej problemem jest dążenie do tego. Twoje plany są niweczone, np. z powodu domowego chaosu, słabego zdrowia, etc. Czasem pojawia się brak podstawowych warunków do życia. Frustracje stają się ciężkie do rozwiązania, codzienne życie jest zatruwane małymi trudnościami, słabnącym morale, co zawsze powoduje wewnętrzne walki. Często czujesz się zagrożony.
Z różnych powodów cierpi twoje zdrowie. Odżywianie się może być niewłaściwe, ciało jest słabe, mogą wystąpić różne fizyczne problemy.
Przede wszystkim musisz zdać sobie sprawę z tego, że masz prawo wyboru i decydowania. Musisz też zrozumieć, że nie jesteś wcale zagrożony, ponieważ możesz zmienić zewnętrzne okoliczności.

LILITH w VII domu
Masz słabą wolę i podatność na manipulacje innych ludzi. Masz poczucie wrogości i zastraszenia, jeśli chodzi o rywalizowanie z innymi. Często stajesz twarzą w twarz wręcz z wojennymi warunkami, niekonwencjonalną konkurencją i chwytami poniżej pasa ze strony innych osób. Czujesz, że otrzymujesz coś o mniejszej wartości, niż sama dajesz, kusi Cię więc nieuczciwość w uniach prawnych, kontraktach, umowach, itp. Czasem sama działasz bardzo wyraźnie na niekorzyść własnych interesów, w końcu izolujesz się.
Masz zdolność zarówno do przyciągania, jak i zniechęcania innych, więc twój sukces lub porażka w małżeństwie zależy od silnej woli, aby usunąć ze swego życia tę dysharmonię. Posiadasz dużą siłę przyciągania i magnetyzm seksualny, ale pojawia się często zazdrość, jako wynik bezpośredniego doświadczenia opozycji, kryzysu, oraz wycofywania się innych z twojego życia. Stajesz się często ofiarą oszustwa, rzadko możesz ufać swojemu małżonkowi, równie często sama możesz nie oprzeć się pokusie oszukiwania. Brak harmonii może być powodem tak dużych problemów, że w końcu możesz zostać swoim największym wrogiem.

LILITH w VIII domu
8-my dom odpowiada zarówno za ciężkie przeżycia, jak i za odrodzenie duchowe, w tym przypadku oznacza daleko sięgające zmiany, które odpowiedzialne są za przeszkody w życiu, które mogą psuć wszelkie zaczęte prace: to, co już zostało wytworzone, staje się zagrożone różnymi cieniami lub inni odmawiają uczestniczenia w efektach tej pracy. Wchodzą tu w grę bardzo długie okresy czekania, stajesz się sfrustrowana przez wszystkie ograniczenia; dotyczy to spraw materialnych, jak i własnej twórczości. Frustracja jest najsilniejsza w takich sferach, gdzie trzeba coś dokończyć - wtedy życiowy przepływ energii jest zatrzymywany i pojawia się stagnacja. Błędy stają się kosztowne, wszelkie długi, naprawy, pochłaniają mnóstwo czasu.
Sfera finansowa jest zagrożona poprzez np. podatki czy kredyty, lub inni mogą uzurpować sobie prawo do twoich finansowych osiągnięć, mogą być one nawet odbierane siłą. Możesz być zmuszana wręcz do wydawania, dzielenia się z innymi. Finansowe podłoże jest łatwo tracone, np. taki sposób, że inni coś dają, a potem natychmiast odbierają. Nie udaje się zbieranie pieniędzy, ubezpieczenia na życie. Źródłem frustracji mogą być też zarobki partnera. Majątki innych ludzi wydają się Tobie podejrzane i nawet może Cię to denerwować, jednocześnie jest to dla Ciebie fascynujące. Kusi Cię, aby zaangażować się w podejrzane sytuacje, gdzie włączona jest często trzecia osoba; może to nawet prowadzić do samodestrukcji. Najlepsza w tym przypadku jest krytyczna analiza samej siebie.
Źródłem kłopotów jest też zdrowie, w postaci niewłaściwego odbudowywania komórek i problemów z eliminacyjnymi funkcjami ciała. Narastają problemy seksualne, zarówno na poziomie umysłowym, jak i fizycznym. Może to mieć związek z zainteresowaniem mistycyzmem, życiem po śmierci, reinkarnacją.
Niesłuszne oskarżenia narażają Cię na cierpienie, wręcz brutalność. Na pewnym etapie dzieciństwa mogłaś być wykorzystywana lub twoje potrzeby były zaniedbywane.
Ponieważ 8-my dom pokazuje jak wszystkie nawyki są łamane, jesteś narażona na błędne wybory przez własną słabość, co prowadzi do ciągłego ranienia się. Musisz się nauczyć wybaczać, zapominać, eliminować urazy. Pamiętaj, że masz prawo się zmieniać.

LILITH w IX domu
Twoim czułym punktem jest zdolność połączenia swojej niższej i wyższej świadomości. Twoja własna projekcja myśli może być nierealistyczna, w ten sposób ograniczając zdolność rozwoju. Ponieważ przyciągasz do siebie to, o czym myślisz, musisz uważać, o czym myślisz. Przyciągasz do siebie tych, którzy nie mogą funkcjonować w obrębie ustalonych standardów i to stwarza Tobie dodatkowe problemy, np. konieczność wzmożonej komunikacji. W pewien sposób twoje ewentualne drugie małżeństwo jest zagrożone ze względów prawnych lub religijnych. Musisz zaczekać na jakieś uwolnienie, dopuszczenie.
Sprawy związane ze studiowaniem filozofii, astrologii, nauk, stosunków międzynarodowych są dla Ciebie interesujące, a jednocześnie niosą ze sobą zagrożenie. Pragniesz rozwinąć swoje wyższe talenty w tych dziedzinach, jednak podstawowe potrzeby nie zostały zaspokojone i to staje się hamulcem. Wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi pisanie i publikowanie książek, satysfakcja zostaje ograniczona. Sprawy związane z naukowymi osiągnięciami, nawet gdy są problemowe, mogą znaleźć pozytywne rozwiązanie w dorywczych, mniej poważnych sferach.
Zrzeszenia religijne, stosunki z kościołem, naszpikowane są wrogością i strachem. Formalności, etyka i standardy stwarzają sytuacje ciągłych frustracji. Lilith zsyła nienaturalne warunki na wszelkie przyjemności dotyczące sposobu rekreacji, podróży zagranicznych.
Pojawiają się kłopoty zdrowotne dotyczące bioder i niższych części kręgosłupa.

LILITH w X domu
Czujesz się odpowiedzialny za przepływ energii w swoim życiu. Twój świat to "odplątywanie" spraw innych ludzi, ich błędów. Ludzi przyciąga twój prestiż i szacunek. Możesz być zmuszony do objęcia odpowiedzialnego stanowiska w bardzo młodym wieku. Przeważnie ciąży na Tobie duża odpowiedzialność. Nieraz źródłem frustracji są powiązania z osobami ważnymi, wręcz głowami państwa - zsyła to zazdrość innych. Możesz być kuszony, aby z tego rozgłosu wycofać się ze świata zewnętrznego, ale wkrótce odkrywasz, że zewnętrzny świat szykuje Ci o wiele więcej zajęć i problemów. Jakąkolwiek masz pozycję w społeczeństwie, jeśli chcesz zrealizować swoje ambicje, musisz sam przygotować podłoże, aby dostarczyć warunki niezbędne do ich spełnienia. Kariera, która mogłaby zostać osiągnięta, musi poczekać na rzecz przeznaczenia. Z czasem stajesz się świadomy swoich duchowych możliwości.
Formalne szkolnictwo na poziomie uniwersyteckim jest dla Ciebie naszpikowane przeszkodami. Jednak jesteś na szczęście zdolny do tego, aby uczyć się samemu.
Możliwy smutek z powodu utraty ojca, jak i niezdolności komunikowania się z nim. Zmiany wywołane separacją lub śmiercią partnerki powodują w twoim życiu samotność i frustracje.

LILITH w XI domu
Jesteś otwarty, poświęcasz swój czas i umiejętności w pewien unikalny sposób, aby pomóc tym, co dopiero zaczynają przełamać w czymś lody. Twoja charyzma leży w oryginalnym stylu bycia i w dynamicznym wprowadzaniu swoich pomysłów w życie. Lubisz współpracować, jednak często jesteś wykorzystywany. Wiele zmartwień szykują osoby zależne od Ciebie. Kłopoty sprawiają Ci sprawy związane z organizacjami, komitetami, syndykatami, szeroko pojętą dystrybucją, etc.
Masz tendencje do szokowania społeczeństwa tym, co nowe lub dziwaczne. Radykalne wpływy, zupełnie inne od twoich korzeni rodzinnych przyciągają Cię jak magnes. Kusi Cię rebelia i działanie o nieprzewidzialnych konsekwencjach. Wpadasz w kłopoty jako ktoś, kto podąża, nie prowadzi - lecz naśladuje. To, co Cię zarówno fascynuje i odpycha, praktyki okultystyczne, świat duchowy.
Twoje nadzieje i życzenia cierpią poprzez bezmyślne lub bezduszne wybory dokonywane przez innych, przez ich oszustwa i brak wsparcia. Doświadczenia związane z kręgiem przyjaciół powodują nieporozumienia, niekorzyści. W niektórych przypadkach stres wywołany życiem w służbie komuś (czemuś) dodaje zmartwień. Gdy angażujesz się w jakąś grupę, stowarzyszenie, jesteś albo obładowany pracą przez innych, lub przez nich zupełnie wykluczony. Narastają w Tobie negatywne uczucia, gdy ktoś "z zewnątrz" chce pojawić się w sferze twojej działalności. Te obce osoby nagle uzurpują sobie prawo do twojego czasu, twojego miejsca itd. Błędy innych ludzi dodają Ci tylko odpowiedzialności.
Twoje serce często jest rozdzierane zdradami w związkach miłosnych.

LILITH w XII domu

Pojawia się wiele błędów życiowych spowodowanych alkoholem lub narkotykami, w celu ucieczki od prawdy, ominięcia rzeczywistości. Wciąż myśląc o przeszłości następuje zatracenie teraźniejszości. Poprzez unikanie skupiania się na problemie oraz stawania twarzą w twarz z życiem, narażasz się na ciągły zamęt w życiu. Przez długi okres możesz ignorować swój prawdziwy potencjał, ale w końcu musisz się ocknąć, przyznać do swoich błędów. Za twoimi plecami rozgrywa się wiele oszustw głównie dlatego, że nie zwracasz uwagi na swoje sprawy, nie pilnujesz ich. Pozwalając na to, popadasz w pewien rodzaj niewoli, czasem ma to związek z moralnym, religijnym podłożem. Możesz być zmuszona do jakiejś pracy z powodu nie spełnienia czyichś obietnic.
Znosisz wiele cierpień poprzez moralne załamania - swoje własne, jak i tych, których kochasz. Przeżywasz emocjonalne cierpienia, ponieważ twój system nerwowy jest osłabiony. Przyjemności seksualne mogą być osłabione poprzez związek z jakąś przemocą, nieczystością. Możliwy wręcz poetycki smutek w miłości.
Ryzykujesz utratę swojej osobowości poprzez naśladowanie lub imitowanie innych. Demoralizacja niszczy zupełnie wiarę w siebie. Żeby przywrócić tą wiarę, konieczne jest ciągłe sprawdzanie samej siebie. Przyznanie się do swojej słabości jest początkiem nabierania siły. Jedno z najtrudniejszych zadań to konfrontacja z potrzebami własnego zdrowego rozsądku. To pozwoli Ci pozbyć się strachu. Gdy już to osiągniesz, staniesz się strażniczką osób ze swojego otoczenia.
Świat sztuki, okultyzmu, mistycyzmu wraz z ich dziwaczną naturą fascynują Cię. Studiowanie tego daje nagrodę w postaci znajomości niewidzialnych mocy. Pomocna może się okazać umiejętność rozpoznawania snów i ich tłumaczenia.
Przypadki kalectwa są dziełem Lilith.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Planety w domach horoskopowych

Postautor: Gina » 04 lis 2010, 23:59

CHIRON w domach

http://astroportal.pl/index.php?page=ch ... astrologii

Chiron w I domu
W twoim podejściu do życia tkwić mogą urazy i wewnętrzne rany. Zazwyczaj, podczas kontaktu ze światem zewnętrznym przeżywasz bardzo głębokie cierpienie, choć niekoniecznie w pełni uświadamiane. Czujesz się w jakiś sposób inny od ludzi, z którymi masz zazwyczaj kontakt, wybierasz w życiu nietypowe role i dążysz w dość oryginalny sposób do manifestacji swojej Persony. Jesteś w szczególny sposób prowadzony przez los i swojego wewnętrznego przewodnika. Jeśli tylko zechcesz, potrafisz znaleźć dobre rozwiązanie, nawet w najbardziej trudnej i frustrującej sytuacji. Masz tendencję do przyciągania ku sobie bardzo skomplikowanych okoliczności, które naruszają twoje wewnętrzne granice, w efekcie zmuszany jesteś do ciągłej walki o własną odrębność. Przenika Cię także wewnętrzny ból, motywujący do zmiany osobowości.
Jesteś wiecznie ciekawy świata i ludzi oraz nieustannie poszukujesz znaczenia swej egzystencji, nieraz jednak musisz płacić za to bardzo wysoką cenę. Stajesz z boku i kroczysz własną, czasami bolesną ścieżką. Niemniej, możesz mieć w najwyższym stopniu rozwiniętą umiejętność samoleczenia, która jest efektem rozumienia bolesnych doświadczeń, jakie często oferuje Ci życie. Często jednak sytuacje te są prowokowane przez Ciebie samego. Rzadko otrzymujesz wsparcie ze strony otoczenia, gdyż to właśnie Ty jesteś predysponowany do ofiarowywania innym pomocy, lecz nie zawsze jesteś w pełni świadomy swojego przeznaczenia.
Obdarzony jesteś szczególną charyzmą, która działa pociągająco na innych. Jeśli jesteś wysoko rozwiniętą jednostką, potrafisz wyciągnąć wnioski z doświadczeń, a uzyskana mądrość staje się twoim przewodnikiem na drodze rozwoju i wzrostu wewnętrznego. Jedynym oparciem jest dla Ciebie własne wnętrze. Dzięki samoleczeniu odkrywasz swoją unikalną naturę. Nawet z drobnych zdarzeń potrafisz wyciągnąć pouczające wnioski. Zawsze będą one znaczące dla głównego kierunku twojej samorealizacji.

Chiron w II domu
Chiron uczy Cię wykorzystywać własne zasoby i środki, by w pełni wyrazić i dostrzec drogę wiodącą ku samorealizacji. Musisz uczyć się wykorzystywać własny system wartości tak, aby służył twojemu rozwojowi, a nie ograniczał twoich możliwości. Sytuacje życiowe, jakie Cię spotykają, pogłębiają rozumienie stanowiska zajmowanego wobec stanu posiadania i poczucia własności. Przez cały czas szukasz nowych dróg zaspokojenia poczucia bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Bolesne doświadczenia uczą Cię zmiany hierarchii ważności oraz systemu wartości.
Kluczem do rozwiązania problemów jest koncentracja na samoocenie oraz efektywnym korzystaniu z własnych potencjałów. Musisz nauczyć się wykorzystywać swoją własność w twórczy sposób tak, by służyła ona postępowi, a nie jedynie utożsamianiu się z nią. Jeśli nie wykorzystujesz zawartych tutaj możliwości, Chiron może bardzo ciężko Cię doświadczać, abyś zrozumiał, że niczego Ci nie brakuje do rozwoju, bowiem zostało Ci ofiarowane ludzkie ciało, jako świątynia duszy.

Chiron w III domu

Chiron wskazuje na nowe możliwości, których źródłem są otaczający Cię ludzie. To właśnie oni bardzo często są motywującym czynnikiem w twoim rozwoju. Musisz przez cały czas uczyć się i przyswajać nowe informacje. Prawdopodobnie istnieją silne związki karmiczne z najbliższym otoczeniem, mogą one czasami stanowić dość istotny problem w twoim życiu. Musisz przez cały czas uczyć się sposobu, który pozwoli na satysfakcjonujące kontakty z innymi.
Posiadasz twórczą inteligencję pozwalającą korzystać z wiedzy i informacji, jaki docierają do Ciebie. Zdajesz sobie sprawę, iż dzięki własnej zdolności komunikowania się z innymi, możesz rozwiązać bardzo wiele swoich problemów. Przede wszystkim masz możliwość "przyjrzenia się" oraz wysłuchania wypowiadanych przez siebie słów, będących odzwierciedleniem duszy. Czytanie może stanowić rodzaj ukojenia, lecz nade wszystko uzdrawiająco działa przebywanie z innymi ludźmi oraz zdobywanie nowej wiedzy. Dzięki zdolnościom własnego umysłu potrafisz się porozumiewać z każdą osobą, bez względu na jej stopień inteligencji i zakres zainteresowań. Często jednak kierujesz się uprzedzeniami, które bywają przyczyną zranień w kontaktach interpersonalnych.
Potrafisz znajdować niepowtarzalne metody dochodzenia do istoty problemów. Ponadto wyzwalasz się ze sztucznych granic między własnym światem wewnętrznym a środowiskiem, budując niepowtarzalny styl obcowania z otaczającą Cię rzeczywistością. Zdrowe i pozbawione neurystycznego charakteru relacje z innymi stają się swoistym wybawieniem.
Chiron pomaga w odpowiednim wyborze i podjęciu trafnej decyzji. Często jednak odczuwasz wewnątrz psychiczne konflikty, uniemożliwiające zdrowe spotkanie ze światem zewnętrznym, dlatego nauką jest tutaj rozwiązanie tych problemów tak, by samostanowienie miało dojrzały charakter i nie stało się zagrożeniem dla indywidualności.

Chiron w IV domu
Chiron reprezentuje otchłań duszy, na dnie której tkwi wewnętrzna rana, nie pozwalająca w pełni cieszyć się życiem. Okresowo odczuwasz egzystencjonalny ból i depresje. Twoje życie rodzinne jest w pewien sposób trudne, lecz zawsze potrafisz znaleźć jakieś konstruktywne rozwiązanie ewentualnych problemów. W dzieciństwie mogłeś przejawiać swoisty rodzaj niezależności i poczucia odrębności.
Możliwe są karmiczne więzi z rodzicami, a szczególnie z matką. Może ona stać się źródłem uzdrawiających energii. Jeżeli nawet pojawią się trudne sytuacje lub konflikty, to niejednokrotnie właśnie one pozwalają pracować nad sobą i swoimi kompleksami, będącymi skutkiem wychowania. Najczęściej jednak dostrzegasz to zbyt późno, byś mógł w pełni to docenić. Emocjonalne bezpieczeństwo zyskujesz poprzez głęboki kontakt z samym sobą. Klucz do rozwiązania trudności tkwi w duszy. Źródłem odnowy i opieki jest wgląd w rdzeń własnej osobowości. Niewykluczone, że posiadasz uzdrawiające energie, pozwalające zarówno na samoleczenie, jak i leczenie innych.
Własne doświadczenia pomagają w pełnym zrozumieniu drugiego człowieka. Posiadasz szczególny rodzaj mądrości umożliwiającej zrozumienie kierunku życia, co prowadzi Cię przez cały czas ku pełnej jasności. Zapewnienie sobie prywatności czy odosobnienia, leży u podłoża rozwoju własnych potencjałów i wspomaga rozwój duszy oraz warunkuje możliwość uwolnienia się od trosk i kryzysów egzystencjonalnych. Dla Ciebie ważne jest zrozumienie własnych stanów emocjonalnych oraz pozytywne ustosunkowanie się do przeszłości czy urazów wyniesionych z dzieciństwa. Potrzebujesz odpowiedniego dystansu, który umożliwiałby wyjście ponad ograniczenia i urazy wyniesione z okresu dorastania. Chiron może pomóc w zintegrowaniu własnej osobowości, poprzez znajdowanie nowych możliwości tkwiących w Tobie samym oraz w rdzeniu jaźni. Masz szansę doświadczenia pełni człowieczeństwa i przeżycia świadomości Boga, co staje się solidną podstawą egzystującej jaźni.

Chiron w V domu
Chiron stawia przed Tobą wyzwanie umiejętnego działania, zgodnego z twoją rzeczywistą naturą. Często nie potrafisz w twórczy sposób ukazywać własnego ja. Chiron może niekiedy powodować urazy, u podstaw których leży ból związany z nieumiejętnością autoprezentacji. Aby można było kreatywnie wykorzystać wszystkie potencjały tkwiące w osobowości, potrzebne jest swobodne dysponowanie istniejącymi środkami wyzwalania energii. Chiron dostarcza możliwość twórczego rozwoju swego ja. Niewykluczone, iż pierwsze doświadczenia erotyczne mogły odcisnąć piętno w twojej psychice, dlatego potrzebujesz uzdrowienia oporu tkwiącego w sferze erotycznej.
Wszelkie dążenia do zabezpieczenia tożsamości stanowią klucz do rozwiązywania wielu problemów oraz leżą u podstaw uzyskania poczucia spokoju i uwolnienia. Przez cały czas uczysz się rozumieć swoje Ja, poprzez identyfikację z rzeczami lub ludźmi, w których widzisz własne odbicie. Romantyczne uniesienia, jak również doświadczenia seksualne, stanowią źródło uzyskania nowej perspektywy w spojrzeniu na własną osobowość. Musisz podejmować ryzyko związane z różnymi sferami egzystencji, abyś mógł poczuć, że przez cały czas uczysz się i zdobywasz nowe doświadczenia. Możesz mieć silne związki karmiczne ze swoim potomstwem, dzieci mogą również stanowić silną podporę w procesie twojego rozwoju duchowego. Autokreacja jest dla Ciebie pouczająca oraz pozwala zdobyć nowe doświadczenia, w wyniku czego wzbogacasz swe wnętrze i duszę.

Chiron w VI domu
Chiron jest zwiastunem wielu cierpień i doznawanego bólu, choć paradoksalnie, w pozycji tej tkwi najwięcej możliwości rozwoju. Odczuwasz wewnętrzny opór przed podejmowaniem wszelkich powinności i obowiązków, jednak to właśnie one są dla Ciebie źródłem rozwoju i postępu. Musisz przez cały czas uczyć się wypełnienia obowiązków, staje się to gwarancją szczęścia i nowych możliwości. Musisz także mieć stały kontakt z fizycznym wymiarem egzystencji, jako swoistym nauczycielem duszy. Nic nie jest w stanie Cię tak wzbogacić, jak doskonalenie siebie poprzez bezpośredni kontakt z materialnym poziomem życia. Chiron zapowiada dostosowania się do otaczających Cię okoliczności; jest to warunkiem najlepszego zdobywania wiedzy i troski o siebie. Musisz doskonalić się poprzez wysiłek, czasami nawet bardzo ciężką pracę. Drogą do doskonalenia własnej jaźni jest radzenie sobie z częstymi osobistymi kryzysami, dzięki czemu możesz się rozwijać i przeobrażać. Czasami bolesne doświadczenia stanowią jedyną okazją do rozwoju i poszerzenia samoświadomości.
Potrzebujesz mistrza lub przewodnika na swojej drodze duchowej, bowiem jest to niezbędny element twojej egzystencji. Chęć bycia prowadzonym wymaga wielu wyrzeczeń i poświęceń, do których czasem dojrzewasz. Niejednokrotnie w sposób dosłowny, musisz przezwyciężać ograniczenia swojego ciała, które czasami jawią się jako choroby lub ułomności fizyczne. Skłaniasz się do szczerego zainteresowania niekonwencjonalnymi metodami leczenia, a zwłaszcza samoleczenia. Wszelkie problemy i trudności uczą Cię pokory, akceptowania ograniczeń i brania na siebie odpowiedzialności, jako niezbędnego czynnika ułatwiającego rozwój i samopoznanie.

Chiron w VII domu
Chiron zapowiada trudne, czasami bolesne doświadczenia w związkach partnerskich. Musisz przez cały czas uczyć się tworzenia satysfakcjonujących relacji interpersonalnych, bowiem stanowią one źródło twojego rozwoju i samorealizacji. Chiron stwarza okazję do nauki, poprzez przebywanie z innymi ludźmi, bowiem już w dzieciństwie rozwija się nastawienie utrudniające tworzenie relacji partnerskich. Z reguły trzeba przejść przez bolesne doświadczenia uzmysławiające prawdę o sobie samej. Musisz uświadomić sobie, iż to właśnie Ty opierasz się tworzeniu konstruktywnych związków. Jeśli proces ten zostanie wystarczająco wcześnie uruchomiony, to uzyskujesz możliwość głębokiego wglądu w psychikę swoich partnerów, jak również efektywnego pomagania im. Towarzysz życia będzie odbierany jako ktoś, kto w szczególny sposób Cię prowadzi i stanowi silne oparcie psychiczne.
Predysponowana jesteś do pełnienia funkcji doradcy i terapeutki, gdyż dzięki własnym przeżyciom masz nieprzeciętny styl obcowania z innymi. Dostrzeganie swych błędów w kontaktach z różnymi osobami jest najwspanialszą okazją do nauki i wyciągnięcia konstruktywnych wniosków z owych doświadczeń. Lekcją jest umiejętny sposób bycia w płaszczyźnie interpersonalnej. Mogą się tutaj wyłonić dwa podejścia. Pierwsze związane jest z poszukiwaniem partnera - przewodnika, drugie z chęcią stania się nauczycielem dla partnera lub dla otaczających ludzi, gdyż osobiste doznania ułatwiają wypracowanie w sobie osobowości terapeutycznej, dzięki której jesteś w stanie efektywnie i mądrze pomagać innym.

Chiron w VIII domu
Chiron przynosi doświadczenia, pomagające znaleźć sposób, w jaki możesz właściwie obchodzić się z zapasami energetycznymi. Stanowi to bowiem źródło bólu i cierpienia na głęboko emocjonalnym poziomie. Sytuacje, jakich doświadczasz, należą niekiedy do skrajnych i ostatecznych, zawarta jest w nich nauka sztuki życia oraz wskazówki dotyczące sposobu podchodzenia do umiejętności regeneracji i transformacji. Nie zawsze zdajesz sobie sprawę ze swoich zdolności do metamorfozy, dlatego Chiron poprzez różne okoliczności zewnętrzne stwarza okazję do głębokiej przemiany własnej jaźni, choć nie zawsze intencje losu są we właściwy sposób rozumiane. Dlatego możesz żyć z głębokim poczuciem bólu egzystencjonalnego. Sprawdzana jest twoja wytrzymałość na różne ciosy życia, konfrontując Cię ze skrajnymi sytuacjami. Bezpieczeństwo duszy może być znalezione jedynie dzięki oderwaniu się od własnych żądz i namiętności. Czasami bardzo silne i gwałtowne wzruszenia powodują całkowitą przemianę w twojej psychice. Musisz mieć przez cały czas kontakt z własnymi emocjami i uczuciami, abyś mogła konstruktywnie korzystać ze wszystkich okazji do wprowadzania zmian.
Chiron uświadamia, iż rozwój duchowy może mieć miejsce wtedy, gdy dysponuje się potężnymi energiami psychicznymi, tkwiącymi na dnie duszy. Niejednokrotnie wszelkie ezoteryczne i okultystyczne stanowią pomoc w rozwiązywaniu problemów, gdyż służą jako stosowne narzędzie, niezbędne w procesie samorealizacji. Jeśli jesteś świadoma własnych możliwości, możesz zauważyć swoje zdolności bioenergoterapeutyczne. Ponadto, możesz mieć szczególną szansę przekształcenia destruktywnych emocji. Efektem tej przemiany może być potężna ilość wyzwolonej w ten sposób energii, służącej do rozwoju i samopoznania. Gwałtowne punkty zwrotne w życiu są często konsekwencją działania Chirona. Nauką wyniesioną z tych sytuacji jest kontrola własnych emocji i uczuć.

Chiron w IX domu
Chiron skłania Cię do ciągłego szukania takich systemów filozoficzno - religijnych, które nie ograniczałyby twojej wolności i dążenia do swobody. Niekiedy poprzez bolesne doświadczenia, zmuszany jesteś do zdobywania szerszych horyzontów poznawczych i intelektualnych. Nie możesz pozostawać w kręgu sztywnych przekonań i poglądów krępujących twój rozwój. Masz okazje do nieustannego podejmowania różnych działań mających zmobilizować do poszukiwania prawdziwego, indywidualnego sensu życia. Często niemożliwe jest przyjmowanie i utożsamianie się z tradycyjnie wyznawanymi poglądami i koncepcjami filozoficznymi. Podobne problemy mogą pojawiać się także w kwestii wiary i religii. Musisz uczyć się kim jesteś, aby móc oderwać się od własnych ograniczeń i lęków. Bolesne doświadczenia pojawiają się przy próbie poszukiwania sensu życia, lecz odczuwana jest jednocześnie nieustanna potrzeba zrozumienia swojej egzystencji. Intelektualno - abstrakcyjne poszukiwania stanowią możliwość uwolnienia się od lęków i cierpień. Niewykluczone, iż potrzebować będziesz przewodnika o bardzo specyficznej filozoficznej orientacji.
Czasami dalekie podróże pozwalają osiągnąć dystans do własnych problemów i zapanować nad trudnościami. W ciągłych poszukiwaniach zawsze odkrywane jest głębsze rozumienie siebie, wypracowywana altruistyczna postawa oraz chęć niesienia pomocy innym, osiągasz bowiem taki stopień rozwoju, który wystarcza, byś stał się dla innych przewodnikiem i nauczycielem.

Chiron w X domu
Chiron zapowiada problemy z ukierunkowaniem energii w strukturach społecznych. Prawdopodobnie twój ojciec był źródłem wielu bolesnych doświadczeń lub też nie nauczył Cię troszczenia się o własny rozwój społeczny. Możesz poszukiwać przewodnika, który byłby dla Ciebie autorytetem, lecz nie zawsze stanowi to dobrą drogę. Przede wszystkim powinieneś nauczyć się dostrzegać szanse, jakie otwierają się przed Tobą w świecie społecznym, czy w otaczającej Cię rzeczywistości. Twoim fundamentalnym problemem jest ustanowienie w życiu celu, do którego mógłbyś dążyć. Nie jest to łatwe przedsięwzięcie, niemniej stanowi to jedyną drogę wyrwania się z własnych lęków i hamujących ograniczeń. Dostrzeganie celowości i kierunku egzystencji jest twoim głównym zadaniem. Jeśli przepracowujesz chociaż część w/w problemów, to wówczas zaczną otwierać się przed Tobą nowe szanse i możliwości prowadzące do poważnych osiągnięć w życiu społecznym, jak również w jasnym poczuciu sensu istnienia. Dla Ciebie bardzo ważne jest zajęcie własnego miejsca w społeczeństwie i rzetelne realizowanie w nim swej funkcji. Wtedy możesz stać się autorytetem dla innych, których z powodzeniem będziesz prowadzić i nauczać. Twoją istotną kwestią jest zdobywanie osiągnięć rozumianych jako świadomość jasnej drogi. Musisz wiedzieć, jaki jest twój osobisty punkt dojścia oraz jakimi metodami możesz go osiągnąć. Na tym polega główna nauka dla Ciebie.

Chiron w XI domu
Chiron zapowiada, iż społeczeństwo ma bardzo duży wpływ na twoje życie, choć niejednokrotnie możesz być boleśnie doświadczany w kontakcie z socjalnym wymiarem swej egzystencji. Wykazujesz pewien opór przed wyznaczeniem sobie nowych celów i dążeń. Trudno jest Ci podejmować kontakty intelektualno - towarzyskie związane ze sferą społeczną. Niemniej, zadaniem Chirona jest nauczenie Ciebie szukania przez cały czas nowych szans na stworzenie wizji poprawy swojej sytuacji społeczno - zawodowej.
Na głębszym poziomie interpretacji, musisz uświadomić sobie, iż zostałeś wybrany jako instrument społecznej mocy, bowiem przemawiają przez Ciebie i koncentrują się wokół Ciebie twórcze siły życia. Szerokie przyjaźnie i społeczna aprobata są pomocne w szukaniu rozwiązań swoich problemów. Możesz poczuć się niepełny, jeśli nie korzystasz z tych przywilejów.
Chiron uczy Cię życia w zgodzie z własnymi ideałami, które nie stoją w sprzeczności z potrzebami społeczeństwa jako całości. Nie znaczy to, iż Chiron zmusza do konformizmu, lecz uświadamia, iż zostałeś powołany, by służyć społeczeństwu na miarę swoich potrzeb i możliwości. Bardzo często przyjaciele stanowią punkt zwrotny w twoim życiu.

Chiron w XII domu
Chiron zapowiada bolesne doświadczenia związane z samotnością i poczuciem odrzucenia. W twojej podświadomości istnieje "otwarta rana", którą należy uleczyć, a której genezę można odszukać w poprzednim wcieleniu. Prawdopodobnie to właśnie ono ma największy wpływ na obecne życie. Dlatego wszelkie próby wyrywania się spod ciśnienia, jakie wywiera na Ciebie przeszłość, będą bardzo owocne i dadzą poczucie uwolnienia. Praca nad tymi kwestiami może być szczególnie trudna, bowiem problem leży głęboko ukryty w podświadomości. Masz poważne zadania do wykonania, gdyż musisz oderwać się od urazów i problemów przyniesionych z poprzedniej inkarnacji. Metody prowadzące do tej przemiany mogą być różne. Przede wszystkim zalecane są wszelkie dostępne techniki pracy z podświadomością. Drogą do uzdrowienia jest nauka bycia w samotności, pozwalająca odkryć prawdziwy i niezafałszowany obraz swojego wnętrza. Izolacja stanowi często klucz do rozwoju i zrozumienia samego siebie.
Jesteś predestynowany do bezinteresownej pomocy innym, służby i oddania. Poświęcenie się dla transcendentalnego wymiaru bytu jest wybawieniem, które pomaga oderwać się od karmy i determinującej świadomość przeszłości. Jeśli jednak będziesz bierny wobec tych szans, to prędzej czy później ogarnie Cię poczucie frustracji, zniechęcenia i zmarnowanego czasu.
Musisz wyzwolić się od karmy tłumiącej indywidualną tożsamość. Często praca na rzecz innych pozwala na odpowiednie zdystansowanie się i ustosunkowanie do przeszłości, która okazuje się nie być tak przerażającą, jak się jawiła. Bliskie przyjrzenie się sensu swoich w/w problemów lub też praca na rzecz innych, pozwalają obiektywnie dostrzec ukryty, metafizyczny wymiar twojej psyche.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Planety w domach horoskopowych

Postautor: Gina » 05 lis 2010, 00:01

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w domach

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w I domu
Możesz mieć trudności z byciem w pełni sobą i dlatego musisz się tego nauczyć. Kiedy wpadasz w kłopotliwą sytuację, to najprawdopodobniej dlatego, że nie możesz zdecydować się ostatecznie i powiedzieć sobie: "tak, taki jestem, taki chcę być, zrobię to lub tego nie zrobię, to mnie nie interesuje, tego nie chcę, tego nie potrafię". Wymagana jest od Ciebie pełna, jasna identyfikacja samego siebie na tle środowiska. Trzeba się nauczyć obstawać przy swoim "ja" i umieć zająć zdecydowane stanowisko.
Masz tendencję do kierowania się zdaniem innych ludzi w oczekiwaniu, że ktoś Ci powie, co należy zrobić. Nadzieja, że ktoś Ci pomoże, nadstawi za Ciebie głowę, strach przed stawieniem czoła w życiowej walce powoduje zastój, a nawet cofniecie się w rozwoju. Powinieneś rozwijać się sam, a w miarę tego rozwoju inni ludzie będą stawiać przed Tobą coraz wyższe wymagania, aby przyspieszyć twoją ewolucję.
Jeśli Węzeł jest neg. aspektowany - przymilasz się innym, dbasz o dobrą samoprezentacje przy jednoczesnym ukrywaniu mniej pięknych cech. Stwarzasz przy tym fałszywy obraz samego siebie i blokujesz w znacznym stopniu swój rozwój. Trzeba zabiegać o swój image, ale własna prezentacja powinna być w pełni uczciwa.
Jeśli Węzeł jest pozyt. aspektowany - partnerka udziela Ci, wsparcia, chociaż tego nie szukasz. Decyduje tutaj motywacja. Jeśli koncentrujesz się na sobie, to wtedy pojawia się ktoś i pomaga Ci.
Jeśli Węzeł jest na ascendencie - nie zawsze znajdujesz odwagę do podkreślenia własnego "ja", ponieważ wzbudza to niechęć, bądź nawet dezaprobatę u innych. Ale bez twojego "ja", jasno prezentowanego, nie masz wielkich szans na świecie. Świat bowiem nie wie kim jesteś. Należy prawie palcem pokazywać siebie.

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w II domu
Powinieneś dbać o umiejętnie spożytkowanie posiadanego kapitału, umieć samemu wykorzystać to, co posiadasz - majątek, zdolności, wiedzę, co sam zdobyłeś lub odziedziczyłeś. Nie wolno Ci polegać na innych, łudzić się, że Ci pomogą i wesprą własnym kapitałem. Masz wystarczająco sił w sobie, jesteś na tyle wartościowy, że możesz liczyć na samego siebie w życiu. Zdobywasz kapitał, albo nim gospodarujesz. Musisz użyć tego co masz, by pójść naprzód. Życie nabiera rumieńców dopiero wtedy, kiedy zaczynasz przetwarzać własne zdolności, talenty lub dobra materialne.
Należy dbać o to, by nie stać się przyczyną pogorszenia stanu materialnego innych ludzi. Chodzi również o chęć dzielenia się z kimś, ponieważ najczęściej nie chcesz oddawać niczego, albo też nie masz wystarczającego zrozumienia oraz pewności tego, co posiadasz. Wtedy trzeba ćwiczyć się w zdobywaniu pewności siebie, tzn. pracować nad własnym kapitałem. W młodości pojawia się czas gromadzenia kapitału. Mogą to być dobra materialne, umysłowe lub duchowe, ale wszystkie one musza mieć solidne podstawy. Później nadchodzi czas realizacji wszystkich zgromadzonych wartości. Także i wtedy pojawia się problem dzielenia je z kimś. Doświadczasz na własnej skórze, że jeśli dajesz coś komuś naprawdę, to i naprawdę coś dostajesz.
Kiedy przesadnie usiłujesz oderwać się od materii, jest to równie złe, jak sytuacja, gdy całkowicie się w niej pogrążasz, dlatego należy dążyć do równowagi między systemem wartości, a tym czym dysponujesz.
Przydaje się zapas energii. Nie zauważasz tego, dopóki nie odczujesz na własnej skórze. Wtedy uskarżasz się, ze jesteś wykorzystywany, albo że inni dostają więcej i jest im lepiej niż Tobie. Nabieraj ufności, że to, co tkwi w Tobie, jest coś warte.
Jeśli Węzeł jest neg. aspektowany - możesz nie doceniać własnej wartości, co prowadzi do gwałtownej obrony tego co masz i chęci zgromadzenia jeszcze więcej, i w efekcie do uzależnienia się od środków innych ludzi.

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w III domu
Musisz się przysłuchiwać i rozumieć język, którym mówią inni, uświadomić sobie ukryte zależności, a przede wszystkim zrozumieć powszechną skłonność u większości ludzi do tego, że słuchają tylko tego, co chcą usłyszeć. Trzeba z uwagą używać języka, choćby po fakcie, zastanowić się, co się powiedziało, czy można było inaczej, czy to było obiektywne i prawdziwe. Być może chcąc uniknąć kłopotów wolisz skłamać, byle tylko przypodobać się komuś.
Powinieneś nauczyć się ogólnie przyjętych pojęć i struktur myślowych, bowiem w przeciwnym przypadku nie będziesz rozumiany. Wtedy dopiero możesz z korzyścią dla siebie przyłączyć się do kolektywu; jeżeli nie uczynisz tego sam, zostaniesz włączony siłą. Trzeba się podporządkować zbiorowości, ale nie ma ona prawa domagać się od Ciebie bezwzględnego poddania. Ani Ty, ani zbiorowość nie możecie oczekiwać od siebie takiego podporządkowania. Ale jest różnica, czy jesteś nieświadomie sterowanym przez zbiorowość, czy też znalazłeś drogę do samodzielnego myślenia i potem powracasz, by świadomie "dopasować" się do środowiska.

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w IV domu

Już od dzieciństwa powinnaś uczyć się poprawnych relacji z rodzicami i zawsze pamiętać o swoich korzeniach, by nie stracić ziemi pod stopami. Jeśli pnąc się ku górze wpadniesz w ślepy zaułek, dalszy rozwój staje się niemożliwy, pojawiają się różne przeszkody, wtedy trzeba się wycofać i doświadczyć siebie jako kogoś należącego do zbiorowości, do rodziny. Musisz się nauczyć być zwykłym człowiekiem, żyjąc w świecie swoich uczuć potrafić przyjmować i rozumieć uczucia innych. Dopiero wtedy można iść naprzód, stać się wolną i zdobyć ludzi, którym chce się przewodzić, ale i rozumieć ich. To daje nowe siły pozwalające na dalszy rozwój.
Przy opozycjach do Węzła - przez swoją ambicję jesteś gotowa tanio sprzedać swój "ciepły kąt", by zyskać awans.
Przy kwadraturach do Węzła - chęć ucieczki w świat uczuć, w świat wyobrażeń związanych z potrzebą posiadania własnego kąta. Potrzebę przynależności do zbiorowości zabijasz w sobie dla własnego rozwoju, przez to niszczysz bardzo ważną ludzką wartość, stajesz się samotna i skłonna do nieprawości wobec innych. Jest duże ryzyko, że zechcesz dominować nad słabszymi, dlatego że potrzebujesz być komuś potrzebna, dlatego może wystąpić tendencja do przekształcania domu w pole bitwy. Dochodzi do tego, że uzależniasz się od rodziny, przez którą jesteś sterowana, nie mogąc jej świadomie kształtować i w niej uczestniczyć. Stajesz się ofiarą spraw rodzinnych, krewni mogą wykorzystywać Cię, a nawet zniszczyć.

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w V domu
Musisz się nauczyć podchodzić do ludzi bez obaw, ale jednocześnie ze świadomością, że są to ludzie wolni, trzeba umieć sobie wywalczyć uznanie u innych. Trzeba być pewnym swojej wartości, umieć "sprzedać się", nie pozwolić się zepchnąć w kąt jednym krytycznym słowem lub negatywną oceną. Przez umiejętne, szczere i otwarte zaprezentowanie się i dzięki swojej osobowości musisz zrobić na innych wrażenie i umieć ich przekonać do siebie. Bardzo ważne jest, by pozostać sobą.
Ważny jest też erotyzm, przy czym należy pamiętać, że często popełniasz błąd patrząc na niego tylko przez pryzmat seksualności. Życie seksualne może być funkcją. Węzeł księżycowy każe szukać bliskości, która Cię pobudza, nie pozwala być chłodnym.
Powinieneś znaleźć sobie taką pracę, zawód, który nie tylko przynosiłby środki materialne potrzebne do życia, ale byłby jednocześnie pasją, hobby.
Istotne w twoim życiu są dzieci.

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w VI domu

Ważny jest sposób w jaki potrafisz sprostać swojej egzystencji. I nie chodzi o czyn, lecz o jasne uświadomienie sobie, do czego jesteś zdolna, gdzie jesteś potrzebna, do czego pasujesz. Powinnaś znaleźć swoje miejsce, w którym czujesz się bezpieczna. Musisz innym zaoferować coś pozytywnego, ale ta oferta powinna odpowiadać ich potrzebom. Zasada służby społecznej powinna być uznana za obowiązująca normę. Czasem nawet musisz podjąć ciężką pracę, zadać sobie wiele trudu, nawet kiedy wydajesz się zbyteczna. Przy dość iluzorycznych wyobrażeniach o własnych zdolnościach Węzeł Księżycowy wprowadza w rzeczywistość pozbawioną złudzeń i pokazuje, co naprawdę potrafisz zrobić, a co nie. Obowiązki należy wypełniać z ochotą i z radością, nie uciekając w marzenia, choć kusi nowe. Odnosisz sukcesy, kiedy sama zabierzesz się do roboty, nie czekając aż inni wykonają ja za Ciebie. Trzeba zaangażować się w sprawę i dać z siebie wszystko co najlepsze, nawet jeśli sadzisz, że praca jest Ciebie niegodna lub gdy myślisz z wyrzutem: "zawsze to muszę robić sama". Ale dzięki temu wszystko inne idzie swoim torem. Cała tajemnica polega na ciągłym spełnianiu obowiązku, oddając przy tym w pełni swoje zdolności wspólnym celom.
Możesz mieć zdolności uzdrawiające, bioenergoterapeutyczne, ale jeśli wtedy tego nie realizujesz, to sama zaczniesz mieć problemy ze zdrowiem.

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w VII domu
Nie odczuwasz potrzeby związków z innymi lub boisz się związków stałych. Musisz się uczyć, jak zawierać związki ważne i zobowiązujące. Niesie to określone konsekwencje; związki nakładają na Ciebie zobowiązania i ograniczają twoją osobistą i wolność. Także i w twoim samorozwoju zostaje Ci wskazana przez partnera droga lub konkretny obszar działalności. Jest to konsekwencja, tkwiącej w Tobie, naturalnej potrzeby dotarcia do związku w pełnej formie. I dlatego ważne jest, by rozwinąć w sobie gotowość do zawierania związków wartościowych. Należy szukać partnera, dzięki któremu nastąpi rozwój, a wtedy wiele problemów schodzi na plan dalszy i przyjmuje inny wymiar, nie tak istotny.
Powinnaś doprowadzić do stanu równowagi między sobą, a innymi, co pozwoli odejść od egoizmu, przy którym trwasz. Trzeba się postarać o nowe kontakty i wziąć na siebie nowe zobowiązania, przy których trzeba pamiętać, by były one wzajemne. Np. umowa musi być dotrzymana przez obie strony, korzyść też musi być obustronna.
Zadanie Węzła Księżycowego polega, przede wszystkim na tym, by na tyle złagodzić własną indywidualność i egocentryzm, by ktoś inny znalazł w związku z Tobą też miejsce dla swojego egoizmu. Powinny panować w nim te same prawa przynosząc jednakowe korzyści obu stronom, pozwalające wam być sobą. Hasłem jest dwubiegunowość i zachowanie równowagi.
Przy wielu planetach na ascendencie - Węzeł działa często jak katalizator osłabiając twój egocentryzm. Popadając w sytuacje konfliktowe w związkach partnerskich możesz sama wyciszać je, otwierając się i czyniąc pierwszy krok.

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w VIII domu
Jesteś rozdarty pomiędzy tymi dwoma pragnieniami: pragniesz maksymalnie zbliżyć się do otoczenia, jednocześnie chcąc pozostać silną, niezależną, wolną jednostką. Dlatego próbujesz być kimś w społeczeństwie; pozycja z jednej strony daje Ci pewną władzę, ale z drugiej strony znajdujesz się pod krytycznym naciskiem społeczeństwa. Musisz zrozumieć te dwa przeciwstawne roszczenia, zachowując rozsądek w ocenie, nie uciekając się do taniego kompromisu między interesami zbiorowości, a indywidualnym rozwojem, dzięki czemu możesz osiągnąć duchową osobistą harmonię. Musisz mieć zdrowy stosunek do otoczenia, którego praw przestrzegasz, w którym spełniasz swoje obowiązki nie hamując jednak własnego duchowego rozwoju. Wymaga to wewnętrznej i zewnętrznej niezależności, jest to otrzymywanie i oddawanie, branie i dawanie; ale nie wolno poddać się pokusie zdobycia korzyści. Potrzebny jest tutaj zdrowy rozsądek i rozwaga, staranne przestrzeganie praw, także praw obowiązujących w sympatiach i wzajemnych kontaktach.
Trzeba doprowadzić do równowagi tego, co duchowe, z tym, co materialne. Jesteś pod stałą kontrolą, by nie myśleć ciągle o swym statusie materialnym jako ostatecznym sensie i celu. Chodzi o to, aby przezwyciężyć przywiązanie do tego, co materialne, namacalne; po to, by mogło narodzić się to co żywe, ludzkie.

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w IX domu

Musisz ukształtować sobie obraz świata, który byłby w pełni obiektywny wolny od uprzedzeń. Musisz to uczynić sama, obserwując świat, wyciągając własne wnioski, by w końcu zbudować własny światopogląd i filozofię życiową. Przy postrzeganiu świata swoimi zmysłami rozwija się twoje myślenie. Z obserwacji wyprowadzić myśl, konsekwentnie za nią podążać, by dojść do jasnego poglądu i własnego zdania. Warunkiem jest prawidłowa obserwacja, wrażliwe postrzeganie pozwalające na konkluzje, wyciąganie z tego wniosków i rozwijanie własnych postaw. Struktury myślowe mogą tu tworzyć przeszkody, uprzedzenia, które utrudniają osiągnięcie klarownych postaw.
Trzeba umieć wypracować swoje stanowisko i reprezentować go na odpowiednim poziomie umysłowym. Nie wolno zagubić się ulegając przypadkowym lub kierowanym przez kogoś wpływom, mechanizmom utrudniającym jasną ocenę i niezależność poznania. Jeśli ktoś oferuje Ci dobry pomysł, to nie dlatego on jest dobry, że za taki jest powszechnie uważany, lub zły, bowiem narzuca go autorytet - dobry jest tylko wtedy, gdy sama możesz się o tym przekonać i dojść do własnej na ten temat oceny. Czujność twoich zmysłów jest warunkiem i gwarantem klarowności twoich osądów.
Prezentowanie własnych poglądów wymaga odwagi cywilnej, wiary w rezultaty swoich obserwacji, pewności siebie, by nie ulec kolektywowi i jego punktowi widzenia. Trzeba twardo trzymać się własnych ocen i prawdy, do której się dotarło. Nie należy poddawać się sądom innych, ani nie starać się im przypodobać. Wzrost jest wspierany w procesie poszerzania samoświadomości przez samodzielne myślenie, podróże, filozofowanie. Pamiętać jednak należy, żeby nie podążać za kimś w tych podróżach i poszukiwaniach. Tu należy zrobić to samej, pytać ludzi i zdobywać doświadczenia. Tylko w ten sposób masz szansę naprawdę poznać życie.

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w X domu
Duży wpływ na Ciebie wywiera społeczeństwo, ale też nie bez znaczenia będzie twoja własna, osobista odpowiedzialność i umiejętność odpowiedniego wpisania się w strukturę. Powinieneś swoje życie wziąć w swoje ręce i uwolnić się od woli obcych, uwolnić od wpływów rodziny i tradycji, odnaleźć swój własny cel, spakować walizki i wyruszyć w drogę, by zrealizować postawione przed sobą zadania. Jesteś powołany do uczynienia czegoś dla innych, identyfikacji nimi oraz realizacji celów wspólnych dla siebie i otoczenia i nie gonić przy tym za sławą. Wymaga się od Ciebie odpowiedzialności, niezależnych decyzji, zdecydowanych postaw. Pojawia się też pewna twardość wobec samego siebie, trzeba konsekwentnie dążyć do formowania własnej osobowości, do indywidualizacji, nie bacząc na krytykę. Ceną jaką przyjdzie zapłacić za swój rozwój, za wyrazistą indywidualność, będzie z pewnością w jakimś stopniu izolacja i samotność. Taka cena powoduje, że możesz ten rozwój chcieć osiągnąć kosztem innych osób.

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w XI domu
Powinieneś przyjąć jednoznaczną postawę wobec ludzi. Najistotniejszą rolę odgrywają relacje z przyjaciółmi, z ludźmi, którzy myślą podobnie. Przy ich wyborze najważniejsze jest zaufanie. W życiu osobistym potrzebna jest umiejętność pielęgnowania przyjaźni tak, by uczynić ją optymalną. Potrzebne są zasady etyczne, w które wierzysz, z którymi się identyfikujesz, które starasz się przekazać, a nawet narzucić innym. Ważna też będzie tolerancja dla poglądów innych i umiejętność odpowiedniego odniesienia się do wszelkich ideologii.
Musisz starać się dojść do zdrowej, godnej człowieka etyki, której zasady są jasno sformułowane, a której różnic jesteś w pełni świadomy, inaczej będą się szerzyć myślowe snobizmy i spekulacje, elitarne roszczenia twojego ego. Zatwardziała, egocentryczna etyka stwarza ku temu podstawy: "jestem lepszy, ponieważ wiem, jak ma być". Trzeba rozpocząć od siebie samego, a nie od innych. Jest to trudne, bowiem pozostając w grupie czujesz się dzięki niej silny, podobnie jak dzięki dogmatom, zasadom etycznym i dlatego uważasz, że masz prawo do atakowania innych i oceniania ich jako dobrych lub złych. Za egoizmem zbiorowej przyjaźni tkwi egoizm jednostki, który strojąc się w piórka etyki może być nie dostrzegany.
Jeśli Węzeł jest negatywnie aspektowany - masz skłonność do trzymania się zasad etycznych przyjętych, w ciemno". Mogą one być zawiłe i zróżnicowane, przyjmowane były prawdopodobnie powoli, niepostrzeżenie, najczęściej w trakcie wychowania, pod wpływem otoczenia, w młodości, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Przyjmowane w ten sposób zostały na ślepo zaakceptowane:
Przy półsekstylach i kwinkunksach do Węzła - Jesteś podatny na szybko zmieniające się ideologie obiecujące bezpieczeństwo. Może to doprowadzić do kłopotów, zwłaszcza w kontaktach przyjacielskich. Jesteś wtedy gotowy do zmiany przyjaciół, gdy zmieniają się zasady etyczne.
Jeśli Węzeł jest pozytywnie aspektowany - tendencja do przyłączenia się do elitarnej grupy lub doktryny, ponieważ to wydaje się być najwygodniejszym rozwiązaniem. Dzięki grupie czujesz się bezpiecznie i wykorzystujesz ją do własnych celów. Zasady etyczne masz niejako we krwi. Można zmieniać swoje zachowania, ale nieświadomie będziesz reagować według przyswojonych wzorców

WĘZEŁ KSIĘŻYCOWY PŁN w XII domu
Potrzebujesz wycofać się od czasu do czasu z aktywnej działalności, by skoncentrować się na samej sobie. Samoobserwacja, samopoznanie i poszukiwanie siebie to główne zadania, które tu trzeba wykonać.
Poza tym jednak można zająć się czymś ambitniejszym, problemem ważniejszym, a mianowicie odnalezieniem więzów, które łączą Cię z większą całością, z kosmosem, ludzkością, Bogiem. Te transcendentne przeżycia prowadzą do poczucia uczestniczenia w wielkim dziele jako całości. Bowiem nawet wtedy, kiedy jesteś wyizolowaną jednostką, to też jesteś cząstką całego świata, dziełem stworzenia, którego nie postrzegamy jako oddzielnych elementów, lecz jako jedność.
Nie miałabyś szans przeżycia, gdybyś nie była częścią wielkiej całości. Musisz podjąć próbę tego wkroczenia w zbiorowość, próbę osiągnięcia równowagi. To zrównoważenie, które tu może być osiągnięte jest najlepszym i najpewniejszym źródłem naszego dobrego samopoczucia, psychicznego i fizycznego.
Doświadczasz wtedy nie kończącej się rzeczywistości, w której czujesz się bezpieczna, w której wszystko jest zawarte. Jest to także przestrzeń religii, tu pojawia się Bóg jako wewnętrzne przeżycie a nie tylko pojęcie, tu religijne doznania przeżywasz na każdej płaszczyźnie, także i wtedy, gdy na kosmos patrzysz jak na bezkresną przestrzeń. Przeżywasz wtedy to samo, co człowiek głęboko wierzący, inaczej to tylko nazywając. Musisz inaczej patrzeć na świat pojęć - nie wolno Ci przyjmować wszystkiego jako obowiązującej wykładni. Wznosisz się nad płaszczyznę pojęć, dzięki czemu możesz uczestniczyć w prawdziwie głębokich i wszechogarniających przeżyciach. Początkowo boisz się udać w tę ogromną przestrzeń porzucając wszelkie miary wyniesione z dotychczasowych doświadczeń i poddać się transcendencji. Kiedy spostrzegasz tę przestrzeń, masz uczucie, że rozpłyniesz się w niej, wpadniesz w pustkę. Jest to skok w nicość, który można porównać do śmierci.
Masz potrzebę zdobycia umiejętności czasowego wycofania się w tę przestrzeń przynależną do wszystkich istot universum, a przecież jednocześnie tak bardzo indywidualną. Uczysz się dotrzeć do samej siebie i to tak dalece, że stajesz się znów całością. Uczysz się modlić, medytować, kontemplować odnosząc się z czcią do tego, co o wiele większe od nas. Każdy to robi na swój sposób, jeden idzie do kościoła, inny patrzy w niebo. Sposób nie zależy ani od przestrzeni Kosmosu, z którą się identyfikujesz ani od miejsca, w którym się znajdujesz, lecz wiąże się z umiejętnością i wolą otwarcia się oraz zwrócenia się ku nieznanemu.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Planety w domach horoskopowych

Postautor: Gina » 05 lis 2010, 00:03

PLUTON w domach

PLUTON w I domu
Siła woli i umiejętność głębokiej penetracji samego siebie. Jeśli Pluton jest w koniunkcji z ascendentem i jest silnie aspektowany - zdolności jasnowidcze.
Możesz wykazywać zainteresowanie nowoczesnymi technologiami, gdyż traktujesz życie jako dynamiczny proces. Pochodzisz prawdopodobnie ze środowiska na niskim poziomie duchowym, miałaś trudne warunki życia, jesteś przyzwyczajona od najwcześniejszych lat do walki o przeżycie. Te zjawiska pozostawiają ślady, które w późniejszym wieku przejawiają się w skłonnościach do samotności i izolowania się. Możesz posiadać krzepką budowę ciała oraz przenikliwe, kłujące spojrzenie. Jesteś zamknięta w sobie i niedostępna, przez co często jesteś niedoceniana. Posiadasz dużo inicjatywy, zazwyczaj jednak masz trudności we współpracy, czy w przystosowaniu się do tradycyjnych zwyczajów. Posiadasz zdolność i potrzebę regeneracji, na co pozwala Twoja wewnętrzna energia i siły. Mając na uwadze swoje zdrowie, powinnaś jednak pamiętać, że ciało służy duchowi, a nie na odwrót.
Potrafisz swoje myśli i uczucia poddawać kontroli świadomości. Twój nonkonformizm i indywidualizm utrudniają jednak często odnalezienie swego miejsca w domu, w małżeństwie i w pracy.

PLUTON w II domu
Ambitne dążenie do pieniędzy i materialnego posiadania. Ambicje finansowe mogą dotyczyć zarządzaniem pieniędzmi innych osób.
Przy poz. Plutonie - dzięki wrodzonej przenikliwości w sprawach ukrytych możliwości finansowych możesz dojść do bogactwa materialnego.
Przy neg. Plutonie - może ujawnić się jaskrawa chciwość i nadmierny egoizm. Możliwa jest utrata przyjaciół i konflikty prawne związane przeważnie z podatkami, spadkami i ubezpieczeniami, oraz straty finansowe wynikające ze spekulacji finansowych. Musisz bezwzględnie nauczyć się, że środki materialne to rzecz nabyta i muszą one służyć ogółowi.

PLUTON w III domu
Bystry umysł umożliwiający poznanie podstawowych zasad bytu. Poglądy są precyzyjnie formułowane i głośno manifestowane. Zazwyczaj nie zmieniasz przekonań, chyba że udowodni Ci się oczywiste kłamstwo. Dzięki swej pomysłowości pozyskujesz przyjaciół i partnerów pomocnych przy doskonaleniu swych idei. Posiadasz bogate możliwości umysłowe i talent naukowy. Możesz interesować się także studiowaniem okultyzmu.
Ze względu na różne okoliczności często ponosisz odpowiedzialność za przechowywanie i gromadzenie znaczących tajnych informacji, a to co dalej przekażesz, może wywołać poważne następstwa.
Masz skłonności do podejmowania tajemniczych podróży, w czasie których mogą nastąpić niezwykłe wydarzenia, w tym i wypadki.
Jeśli Pluton jest neg. - Twoje podstępne działania mogą spowodować niezadowolenie i wrogość rodzeństwa i sąsiadów. Mogą mieć także kłótnie i ukryte spory ze współpracownikami i instytucjami społecznymi.
W późniejszym wieku zainteresowania okultystyczne.

PLUTON w IV domu
Chęć dominacji w życiu domowym, dzięki swej pomysłowości zabezpieczasz warunki domowe. Mogą mieć miejsce tajemnicze wydarzenia związane z domem i rodziną. Istnieje niebezpieczeństwo walk o władzę w domu lub w rodzinie. Przy neg. Plutonie - dążenia te mogą być przyczyną niechęci domowników. Możliwa wczesna śmierć jednego z rodziców.
Pewne elementarne związki z ziemią przejawiają się zainteresowaniami naturą, ekologią, ochroną środowiska, geologią albo innymi metodami badania zasobów ziemi, często w formie różdżkarstwa. Możesz mieć do czynienia z górnictwem.
W późniejszym wieku zainteresowania okultystyczne.

PLUTON w V domu
Wszechstronna siła twórcza przejawiająca się w działalności artystycznej, w intensywnych stosunkach miłosnych, albo jako dziedzictwo w utalentowanym potomstwie.
Jeśli Pluton jest poz. - może mieć miejsce artystyczna inspiracja z nadświadomości. Poprzez przeżycia miłosne doznajesz duchowego odrodzenia. Twoje dzieci być może będą obdarzone silną wolą, może będą utalentowane, a nawet genialne.
Przy neg. Plutonie - możliwe są perwersje seksualne. Możesz przejawiać skłonności do zdominowania partnera, albo do uległości wobec niego. Wobec dzieci wykazujesz zbytnią surowość i chęć dominacji. Niebezpieczeństwo znacznych strat spowodowanych spekulacjami.

PLUTON w VI domu
Zdolności do ulepszania warunków i metod pracy. Nadajesz się do pracy w sekretariacie, w przemyśle przetwórczym surowców wtórnych. Możesz brać udział przy projektach związanych z energią atomową.
Powinnaś dbać o własne zdrowie. Może się to stać dzięki pozytywnemu myśleniu lub dzięki nabyciu prawidłowych przyzwyczajeń dietetycznych i higienicznemu trybowi życia. Możliwość ujawnienia się utajonych sił uzdrawiania.
Przy neg. Plutonie - zagrożenie zdrowia. Konflikty w pracy wywołane brakiem współpracy oraz zarozumiałym i aroganckim odnoszeniem się do współpracowników, zwierzchników i podwładnych. Spowodowana tym utrata pracy może wywołać zaburzenia psychiczne, a nieuczciwość w pracy może spowodować odpowiedzialność karną.
Natomiast sumienna i konstruktywna praca może przyczynić się do korzyści finansowych, uzyskania poważania i uznania.

PLUTON w VII domu
Duże prawdopodobieństwo drastycznych zmian w życiu poprzez małżeństwo, partnerstwo i stosunki towarzyskie. Przyciągasz najczęściej partnerki o silnej woli i chęci dominacji, którzy mogą mieć skłonności do okultyzmu. Masz wyraźne poczucie sprawiedliwości, reagujesz gwałtownie na wszelkie niedociągnięcia i oszustwa ze strony innych. Powinieneś zrozumieć konieczność konstruktywnej współpracy w celu podejmowania i popierania pozytywnych starań a także nauczyć się dzielenia z innymi inicjatywy i odpowiedzialności.
Intuicyjne zrozumienie bliźnich i ich motywacji, toteż masz predyspozycje na psychologa, adwokata i sędziego.
Skłonność do dominacji nad słabszymi albo do uległości wobec silniejszych.

PLUTON w VIII domu
Zainteresowanie okultyzmem i zagadnieniami nieśmiertelności, reinkarnacją, karmą, astrologią, jogą, medytacją i innymi dziedzinami wiedzy tajemnej. Intuicyjne wyczucie zjawisk natury sprzyja szczególnemu talentowi do fizyki.
Przy poz. Plutonie - zdolność do zwycięskiego przeciwstawiania się zmiennym kolejom losu oraz możliwość udzielenia pomocy innym ludziom poprzez regenerację ich wyczerpanych źródeł. Silna wola. Możliwości jasnowidzenia.
Często wyznajesz skrajne poglądy. Życie traktujesz bardzo poważnie, najczęściej zajmujesz się tylko istotnymi sprawami, nie zwracając zbytniej uwagi na sprawy powszednie czy oczywiste. Często też w związku z tym popadasz w sytuacje krytyczne, które zmuszają do gwałtownej zmiany sposobów postępowania i poglądów moralnych. W sytuacjach kryzysowych zachowujesz zdolność do działania i wykazujesz pomysłowość. Chętnie działasz w sposób skryty.
Przy neg. Plutonie - mogą się ujawnić poważne problemy związane z pieniędzmi partnerów, problemy dotyczące ubezpieczeń, podatków i spadków. Ulegasz pokusie użycia swych zdolności okultystycznych do złych celów.

PLUTON w IX domu
Zainteresowanie reformami systemów prawnych, wychowawczych, moralnych i filozoficznych oraz wyjątkowe zrozumienie podstawowych praw społecznych. Posiadasz zdolność przewidywania niektórych aspektów rozwoju ludzkości i cywilizacji.
Przy poz. Plutonie - istotne osiągnięcia dzięki wyższemu wykształceniu. Uzdolnienia do przywództwa duchowego.
Wolę masz wspieraną zasadami moralnymi. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że zbytnio rozbudzone ambicje osiągnięcia uznania dzięki wyższemu wykształceniu, podróżom czy zdolnościom umysłowym, mogą przybrać postać chorobliwą i objawiać się w formie intelektualnej buty.
Z trudem tolerujesz fałsz, obłudę i niesprawiedliwość społeczną. Istnieje możliwość, ze staniesz się rewolucjonistą, kiedy istniejący stan uważasz za niewłaściwy lub dyskryminujący.
Przy neg. Plutonie - możesz stać się nieprzejednanym fanatykiem religijnym, próbującym narzucić innym swoje poglądy. Możliwe poglądy aspołeczne i ateizm, lecz bardzo głębokie przeżycia mogą sprawić, że zmienisz swój punkt widzenia na religię.

PLUTON w X domu
Wysoce rozwinięta siła woli i zdecydowane dążenie do sukcesu. Możesz stać się przywódczynią duchowym ruchów wolnościowo - wyzwoleńczych. Możesz też przodować w dziedzinie nauk przyrodniczych lub wiedzy tajemnej, a Twoje właściwości uzdrowicielskie, jasnowidcze czy prorocze mogą Ci przynieść sławę. Jesteś zręczna w kontaktach z decydentami i rozumiesz motywy ich działań. Dzięki temu nie jesteś bez szans na sukces, podejmując działalność polityczną lub publiczną. Zdolność przewidywania sprzyja karierze publicznej. Dążenia reformatorskie przyczyniają się do pozyskania potężnych przyjaciół, ale i też do napotkania równie potężnych wrogów. Czasem jesteś niezrozumiana przez otoczenie lub rozumiana źle, sprawiając tym samym wrażenie osoby budzącej wątpliwości. Kryzysy w karierze zawodowej mogą zmusić Cię do drastycznej zmiany w niej.
Jeśli Pluton jest neg. - mogą wystąpić wysoce nieprzyjemne tendencje dyktatorskie i egoistyczna ambicja. Czasem możesz cierpieć ze względu na wyobcowanie ze społeczeństwa, spowodowane przygniatającym poczuciem odpowiedzialności.

PLUTON w XI domu
Skłonności reformatorskie, uzewnętrzniane w związkach przyjacielskich i w działalności grupowej. Decydujące znaczenie dla Ciebie mają twoje własne motywy postępowania. Jeśli motywy są uczciwe, to możesz związać się z wpływowymi przyjaciółmi i grupami, co zapewni Ci pomoc w Twojej działalności naukowej i humanitarnej. Możesz stać się dynamicznym i pełnym sukcesów przywódcą grupy.
Powinieneś zważać na respektowanie praw innych osób, a możliwości swe powinieneś wykorzystać dla dobra współpracy. Jeśli postępowanie i powiązania z przyjaciółmi są motywowane tylko własną korzyścią, to efektem takiej postawy są straty finansowe, rozczarowania w miłości, kłopoty z podatkami i wspólnym majątkiem. Mogą wystąpić zaburzenia zdrowotne oraz kłopoty w pracy i w domu. Z drugiej strony, owocna współpraca z innymi osobami zapowiada sukcesy partnerskie i bogate doświadczenia osobiste.
Przejawiasz skłonności do uczestnictwa w tajnych organizacjach i do utrzymania przyjaźni w tajemnicy. Posiadasz wyjątkowe zdolności intuicyjne (gdy pozostała część horoskopu wskazuje na rozwinięty intelekt), które mogą manifestować się w formie geniuszu naukowego.
Jeśli Pluton jest neg. - gwałtowne zerwania przyjaźni i straty finansowe, wywołane ekstrawaganckimi wydatkami na przyjaciół i na przyjemności.

PLUTON w XII domu

Zainteresowanie psychologią, mistycyzmem lub okultyzmem, a jeśli Pluton jest poz.- posiadasz bardzo dobrą intuicję i zdolności jasnowidcze.
Wykazujesz wiele zrozumienia dla bliźnich, śpieszysz z pomocą nieszczęśliwym. Jesteś w stanie medytować i zrozumieć tajemnice okultystyczne. Jesteś wrażliwy telepatycznie na myśli, uczucia i motywy postępowania innych osób, wynikiem czego odosobniasz się, względnie intrygujesz potajemnie na szkodę osób budzących Twoje niezadowolenie. Możesz być nieefektywny w swojej pracy, jeśli będziesz się zajmował zbytnio swymi problemami i ignorował poglądy i zasady moralne innych.
Jeśli Pluton jest neg. - możesz mieć ukrytych wrogów. Możliwe zaburzenia neurotyczne i niebezpieczeństwo kontaktu z niszczycielskimi siłami psychicznymi. Powinieneś unikać seansów spirytystycznych oraz używania narkotyków i innych środków odurzających, gdyż może to prowadzić do kontaktu z niekorzystnymi zjawiskami astralnymi.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Planety w domach horoskopowych

Postautor: Gina » 05 lis 2010, 00:04

NEPTUN w domach

NEPTUN w I domu
Wrażliwe, intuicyjne uświadamianie sobie własnej osobowości i stanu otoczenia. Możliwe jest wystąpienie wybitnych uzdolnień artystycznych i muzycznych, powiązanych z intuicyjną twórczą inspiracją. Z wyglądu możesz sprawiać wrażenie tajemniczego, a Twój wzrok magnetyzuje innych. Czasem nawiązujesz dziwne stosunki, które mogą mieć swe źródło w przeszłości.
Jeśli Neptun jest silnie aspekt.- dzięki zdolnościom jasnowidzenia potrafisz rozpoznać motywy działania innych ludzi i powody wydarzeń. Jesteś silnie podatny na wpływy i podświadome oddziaływania. Przy pozytywnym Neptunie - istnieje możliwość wystąpienia inspirowanych wizji mistycznych, zaś przy neg. - niebezpieczeństwo wykorzystania przez negatywne siły psychiczne, co w ekstremalnym przypadku może prowadzić do opętania. W związku z tym należy unikać nadużywania alkoholu i narkotyków.
Przy neg. Neptunie - samozłudzenia, brak odpowiedzialności oraz niejasność osobistych celów. Może wystąpić alkoholizm, nadużywanie lekarstw, tendencje do bezcelowego lub rozwiązłego trybu życia.

NEPTUN w II domu
Idealistyczne nastawienie do pieniędzy i dóbr materialnych. Masz szeroki gest, jesteś zawsze gotowy do finansowego wspierania akcji humanitarnych, czy związanych z wyższymi celami. Wyczucie w sprawach finansowych i zdobycie bogactwa. Czasami pieniądze mogą być zdobyte nieoczekiwanie, ale też i w ten sposób mogą być utracone. Jesteś ekstrawagancki i masz trudności z utrzymaniem swego stanu posiadania. Takie tendencje muszą być opanowane rozważnym prowadzeniem rachunków. Musisz nauczyć się stać obiema nogami na ziemi.
Jeśli Neptun jest neg. - masz usposobienie niepraktyczne i albo jesteś niezdolny do gospodarowania pieniędzmi, albo zbyt wygodny, aby pracować na własne utrzymanie. Jest również możliwość, że będziesz wykorzystywany i pozbawiony samodzielności oraz będziesz potrzebował pomocy finansowej.

NEPTUN w III domu
Myślenie szczególnie intuicyjne i otwarte na idee wyższego poziomu świadomości. Wysoce rozwinięta umiejętność wizualizacji myśli - zwłaszcza gdy Neptun tworzy aspekt z Merkurym. Masz zdolności telepatyczne. Skłonności do poświęcania się z zamiłowaniem studiowaniu zjawisk okultystycznych i mistycznych, lubisz pisać na te tematy. Możesz być członkinią kolegium redakcyjnego w środkach masowego przekazu. Chętnie dzielisz się wiedzą ze wszystkimi i chętnie przekazujesz informacje. Możliwość wykorzystania intuicji w praktycznym życiu codziennym - zwłaszcza gdy Neptun jest w znaku ziemskim.
Przy neg. Neptunie - możliwe trudności w nauce i zanik świadomości. Możesz być fantastką i marzycielką. Stosunki z sąsiadami i rodzeństwem mogą być napięte. Wskazana jest ostrożność przy zawieraniu umów i porozumień. Mogą wystąpić poważne trudności w porozumiewaniu się, skłonność do ogólnego rozkojarzenia, co szczególnie uwidacznia się w czasie podróży.
Chętnie używasz innego nazwiska lub pseudonimu.

NEPTUN w IV domu
Silne emocjonalne związki z rodziną i domem rodzinnym, uwarunkowane być może karmą. Jeden z rodziców może mieć właściwości medialne albo być w jakiś sposób wyjątkowy. Chętnie mieszkasz w pobliżu wody, jesteś głęboko przywiązany do ziemi i przyrody.
Przy neg. Neptunie - mogą być kłopoty w związku rodzinnym a także chaotyczne stosunki w domu. Zaburzenia nerwowe na tle uczuciowym w późniejszym okresie życia, o trudnych do ustalenia przyczynach. Należy się liczyć z konfliktami w kontaktach z rodzicami i członkami rodziny, które mogą się przyczynić do powstania neuroz.
Pragniesz troszczyć się o wszystko i o wszystkich, stąd też chętnie podejmujesz w domu osoby obce lub postronne. Mogą zaistnieć szczególne wydarzenia w życiu rodzinnym lub istnieją rodzinne tajemnice. Pod koniec życia szukasz odosobnienia, albo wycofujesz się w ciszę medytacji.

NEPTUN w V domu
Silne potrzeby miłości i uznania. Próbujesz zaspokoić te potrzeby poprzez nawiązywanie romantycznych kontaktów i twórczą samorealizację. Jesteś uzdolniony muzycznie i artystycznie, przede wszystkim masz jednak predyspozycje aktorskie. Związki miłosne i życie seksualne często są związane z ze szczególnymi okolicznościami. Dzieci masz wrażliwe i z intuicją.
Dobre wyczucie koniunktury gospodarczej, niemniej należy być szczególnie ostrożnym w inwestowaniu i spekulacjach.
Przy neg. Neptunie - można oczekiwać tajemniczych afer miłosnych oraz rozczarowań w miłości. Dzieci mogą mieć problemy psychologiczne, trudne do rozwiązania. Możesz zaniedbywać swoje dzieci. Możliwość adopcji dziecka lub dziecka pozamałżeńskiego. Stosunki z dziećmi mogą być nieuregulowane lub zakłócone.

NEPTUN w VI domu
Główny akcent kładziesz na pracę umysłową. Masz trudności w wyciąganiu wniosków z przykrych doświadczeń związanych z pracą i chorobami. Życie będzie wymagało wielkich ofiar.
Jeśli Neptun jest poz.- posiadasz umiejętność intuicyjnego zrozumienia celowych i wydajnych metod pracy. Możesz interesować się homeopatią, dietetyką, różnego rodzaju terapiami, psychiatrią. Ma to związek z umiejętnością wczuwania się w sytuację innych. Harmonijne warunki pracy i przyjacielskie stosunki ze współpracownikami i przełożonymi. Chętnie pracujesz w szpitalu lub innej dużej instytucji, Twój zawód może mieć związek z psychoterapią.
Jeśli Neptun jest neg. - możesz często cierpieć na choroby o podłożu psychosomatycznym i infekcje. Niebezpieczeństwo powstania choroby umysłowej i hipochondrii. Należy unikać medykamentów, alkoholu i lekarstw wytwarzanych sztucznie. Trzeba też zwrócić szczególną uwagę na swe wyżywienie, leczenie zalecane przy użyciu leków ziołowych. Często masz trudności w pracy zawodowej, czy to ze względu na bezrobocie i niezadowalające stosunki w miejscu pracy, czy też z uwagi na niedostateczną wydajność.

NEPTUN w VII domu
Karmiczny związek w małżeństwie lub partnerstwie. Silna więź psychiczna z małżonkiem i głębokie zrozumienie innych ludzi. Jesteś podatny na nastroje i uczucia innych. Przy poz. Neptunie - w kontaktach z bliźnimi dominują wartości duchowe, jesteś wobec innych bezinteresowny i taktowny, intuicyjnie ich rozumiesz. Idealne małżeństwo bazujące na duchowym zrozumieniu.
Talent artystyczny i muzyczny, albo przynajmniej zrozumienie sztuki.
Przy neg. Neptunie - trudności w małżeństwie spowodowane na ogół niepewnością uczuć. Jesteś skłonny do ulegania zgubnym wpływom otoczenia, toteż powinieneś być ostrożny w doborze przyjaciół. Jesteś chwiejny w stosunkach partnerskich i zobowiązaniach społecznych i nie zawsze godny zaufania.
Jeśli Neptun jest mocno neg. - możliwość zamierzonych oszustw, jak też mamienia przez partnerkę. Prawdopodobieństwo dewiacji psychicznych, skandalu publicznego i procesu.

NEPTUN w VIII domu
Skłonności medialne mogące manifestować się zainteresowaniem spirytyzmem lub spirytualizmem. W związku z finansami partnerów, ubezpieczeniami, podatkami i spadkami mogą wystąpić tajemnicze okoliczności lub działania oszukańcze.
Jeśli Neptun jest neg. - mogą zaistnieć straty i nieuczciwe wykorzystanie środków finansowych partnerów czy spółki. Możliwość próby oszustw podatkowych lub ubezpieczeniowych w związku ze zgonami oraz niejasności w sprawach spadkowych. Skłonność do wykorzystywania sił tajemnych dla własnych korzyści. W ekstremalnych wypadkach - uprawianie czarnej magii.
Jeśli Neptun jest poz.- zainteresowanie okultyzmem i dar jasnowidzenia.

NEPTUN w IX domu
Natura wrażliwa i w wysokim stopniu podatna na wpływy. Zainteresowanie mistycyzmem religijnym, jogą, medytacją. Przy poz. Neptunie - wysoko rozwinięta duchowość, możliwy dar proroctwa. Intuicyjnie osiągniesz wartościową wiedzę.
Przy neg. Neptunie - możliwość fanatycznego udziału w nierealnych kultach i ubóstwianie duchowych przewodników. Możesz uważać siebie za wybraną uczennicę jakiegoś wielkiego proroka, albo guru. Możesz zaniedbywać wykształcenie zawodowe. Mogą wystąpić trudności z powinowatymi od strony małżonka.

NEPTUN w X domu

W sprawach zawodowych dużą rolę odgrywa intuicja, niemniej jednak czasami uczucia dominują nad rozsądkiem. Predyspozycje na psychologa, psychiatrę, astrologa lub jasnowidza. Kariera może być związana z działalnością tajemną, zakulisową albo wymagającą szczególnych środków ostrożności. Możesz zostać przywódczynią duchową. Duże prawdopodobieństwo, że jeden z rodziców jest wybitną osobistością lub wykonuje niecodzienny zawód. Szansa na znalezienie się w gronie aktorów, muzyków lub artystów.
Przy poz. Neptunie - zaszczyty w związku ze szczególnymi zasługami osobistymi lub poniesionymi ofiarami.
Przy neg. Neptunie - możesz się okazać niezręczna w pracy zawodowej i niezdolna do podporządkowania się kierownictwu, albo do utrzymania się na stanowisku. Czasem z powodu niedbalstwa lub nieuczciwości w miejscu pracy może dojść do skandalu albo utraty czci. Możesz być też niemile widziana z uwagi na intryganctwo.

NEPTUN w XI domu

Niezwykłe, wyidealizowane, silne związki przyjacielskie i grupowe. Zainteresowanie organizacjami tajnymi lub mistycznymi.
Przy poz. Neptunie - jesteś wspaniałomyślna wobec swych przyjaciół i być może zjednasz sobie sojuszników przy realizacji swoich celów. Zrozumienie potrzeb ogólnoludzkich, udział w ruchach o celach humanitarnych i duchowych.
Przy neg. Neptunie - stosunki przyjacielskie mogą być niegodne zaufania i złudne, a przyjaciele mogą się okazać skrytymi wrogami. Złe towarzystwo może doprowadzić do upadku moralnego, najprawdopodobniej poprzez nakłonienie do narkomanii lub alkoholizmu. Trzeba być ostrożną w doborze swych przyjaciół. Skłonności do oderwanego od życia idealizmu.

NEPTUN w XII domu
Intuicyjne wyczucie podświadomości i skłonności mistyczno - religijne. Chętnie przebywasz w osamotnieniu, aby medytować. Możesz wykazywać świadomość poprzednich inkarnacji, posiadasz też obszerną wiedzę duchową.
Przy poz. Neptunie - uzdolnienia do jasnowidzenia, psychologii i leczenia, wrażliwość poetyczna, plastyczna i muzyczna, a także talent artystyczny.
Przy neg. Neptunie - skłonności do ponuractwa i neurotycznego rozpamiętywania przeszłości oraz do ulegania negatywnym, błędnym wpływom psychicznym, co może doprowadzić do bezwolnego zawierzenia ideom oderwanym od życia, a nawet w ekstremalnym przypadku do psychicznego upadku i niemożności działania. Często występują stany lękowe i neurozy.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Planety w domach horoskopowych

Postautor: Gina » 05 lis 2010, 00:19

URAN w domach

URAN w I domu
Posiadasz silne pragnienie wolności, talent naukowy i intuicję. Najczęściej jesteś uważany za osobę ekscentryczną, niezwykłą i w jakiś sposób postępową, gdyż nie zwracasz zbytniej uwagi na konwencjonalne działania i przyjaźnie.
Zmienność i stałe pragnienie zmian i nowych przeżyć. Z trudem akceptujesz rutynowy tryb życia, emocje i przygody są często ważniejsze od bezpieczeństwa. Obejmujesz stanowisko przywódcze w grupie czy organizacji, szczególnie w takiej, w której propaguje się nowe idee, reformy czy postępowe koncepcje intelektualne. Pragniesz zajmować się sprawami nowymi, niezbadanymi i nieodkrytymi. Twoje poglądy i cele stale się zmieniają, mogą oscylować od jednego do drugiego ekstremum - szczególnie gdy Uran jest neg. Umiarkowanie nie leży w twojej naturze.
Przy odpowiednim horoskopie wskazującym na inteligencję i intuicję - możesz zostać geniuszem, który dokona ważnych odkryć.
Przy neg. Uranie - nierozsądna samowola i domaganie się wolności bez względu na wspólnotę interesów czy prawa innych. Ekscentryczność może służyć tylko własnym celom.
Powinieneś być wysokiego wzrostu.

URAN w II domu
Zarabiasz i tracisz zarobki w sposób nagły, co nie sprzyja uporządkowaniu finansów. Możesz posiadać wyjątkowe zdolności i metody zarobkowania. Pieniądze przeznaczasz chętnie na cele humanitarne i naukowe. Zarobkujesz dzięki działalności związanej z elektroniką, wynalazczością. Często pożyczasz pieniądze innym pieniądze, lub od nich.
Prawdopodobnie jesteś przeciwny powszechnie przyjętemu systemowi wartości lub też Twój własny system wartości nie jest uznawany przez innych.
Przy neg. Uranie - często wplątujesz się w ryzykowne przedsięwzięcia finansowe. Konflikty z powodu niezapłaconych długów.

URAN w III domu
Nieortodoksyjne i intuicyjne myślenie. Posiadasz niestereotypowe poglądy, tworzysz je w oparciu o fakty naukowe i wyjątkowe doświadczenia. Nie jesteś podatna na poglądy innych, Twoje opinie dotyczące idei są obiektywne i niezależne. Zazwyczaj próbujesz z dużym zaciekawieniem zbadać jakąś niezwykłą dziedzinę, co często wiąże się z wieloma niespodziewanymi zmianami sytuacji czy miejsca pobytu. Niekiedy nagłe przebłyski intelektu pozwalają na odkrycie nowych idei, możesz zaliczyć się do grona wynalazców i zdolnych naukowców. Masz skłonności do wyznawania rewolucyjnych poglądów, a gdy Uran tworzy aspekty z Marsem - wprowadzasz je w czyn.
Zawierasz przyjaźnie i dążysz do współpracy z intelektualistami, którzy mogą dostarczać bodźców umysłowych czy wpływać na Ciebie kształcąco. Stosunki z rodzeństwem i sąsiadami są często niezwykłe i inspirujące.
Masz predyspozycje na pisarkę, zajmując się tematyką okultystyczną, astrologiczną czy naukową. Możesz także mieć do czynienia ze środkami masowego przekazu, np. z radiem i telewizją.
Przy neg. Uranie - masz niespokojną i powierzchowną naturę. Skłonność do wyciągania przedwczesnych wniosków, jak i do częstej zmiany swego zdania.

URAN w IV domu
Niezwykłe stosunki domowe i związki rodzinne. Czasem jeden z rodziców może odznaczać się w jakiś sposób wyjątkową osobowością. Domagasz się w swym środowisku swobody (np. niekontrolowanego wyjścia z domu). Dom może być zbudowany w sposób niebanalny architektonicznie, wyposażony w wiele urządzeń technicznych.
Bliskich przyjaciół uważasz za członków rodziny. Dom może stać się ośrodkiem spotkań dla zajmowania się wspólnymi zainteresowaniami czy działalnością okultystyczną. Prawdopodobna jest zmiana miejsca zamieszkania - szczeg. gdy Uran jest neg. lub jest w znaku zmiennym. Zmiany mogą dotyczyć też rodziny czy sytuacji domowej. W późniejszym wieku należy liczyć się z jakimiś niespodziewanymi okolicznościami.
Przy neg. Uranie - Nieporozumienia z członkami rodziny i zamęt w sprawach domowych. Nie poczuwasz się do obowiązków wobec rodziców i rodziny.

URAN w V domu
Niespodziewane i niezwykłe przeżycia miłosne, miłość od pierwszego wejrzenia, ale też i nagłe zerwania związków miłosnych. Osoba ukochana jest zazwyczaj ekscentryczna, pomysłowa lub w jakiś sposób niezwykła.
Szukasz podniet w przygodach i rozrywce, zazwyczaj nie uznajesz ogólnie przyjętych norm moralnych w sprawach seksualnych. Spekulacje giełdowe mogą zaważyć na całym życiu, zarówno pozytywnie jak i negatywnie.
Twoje dzieci mogą mieć wyjątkowe zdolności. Chętnie interesujesz się nowymi metodami nauczania i wychowania. Dzieciom pozwalasz na wiele swobody, lecz gdy Uran jest neg. - swoboda ta jest nieograniczona, co może się wiązać z brakiem opieki.
Uzdolnienia artystyczne lub zainteresowanie formami, sztukami związanymi z elektroniką. Możesz zostać aktorem filmowym, wykonawcą muzyki rockowej i beatowej, znaną postacią telewizyjną lub radiową. Życie miłosne jest na ogół zmienne - chyba że Uran jest pozytywnie aspekt.
Przy neg. Uranie - Przygodne kontakty seksualne i włóczęgostwo. Tendencje do zachowań czy ekscesów aspołecznych. Mogą mieć miejsce pozamałżeńskie związki miłosne. Dzieci mogą mieć zaburzenia natury psychicznej.

URAN w VI domu
Niezwykłe i postępowe metody pracy i świadczenia usług. Mogą występować zainteresowania niekonwencjonalnymi metodami leczenia, jak np. leczenie muzyką, homeopatia, psychoterapia lub specjalnymi metodami odżywiania. Predyspozycje na elektronika, programistę, specjalistę współczesnych dziedzin techniki, a pomysły dotyczące rozwoju nowych technik umożliwiają osiągnięcie wyjątkowych wyników. Uzdolnienia matematyczne lub przyrodoznawcze oraz szczególna pomysłowość w rozwiązywaniu praktycznych problemów.
Zawierasz przyjaźnie dzięki swej pracy, bierzesz udział w przedsięwzięciach zespołowych. Stosunki z pracownikami są przyjacielskie i inspirujące. Jesteś aktywny w związkach zawodowych. Jesteś wyjątkowo krytyczny w odniesieniu do warunków pracy i układów międzyludzkich w pracy. Jeśli sprawy te nie odpowiadają Ci, to zmieniasz pracę. W pracy chcesz mieć swobodę działania, zbyt surowy lub natrętny nadzór irytuje Cię i działa deprymująco.
Przy neg. Uranie - stosunki z pracownikami są napięte i nieharmonijne. Niemożność zaakceptowania pracy rutynowej, co powoduje częste zmiany miejsca pracy i brak stabilizacji w zatrudnieniu. Możesz porzucić pracę lub nagle rozwiązać umowę o pracę. Skłonności do nerwowości i drażliwości, co bywa przyczyną chorób.

URAN w VII domu
Silna potrzeba swobody w małżeństwie i partnerstwie. Wyjątkowe dążenie do niezależności w zasadzie uniemożliwia trwały związek małżeński. Małżeństwo może być zawarte niespodziewanie lub w niezwykłych okolicznościach. Małżonek jest ekscentryczny lub prawie doskonały - zależnie od aspektów Urana. Utrzymujesz bliskie przyjaźnie lub zawierasz powierzchowne i bezosobowe, a przy tym nietrwałe znajomości. Wykazujesz zdolności telepatyczne, wyczuwasz nastroje i odczucia innych.
Przy neg. Uranie - nieumiejętność współpracy, co powoduje niekorzystne stosunki z otoczeniem, może prowadzić do procesów, a w efekcie do strat. Nagłe zmiany nastrojów, własnego zdania czy postawy powodują zamieszanie i niechęć otoczenia. Możesz czuć się niepewnie w związku z nieobliczalnymi poczynaniami swego partnera, ciągła możliwość rozstania, rozwodu. Twoje postępowanie jest nieobliczalne, więc nie powinnaś zajmować się polityką, prawem czy sprawami publicznymi. Zbyt wiele nieprzewidzianych czynników jest powodem trudności, za których powstanie jesteś obarczona.
Ogólnie biorąc, niezwykłe doświadczenia nabyte dzięki partnerstwu, małżeństwu i związkom z otoczeniem.

URAN w VIII domu
Jesteś dociekliwy w sprawach związanych z tajemnicami życia wykraczającymi poza zwykłe zjawiska fizyczne. Wyjątkowe zainteresowanie okultyzmem, telepatią, życiem po śmierci, naukami zajmującymi się czwartym wymiarem, fizyką atomową. Głęboki wgląd w wewnętrzne zjawiska natury i wszechświata.
Sytuacja majątkowa może nagle zmienić się dzięki spadkowi, małżeństwu, spółce, ubezpieczeniu, podatkom czy funduszom społecznym.
Niebezpieczeństwo nagłej śmierci (w wyniku wypadku - jeśli Uran jest neg.). Możesz mieć przeczucie co do czasu i rodzaju swej śmierci.
Powinieneś uwolnić się od nadmiernego seksualizmu i przywiązania do wartości materialnych i zrozumieć, że istotnymi są tylko wartości duchowe.

URAN w IX domu
Jesteś wyznawcą postępowych idei w sprawach religii, filozofii, kształcenia na wyższym poziomie i wychowania. Chętnie zarzucasz ortodoksyjne poglądy religijne i zajmujesz się astrologią, telepatią lub okultyzmem. Wykazujesz zainteresowanie nowymi metodami nauczania, np. przy wykorzystaniu technik audiowizualnych czy elektroniki. Możesz wyznawać utopijne poglądy. Fascynują Cię tajemnice zamierzchłej przeszłości, dalekie przestrzenie lub trudne do uzmysłowienia wizje przyszłości, stąd też możesz podjąć studia archeologiczne lub astronomiczne. Potrzebujesz także przeżyć co pewien czas jakąś przygodę, mogącą być źródłem inspiracji.
Przy neg. Uranie - możesz być fanatycznym zwolennikiem jakiegoś kultu ezoterycznego lub światopoglądu natury politycznej lub społecznej. Możesz również wyznawać filozofię nie mającą żadnego związku z rzeczywistością.
Jeśli Uran jest poz. aspektowany - posiadasz zdolność przewidywania koniecznych zmian w przyszłości dla dobra społeczeństwa. Masz predyspozycje na filozofa lub autora książek lub rozpraw na temat astrologii lub okultyzmu.
Denerwujesz się i podniecasz przed podróżami.

URAN w X domu
Predyspozycje na zostanie znaczącą osobistością w dziedzinie nauk przyrodniczych, okultyzmu lub działalności humanitarnej. Możesz zostać elektronikiem, matematykiem lub astrologiem. Każda Twoja działalność wiąże się z wprowadzeniem nowości technicznych lub z zakresu metodologii. Politycznie jesteś liberałem lub radykałem, nie masz tendencji do konserwatyzmu, a przy neg. Uranie - zauważalne tendencje rewolucyjne.
Masz silną wolę, jesteś ambitny. W działalności zawodowej pragniesz zabłysnąć dzięki jakiemuś wyjątkowemu osiągnięciu. Nie wykluczone są nagłe zmiany miejsca pracy lub stanu majątkowego. Nie potrafisz współpracować z autorytetami, a przy neg. Uranie - sława może być utracona tak samo szybko, jak została osiągnięta.
Możesz być niezdolny do spełniania rutynowych obowiązków, potrzebujesz nieskrępowanych warunków pracy, jesteś indywidualistą.

URAN w XI domu

Jesteś otwarty na świat, uznajesz tylko prawdę i fakty, nie dbasz o tradycję i uznanie. Prezentujesz prawdziwie humanitarną postawę, czujesz się związany ze wszystkimi ludźmi. Posiadasz intuicyjne zdolności do postrzegania uniwersalnych praw i pryncypiów. Interesujesz się naukami przyrodniczymi i okultyzmem. Chętnie utrzymujesz jakieś wyjątkowe przyjaźnie, będące źródłem inspiracji intelektualnej lub duchowej, bierzesz też udział w działalności organizacji o profilu humanitarnym lub naukowym. Małżeństwo i związki miłosne traktujesz w sposób bezosobowy i niekonwencjonalny, tak jak artyści i ludzie kultury. Pragnienie doznawania nowych podniet nie sprzyja stałym związkom. Jesteś wyznawcą równouprawnienia, stąd też tolerujesz inne idee i sposoby postępowania.
Przy neg. Uranie - przyjaźnie są nietrwałe i nieszczere, nie wypełniasz zobowiązań. Wyznajesz nieodpowiedzialne i nierealistyczne poglądy społeczne.

URAN w XII domu
Poświęcasz się badaniu swej nieświadomości. Możesz interesować się jogą, medytacją lub innymi formami mistycznych doświadczeń. Jeśli Uran jest silnie aspektowany - wyjątkowa intuicja, a nawet jasnowidztwo.
Jesteś duchową powierniczką swych przyjaciół. Możesz związać się z tajną organizacją. Najchętniej pracujesz w zaciszu przy realizacji humanitarnych lub naukowych celów - jeśli Uran jest pozyt.
Przy neg. Uranie - skłonności medialne, które oddziaływają negatywnie na psychikę. Zajmowanie się negatywnymi zjawiskami paranormalnymi może spowodować zamieszanie lub zagubienie się w życiu.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Planety w domach horoskopowych

Postautor: Gina » 05 lis 2010, 00:19

SATURN w domach

SATURN w I domu
Poważne i pełne godności zachowanie. Jesteś odpowiedzialna, potrafisz wytrwale pracować, Twoje wypowiedzi i działania są zawsze celowe. Sprawiasz wrażenie osoby zimnej i szorstkiej. Charakteryzujesz się przejrzystym myśleniem i wyjątkowym poczuciem sprawiedliwości. Twoje przeświadczenie, że musisz w życiu sprostać trudnym zobowiązaniom powoduje, że wesołość kojarzysz z frywolnością i odmawiasz racji bytu. Powinnaś być bardziej otwarta i rozwinąć w sobie poczucie humoru. Potrafisz za to być oddaną przyjaciółką, a w niebezpieczeństwie możesz zapewnić praktyczną pomoc.
Jeśli Saturn jest neg. - trudna młodość. Cierpienia fizyczne i przeszkody. Musisz pokonać wiele przeszkód, zanim wypłyniesz na szerokie wody i będziesz mogła zakosztować swobody i niezależności.
Jeśli Saturn jest mocno neg. - egoistyczne, materialistyczne ambicje, które mają związek z doświadczeniami z dzieciństwa. Głęboka nieufność powoduje, że sądzisz iż powinnaś zajmować się tylko własnymi sprawami, gdyż inni postępują analogicznie. W ten sposób budujesz wokół siebie mur trudny do przejścia przez innych.
Dążysz do zdobycia uznania i znaczenia poprzez ciężką pracę, w ten sposób próbujesz potwierdzić siebie. Utrudnienia stojące na drodze tych dążeń mogą zrodzić poczucie bezskuteczności, a w efekcie postawę wrogości. Wrogość ta nie przejawia się w sposób otwarty, lecz raczej w formie intryg, oszukiwania innych czy w cichych rewanżach. Powinnaś nauczyć się okazywania innym swej miłości i współpracy, gdyż tylko taka postawa może zapewnić Ci szczęście osobiste i zaspokojenie.
Możesz być krępa, o ciemnej karnacji, z ciemnymi oczyma lub też duża i grubokoścista. Sylwetka koścista.

SATURN w II domu
Ambicja i duża pracowitość w sprawach związanych z finansami i materialnym posiadaniem. Zazwyczaj musisz ciężko pracować na swoje utrzymanie. Jesteś obrotny w interesach, wszystkie zakupy wartościujesz. Przywiązujesz olbrzymie znaczenie do zabezpieczenia finansowego swej starości, nigdy nie wydatkujesz pieniędzy lekkomyślnie. Oszczędność ta może prowadzić nawet do sknerstwa. W tym wypadku możesz powstrzymywać się nawet od koniecznych wydatków, może to przeszkadzać w rozwijaniu zyskownych interesów. Powinieneś zrozumieć, że zyski finansowe osiąga się tylko dzięki obrotowi pieniężnemu. Duża przezorność wynika z głębokiej obawy przed ubóstwem, co też często pozwala na osiągnięcie dobrobytu.
Przy dobrym ułożeniu Saturna - osiągasz bezpieczeństwo finansowe, zdobywasz pieniądze i posiadłości, szczególnie w późniejszym wieku. Wykazujesz przezorność i dalekowzroczność w interesach. Osiągasz dobra i posiadłości o trwałej wartości.
Zyski materialne mogą być zdobyte dzięki ojcu, pracodawcy lub osoby o znaczącej pozycji, jak również dzięki realizacji zamówień rządowych oraz prowadzeniu interesów w przemyśle wydobywczym i budowlanym.
Jeśli Saturn jest neg. - ciężka praca jest nieefektywna. Tendencja do egoizmu i żądzy posiadania w sprawach finansowych.

SATURN w III domu
Dyscyplina umysłowa i praktyczność. Pomysły są oceniane pod kątem ich użyteczności. Charakteryzujesz się zawsze rozwagą. Z racji swego metodycznego i wytrwałego sposobu myślenia, wykazujesz się uzdolnieniami matematycznymi, a także w kierunku nauk przyrodniczych. Chętnie pracujesz w wydawnictwach, drukarniach, w środkach masowego przekazu, możesz być dobrym księgowym, sekretarzem, badaczem, bibliotekarzem, pisarzem i nauczycielem. Zawierając umowy jesteś staranny, podpisując zobowiązania jesteś przezorny. Nie przepadasz za podróżami, chyba że się to wiąże z interesami.
Jeśli Saturn jest neg. - brak kontaktów z rodzeństwem i sąsiadami. Troski i negatywne myślenie prowadzą często do zrzędliwości i użalania się nad sobą. Mogą wystąpić kłopoty w związku z nauką. Trzeba włożyć duży wkład pracy w celu zdobycia wykształcenia zawodowego.

SATURN w IV domu
Duża odpowiedzialność za dom i rodzinę. Rodzice są prawdopodobnie surowi i konserwatywni, mogą stać się na starość ciężarem. Możesz być duchowo wyobcowana w rodzinie. Często jesteś zmuszana do twardej walki o bezpieczeństwo swego domu i utrzymania rodziny. Twoja działalność i gospodarcza może się wiązać z handlem nieruchomościami, budownictwem, dzierżawą, rolnictwem i wytwarzaniem artykułów gospodarstwa domowego.
Wykazujesz staranność w sprawach dotyczących domu oraz posiadanych i odziedziczonych dóbr. Troszczysz się o zachowanie tych wartości chcąc zabezpieczyć się na starość. W późniejszym wieku silne cechy samotnicze i domatorskie, możesz też przez jakieś szczególne warunki, być wręcz przykuta do domu.

SATURN w V domu
Poważne zobowiązania wobec własnych dzieci, mogą być też poważne komplikacje przy ich narodzinach.
Talent organizacyjny i konstruktorski w dziedzinie muzyki i sztuk plastycznych. Działalność gospodarcza lub kariera zawodowa mogą się wiązać ze spekulacjami, szkołami lub miejscami rozrywki. Możesz zostać maklerką giełdową o konserwatywnych poglądach, potrafisz dobrze ulokować swoje zasoby gotówkowe. Możesz dążyć do władzy i stanowisk przywódczych poprzez artystyczną samokreację. Twórcze środki wyrazu mogą także służyć polityce i prowadzeniu interesów.
Jesteś raczej ostrożna w twórczej kreacji siebie. Zachowujesz rezerwę w stosunku do sztuki i rozrywek. Twoje onieśmielenie jest przeszkodą na drodze do szczęścia i miłości. Powinnaś nauczyć się większej otwartości i serdeczności wobec innych, gdyż tylko to może zapewnić Ci szczęście.
Jeśli Saturn jest neg. - brak sposobności do zawarcia bliskiego związku lub rozczarowania w miłości. Trudności w nawiązaniu kontaktu z dziećmi lub przesadna surowość i małostkowość w tychże kontaktach. Może wystąpić chłód emocjonalny i niezdolność do kochania. Na tle zahamowań psychicznych może wystąpić oziębłość płciowa.

SATURN w VI domu
Zdolność do ciężkiej pracy i przydatność zawodowa. Traktujesz swoją pracę poważnie, zdobywasz wyjątkowe kwalifikacje i wprawę. W związku ze swoją pracą czy świadomymi usługami przyjmujesz na siebie zazwyczaj trudne zobowiązania, wobec czego powinnaś mieć wzgląd na swoje zdrowie. Z zamiłowania możesz wybrać karierę zawodową związaną z medycyną, żywieniem i przetwórstwem żywności, w branży odzieżowej lub przy budowie maszyn. Możesz pracować w zawodach technicznych wymagających dokładności i sprawności. Respekt współpracowników, przełożonych i podwładnych.
Dogłębne i analityczne myślenie. Możesz osiągnąć zabezpieczenie finansowe poprzez sprawności i zdolności ku jakiejś wyjątkowej dziedzinie.
Jeśli Saturn jest neg. - mogą wystąpić chroniczne choroby i mała witalność będąca często wynikiem trosk i przepracowania. Choroby i brak okazji mogą stać się przeszkodą w znalezieniu odpowiedniego stanowiska. Napięte stosunki w pracy.

SATURN w VII domu
Odznaczasz się odpowiedzialnością i sprawiedliwością we wszystkich ważnych związkach międzyludzkich i sprawach publicznych. Małżeństwo zawierasz w późnym wieku lub wybierasz na partnerkę osobę dużo starszą lub dużo młodszą, lub też o zupełnie odmiennej pozycji społecznej czy ekonomicznej. Małżeństwo jest zrównoważone i trwałe.
Pracujesz z innymi ciężko i sumiennie, jesteś odpowiedzialny za swe zadania. Jesteś niezawodnym pracownikiem i godnym zaufania kontrahentem umów. Potrafisz zapewnić sobie na przyszłość dobrobyt i poprawić swój status dzięki współpracy z innymi. Jesteś w pewien sposób popychany ku związkom, które niosą ze sobą zobowiązania.
Przy neg. Saturnie - trudności w małżeństwie. Tendencja do zahamowań w kontaktach partnerskich oraz do zbyt krytycznego i negatywnego postępowania. Małżonka może być oschła, nieczuła, krytyczna, z obciążeniami, może być dziwaczką. Możesz mieć podstępnych nieprzyjaciół i wiążące się z tym procesy sądowe.

SATURN w VIII domu
Masz do czynienia z pieniędzmi partnerów, finansami korporacji, z podatkami i spadkami, co zawsze wiąże się z odpowiedzialnością. Operowanie wartościami materialnymi wymaga poczucia sprawiedliwości, gdyż jesteś odpowiedzialny zarówno za swoje jak innych mienie. Możesz wiele zarobić dzięki transakcjom przy użyciu powierzonych Ci środków.
Jeśli Saturn jest neg. - możliwość procesów sądowych i innych trudności w związku z finansami, spadkami czy powierzonymi dobrami. Może się zdarzyć, że odmówią Ci prawa do należnego spadku lub poniesiesz duże straty materialne w wyniku zobowiązań alimentacyjnych. Jest prawdopodobne, że będziesz płacił wysokie podatki i tylko w Twoim interesie leży uregulowanie tego w jak najszybszym czasie. Możesz ponieść śmierć po długotrwałej chorobie. Możesz związać się z niezamożną osobą, a małżeństwo stanie się obciążeniem finansowym. Także ambicje zawodowe mogą być ograniczone z powodu braku środków finansowych.
Jeśli nie rozwinąłeś w sobie odpowiedniego systemu pojęć, to możesz mieć duży strach przed śmiercią, który może się przejawiać w formie koszmarnych snów czy paranormalnych doświadczeń i może wpływać niekorzystnie na psychikę.
Przy pozytywnym aspektowaniu Saturna przez Urana, Neptuna, Plutona - głęboki duchowy wgląd w tajemnice życia.

SATURN w IX domu

Poważne zainteresowania religią, filozofią i wyższym wykształceniem. Poglądy są oceniane z punktu widzenia ich wartości praktycznej i ich znaczenia dla społeczeństwa; taki sposób ocen jest szczególnie widoczny w późniejszym wieku. Chętnie dążysz do zdobycia wyższego wykształcenia, traktując je jako podstawę do zdobycia uznania i osiągnięcia sukcesów. Pragniesz zdobyć uznanie dzięki działalności związanej z wychowaniem, filozofią lub religią. Pragniesz zdobyć stanowisko zapewniające władzę i autorytet w ważnych instytucjach religijnych lub placówkach kształcenia. Masz szansę zostać profesorem lub urzędnikiem na wyższej uczelni. Liczysz się z opinią innych dotyczących Twojej moralności. Twoje poglądy są konserwatywne i tradycjonalne - chyba, że zaprzeczą temu inne elementy horoskopu.
Działalność gospodarcza i zawodowa może mieć związek z prawem, nauczanie, religią, podróżami, z instytucjami wydawniczymi. Podróże są podejmowane raczej w związku z pracą czy prestiżem, aniżeli dla przyjemności.
Przy neg. Saturnie - ciasne i autokratywne poglądy religijne i etyczne.

SATURN w X domu
Silne ambicje zawodowe. Dążenie do zdobycia znaczącej pozycji góruje nad innymi pragnieniami, uwidacznia się to szczególnie przed 29 rokiem życia. Sukcesy zdobycie autorytetu, bogactwa i wysokiego czy nawet przywódczego stanowiska dzięki mozolnej pracy i uczciwości.
Przy neg. Saturnie - przeszkody, rozczarowania oraz brak okazji i bezpieczeństwa w sprawach związanych z karierą. Skłonność do poświęcania swych zasad w celu zaspokojenia ambicji, co może prowadzić do utraty szczęścia, publicznej hańby czy utraty stanowiska. Powinieneś zwracać szczególną uwagę na swoje zasady postępowania. Jeśli tego nie uczynisz, możesz znaleźć się w niebezpieczeństwie, grozi Ci utrata czci, możesz też obarczyć siebie ciężką winą karmiczną. Za odrzucenie uniwersalnych praw płaci się wysoką cenę.
Jest ważnym, aby ambicja i sukces nie służyły własnym celom, lecz ogólnemu porządkowi społecznemu. Jest konieczne, aby motywy działań mających na celu zdobycie władzy były dokładnie weryfikowane. Masz zdolności organizacyjne i przywódcze oraz dalekowzroczność, co sprzyja osiągnięciu stanowisk kierowniczych w polityce i interesach.

SATURN w XI domu
Poczucie odpowiedzialności wobec przyjaciół i członków grupy. Starasz się poznać ważne i wpływowe osoby w celu zdobycia poparcia dla własnej kariery czy stanowiska. Stosunki z przyjaciółmi są pełne troski i lojalności. Przyjaciele mogą Ci przysporzyć okazji dla rozwinięcia wiedzy i rozwoju intelektualnego.
Masz poczucie sprawiedliwości. Stosowanie zasady równych praw dla wszystkich w układach przyjacielskich i grupowych umożliwia wszystkim czerpanie korzyści ze współpracy. Masz skłonności do zawierania przyjaźni ze starszymi, poważnymi i dbającymi o Twoją karierę, a także mającymi korzystny wpływ na twoje dojrzewanie osobami. Możesz również być powiązany karmicznie z tymi, z którymi miałeś do czynienia w przeszłości.
Przy neg. Saturnie - Ty i Twoi przyjaciele możecie się nawzajem wykorzystywać w celu osiągnięcia zysków z pobudek emocjonalnych.

SATURN w XII domu
Spędzasz wiele czasu z dala od ludzi lub pracując za kulisami wielkich instytucji, takich jak szpitale, wyższe uczelnie, spółki handlowe, organizacje zarządzające. Możesz pracować jako psycholog lub w instytucji dobroczynnej. Jest mało prawdopodobne, abyś zdobył uznanie - chyba że Saturn tworzy korzystny aspekt z MC lub władcą X domu.
Przy neg. Saturnie - samotność i depresje. Możliwość choroby umysłowej i pobytu w szpitalu psychiatrycznym. Może się zdarzyć że ukryty wróg sprowadzi na Ciebie nieszczęście, przy czym ten wróg może egzystować tylko w twojej wyobraźni.
Musisz sam rozwiązać swoje problemy psychologiczne i zapewnić sobie nowe siły poprzez praktyczną i wydajną pracę.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Planety w domach horoskopowych

Postautor: Gina » 05 lis 2010, 11:33

JOWISZ w domach

JOWISZ w I domu
Optymistyczna i towarzyska natura. Koncentrujesz się na jasnych stronach życia. Jesteś uczciwy i godny zaufania, przyjacielski i życzliwy, a przez to popularny i lubiany. Twój optymizm i pewność siebie wzmacniają zaufanie innych. Zachowujesz się z godnością, szczególnie w późniejszym wieku.
Jeśli Jowisz jest poz.- predyspozycje do przywództwa duchowego lub naukowego. Możesz być uznany za autorytet w zakresie religii, filozofii lub kształcenia. Zdobywasz wykształcenie w tych dziedzinach, aby lepiej przygotować się do wypełnienia swych zadań. Zazwyczaj szczęście nie opuszcza Cię przez całe życie, zdajesz się znajdować pod opieką Opatrzności, która zawsze się Tobą opiekuje, chociaż ta pomoc może nadejść w ostatniej chwili. Masz silne przekonania religijne i moralne.
Jeśli Jowisz znajduje się w korzystnym znaku i tworzy silne aspekty z Uranem, Neptunem lub Plutonem - możesz mieć dar proroctwa dotyczący przyszłego losu ludzkości.
Jeśli Jowisz jest neg. - tendencja do tycia, szczególnie w późniejszych latach. Może również wystąpić nadmierne rozpieszczenie i wyolbrzymione poczucie własnej wartości. Często przesadzasz i czynisz obietnice bez pokrycia.

JOWISZ w II domu
Ekspansywność, co umożliwia zdobycie pieniędzy i dóbr. Chętnie angażujesz się w interesy związane z posiadłościami ziemskimi, artykułami gospodarstwa domowego, żywnością, ze szpitalami. Twoja działalność może mieć związek z psychologią, wychowaniem, fundacjami, podróżami i publikowaniem. W sprawach interesów nie bierzesz poprawki na nieprzewidziane wydatki.
Jeśli Jowisz jest mocno neg. - tendencja do rozrzutności i przeceniania siebie. Pieniądze zaś znikają tak szybko jak się pojawiły. Powinieneś uważać, aby nie popaść w długi.

JOWISZ w III domu
Umysłowość optymistyczna i ukierunkowana na sprawy intelektualne. Próbujesz przyswoić sobie szersze wiadomości dotyczące religii, filozofii, wychowania, publikowania, komunikacji, podróżowania. Sposób myślenia jest raczej konserwatywny, przyjmujesz istniejący system wartości. Lubisz podróże i jesteś często w drodze - o ile Jowisz nie jest w znaku stałym. Interesujesz się sprawami społecznymi i wszelkimi formami pisemnej lub ustnej komunikacji. Jesteś dobrym analitykiem i jasno wypowiadającym się komentatorem spraw społecznych lub politycznych. Stosunki z rodzeństwem i sąsiadami są znakomite.
Jeśli Jowisz jest neg. aspektowany (lecz najczęściej od Marsa lub Urana) - niebezpieczeństwo wypadków w podróży (na ogół bez urazów fizycznych), co najczęściej ma związek z nadmiernym zaufaniem do siebie lub lekkomyślnością.

JOWISZ w IV domu
Szczęśliwe stosunki rodzinne, żyjesz w zgodzie i bezpieczeństwie. Prawdopodobnie pochodzisz z rodziny dobrze sytuowanej lub z dobrą pozycją społeczną. Stąd też możesz uzyskiwać wiele korzyści natury socjalnej, masz korzystne warunki kształcenia. W drugiej połowie życia prawdopodobieństwo dobrobytu. Duże szanse na odziedziczenie dóbr po rodzicach lub innych członkach rodziny.
Zgodność w rodzinie co do poglądów religijnych i moralnych. Starasz się zapewnić swym dzieciom dobre wychowanie religijne i moralne. Krąg rodzinny powinien być duży, a dom może stać się centrum działalności religijnej, filozoficznej, wychowawczej czy społecznej. Korzyści materialne i duchowe wiążą się z miejscem urodzenia.
Jeśli Jowisz jest neg. - niewskazane jest zamieszkanie w miejscu urodzenia. Ograniczenia wynikające z konserwatywnych poglądów religijnych narzucanych przez członków rodziny.
Jeśli Jowisz jest mocno neg. - członkowie rodziny mogą być ciężarem, wymagając utrzymania na poziomie do jakiego przyzwyczajeni byli żyć.

JOWISZ w V domu
Jesteś twórcza w dziedzinie sztuki, wychowania, sportu i wszelkich spraw dotyczących dzieci. Szczególne zamiłowanie do młodych ludzi sprawia, że możesz być znakomitą nauczycielką, doradczynią lub opiekunką młodzieży. Twoje własne dzieci są szczęśliwe, osiągają sławę i wyróżnienia. Często wykazują zainteresowania filozofią i religią, uczą się dobrze, zdobywają wysokie wykształcenie.
Masz szczęście w miłości oraz możliwość związku z osobą majętną lub o wysokiej pozycji. Chętnie zajmujesz się operacjami giełdowymi, inwestycjami, wychowaniem, sztuką lub rozrywką.
Gdy Jowisz jest neg. - mogą wystąpić straty finansowe jako następstwa niemądrych spekulacji lub inwestycji. Masz tendencję do czynienia przesadnych wydatków, co może prowadzić do ruiny finansowej.

JOWISZ w VI domu
Aktywne zainteresowanie działalnością usługową i wykonywaniem konstruktywnej pracy. Pragniesz wnieść swój wkład w dzieło poprawy stosunków społecznych i dobrobytu społeczeństwa. Chęć pomagania chorym ludziom może Cię skłonić do pracy w lecznictwie, przy czym praca ta może wiązać się z religią. Interesuje cię misyjna praca medyczna, duchowe metody leczenia, masaż, homeopatia i inne formy przyrodolecznictwa. W pracy odznaczasz się sumiennością i niezawodnością, dzięki czemu zdobywasz szacunek i uznanie. Stosunki w pracy są harmonijne.
Jeśli Jowisz jest neg. - jesteś leniwy i masz skłonność do przerzucania swojej pracy na innych. Problemy zdrowotne, zwłaszcza z wątrobą, wynikające z nadmiernego pobłażania sobie.

JOWISZ w VII domu

Jesteś do innych otwarty, życzliwy i przyjaźnie nastawiony, co zapowiada szczęście w małżeństwie i partnerstwie. W stosunku do innych ludzi postępujesz uczciwie i fair, oczekując od nich tego samego. Twój system wartości jest rozsądny, wobec czego żyjesz w szczęśliwym i długotrwałym małżeństwie. Możesz zawrzeć małżeństwo z osobą bogatą lub posiadającą prestiż. Podobnie dobrze prosperują Twoje interesy, ponieważ potrafisz dokonać dobrego wyboru współpracowników i jesteś w stosunku do nich szczery.
Przejawiasz otwartą, pozbawioną egoizmu miłość do bliźniego, życzysz im wszystkiego co najlepsze. Owa szczerość zapewnia Ci w zamian zaufanie i przyjaźń. Masz predyspozycje do zajmowania się prawem, handlem, negocjacjami i mediacjami, możesz działać w sprawach społecznych.
Jeśli Jowisz jest neg. - tendencja do nadmiernej rozrzutności i nadmiernych oczekiwań. Możesz stać się ofiarą szarlatana lub fantasty, którego pasjonują imponujące, lecz bezpodstawne idee. Wynika to z naiwności w stosunkach partnerskich i w interesach.

JOWISZ w VIII domu
Możliwe korzyści wynikające ze spadków, ubezpieczeń i przynależności do spółek finansowych. Masz predyspozycje do prowadzenia interesów związanych z usługami pogrzebowymi, ubezpieczeniami, poradnictwem podatkowym i fundacjami.
Wykazujesz duże zainteresowanie życiem po śmierci w kontekście religii. Jeśli Jowisz tworzy aspekt z Uranem, Neptunem lub Plutonem - duże prawdopodobieństwo zajmowania się zagadnieniami spirytystycznymi. Możesz kontaktować się telepatycznie ze zmarłymi.
Jeśli Jowisz nie jest mocno neg. - umrzesz w spokoju, śmiercią naturalną.

JOWISZ w IX domu
Głębokie umiłowanie filozofii, nauki, religii. Masz szansę stać się twórcą znaczących kodeksów moralnych i systemów filozoficznych, według których żyjesz. Jesteś żywo zainteresowany wszelkimi systemami kodyfikującymi myśl, łącznie z prawem, religią, filozofią i nauką. Stąd też możesz być dobrym nauczycielem, pracować z powodzeniem na wyższych uczelniach. Zwykle starasz się opanować maksymalny do swych możliwości zasób wiadomości.
Jeśli Jowisz jest neg. - możesz nie mieć możliwości zdobycia wyższego wykształcenia lub stracić tę możliwość w wyniku swego lenistwa lub braku dyscypliny. Skrajny fanatyzm religijny może spowodować ciasnotę poglądów.
Szansa zostania ministrem lub piastowania wysokiego stanowiska w hierarchii kościelnej. Na ogół jesteś tolerancyjny w zrozumieniu innych i bardzo serdeczny.
Lubisz podróże, pragniesz studiować i poznawać obce kultury i kraje. Twoja działalność zawodowa może wiązać się z publikacjami, wykładami i podróżami.

JOWISZ w X domu
Możliwość prominencji i wysokiego stanowiska zawodowego, jednak prawdopodobnie w późniejszym wieku. W działaniach zawodowych i obowiązkach publicznych kierujesz się religijnymi i etycznymi zasadami. Możliwość osiągnięcia wpływowego stanowiska dzięki pozytywnym działaniom, które niemniej mogą być niezauważone przez przypadkowego obserwatora. Masz znaczne ambicje zawodowe, a także uczciwość i niezawodność w wykonywaniu obowiązków zawodowych i publicznych.
Masz prawdopodobnie dobrą reputację i jesteś uważana za filar społeczeństwa. Dobre prognozy dla starań o stanowisko w urzędzie państwowym lub zaangażowania w działalność polityczną. Talent organizacyjny i zręczność w kierowaniu. Dążysz do zdobycia wyższego wykształcenia, które Twoim zdaniem zwiększy szacunek i zaufanie ze strony innych ludzi i pozwoli na przyjęcie większej odpowiedzialności. Zachowujesz się w sposób godny, szczególnie w późniejszych latach życia.
Jeśli Jowisz jest w znaku ziemskim - posiadasz duży zmysł do interesów, a w późniejszych latach zdobywasz bogactwo.
Zaniedbywanie spraw domowych na rzecz ambicji zawodowych, może przyczynić się do niezadowalających stosunków w domu.
Gdy Jowisz jest neg. - możesz stać się hipokrytką i pyszałkiem, co prowadzi do utraty godności i szczęścia.

JOWISZ w XI domu
Swoje cele osiągasz dzięki związkom przyjacielskim i działalności grupowej. Jesteś miła dla swych przyjaciół, troszczysz się o dobro innych. Jesteś lubiana, masz wielu przyjaciół, którzy są dla Ciebie uczynni i pomocni. Zawsze możesz liczyć na radę i pomoc od nich, co zresztą sama stale czynisz. Lecz gdy Jowisz jest neg. - porady te nie zawsze są mądre i użyteczne.
Umiejętność współpracy i ciągłe związki z przyjaciółmi umożliwiają podejmowanie rozległych, konstruktywnych i skutecznych przedsięwzięć. Działania grupowe mogą mieć charakter charytatywny lub humanitarny, a miejscem działalności mogą być organizacje religijne, wychowawcze czy braterskie. Działalność zawodowa może wiązać się wynalazczością, nauką i przedsięwzięciami organizacyjnymi.
Jeśli Jowisz jest neg. - tendencja do opuszczania przyjaciół, ich wykorzystywania lub zrzucania na nich odpowiedzialności. Przyjaźnie mogą być zawierane z najniższych pobudek.

JOWISZ w XII domu
Duże zainteresowanie zdobywaniem doświadczeń duchowych. Poszukujesz prawdy poprzez odosobnienie, medytacje i badania introspekcyjne. Bardzo duża skłonność do mistycyzmu i intuicja - jeśli Jowisz tworzy aspekty z Uranem, Neptunem lub Plutonem.
Oddajesz się ludziom w potrzebie. Jeśli Jowisz jest poz.- odczuwasz głęboką potrzebę hojnego wspomagania osób pokrzywdzonych. Znajdujesz emocjonalną satysfakcję pomagając innym, stąd też możesz pracować poza murami wielkich instytucji, takich jak szpitale, uniwersytety, kościoły czy kliniki psychiatryczne. Masz zdolność czynienia przyjaciół ze swoich wrogów. Możesz liczyć na pomoc i poparcie w niebezpiecznych czasach, na co sobie zasłużysz wcześniejszą działalnością.
Jeśli Jowisz jest neg. - tendencje neurotyczne, skłonność do zamartwiania się i niepraktyczny idealizm. Możesz stać się podopiecznym instytucji religijnych lub charytatywnych, albo pasożytem tych, którzy Ci współczują. Tym sposobem nie przyjmujesz odpowiedzialności za rozwijanie swych własnych umiejętności do twórczej pracy i produktywności. Duże prawdopodobieństwo skłonności do fantazjowania.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Planety w domach horoskopowych

Postautor: Gina » 05 lis 2010, 11:35

MARS w domach

MARS w I domu
Jesteś agresywny i popędliwy, masz ogromną ilość energii. Ciało masz zwykle mocne i muskularne. Nie zadawalasz się w życiu pozycją widza. Musisz być bezpośrednio włączony w działanie. Jesteś impulsywny - szczeg. jeśli Mars jest w znakach kardynalnych. Możesz osiągnąć lepsze wyniki, gdy nauczysz się najpierw pomyśleć, zanim podejmiesz działanie. Jesteś ambitny i możesz bardzo ciężko pracować. Twój zmysł współzawodnictwa sprawia, że pragniesz uznania i publicznego poklasku.
Jeśli Mars jest neg. - prawdopodobieństwo dużego uporu i egoizmu. Jeśli czujesz się tylko wystarczająco silny, uczynisz wszystko bez skrupułów. Lekceważysz racje i uczucia innych. Może mieć miejsce szukanie zwady, kłótliwość i wybuchy złości.
Zamiłowanie do sportu i innych form fizycznego wysiłku. Fizyczna wytrzymałość i energia zapewniają Ci większą wydajność w porównaniu z innymi, jednakże pod warunkiem, że energia jest dobrze ukierunkowana. Jeśli pozostała cześć horoskopu wskazuje na inteligencję i samodyscyplinę - to możesz osiągnąć szczyty powodzenia. Musisz mieć wolność dla działań osobistych i nie tolerujesz mieszania się innych w twoje sprawy. Ze względu na zdolność do działania, pewność siebie i odwagę jesteś typem przywódcy, ale niekoniecznie menażera i organizatora - chyba że inne składniki horoskopu wskazują na występowanie tych cech.
Jeśli Mars jest mocno neg. - skłonność do wplątywania się w bójki. Ponadto nierozważna, emocjonalna impulsywność może prowadzić do lekceważenia podstawowych środków ostrożności w dziedzinie zdrowia i bezpieczeństwa. Masz szanse posiadać blizny na głowie lub twarzy. Chorobom towarzyszy zwykle wysoka gorączka.
Jeśli Mars jest w znaku ognistym - możesz mieć rude włosy i wyłysieć w młodym wieku.

MARS w II domu
Twoje zarobki są dobre, niemniej jesteś impulsywny i rozrzutny. Często wyczerpujesz własne zasoby, ledwo je zdobędziesz. Powinnaś się nauczyć poddawać swe wydatki dokładnej kontroli. Pragniesz prowadzić własne interesy i często raczej inicjujesz samodzielne przedsięwzięcia, niż przyłączasz się do istniejących struktur. Jesteś operatywna w interesach, lubisz konkurencję, dążysz do podwyższenia własnej pozycji, demonstrując przy tym swoje umiejętności zarobkowania. Twoje interesy mogą się wiązać z firmami zajmującymi się mechaniką.
Walczysz w obronie swej osobistej własności. Wpadasz w słuszny gniew, kiedy inni zagarniają coś co nie należy do nich. Z drugiej strony możesz odrzucić dobra materialne w celu osiągnięcia zaszczytów i zrobienia lepszego wrażenia.
Jeśli Mars jest neg. - skrajne przywiązanie do dóbr materialnych, a w horoskopach mniej rozwiniętych jednostek - walka, kradzieże lub oszustwa w celu zdobycia dóbr lub zaspokojenia swoich potrzeb.

MARS w III domu
Aktywność i agresywność intelektualna. Umysłowa ruchliwość zapewnia szybką reakcję w krytycznych sytuacjach. Tym niemniej występuje tendencja do pochopnego wnioskowania. Możesz być bezpośredni, a czasem sarkastyczny. Jesteś agresywny w zdobywaniu i rozpowszechnianiu informacji, przez co jesteś doskonałym materiałem na reportera lub komentatora politycznego. Chętnie podejmujesz pracę związaną ze środkami komunikacji, np. telefonami, maszynami drukarskimi czy transportem pocztowym. Lubisz również pracę mechanika samochodowego lub mieć do czynienia z maszynami transportowymi. Na co dzień jesteś bardzo ruchliwy, lubisz krótkie podróże.
Jeśli Mars jest neg. - możesz być lekkomyślnym kierowcą. Masz skłonność do wpadania w gniew widząc głupotę innych kierowców, nie zdając sobie przy tym sprawy, że sam popełniasz te same błędy. Jesteś sarkastyczny i kłótliwy. Możesz mieć kłopoty z kontaktami, umowami, publikacjami oraz w zrozumieniu się z rodzeństwem i sąsiadami.

MARS w IV domu
Wiele energii poświęcasz sprawom domowym. Pragniesz w domu grać pierwsze skrzypce. Może to spowodować spory w rodzinie - zwłaszcza gdy Mars jest neg. Wkładasz wiele wysiłku aby ulepszyć otoczenie domowe. Masz smykałkę majsterkowicza. Powinieneś kontrolować własne emocje, co umożliwi osiągnięcie harmonii domowej. Stosunki rodzinne mogą się zacieśnić, jeśli opuścisz dom rodzinny.
Aktywnie dążysz do zabezpieczenia odpowiednich środków na starość. Możesz odziedziczyć dom po rodzicach. Możesz aktywnie zainteresować się ochroną środowiska i problemami ekologicznymi.
Silny organizm i energia, która utrzymuje się do późnego wieku.
Jeśli Mars jest neg. - konflikty z rodzicami. Mogą wystąpić kłopoty z domem i posiadłościami. Dom może być narażony na ogień, kradzież lub inne niebezpieczeństwa. Możliwe trudności z podatkami od ziemi i nieruchomości.

MARS w V domu
Oddajesz się przyjemnościom. Jesteś agresywna i pełna ekspresji w swych intensywnych dążeniach do miłości i zaspokojenia seksualnego. Przy neg. Marsie - zaloty mogą przybrać gwałtowną postać, mogą powstawać kłótnie spowodowane niecierpliwością i zazdrością na tle seksualnym. Skłonności seksualne mogą zaowocować pozamałżeńskim dzieckiem.
Masz predyspozycje artystyczne do rzeźbiarstwa. Kochasz rywalizację sportową. Zdolności przywódcze, uznanie i autorytet przy pracy z dziećmi i młodzieżą; chętnie zostajesz trenerką lub nauczycielką, szczególnie wychowania fizycznego. Potrafisz wzbudzić zainteresowanie i tym samym osiągnąć z uczniami dobre wyniki.
Jeśli Mars jest neg. - możesz mieć despotyczne nastawienie w stosunku do podległych sobie. Twoje dzieci są narażone na wypadki.

MARS w VI domu
Energia i fachowość wyrażana poprzez pracę, która zazwyczaj wiąże się z używaniem ostrych narzędzi lub maszyn dużej mocy. Stąd też chętnie zostajesz mechanikiem, maszynistą, budowniczym maszyn, operatorem ciężkiego sprzętu, hutnikiem lub inżynierem mechanikiem. Możesz również pracować jako pracownik służby medycznej, zwłaszcza jako chirurg; jak również pracownik zakładów odzieżowych lub przetwarzających żywność. Jesteś zdolny do ciężkiej i wymagającej dużego wysiłku pracy. Masz mało cierpliwości dla leniuchów i darmozjadów. W swym zawodzie wykazujesz zręczność i precyzję, czerpiąc poczucie wartości z dobrze wykonywanej pracy. Możesz osiągnąć zabezpieczenie i pozycję poprzez pracę w dobrze zorganizowanej i efektywnie prowadzonej firmie.
Jeśli Mars jest neg. - wskutek przemęczenia lub wypadków przy pracy może wystąpić zły stan zdrowia, uszkodzenie ciała lub nerwowość. W sprawach zawodowych mogą występować konflikty ze współpracownikami, podwładnymi lub przełożonymi. Mogą wystąpić skłonności do perfekcjonizmu i nadmierne przywiązanie do szczegółów, kosztem spraw zasadniczych.

MARS w VII domu
Jesteś aktywnie zaangażowany w sprawy partnerskie lub pracujesz na forum publicznym. Masz szerokie kontakty z otoczeniem. Małżonka, podobnie jak bliscy przyjaciele lub współpracownicy mają prawdopodobnie aktywną i agresywną naturę. Lubisz współpracować.
Jeśli Mars jest pozyt.- możesz mieć osiągnięcia dzięki współpracy. Tym niemniej Ty i Twoi partnerzy możecie zachowywać się w sposób impulsywny.
Działalność może wiązać się z finansami, które mogą być przyczyną sporów. Powinieneś nauczyć się taktownego i dyplomatycznego postępowania z innymi. Możesz współdziałać z innymi z egoistycznych pobudek lub bezsensownie rywalizować.
Jeśli Mars jest neg. - możliwość nieporozumień, konfliktów małżeńskich i rozwodu.

MARS w VIII domu
Silne żądze i uczucia, energia i żelazna wola. Charakterystyczna jest agresywność w odniesieniu do pieniędzy innych ludzi, co prowadzi do współzarządzania finansami. Należy się spodziewać silnych żądzy seksualnych. Chętnie prowadzisz tajemniczą działalność z różnych pobudek, zarówno dobrych, jak i złych.
Jeśli jesteś jednostką wysoko rozwiniętą, gdy Mars ma pozyt. aspekty z Uranem, Neptunem, Plutonem - może wystąpić zainteresowanie okultyzmem, siłami medialnymi i życiem po śmierci.
Jeśli Mars jest neg. - niebezpieczeństwo gwałtownej śmierci w wyniku wojny czy innych konfliktów. Konflikty związane ze spadkami, finansami i spółkami finansowymi. Przy skłonnościach do okultyzmu - zainteresowanie magią seksualną.
Jeśli Mars jest mocno neg. u mniej rozwiniętej jednostki - skłonności kryminalne.

MARS w IX domu

Jesteś zainteresowana podróżami, sportem oraz sprawami religii, filozofii i wykształcenia. Stajesz się bojowniczką i agresywnie popierasz idee, którym się oddajesz. Umysł masz wystarczająco rozwinięty, aby szeroko ogarniać sprawy życia. Możesz być wartościowym człowiekiem, przeprowadzając reformy społeczne. Inspirujesz innych do świadomego i odpowiedzialnego myślenia i działania. Możesz aktywnie popierać wyższe uczelnie i instytucje religijne oraz filozoficzne. Jesteś zainteresowana działaniem, jesteś przy tym przekonana o swych racjach, stąd też Twój wysiłek może być wysoce efektywny. Poszukujesz nowych i bogatych treścią doświadczeń, co zwykle popycha Cię do podróży do odległych krajów albo w kierunku studiów filozoficznych czy temu podobnych. Możesz przyłączyć się do organizacji kombatanckiej. Twoja społeczna wojowniczość może przejawiać się poprzez działalność w organizacjach politycznych, od skrajnie rewolucyjnych do reakcyjnych. Masz inklinacje na dogmatycznego i bezwzględnego misjonarza. Możesz wzbudzać niechęć innych, jeśli twój sposób rozumowania jest ograniczony i fanatyczny.
Skłonność do potępiania osób mających inne zdanie wynika z braku cierpliwości do poświęcania uwagi ich warunkom życia i doświadczeniom. Poczucie ważności wynika najczęściej z identyfikacji z wybraną religią, ideologią lub doktryną filozoficzną.
Jeśli Mars jest neg. - w bezwzględny sposób głosisz swoje przekonania i popierasz swoją organizację oraz jesteś nietolerancyjna wobec poglądów innych.

MARS w X domu
Pragniesz uznania i stanowiska. Jesteś niezwykle energiczny w dążeniu do kariery, masz silną potrzebę rywalizacji. Potrzeba ta zwykle prowadzi Cię do takich dziedzin, jak polityka, zarządzanie i wojskowość. Masz inicjatywę i zręczność przy podejmowaniu praktycznych przedsięwzięć. Masz predyspozycje na wybitnego przywódcę politycznego. Umiejętność walki oraz zawodowe ambicje mogą przynieść Ci uznanie i sławę.
Jeśli Mars jest neg. - skłonność do stosowania niegodziwych sposobów dla osiągnięcia władzy i pozycji. Skutkiem tych działań może być zła opinia i nagłe niepowodzenie. Mogą się nasilić skrajnie materialistyczne ambicje zaprzeczające wartościom ogólnoludzkim - w stopniu zależnym od innych czynników horoskopu. W skrajnym przypadku - może wystąpić dążenie do władzy za wszelką cenę.

MARS w XI domu
Energia jest skierowana ku przyjaźniom i stowarzyszeniom. Przyjaciele są prawdopodobnie typami męskimi, agresywnymi i często są pomocni w znalezieniu pracy odpowiadającej Twoim finansowym i zawodowym ambicjom. Mogą wystąpić uzdolnienia do mechaniki a nawet zmysł wynalazczy. Gotowa jesteś do działania na polu reform społecznych.
Jeśli Mars jest neg. - niezadowolenie z panującego porządku społecznego i tendencje rewolucyjne. Energia ta powinna być skierowana raczej w kierunku poprawy niż obalenia istniejącego stanu. Wielce prawdopodobne są spory z przyjaciółmi i członkami grupy. Impulsywne zachowanie w gronie przyjaciół może spowodować wypadek.

MARS w XII domu
Pragnienia i działania są pod silnym wpływem podświadomości. Praca i przedsięwzięcia podejmowane są w skrytości i odosobnieniu. Tendencje do działania w sekrecie, aby uniknąć otwartej konfrontacji z innymi. Ukrywasz własne pragnienia i działania. Możesz mieć tajemne związki seksualne. Chętnie pracujesz w zamkniętych instytucjach, gdzie możesz zamaskować lub zatrzeć własną tożsamość. Powinnaś być bardziej miła i otwarta, mimo swych podświadomych konfliktów.
Gdy Mars jest neg. - możesz być wplątana w tajne akcje lub być narażony na skrajną wrogość lub działanie ukrytych przeciwników. Niebezpieczeństwo znalezienia się w więzieniu (najprawdopodobniej z przyczyn politycznych), szpitalu lub klinice psychiatrycznej.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Planety w domach horoskopowych

Postautor: Gina » 05 lis 2010, 11:37

WENUS w domach

WENUS w I domu
Posiadasz urodę, wdzięk osobisty, ujmujące maniery i przyjazne usposobienie. Szczęśliwe dzieciństwo, które ma wpływ na ukształtowanie pozytywnej postawy życiowej. Poszukujesz towarzystwa, chętnie zawierasz przyjaźnie i związki miłosne. Kochasz się w pięknych strojach, a także drobiazgach, które uświetniają twoją postać. Dzięki swej towarzyskiej naturze posiadasz zazwyczaj duże grono znajomych, co stwarza korzystną sytuację dla interesów, nawiązania romansów czy zawarcia małżeństwa. Posiadasz też uzdolnienia w kierunku sztuk plastycznych, muzyki czy poezji.

WENUS w II domu
Umiłowanie bogactwa, kosztownych dóbr, przedmiotów sztuki czy biżuterii, krótko mówiąc wszelkiego piękna, które można nabyć za pieniądze. Dążysz także do bogactwa w celu zapewnienia sobie pozycji społecznej. Szukasz bogatych partnerów do romansów i małżeństwa, którzy mogą Ci zapewnić odpowiedni komfort materialny. Masz talent do interesów, szczególnie związanych ze sztuką. Jeśli Wenus jest poz.- masz szansę zarabiania pieniędzy jako artysta.
Jesteś skłonny do wydawania zbyt dużo pieniędzy na rozrywki swoich przyjaciółek. Poparcie dzięki kontaktom towarzyskim i od przyjaciół, co umożliwia realizację planów finansowych - zdobycie wpływowej pozycji i bogactwa.

WENUS w III domu
Zainteresowanie intelektualnymi przedsięwzięciami natury artystycznej i kulturalnej. Zamiłowanie do literatury i poezji oraz umiejętność harmonijnej wymiany myśli w formie pisemnej lub ustnej, szczególnie w rozmowach prowadzonych przez telefon. Możesz uzyskać znaczenie jako artysta, uczony, pisarz.
Charakteryzuje Cię ciągły ruch, często podróżujesz, zarówno z przyjemności jak i z obowiązku. Masz skłonności do intelektualnego analizowania związków miłosnych i kontaktów towarzyskich. Zwykle łatwo porozumiewasz się ze swoją małżonką i bliskimi przyjaciółmi, często za ich pośrednictwem nawiązujesz romanse. Często też znajdujesz swoje partnerki dzięki swej intelektualnej działalności. Piszesz piękne listy miłosne oraz romantyczne utwory poetyckie. Często też piszesz artykuły dla czasopism, czy stałych rubryk w gazetach.

WENUS w IV domu
Uczuciowe przywiązanie do ogniska domowego i miejsca zamieszkania. Związki z członkami rodziny są harmonijne. Chętnie zapraszasz swych bliskich przyjaciół i osoby ukochane do swego domu, gdzie dla nich gotujesz i stwarzasz przytulną atmosferę. Dom urządzasz kunsztownie i to na tyle, na ile pozwalają środki. Bliskie i harmonijne kontakty z rodzicami. Masz sentyment do posiadłości ziemskich, hodowli kwiatów i piękna przyrody swojego kraju. Możesz po rodzicach otrzymać duży spadek. Jest nadzieja, że pod koniec życia będziesz miał zapewnione piękne otoczenie.

WENUS w V domu
Masz naturę romantyczną, uwielbiasz rozrywki. Emanujesz wielką radością życia, masz pogodne usposobienie. Niezwykle ważne dla Ciebie są romanse i związki miłosne. Jeśli Wenus jest pozyt. - to miłostki te przynoszą szczęście i przyjemność, powstaje wiele okazji do romantycznych przeżyć.
Jesteś na ogół popularny i lubiany. Kochasz sztukę, możesz mieć autentyczny talent, szczególnie aktorski. Uczęszczasz do teatru, często w związku ze swoją aktywnością towarzyską lub ze swymi partnerkami. Masz głębokie przywiązanie do dzieci. Możesz być kochającym ojcem, dobrym nauczycielem, psychologiem pracującym z dziećmi.

WENUS w VI domu
Związki towarzyskie i romantyczne wiążą się z pracą zawodową. Chętnie działasz na niwie artystycznej lub społecznej. Bardzo lubisz swoją pracę, współpracujesz harmonijnie ze swymi kolegami, podwładnymi i przełożonymi. Warunki pracy na ogół przynoszą zadowolenie. Tendencja do zawarcia małżeństwa z kimś poznanym dzięki swej pracy.
Umiłowanie pięknych form, strojów i zdolności do szycia oraz projektowania odzieży. Kochasz pieski i inne małe zwierzęta.
Organizm nie jest nadzwyczaj silny, lecz zdrowie na ogół dopisuje, pod warunkiem nie nadużywania go.

WENUS w VII domu
Umiejętność współżycia społecznego, a także szczęśliwe małżeństwo. Cieszysz się dużą popularnością, z uwagi na ujmujący sposób bycia i zwracania uwagi na innych. Umiejętnie postępujesz w kontaktach publicznych, stąd też zajmujesz się działalnością zawodową związaną z psychologią, handlem, środkami przekazu i teatrem. Ważne są dla Ciebie bliskie przyjaźnie i małżeństwo, w którym szukasz szczęścia i spełnienia swych miłości. Pobierasz się zwykle wcześnie, a dzięki małżeństwu zdobywasz uznanie i dobrobyt. W swych bliskich związkach szukasz wiele miłości i jesteś nią obdarzana. Niechętnie wikłasz się w procesy sądowe, a sprawy sporne starasz się załatwić polubownie.

WENUS w VIII domu

Finansowe zdobycze dzięki małżeństwu, związkom partnerskim i towarzyskim. Możliwość odziedziczenia spadku - jeśli Wenus nie jest neg. aspekt.
Jeśli Wenus jest mocno neg. - silna zmysłowość i nadmierne zainteresowanie seksem. Małżeństwo może być zawarte z motywów finansowych. Zbyt intensywne emocje, a niekiedy zawiść i żądza posiadania.

WENUS w IX domu

Zamiłowanie do filozofii, religii i sztuki. Często podejmujesz długie podróże dla przyjemności. Swoją małżonkę i inne osoby, z którymi nawiązujesz towarzyskie lub romantyczne związki, poznajesz najczęściej na uczelni lub podczas religijnych uroczystości. Możesz żywić szczególne sympatie do cudzoziemców lub innej rasy czy religii. W miłości jesteś idealistką. Czasem próbujesz nawrócić swego ukochanego na własną religię lub przekonać do własnych poglądów filozoficznych. Starasz się być dobrze wykształcona, lubujesz się w muzyce religijnej, w historii sztuki i kultury, którym chętnie poświęcasz fachowe studia. Zazwyczaj utrzymujesz dobre stosunki z rodziną małżonka.

WENUS w X domu
Ambicje towarzyskie i artystyczne. Możliwy jest wybór zawodu związanego ze sztuką. Posiadasz talent artystyczny, masz szansę zdobycia uznania. Istnieje prawdopodobieństwo poślubienia osoby, która umożliwi uzyskanie statusu społecznego i bogactwa. Zabiegasz o dobre i przyjacielskie stosunki z przełożonymi i osobami wpływowymi. W kontaktach z płcią przeciwną osiągasz wiele sukcesów, co może być pomocne w budowaniu kariery.
Jeśli Wenus jest neg. - bezustanne dążenie do kariery, przy czym łatwo zapominasz starych znajomych, gdy tylko osiągniesz kolejny jej szczebel.

WENUS w XI domu
Zawieranie bliskich związków i przyjaźni dzięki działalności grupowej. Jesteś miły dla swych przyjaciół i na odwrót. Sprawia to, że Twoje nadzieje i pragnienia częstokroć spełniają się. Masz wielu przyjaciół z kręgów artystycznych i wiele przyjaciółek. Duże prawdopodobieństwo poznania przyszłej małżonki dzięki swym przyjaciołom lub też z kręgu grupy, w której działasz.

WENUS w XII domu

Umiłowanie ciszy i samotności. Kontakty osobiste i przyjacielskie często są utrzymywane w tajemnicy, może dojść do afer miłosnych. Nieśmiałość w towarzystwie może prowadzić do samotności lub zawodów miłosnych. Przeżycia i wiele zachowań jest pod silnym wpływem podświadomości, stanowi ona też źródło głębokiej inspiracji artystycznej.
Masz miłą powierzchowność, jesteś przyjacielski, potrafisz współczuć osobom znajdującym się w kłopotach. Twoje własne uczucia są bardzo delikatne i łatwo mogą być urażone.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Następna

Wróć do Domy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość