Poltergeisty

Re: Poltergeisty

Postautor: Nut » 05 wrz 2018, 11:21

VesperLynd pisze:Wydaje się, że poltergeisty są dosyć częste, ale te najbardziej agresywne zdarzają się raczej rzadko, a przynajmniej rzadko się o nich mówi. Parę historii można znaleźć w Fundacji Nautilus: https://www.nautilus.org.pl/xxi-pietro, ... h=8&day=24
Stukanie, pukanie, przesuwanie rzeczy, a wręcz zrzucanie to chyba najpopularniejszy motyw w nawiedzeniach poltergeistów. Czy chowanie rzeczy również zalicza się do działalności poltergeista?

Rzadko, jednak nie można wykluczyć podobnych zjawisk. Dotyczyć mogą osób zajmujących się magią, przywołujących - ewokujących różne byty w sposób niewłaściwy i w równie w niewłaściwy sposób odwołujących, co może skutkować przyciąganiem dobrych duchów z przewagą na złych.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2579
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 396 razy
Droga życia: 0

Re: Poltergeisty

Postautor: Siliniez » 07 wrz 2018, 11:06

Czytałem prace Lecha Emfazego Stefańskiego, w których to autor zwraca uwagę na zdolności telekinetyczne, które prawdopodobnie mamy w swoich mózgach. Czasem te zdolności mogą o sobie dawać znać w trakcie dojrzewania. Tak niektórzy tłumaczyli niekontrolowane przesuwanie się przedmiotów czy spadające talerze. Niektórzy właśnie w tym upatrują istnienie Poltergeistów. Mnie przekonuje ta teoria.

Awatar użytkownika
Siliniez
Krytyk literacki
 
Posty: 32
Rejestracja: 22 lip 2018, 21:04
Podziękował : 11 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 5

Re: Poltergeisty

Postautor: Iza74 » 20 wrz 2018, 22:58

Poltergeist 2015 lektor pl
https://vider.info/vid/+fne5xsn
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1885
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 116 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Poltergeisty

Postautor: Ejbert » 23 wrz 2018, 18:30

Siliniez pisze:Czytałem prace Lecha Emfazego Stefańskiego, w których to autor zwraca uwagę na zdolności telekinetyczne, które prawdopodobnie mamy w swoich mózgach. Czasem te zdolności mogą o sobie dawać znać w trakcie dojrzewania. Tak niektórzy tłumaczyli niekontrolowane przesuwanie się przedmiotów czy spadające talerze. Niektórzy właśnie w tym upatrują istnienie Poltergeistów. Mnie przekonuje ta teoria.


Ten własnie motyw został wykorzystany w którymś z odcinków Rancza, kiedy to w chacie u Solejuków objawiły się "złe moce". Jak się później okazało, generatorem zjawiska był ich dojrzewający syn. Myślę, że scenarzysta musiał mieć jakieś informacje na ten temat, chociaż niekoniecznie pochodzące od L.E. Stefańskiego, bo tego typu teorie, jak ktoś chce, to może w minutę znaleźć w necie.
Nie wiem jednak jaka jest przyczyna tego zjawiska, lecz ww. teoria mnie nie przekonuje, ponieważ takie zdolności (jeśli przyjmiemy, iż są to faktycznie tylko zdolności a nie "duchy") nie pojawiają się tylko w czasie dojrzewania, ale towarzyszą również dorosłym, bo w sumie są to "moce psychiczne" czy inaczej: oddziaływanie na materię za pomocą umysłu i tu występuje szereg zjawisk.
Swego czasu byłem świadkiem takiego zjawiska, co i tak mi niczego nie wyjaśniło, poza tym, że to nie ja byłem generatorem. Wcale się tego nie spodziewałem, nie oczekiwałem, nie myślałem a jednak się stało.
Ejbert
Sceptyczny Tetryk - Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 256
Rejestracja: 06 maja 2016, 21:14
Podziękował : 62 razy
Otrzymał podziękowań: 140 razy
Droga życia: 0

Poprzednia

Wróć do Duchy Poltergeisty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości