Porozmawiajmy o naszych snach

Porozmawiajmy o naszych snach

Postautor: onaion » 13 lis 2012, 19:06

nie zawsze te 10 punktow mozna opisac, bo nie zawssze to mozliwe...niestety...podejrzewam, ze ten ktos pamieta rozne szczegoly to je opisuje..
"Chcesz być szczęśliwym-pozwól, by inni byli z tobą szczęśliwi"
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 3

Re: Czym są nasze sny

Postautor: Elzbieta » 13 lis 2012, 19:27

Wydzieliłam post, jako oddzielny temat.
Nie można prowadzić dyskusji w regulaminie.
Natomiast O regulaminie- owszem, już tak.
Wobec powyzszego, zapraszam do dyskusji.

Oczywiście zgadzam się z Tobą Leśna- bywa że z całego snu, po przebudzeniu, zapamiętujemy jedynie jeden szczegół,motyw, i to wszystko.Czasem i uczucie jakie nam towarzyszło.
Ale jak sama pewnie przekonałaś się, ludzie mają rózne sny i czasem bywa ze sny są niczym serial praktycznie na ten sam temat.A często jest to sen, czy nawet tylko motyw, który pamietamy przez wiele lat.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Podziękował : 2232 razy
Otrzymał podziękowań: 2184 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Porozmawiajmy o naszych snach

Postautor: onaion » 13 lis 2012, 20:02

wiesz...dla mnie to nowosc regulamin dotyczacy interpretacji snow...ALe ja nie mam glowy do regulaminow niestety , przeczytam i zaraz zapominam..i lubie lamac niektore zasady...Pewnie to ten mars w wodniku tak dziala u mnie...:)
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Postautor: Elzbieta » 13 lis 2012, 20:40

Pewnie nie przeczytałaś, więc powtórzę ostatni raz-
Na każdym porządnym forum, każdy dział-(forum)ma swój regulamin.
Moim ciagle niedoscignionym marzeniem jest, aby i nasze forum było na przyzwoitym poziomie.
A to oznacza, że w dyskusjach, opisach i interpretacjach, nie będzie bzdur wyssanych z palca.
Fantazjowac mogą sobie dzieci, a to bywa grożne w skutkach-tłumaczyc chyba nie muszę-jakich.
Podam przykład- ktoś szuka informacji na jakiś interesujcy go temat. Wpisuje więc frazę w Google i co mu wyskakuje? ano np. często nasze forum.
I teraz wyobraż sobie że tu są opisane bzdury, wyssane z palca, bądz skopiowane z niezbyt wiarygodnych żrodeł, a takich w śieci jest multum. Na domiar złego, treść okraszona jest dziecinnymi emotkami.
To jedno.
Po dwa- Sny są taką samą interpretacja jak karty.
I pytam- czy Ty byś chciała żeby Ci wróżył ktoś, kto fantazjuje sobie i zmysla totalnie, nie znajac kart, tylko na zasadzie-tu jest czerwony kolor-kocha Cię na zabój. :P
Oczywiscie to skrajny przykład, ale inaczej łopatologicznie nie potrafię tego wytłumaczyć.
Powracajac do snów- każdy może podjąć się interpretacji snów, z tym że opis musi spełniać, jakieś przyzwoite warunki, a mianowicie;
Należy podac tezę i autora tezy, na której opieramy swoje zdanie.
W przypadku kiedy mieliśmy podobny sen, z podobnymi motywami, opisać należy,- co ten sen zwiastował ? jakie potem mieliśmy radosci czy kłopoty.
Można też interpretowac sny, na podstawie haseł z senników, z tym że, ponownie, należy podac żrodło, czyli jaki to sennik czy jakiego autora.

Ludzie nasze interpretacje traktuja poważnie, wiec logicznym jest, poważnie do nich podejść.

Czy teraz jasne ?
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Postautor: onaion » 13 lis 2012, 21:05

..Twoje forum...rob co chcesz...zawsze moge nie pisac, nie interpretowac. jesli Ci to tak przeszkadza..chcesz to rob to sama..bo w koncu nikt nie bedzie mial odwagi dodac niczego od siebie, na podstawie wlasnych doswiadczen...tyle ode mnie..nie bede wiecej z Toba dyskutowac juz na ten temat..w koncu Ty wszystko najlepiej wiesz.. :D
Awatar użytkownika
onaion
Pismak

Postautor: Elzbieta » 13 lis 2012, 21:19

bo w koncu nikt nie bedzie mial odwagi dodac niczego od siebie, na podstawie wlasnych doswiadczen...tyle ode mnie..nie bede wiecej z Toba dyskutowac juz na ten temat..w koncu Ty wszystko najlepiej wiesz..

w tym momencie wyszło kilka rzeczy;nie czytasz o czym napisałam- przykład- proszę co napisałam'

C- W przypadku kiedy opisujesz sen, ponieważ miałeś podobny, z takimi samymi motywami,opisz proszę konsekwencje jakie Cię spotkały, co zwiastował podobny Twój sen.[/quote)

dalej juz dla jasności, może jednak przeczytasz i nie tylko Ty

OGÓLNY REGULAMIN OBOWIĄZUJACY INTERPRETATORÓW.
1- Jako że forum ma charakter dyskusyjny, każdy z nas ma prawo dopisać swoje zdanie, z tym ze na sztywnych zasadach, wynikajacych z prostej zasady- nie znasz się nie zabieraj glosu, tylko po to, by zaistniec.
2- Drugą zasadą jest- nie straszyć opisujacego, tym bardziej ze nigdy nie mamy pewnosci, czy nasza interpretacja jest prawidlowa.
3- Żelazna zasada, której nie przestrzeganie, grożić będzie ostrzeżeniem, a w przypadku sporów na tym tle z administracją, nawet banem- Każdda swoja interpretacje musisz usasadnić;
A- Opisz na podstawie jakich myśli filozoficznych( tu podaj imię i nazwisko filozofa)opisujesz i wyciągasz wnioski.
B- Nazwy i autorów Ksiag i senników z którego czerpiesz opisy motywów sennych.
C- W przypadku kiedy opisujesz sen, ponieważ miałeś podobny, z takimi samymi motywami,opisz proszę konsekwencje jakie Cię spotkały, co zwiastował podobny Twój sen.

Zaznaczam; takie same motywy senne, nie musza nieść ze sobą, takich samych wydarzeń w życiu pytajacągo. Sa tylko przykładem,który być może, ale nie musi zwiastować podobnych zdarzeń.
Teraz chcę wyjaśnić czym spowodowany jest powyższy regulamin, którego administracja bedzie bezwzględnie pilnować i przestrzegać.
Mianowicie; uważam że tak jak i w kartach, nie ma miejsca na nasze wybujałe, abstrakcyjne myślenie, albowiem interpretacja snów, powinna opierac sie na naukowych, badż sprawdzonych motywach.
A wszystko po to, by niepotrzebnie nie straszyć, bądz wprowadzać w błąd pytającego.
W Interpretacji snów, podobnie jak w interpretacje kart, to przepowiadanie przyszłości i należy podchodzić do niej z cała odpowiedzialnością za swoje słowa.

w koncu Ty wszystko najlepiej wiesz..

Nie, duuuuzo jeszcze nie wiem, ALE zanim napisalam powyższy regulamin, postaralam się by wiedziec o czym piszę i jak ma wygladac forum.
Postaraj się też, bo wypominanie jest nie na miejscu, delikatnie mówiac.

Forum to nie kabaret, czy cyrk na kółkach.
To jest forum o tematyce ezoterycznej i ludzie tu przychodzą min. zdobywac wiedzę.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator

Postautor: annaj » 10 maja 2013, 20:12

Czesc- jestem tu od niedawna i nie wszystko od razu mi wpada w rece ..
Napewno podswiadomosc chce sie z nami porozumiec, ale nie jest latwe, bo w koncu jak mowia teorie Kahunow- trzeba dogadac sie z nia, aby raczyla wspolpracowac. Ja probowalam za pomoca wahadelka, a wtedy w tym czasie mialam naprawde sny kolorowe, wystarzajaco plastyczne i obrazowe. Nazwijmy, ze mniej bylo symboliki a wiecej realiow.
Na teamt tejze symboliki jest wiele teorii, ksiazek ,opisow. Fundamentalnie to dobrze znac ...fundamenty, ale tez zapisywac trzeba, co U NAS ZNACZY JAKIS ELEMENT.
Mialam w zyciu kilka przypadkow osobistych i jeden w zyciu mojego synka, ktory uzmyslowil mi, ze zycie pozagrobowe funkcjonuje w swoich realiach. To, co przysnilo sie- zdarzylo sie co do joty- niestety oba te sny dotyczyly smierci naszych bliskich, ktorzy w snie przyszli sie pozegnac.
nie widze od dawna nikogo na forum, ale jak kogos interesuje temat- jestem do dyspozycji
anna
annaj

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Waga

Wróć do NASZ UMYSŁ I SNY