Pozycja Wenus w horoskopie porównawczym

Pozycja Wenus w horoskopie porównawczym

Postautor: Elie » 07 lip 2014, 07:20

Wenus
Pozycja Wenus w znakach zodiaku określa chęć i sposób zawierania znajomości, oczekiwania partnerskie, intensywność potrzeb partnerskich, nastawienie do życia towarzyskiego, styl, gust, wdzięk i urok właściciela horoskopu, umiejętność czerpania radości ze związku intymnego, oraz poziom ekspresji osobistej prezentowanej w relacjach z drugą osobą. Zadaniem Wenus jest gra wstępna, zwrócenie na siebie uwagi, gra pozorów, pozycja Wenus mówi o umiejętności i potrzebie zwodzenia – flirtowania, jako sposobie na podnoszenie wzajemnej atrakcyjności w związku. Wenus jest maską, za którą kryją się atawistyczne popędy symbolizowane przez Marsa w horoskopie urodzeniowym. Kiedy one dochodzą do głosu, Wenus ustępuje mu miejsca, jednak nigdy długo nie pozostaje w cieniu i gdy tylko potrzeby Marsa zostają zaspokojone, lub z jakiegoś powodu słabną, Wenus znowu gra pierwsze skrzypce. Wenus bezpośrednio charakteryzuje preferowany typ partnera, oraz sygnifikuje znajomości i kontakty zewnętrzne właściciela horoskopu, dając możliwość osądu – za pomocą interpretacji aspektów - co do korzyści, lub problemów z nich płynących, oraz – za pomocą interpretacji tranzytów – czasu, w jakim te zależności mogą szczególnie dać znać o sobie.

Wenus w Baranie – kontaktowość dynamiczna, gotowość do zawierania znajomości, chęć prowadzenia aktywnego życia towarzyskiego, potrzeba utrzymywania stałego napięcia i nastroju niepewności w bliskich relacjach partnerskich

Wenus w Byku – kontaktowość zmysłowa, nastawienie na czerpanie korzyści zmysłowych i materialnych z tworzonych związków, oraz zawieranych znajomości, spokojne i pragmatyczne podejście do relacji partnerskich

Wenus w Bliźniętach – kontaktowość wszechstronna, wiele pomysłów na tworzenie i utrzymywanie relacji partnerskich, bogaty arsenał środków wyrazu nastrojów i ekspresji osobistej, dobrze opanowana sztuka zwodzenia i kokietowania

Wenus w Raku – kontaktowość intymna, stonowane podejście do życia towarzyskiego, racjonalne i przemyślane angażowanie się w związki partnerskie, skoncentrowanie się na intymnych relacjach partnerskich

Wenus we Lwie – kontaktowość ekspresyjna, potrzeba bycia zauważanym, podziwianym, adorowanym, preferowanie partnerów ustatkowanych, majętnych, o znaczącej pozycji społecznej i silnym poczuciu własnej wartości

Wenus w Pannie – kontaktowość ograniczona, zamykanie się w relacjach dwustronnych, słabe zaangażowanie towarzyskie, drobiazgowość i malkontenctwo, brak ochoty na uatrakcyjnianie związku, nastawienie na wiarygodność i użyteczność relacji partnerskich

Wenus w Wadze – kontaktowość harmonijna, potrzeba stałej aktywności towarzyskiej i szerokiego grona znajomych, utrzymywanie stałego dystansu emocjonalnego, unikanie silnego zaangażowania, kompromisowość, niechęć do otwartego deklarowania uczuć

Wenus w Skorpionie – kontaktowość emocjonalna, związki nacechowane silnymi emocjami, zaborczość i podejrzliwość, głębokie przywiązanie, stała presja uczuciowa, brak obiektywizmu i trudności z osiąganiem kompromisu w konfliktach partnerskich

Wenus w Strzelcu – kontaktowość ekstrawertyczna, prostolinijność, dążenie do jasnych i jednoznacznych sytuacji partnerskich, tolerancja i potrzeba swobody towarzyskiej, bezkompromisowość i brak pobłażania w przypadku niewierności, lub nadużyciu zaufania

Wenus w Koziorożcu – kontaktowość użyteczna, nastawienie na praktyczne korzyści płynące ze wspólnego funkcjonowania, chłodne podejście do problemów partnerskich, uczuciowa stabilność i wiarygodność, niska potrzeba towarzyskiego angażowania się

Wenus w Wodniku – kontaktowość egocentryczna, skoncentrowanie na własnych problemach i własnej wizji funkcjonowania związku partnerskiego, nieprzewidywalność i zmienność podejścia do problemów partnerskich, potrzeba niezobowiązujących relacji towarzyskich

Wenus w Rybach – kontaktowość duchowa, sentymentalne i altruistyczne podejście do kontaktów międzyludzkich, potrzeba duchowego porozumienia, wysoka empatia, trudności w uświadomieniu sobie własnych preferencji partnerskich i zrozumieniu prozaicznych sytuacji towarzyskich
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2140 razy
Otrzymał podziękowań: 2069 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Pozycja Wenus w horoskopie porównawczym

Postautor: Kawuna » 15 sty 2016, 17:58

a tutaj ktoś m coś powie? Witam serdecznie, pytanie czy ktoś z Was kiedyś spotkał się z tym że aspektował czyjąś venus 10 aspektami?
Venus w trygone do: venus, marsa, ascencentu, medium coeli, koniunkcja z węzłem księżycowym i saturnem (lekka), venus w kwadraturze do słońca, merkurego i neptuna, venus tak aspektowana jest mężyzczny a wszystkie aspekty kobiety.nie mają aspektów do świateł, ale za to ponad 50 aspektów, w tym jeszcze kwadratura jej księżyca do jego marsa. A czy węzły księżycowe mają wpływ na zwązki? bo jego węzeł księżycowy jest w konunkcji z jej uranem w 7 domu ;)
Wszystkie trygony są z żywiołu ziemi, a facet ma venus w pannie :). Taki ostatnio robiłam horoskop partnerski i bardzo mnie pochłonął ten temat, czy ktoś może mi pomóc jak to można zinterpretować? interesuje mnie jeszcze czy on oboje czują to samo, czy tylko ten kto aspektuje, lub jest aspektowany?Zastanawia mnie tylko skąd ta fascynacja, co mogło ją spowodować, ona spać nie może myśli o nim 24h, jakie aspekty mam jeszcze podać ? dodam tylko że jej venus wchodzi na jego 5 dom, jego ascendent na jej 7, ponieważ ona ma szeroki 7 dom. Ona ma asc w byku i venus mars na asc a on w asc strzelcu. Ze wszystkiego co mnie najbardziej uderzyło to właśnie ta venus i może stąd ta fascynacja, co może być jeszcze takiego co w niej pobudziło take uczucia? pomóżcie :) plis
Kawuna

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 0

Wróć do Różne systemy astrologiczne