Prognoza na 2020 Rok - nn0305

Prognoza na 2020 Rok - nn0305

Postautor: Elzbieta » 04 sty 2020, 06:55

1.Energie i sprawy, które się już kończą i odchodzą;
9 Kielichów...Moc...Sprawiedliwość

2. Cele, zadania ukończone;
Śmierć...Królowa Kielichów...4 Denary

3. Sprawy i zadania, które przechodzą do nowego roku;
Koło Fortuny...9 Mieczy...6 Mieczy

4. Gdzie jesteś dzisiaj, Twoja obecna pozycja;
Walet Kielichów...7 Kielichów...7 Mieczy

5. Nowe sprawy które się pojawią;
7 Buław...Król Mieczy...Król Denarów


6.Wyzwania, trudności, z którymi się zmierzysz;
8 Buław...Wisielec...8 Mieczy

7. Cele, które możesz osiągnąć;
10 Denarów...Walet Buław...Cesarzowa


8.Twoja kondycja psychiczna;
6 Denarów...Mag...Rycerz Denarów

9.Twoja kondycja fizyczna;
Papież...Rycerz Mieczy...5 Kielichów

10.Miłość ;
3 Miecze...Świat...Księżyc

11.Przyjaciele i rodzina;
Diabeł...Rycerz Buław...Kapłanka

12.Finanse;
Cesarz...Rycerz Kielichów...6 Buław

13.Praca;
3 Buław...Gwiazda...Kochankowie

14.Niespodzianki w Nowym Roku;
2 Buławy...Królowa Buław...3 Kielichów

15.Dar od Wszechświata w Nowym Roku;
2 Miecze...5 Buław...Walet Mieczy


Proszę bardzo. Karty na 2020 Rok. Na początek proszę sama opisz tak, jak potrafisz zaloty
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31558
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2207 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Prognoza na 2020 Rok - nn0305

Postautor: nn0305 » 12 sty 2020, 11:02

1. Karta może sygnalizować zamkniecie ważnego okresu w życiu, pomyślne relacje z innymi ludźmi. Karta Moc symbolizuje siłę przetrwania w sytuacjach trudnych, narzucanie sobie dyscypliny, odwage, śmiałe działania i niekiedy mówi o takich skłonnościach jak gadatliwość, brak dyskrecji, poświęcenie, wspaniałomyślność. Sytuacje kiedy to nadszedł czas aby uporządkować swoje sprawy, zarówno te w sensie społecznym jak i prawnym. Nadszedł czas wyborów, wybaczenia, zerwania ze złymi nawykami.

2. Smierc jest etapem odradzania się poprzez odrzucenie tego, co było i początkiem nowego życia. Zamknięcie starych spraw, odcięcie się od nich, odrzucenie wszystkiego co nie pozwala się rozwijać. Królowa Kielichów wskazuje na czas, w którym sprawy uczuciowe dominują w życiu człowieka i całkowicie determinują jego egzystencję. 4 Monet mówi o osiągnięciu szczęścia, choć może będzie one okupione wysoką ceną. Może wskazywać również na obawy człowieka przez stratą tego, co już zdołał osiągnąć.

3. Koło fortuny w związku z pojawieniem się tej karty mogą mieć miejsce takie wydarzenia na które nie ma się wpływu, wydarzenia niespodziewane, mogą pojawić się sprawy dawno zapomniane, gwałtownie może zmienić się kierunek którym się podąża, zupełnie nowe możliwości, okazje życiowe. Problemy z emocjami, nieumiejętność wypoczywania, złe wiadomości. 6 Mieczy symbolizuje postęp, lecz jest to postęp powolny, ciągły i całkowicie świadomy. Zmiany mogą dotyczyć wszystkiego – nowego domu, nowej pracy, nowych relacji czy też nowego „ja”.

4.Walet Kielichów wyróżnia się emocjonalną naiwnością i nie potrafi jeszcze właściwie wykorzystać tego, co widzi, co wyczuwa. Zapowiedź początku w sprawach emocjonalnych. Wiele okazji i wyborów, które otwierają się przed człowiekiem. Każda możliwość będzie dla niego kusząca i atrakcyjna, co pociągnie za sobą wiele rozterek. Siódemka Mieczy symbolizuje częściowy sukces, podstęp, zdradzone zaufanie, oszustwo, chaos, ukryte motywy.

5.Siedem Buław karta wskazuje na możliwe konflikty, gwałtowne wybuchy emocji, presja otoczenia, ucieczka od rzeczywistości, krytyka planów, pomysłów, samotne zmagania, problemy do przezwyciężenia. Król Mieczy wskazuje na czas, w którym człowiek może wprowadzać w życie swoje plany. Mówi o człowieku, który zyskał zdolność do zdecydowanego wyrażania swoich przekonań i poglądów, dzięki czemu nie pozwala innym myśleć za siebie. Mogą być związane takie sytuacje jak: dobre zakończenia ważnych spraw, udane interesy, zyskowne posunięcia, uzyskanie poparcia od człowieka bogatego.

6.Ósemka Buław mówi o przyspieszaniu zmian i dużej aktywności człowieka karta symbolizuje wiele różnych wydarzeń jednocześnie, niezwykle szybki rozwój wypadków, podróże, nawiązywanie nowych znajomości. Karta Wisielec wskazuje na działania i sytuacje, które być może z różnych przyczyn trzeba będzie na jakiś czas odłożyć. Wisielec mówi o tym, aby się zatrzymać, zająć się przeanalizowaniem, zabrać się za przewartościowanie niektórych rzeczy w swoim życiu. Karta ta mówi również o stracie, która może być bolesna, o pozostawaniu na rozdrożu. 8 Mieczy wskazuje, że musi podjąć jakieś działania, nawet, jeśli ich się obawia lub nie jest do nich przekonany. Musi stawić czoła sytuacji, w jakiej się znalazł, swoim wyobrażeniom o niej i spojrzeć na swoje sprawy z innej perspektywy.

7.Dziesięć Denarów symbolizuje bogactwo, spadek, ukończenie przedsięwzięcia czy też projektu, dziedziczenie czegoś, przyjaciół i rodzinę. Oznacza nowe znajomości, nowe otoczenie, nowe wiadomości. Okres pełen działań związanych z tworzeniem czegoś zupełnie nowego. Karta Cesarzowa wskazuje na powodzenie w uczuciach, ciąża, poprawa finansów.

8. Sześć Denarów symbolizuje dobroczynność, umiejętność dzielenia się i dawania. Z kartą Mag związane są takie sytuacje jak nowe działania, własna inicjatywa, pomysłowość, szukanie nowych dróg, panowanie nad swoim życiem, aktywne życie. Karta ta mówi o tym, że plany zostaną zrealizowane. Lepiej wszystkie wydarzenia w życiu obserwować, nie obawiać się ryzyka. Rycerz Monet potrafi czerpać przyjemność z pracy i zajmuje się sprawami, które innym mogą wydawać się nużące i uciążliwe. Wyróżnia się determinacją i samodyscypliną.

9.Papież wskazuje na pojednanie, jako jeden z elementów zdrowienia. W temacie zdrowia karta Rycerz Mieczy może być informacją o konieczności szybkiej interwencji chirurgicznej, zabiegu, wskazuje na problemy związane z układem nerwowym, oziębłość emocjonalna, agresja. 5 Kielichów symbolizuje rozczarowanie i przygnębienie, stratę po tym, co miało przynosić radość i przyjemność.

10. Karta 3 Mieczy jest symbolem kłopotów sercowych, zranionych uczuć, rozstania, rozłąki. Karta Świat wskazuje na szczęście w związku, dobre relacje, zgodę. Jest to także symbol spokojnego życia, bez przykrych niespodzianek, dobrych kontaktów, również z obcokrajowcami. Karta może symbolizować piękne uczucie, stan zadowolenia i spełnienia. Karta Księżyc sygnalizuje niepokój uczuciowy, który może przynieść zamieszanie, zazdrość, różnego rodzaju obsesje, niestabilność związków i niepewne plany, romantyczność, tajemnicze sprawy.

11. Karta Diabeł kieruje się wyłącznie żądzą i nie jest w stanie wyciągać odpowiednich wniosków. Diabeł jest swoistą iluzją i człowiek musi pamiętać, że zawsze ma wybór i zawsze może odrzucić swojego wewnętrznego demona. Szukać w swoim życiu doświadczeń, które będą sprawiały, że będzie się czuło, że żyje. Kapłanka w pozytywnym aspekcie symbolizuje intuicję, pamięć, głębię. W negatywnym aspekcie mówi o powierzchowności, płytkości, manipulacjach.

12. Karta Cesarz wskazuje na materialną stabilizację, w kwestiach zawodowych zaufać swoim umiejętnościom i wiedzy. Rycerz Kielichów zapowiada poprawę sytuacji finansowej, spłacenie zobowiązań. 6 Buław to pozytywna karta dla wszelkich spraw związanych z finansami i pracą. Oznacza sukces zdobyty dzięki ciężkiej pracy, możliwe wyróżnienie, awans.

13. Karta 3 buław oznacza okres wytężonej pracy, ale przy odpowiednim wykorzystaniu tego czasu, można liczyć na znaczne korzyści. Karta Gwiazda oznacza dobre inwestycje finansowe, pomysły na to, aby zarobić pieniądze, dobre perspektywy na przyszłość, spełnienie marzeń związanych z pracą zawodową lub twórczą.

14. 2 Buław symbolizuje wybór, lecz wbrew pozorom wybór jest całkiem jasny i prosty. Człowiek stoi przed koniecznością podjęcia decyzji, lecz jeszcze nie potrafi dostrzec korzyści, płynących z określonego wyboru. Pojawienie się nowych, emocjonujących przeżyć. To czas zawierania wielu kontaktów, niekiedy tych kontaktów z innymi może być nieco za dużo. Nadejście dobrych czasów, szczęście, radość.

15. Dwójka Mieczy oznacza, że człowiek znajduje się w zwrotnym momencie swojego życia i ma dwa wyjścia. Może odnaleźć możliwości rozwijania nowego pomysłu lub też podejść do niego intelektualnie, przez co zatraci świeże spojrzenie na pomysł i kierując się wyłącznie logiką, wycofać się z niego. Walka, zmagania, niestabilnosc, wielka szansa.

nn0305
Niewymowny
 
Posty: 126
Rejestracja: 23 sie 2014, 18:57
Podziękował : 63 razy
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Byk
Droga życia: 3

Re: Prognoza na 2020 Rok - nn0305

Postautor: Elzbieta » 14 sty 2020, 01:56

Elzbieta pisze:1.Energie i sprawy, które się już kończą i odchodzą;
9 Kielichów...Moc...Sprawiedliwość

1. Karta może sygnalizować zamkniecie ważnego okresu w życiu, pomyślne relacje z innymi ludźmi. Karta Moc symbolizuje siłę przetrwania w sytuacjach trudnych, narzucanie sobie dyscypliny, odwage, śmiałe działania i niekiedy mówi o takich skłonnościach jak gadatliwość, brak dyskrecji, poświęcenie, wspaniałomyślność. Sytuacje kiedy to nadszedł czas aby uporządkować swoje sprawy, zarówno te w sensie społecznym jak i prawnym. Nadszedł czas wyborów, wybaczenia, zerwania ze złymi nawykami.

Te sprawy, trudne, ale i beztroskie życie, pokonywanie przeszkód, powinnaś zaliczyć do przeszłości. Ty już prawdopodobnie zrozumiałaś w czym rzecz, oceniłaś, uznałaś jakby swoją godność za ważną i o tym mówi karta Sprawiedliwość.


2. Cele, zadania ukończone;
Śmierć...Królowa Kielichów...4 Denary
2. Smierc jest etapem odradzania się poprzez odrzucenie tego, co było i początkiem nowego życia. Zamknięcie starych spraw, odcięcie się od nich, odrzucenie wszystkiego co nie pozwala się rozwijać. Królowa Kielichów wskazuje na czas, w którym sprawy uczuciowe dominują w życiu człowieka i całkowicie determinują jego egzystencję. 4 Monet mówi o osiągnięciu szczęścia, choć może będzie one okupione wysoką ceną. Może wskazywać również na obawy człowieka przez stratą tego, co już zdołał osiągnąć.

Ja bym uznała troszeczkę inny przekaz kart. Masz za sobą zapewne jakiś trudny koniec - miłości, rozczulanie się nad sobą. Karta 4 Denary wskazuje na skupieniu się na sobie, na dorabianiu się. Jesteś, a raczej powinnaś być już kompletnie inną kobietą.


3. Sprawy i zadania, które przechodzą do nowego roku;
Koło Fortuny...9 Mieczy...6 Mieczy

3. Koło fortuny w związku z pojawieniem się tej karty mogą mieć miejsce takie wydarzenia na które nie ma się wpływu, wydarzenia niespodziewane, mogą pojawić się sprawy dawno zapomniane, gwałtownie może zmienić się kierunek którym się podąża, zupełnie nowe możliwości, okazje życiowe. Problemy z emocjami, nieumiejętność wypoczywania, złe wiadomości. 6 Mieczy symbolizuje postęp, lecz jest to postęp powolny, ciągły i całkowicie świadomy. Zmiany mogą dotyczyć wszystkiego – nowego domu, nowej pracy, nowych relacji czy też nowego „ja”.

Los jakby podsuwał Tobie rozwiązania, ale Ty ich za bardzo nie dostrzegasz, jakbyś miała klapki na oczach. Ja w tych kartach widzę Twój rozwój, być może jeszcze jakiś kurs, doskonalenie się. W 6 Mieczach może też chodzić o kogoś z wirtualnego świata, z tym, że Ty jeszcze go nie dostrzegasz, nie bierzesz pod uwagę.


4. Gdzie jesteś dzisiaj, Twoja obecna pozycja;
Walet Kielichów...7 Kielichów...7 Mieczy
4.Walet Kielichów wyróżnia się emocjonalną naiwnością i nie potrafi jeszcze właściwie wykorzystać tego, co widzi, co wyczuwa. Zapowiedź początku w sprawach emocjonalnych. Wiele okazji i wyborów, które otwierają się przed człowiekiem. Każda możliwość będzie dla niego kusząca i atrakcyjna, co pociągnie za sobą wiele rozterek. Siódemka Mieczy symbolizuje częściowy sukces, podstęp, zdradzone zaufanie, oszustwo, chaos, ukryte motywy.

Jeszcze jesteś zagubiona. Jeszcze marzy się Tobie miłość. Być może w tych 7 Mieczach podglądasz kogoś np. na fejsie, wypytujesz o kogoś znajomych. Zaryzykuję - może marzyć się Tobie zemsta.


5. Nowe sprawy które się pojawią;
7 Buław...Król Mieczy...Król Denarów
5.Siedem Buław karta wskazuje na możliwe konflikty, gwałtowne wybuchy emocji, presja otoczenia, ucieczka od rzeczywistości, krytyka planów, pomysłów, samotne zmagania, problemy do przezwyciężenia. Król Mieczy wskazuje na czas, w którym człowiek może wprowadzać w życie swoje plany. Mówi o człowieku, który zyskał zdolność do zdecydowanego wyrażania swoich przekonań i poglądów, dzięki czemu nie pozwala innym myśleć za siebie. Mogą być związane takie sytuacje jak: dobre zakończenia ważnych spraw, udane interesy, zyskowne posunięcia, uzyskanie poparcia od człowieka bogatego.

Te karty wskazują raczej na nowe kłopoty, niestety. Uważaj na sprawy urzędowe, na szefa w pracy. Być może będziesz zmuszona wziąć jakiś kredyt, pożyczkę.

6.Wyzwania, trudności, z którymi się zmierzysz;
8 Buław...Wisielec...8 Mieczy
6.Ósemka Buław mówi o przyspieszaniu zmian i dużej aktywności człowieka karta symbolizuje wiele różnych wydarzeń jednocześnie, niezwykle szybki rozwój wypadków, podróże, nawiązywanie nowych znajomości. Karta Wisielec wskazuje na działania i sytuacje, które być może z różnych przyczyn trzeba będzie na jakiś czas odłożyć. Wisielec mówi o tym, aby się zatrzymać, zająć się przeanalizowaniem, zabrać się za przewartościowanie niektórych rzeczy w swoim życiu. Karta ta mówi również o stracie, która może być bolesna, o pozostawaniu na rozdrożu. 8 Mieczy wskazuje, że musi podjąć jakieś działania, nawet, jeśli ich się obawia lub nie jest do nich przekonany. Musi stawić czoła sytuacji, w jakiej się znalazł, swoim wyobrażeniom o niej i spojrzeć na swoje sprawy z innej perspektywy.

Zgadza się.Pojawią się jakieś kłopoty, a Ty będziesz rozmyślać, widzieć wszędzie przeszkody. Będą one tylko w Twojej wyobraźni. Pojawi się okazja, to korzystaj, nie dziel włosa na czworo, bo normalnie przegapisz coś, stracisz zamiast zyskać.

7. Cele, które możesz osiągnąć;
10 Denarów...Walet Buław...Cesarzowa

7.Dziesięć Denarów symbolizuje bogactwo, spadek, ukończenie przedsięwzięcia czy też projektu, dziedziczenie czegoś, przyjaciół i rodzinę. Oznacza nowe znajomości, nowe otoczenie, nowe wiadomości. Okres pełen działań związanych z tworzeniem czegoś zupełnie nowego. Karta Cesarzowa wskazuje na powodzenie w uczuciach, ciąża, poprawa finansów.

10 Denarów może tez symbolizować dom lub pracę i jeśli szybko zareagujesz, możesz zdobyć męża albo samodzielne stanowisko - kierownicze.

8.Twoja kondycja psychiczna;
6 Denarów...Mag...Rycerz Denarów
8. Sześć Denarów symbolizuje dobroczynność, umiejętność dzielenia się i dawania. Z kartą Mag związane są takie sytuacje jak nowe działania, własna inicjatywa, pomysłowość, szukanie nowych dróg, panowanie nad swoim życiem, aktywne życie. Karta ta mówi o tym, że plany zostaną zrealizowane. Lepiej wszystkie wydarzenia w życiu obserwować, nie obawiać się ryzyka. Rycerz Monet potrafi czerpać przyjemność z pracy i zajmuje się sprawami, które innym mogą wydawać się nużące i uciążliwe. Wyróżnia się determinacją i samodyscypliną.

Psychicznie będziesz nastawiona na przenoszenie gór, na - ja wszystko potrafię, załatwię, gdzie diabeł nie może, ja dam radę, etc. Mag to niezwykle skuteczna osoba, bo bystra. Natomiast w Rycerzu Denarów możesz stać się dla innych podporą, ostatnią deską ratunku.

9.Twoja kondycja fizyczna;
Papież...Rycerz Mieczy...5 Kielichów

9.Papież wskazuje na pojednanie, jako jeden z elementów zdrowienia. W temacie zdrowia karta Rycerz Mieczy może być informacją o konieczności szybkiej interwencji chirurgicznej, zabiegu, wskazuje na problemy związane z układem nerwowym, oziębłość emocjonalna, agresja. 5 Kielichów symbolizuje rozczarowanie i przygnębienie, stratę po tym, co miało przynosić radość i przyjemność.

Uważaj na zbytnie przepracowanie, szczególnie umysłowe, na uzależnienia, na wszelkie przeziębienia, na zatoki, bóle głowy.Na płyny w organizmie


10.Miłość ;
3 Miecze...Świat...Księżyc
10. Karta 3 Mieczy jest symbolem kłopotów sercowych, zranionych uczuć, rozstania, rozłąki. Karta Świat wskazuje na szczęście w związku, dobre relacje, zgodę. Jest to także symbol spokojnego życia, bez przykrych niespodzianek, dobrych kontaktów, również z obcokrajowcami. Karta może symbolizować piękne uczucie, stan zadowolenia i spełnienia. Karta Księżyc sygnalizuje niepokój uczuciowy, który może przynieść zamieszanie, zazdrość, różnego rodzaju obsesje, niestabilność związków i niepewne plany, romantyczność, tajemnicze sprawy.

Zraniona będziesz sobie marzyć. Jeśli we właściwy sposób, konkretny, to marzenie ma szansę spełnienia. Tak, ktoś przyjezdny.

11.Przyjaciele i rodzina;
Diabeł...Rycerz Buław...Kapłanka
11. Karta Diabeł kieruje się wyłącznie żądzą i nie jest w stanie wyciągać odpowiednich wniosków. Diabeł jest swoistą iluzją i człowiek musi pamiętać, że zawsze ma wybór i zawsze może odrzucić swojego wewnętrznego demona. Szukać w swoim życiu doświadczeń, które będą sprawiały, że będzie się czuło, że żyje. Kapłanka w pozytywnym aspekcie symbolizuje intuicję, pamięć, głębię. W negatywnym aspekcie mówi o powierzchowności, płytkości, manipulacjach

Mogą pojawić się kłótnie w rodzinie, pośród znajomych, a Tobie pozostanie milczenie.


12.Finanse;
Cesarz...Rycerz Kielichów...6 Buław

12. Karta Cesarz wskazuje na materialną stabilizację, w kwestiach zawodowych zaufać swoim umiejętnościom i wiedzy. Rycerz Kielichów zapowiada poprawę sytuacji finansowej, spłacenie zobowiązań. 6 Buław to pozytywna karta dla wszelkich spraw związanych z finansami i pracą. Oznacza sukces zdobyty dzięki ciężkiej pracy, możliwe wyróżnienie, awans.

Zdecydowanie ktoś Tobie pomoże.


13.Praca;
3 Buław...Gwiazda...Kochankowie
13. Karta 3 buław oznacza okres wytężonej pracy, ale przy odpowiednim wykorzystaniu tego czasu, można liczyć na znaczne korzyści. Karta Gwiazda oznacza dobre inwestycje finansowe, pomysły na to, aby zarobić pieniądze, dobre perspektywy na przyszłość, spełnienie marzeń związanych z pracą zawodową lub twórczą.

Ja bym powiedziała, że na horyzoncie pojawi się jakaś nowa praca, stanowisko, które wyda się Tobie spełnieniem marzeń. Jeśli się odważysz ruszyć, to masz ją jak w banku.


14.Niespodzianki w Nowym Roku;
2 Buławy...Królowa Buław...3 Kielichów
14. 2 Buław symbolizuje wybór, lecz wbrew pozorom wybór jest całkiem jasny i prosty. Człowiek stoi przed koniecznością podjęcia decyzji, lecz jeszcze nie potrafi dostrzec korzyści, płynących z określonego wyboru. Pojawienie się nowych, emocjonujących przeżyć. To czas zawierania wielu kontaktów, niekiedy tych kontaktów z innymi może być nieco za dużo. Nadejście dobrych czasów, szczęście, radość

Randki proszę Pani oraz doborowe towarzystwo, imprezy. W domu z kimś przy kim poczujesz się seksowna, będziesz brylować.

15.Dar od Wszechświata w Nowym Roku;
2 Miecze...5 Buław...Walet Mieczy

15. Dwójka Mieczy oznacza, że człowiek znajduje się w zwrotnym momencie swojego życia i ma dwa wyjścia. Może odnaleźć możliwości rozwijania nowego pomysłu lub też podejść do niego intelektualnie, przez co zatraci świeże spojrzenie na pomysł i kierując się wyłącznie logiką, wycofać się z niego. Walka, zmagania, niestabilnosc, wielka szansa.

Trochę dziwne karty jak na dar wszechświata :( 2 Mieczy to kompromisy, to uzgadnianie różnych spraw, punktów widzenia. Będą kłótnie i plotki. Bądź ostrożna.Proszę bardzo. Karty na 2020 Rok. Na początek proszę sama opisz tak, jak potrafisz zaloty
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31558
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2207 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Przesłania - prognoza kart na Nowy 2020 Rok

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości