Prognoza na kwiecień w roku Ognistej Małpy - W. Buliński

Prognoza na kwiecień w roku Ognistej Małpy - W. Buliński

Postautor: wlade » 07 kwie 2016, 08:39

Kwiecień według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Smoka i będzie trwać od 4 kwietnia do 5 maja.

Kwiecień jak i poprzedni miesiąc, będzie również czasem konfliktu energii, ale tym razem ten konflikt będzie miał okazję do wytworzenia zgodnej energii, choć będzie to tylko chwilowe, a takie momenty będzie można policzyć na palcach jednej ręki. Należy oczywiście pamiętać, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, tym bardziej, że w kwietniu energie składowe będą reprezentować dwa najbardziej charakterystyczne cechy naszej planety, czyli ziemię i wodę.
Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Wody o polaryzacji Yang, którą to można porównać do oceanu lub szybko płynącej rzeki, oznaczających dużą żywiołowość w działaniu. Drugi rodzaj energetyki to żywioł Ziemi i będzie to również polaryzacja Yang, która symbolizuje solidną i wysoką górę, która dzielnie stawia czoła wszelkim zawieruchom i trudno ją skłonić do ustępstwa. W składzie tej drugiej energii, będą działać jeszcze domieszki innych żywiołów a chodzi w tym przypadku o Drzewo i Wodę, które to mogą mieć dodatkowy wpływ na wydarzenia, jakie będziemy obserwować wokół nas. Wszystkie te trzy energie są związane z ziemskim konarem Smoka, od którego nazwę bierze obecny miesiąc. Trzeba również wspomnieć, że Smok jest specyficznym ziemskim konarem, ponieważ razem z ziemskim konarem Psa tworzy tak zwaną oś ziemi, dlatego w dniach Psa możemy obserwować „przebudzenia ziemi”, które mogą przynieść jakieś osunięcia, trzęsienia ziemi, powodzie, tsunami czy zakłócenia magnetyzmu ziemskiego.
Dodatkowo ziemski konar Smoka w spotkaniu z Psem powoduje tak zwane „otwarcie grobowca”, czyli uwolnienie ukrytej tam energii Wody, która może nasilić wspomniane wyżej kataklizmy związane z rzeczywistą wodą. Takimi dniami, które będą zawierać konar Psa, będą: 10, 22 kwiecień oraz 4 maj.
Jak widzimy, w tym miesiącu zobaczymy zupełnie inne żywioły niż w zeszłym miesiącu, ale tym razem również będą one reprezentowane przez energie typu Yang, które są bardziej wyraziste i bezpośrednie w działaniu, co może również przynieść odzwierciedlenie w wydarzeniach.
Tak jak wspomniałem wcześniej, relacja energii miesięcznych jest konfliktem, ponieważ Woda jest atakowana przez Ziemię i jest to dosyć intensywne działanie, a bardzo dobrze obrazuje moc tego konfliktu, widok sztormowych fal uderzających o wysokie skaliste zbocze. Jak widać, tak jak w zeszłym miesiącu, tak i w tym, tempo i intensywność wydarzeń wciąż będzie na wysokim poziomie.
Jedna z głównych energii miesiąca sprawi, że będziemy bardziej zasadniczy i uparci w działaniach oraz skupieni w podejmowaniu decyzji. Druga natomiast, może w nas wywołać jakiś spontaniczny zryw, zbytnią bezpośredniość w działaniu i wyrażaniu swoich emocji, ale również mądrość w działaniu. Patrząc na główne cechy tych dwóch żywiołów, w odniesieniu do światopoglądu, będzie to walka konserwatywnych przekonań i tych nowoczesnych, wręcz rewolucyjnych. Obydwie strony będą używać bezpośrednich metod walki, co może przyjąć obraz otwartej wojny. Tego typu potyczki będą występować w relacjach między ludźmi, ale również mogą wystąpić między państwami, generując poważne incydenty.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to tutaj będą bardzo dobrze widoczne efekty konfliktu Ziemi i Wody, które mogą się objawiać sporami na punkcie światopoglądowym. Żywioł Wody jest ściśle związany z umiłowaniem życia, dlatego kwestie sporne mogą dotyczyć ostatnio głośnego tematu aborcji, ale i również spraw związanych z eutanazją, transplantologią i ogólnie pojęciem leczenia i medycyny oraz przyjmowaniem uchodźców. Te wszystkie tematy mogą bardzo podzielić i skłócić społeczeństwo. W kontaktach międzyludzkich będzie teraz wiele emocji, a ludzie będą działać i wyrażać swoje poglądy w bardzo spontaniczny a nawet nachalny sposób. Za sprawą energii Wody Yang niektórzy z nich będą mieć nieodpartą ochotę na wykrzyczenie swojego niezadowolenia. Jeśli uczestniczyliście z kimś w jakimś konflikcie, to teraz ta osoba może zacząć publicznie wylewać swoje żale i próbować was zdyskredytować w oczach innych. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, wykorzystajcie w swoim działaniu najlepszą z cech żywiołu Wody, czyli mądrość, ignorując te ataki, ewentualnie, jeśli sprawy rzeczywiście pójdą za daleko, rozwiązać to za pomocą narzędzi prawa.
Wspomniałem o cesze żywiołu Wody, czyli uczuciu strachu, który może w tym miesiącu uprzykrzyć życie osób chorujących na depresję i wszelkie nerwicowe schorzenia. Możemy niestety słyszeć o załamaniach nerwowych, incydentami z przedawkowaniem alkoholu czy narkotyków, i związanymi z tym tragicznymi zdarzeniami. Może być więcej prób samobójczych, gwałtów i desperackich ataków na czyjeś życie.
To będzie miesiąc, w którym powinniśmy też zadbać o nasze zdrowie, ponieważ składowe energii pokazują możliwość problemów w obrębie naszej immunologii. Niech nas nie zwiedzie ciepła wiosenna aura, ponieważ mogą się zdarzać jakieś wirusowe epidemie z przykrymi powikłaniami. Powinniśmy wykorzystać moc energii Wody, i wspomóc w sposób naturalny nasz organizm poprzez metody oczyszczania z toksyn. Osoby ze schorzeniami układu krążenia, a szczególnie zawałowcy, powinni monitorować swoje zdrowie, ponieważ kwiecień może być dla nich niebezpieczny. Dniami, które będą najgroźniejsze, będą wcześniej wspomniany 10 i 22 kwiecień oraz 4 maj.

Efekty tego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki i o ile w poprzednim miesiącu, obserwowaliśmy jakieś dziwne gierki i prowokacje, to już w kwietniu walka przyjmie wymiar bezpośredni. Ataki i oskarżenia będą wymieniane przez strony konfliktów, bez zachowania jakichkolwiek konwenansów. Podchwyci ten trend społeczeństwo i mogą się uformować bardzo zdecydowane ruchy w postaci demonstracji i protestów. Najbardziej widoczne będzie to w Internecie i środkach masowego przekazu, jednak będziemy tez obserwować ludzi na ulicach. W niektórych przypadkach mogą to być bardzo zdecydowane i ostre protesty, co niesie ze sobą zagrożenie incydentów i konieczności użycia nawet środków przymusu bezpośredniego. Teraz wszelkiego rodzaju protesty będą miały ogromną moc, ponieważ czas sprzyja żywiołowym i spontanicznym reakcjom. Kołem zamachowym wszelkich nadchodzących konfliktów społeczno-politycznych, może być generowanie strachu, jednak w pewnych przypadkach może to być sztucznie generowany strach.
Będziemy teraz obserwować więcej wydarzeń mających na celu odwrócenie uwagi społeczeństwa od pewnych spraw, poprzez wprowadzanie wielu tematów zastępczych, które będą miały też za zadanie wygenerować informacyjny chaos i wzbudzić w ludziach złość.
Możemy znów obserwować wątki związane z nieco zapomnianą już aferą taśmową, która rzuci nowe światło na sprawy, które dotąd były poruszane w tym temacie. Na jaw mogą wyjść fakty, o których opinia publiczna nie miała dotąd pojęcia.

W świecie polityki światowej będziemy mogli obserwować wydarzenia związane z działaniami militarnymi, które teraz będą miały wymiar bezpośredni. Niewykluczone, że dojdzie do jakichś działań lub incydentów na morzu. Bardzo prawdopodobne, że pojawią się groźby ze strony tak zwanego państwa islamskiego, które będzie stosowało terror strachu wobec Europy. Niewykluczone, że może dojść do prób zamachu na rafinerie lub zapory wodne, ewentualnie zostanie przeprowadzona dywersja wymierzona w źródła i instalacje wody pitnej. W wielkiej światowej polityce może dochodzić do próby niszczenia przeciwników za pomocą skandali obyczajowych. W tematyce wywiadowczej mogą wyjść na światło dzienne jakieś tajne dokumenty lub informacje, które wstrząsną opinią publiczną i światem polityki. Może dojść do zmian prawa w zakresie gospodarki wodnej, farmaceutyki, medycyny, transportu czy handlu międzynarodowego.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się silny żywioł Wody może spowodować osłabienie nastrojów na giełdach, ponieważ Woda oznacza strach przez inwestowaniem. Na wykresach giełdowych może pojawić się w przewadze kolor czerwony, czyli dominujące spadki. Jeśli chodzi o dziedziny gospodarki, które będą mogły liczyć na wzrost obrotów i zysków, to będą nimi: transport, turystyka, handel, sektor medyczny oraz co ważne, mogą wzrosnąć ceny ropy naftowej, co spowoduje poniesienie cen wielu usług i towarów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, kwiecień przyniesie wydarzenia, w których główne role będą odgrywać kobiety, a najsilniej o sobie mogą dać znać młode kobiety. Pojawi się temat praw człowieka, roli kobiety w społeczeństwie różnych kultur czy aspektów związanych z macierzyństwem. Dojrzałe kobiety natomiast mogą teraz dojść do głosu w świecie polityki czy show biznesu, i przeżywać swoją drugą młodość, za sprawą swoich inicjatyw czy twórczości. W centrum uwagi pojawią się teraz przywódcy ważnych światowych mocarstw, szefowie ważnych instytucji i niewykluczone, że wśród nich będą właśnie brylować kobiety.
Możemy obserwować jakieś głośne wydarzenia ze świata kultury, sztuki i show biznesu, gdzie będzie dochodziło do prowokacji, zainscenizowanych awantur czy skandali obyczajowych. Mogą też wyjść jakieś wstydliwe fakty z przeszłości jakiegoś znanego artysty. Głośno może być teraz w temacie rolnictwa, nieruchomości, ziemi, naturalnych metod leczenia, medycyny, górnictwa i bankowości. Ludzie mogą teraz podejmować bardzo nonszalanckie decyzje, wręcz głupie, co może generować wiele kłopotów związanych z inwestycjami. Wielu może stracić majątki swojego życia i popaść w ogromne długi, dlatego bądźmy teraz ostrożni w podejmowaniu decyzji związanych z pieniędzmi, umowami i współpracą z innymi.
W centrum uwagi mogą się też pojawić sprawy związane ze zdrowiem i profilaktyką. Będą to w dużej części agresywne kampanie oparte na generowaniu strachu, zmuszające ludzi do wszelkiego rodzaju szczepień i profilaktycznych badan przesiewowych. Może też być głośno o jakichś kontrowersyjnych reklamach produktów przemysłu farmaceutycznego, które mogą zakończyć się skandalem.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki kwietnia w roku Ognistej Małpy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północ, gdzie połączą się energie, które mogą powodować zranienia i choroby. Jeśli mamy sypialnie lub drzwi główne w tym rejonie domu możemy być narażeni na wyżej wymienione problemy. Jeśli chodzi o problemy zdrowotne, które może przynosić ten kierunek, wymienić należy schorzenia związane z jamą ustną, zatruciami pokarmowymi oraz infekcjami układu moczowego i problemy z immunologią. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie północnym, mogą się zdarzyć problemy z transportem, płynnością finansową, komputerami, sieciami i przesyłem danych. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie północny wschód, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia. Ten kierunek może być szczególnie szkodliwy dla dzieci, dlatego jeśli mają pokój w tym sektorze, powinniśmy mieć na nie oko w tym miesiącu. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki. W tematach firmowych, możemy być za sprawą tych energii wplątani w jakieś przestępstwo finansowe, dlatego uważajmy na wspólników i na poczynania naszych pracowników. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować problemy z zębami, zatokami, dysfunkcje układu pokarmowego, biegunki oraz trudną do zbicia gorączkę. Koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się problemów z dokumentami księgowymi i rozliczeniami. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara na ten miesiąc.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im potrzebę rywalizacji, ale dzięki temu zostaną zauważone i prawdopodobnie dostąpią awansu. Bycie wśród ludzi może się teraz okazać męczące i może być potrzeba selekcji naszych przyjaźni, ponieważ niektóre nie przetrwają próby czasu. Za to samotne panie będą mogły liczyć na poznanie wyjątkowego mężczyzny, a nawet przyszłego męża.

Wody Yang znajdą się teraz wśród przyjaciół i przychylnych im ludzi, dlatego warto wykorzystać ten czas na poszerzenie kontaktów i znajomości. To może być czas obfitujący w wiele zaskakujących niespodzianek w temacie finansów, dlatego warto łapać każdą nadarzającą się okazję. Będzie możliwość do osiągnięcia spektakularnych efektów w sprawach zawodowych, ale nadmierne ryzyko może przynieść jakieś kłopoty, dlatego róbcie to z głową.

Drzewa Yin będą mieć teraz doskonały czas, ponieważ los zapewni im wsparcie, które może przełożyć się na dobre wyniki finansowe. Pracy na pewno nie zabraknie, ale trzeba będzie poświęcić na to sporo czasu, nawet kosztem spraw rodzinnych. To będzie również dobry czas na wszelkiego rodzaju szkolenia i doskonalenia zawodowe, które później zaprocentują. Może być potrzeba poświecenia czasu na pewne zaległe problematyczne sprawy.

Drzewa Yang będą wspierane przez okoliczności, które sprawią, że sprawy będą się toczyć wręcz same, dlatego warto wykorzystać ten czas i nieco odpocząć od trudów codziennego dnia. Dodatkowo będzie dobra passa w sprawach finansowych, która przyniesie tak zwane łatwe pieniądze. To również oznacza, że będzie też okazja cos wygrać, dlatego warto prowokować los i od czasu do czasu odwiedzić kolekturę lotto.

Ognie Yin będą musiały teraz działać w sposób nietypowy, ale tylko tak będzie można podołać wszystkim obowiązkom. Trzeba będzie też poświecić czas na sprawy, które teraz nie przyniosą zbyt zadowalających efektów, ale w dalszej perspektywie mogą przesądzić o awansie lub premii. Samotnym paniom los może przynieść mężczyznę ich marzeń, dlatego trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

Ognie Yang nie powinny teraz zbytnio ryzykować, ponieważ okoliczności sprawią, że będą na cenzurowanym. Trzeba mieć na uwadze zadbanie o odpowiednią pomoc prawną w przypadku załatwiania trudnych spraw urzędowych lub prawnych, ponieważ bardzo łatwo będzie teraz o błąd, który może nas wiele kosztować. W zachowaniu i podejmowaniu decyzji kierujcie się teraz zdrowym rozsądkiem i nie ufajcie nikomu.

Ziemie Yin mogą mieć teraz dobrą passę finansową, ale będzie trzeba zakasać rękawy i poświęć na to więcej czasu niż zazwyczaj. Do tego trzeba będzie uważać na konkurencję, która może nie przebierać w środkach. Samotnym panom, los może teraz zesłać nie jedną okazję do poznania wspanialej kobiety. Dla bardziej ambitnych, będzie tez okazja do wykazania się przed szefem i otrzymania premii lub awansu za wyniki w pracy.

Ziemie Yang mogą mieć teraz szczęście do tak zwanych łatwych pieniędzy, dlatego warto rozejrzeć się za jakimiś dofinansowaniami, ewentualnie spróbować szczęścia w grach losowych. To będzie też wspaniały czas pod względem towarzyskim, ponieważ będzie okazja do poznania ciekawych ludzi, dzięki którym załatwimy teraz niejedną sprawę. W temacie interesów warto mieć teraz ograniczone zaufanie do przyjaciół, ponieważ mogą chcieć was wykorzystać.

Metale Yin będą miały teraz bardzo ciekawy czas w temacie rozwoju osobistego i mogą im przychodzić do głowy bardzo nowoczesne a nawet nietypowe pomysły, które mogą poskutkować nawet zmianą zawodu lub pracy. Warto będzie zaryzykować, ponieważ znajdą się odpowiedni ludzie, którzy nam umożliwią te zmiany i dadzą nam duże wsparcie. Warto będzie również, zwrócić się o pomoc do rodziny, na którą będzie można liczyć.

Metale Yang mogą mieć teraz potrzebę ustabilizowania swojego życia i przeprowadzenia swoistego rachunku zysków i strat, aby podjąć stosowne decyzje. Warto się poradzić kogoś bardziej doświadczonego od nas, aby nie żałować później złej decyzji. Jeśli wcześniej zaniedbaliście sprawy rodzinne kosztem pracy, to teraz będzie odpowiedni czas, aby nadrobić stracony czas i wyjechać na nieplanowane wakacje.


Buliński Włodzimierz
inż Włodzimierz Buliński
Konsultant Feng Shui i Ba Zi
Senior Practitioner FSRC Canada
www.fengshuiwlade.com
www.fengshuitradycyjne.pl
https://www.facebook.com/groups/fengshuiibazi/

Awatar użytkownika
wlade
Konsultant Feng Shui i Ba Zi inż. Informatyk
 
Posty: 65
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:27
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 1

Wróć do Horoskopy chińskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości