Prognoza na luty w roku Ognistej Malpy - W. Buliński

Prognoza na luty w roku Ognistej Malpy - W. Buliński

Postautor: wlade » 07 kwie 2016, 08:36

Luty według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Tygrysa i będzie trwać od 4 lutego do 5 marca.

Luty jako pierwszy miesiąc roku (jednocześnie zaczyna się nowy rok Ognistej Małpy - prognoza roczna jest już dostępna na mojej stronie) według solarnego kalendarza chińskiego, przyniesie nam energie występujące względem siebie w relacji kontrolującej. Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Metalu oraz żywioł Drzewa, które jest związane ziemnym konarem Tygrysa, od którego nazwę bierze ten miesiąc. Generalnie miesiąc nie będzie należał do spokojnych, jeśli chodzi o wydarzenia, a przyczyną są wcześniej wspomniane energie, które są ze sobą w konflikcie, co zazwyczaj wprowadza dysharmonię. Ten układ oczywiście znów może oznaczać prawdziwe konflikty, ale nie tylko złe wydarzenia będziemy mogli obserwować w tym czasie, choć te drugie mogą niestety przeważać.
Pierwszym składnikiem energetyki miesiąca jest Metal Yang, który symbolizuje potężny miecz, tnący wszystko na swojej drodze. On działa zdecydowanie i bez zbytnich konwenansów, choć z zasadami. Występując w tak zwanym Niebiańskim Pniu, może przedstawiać charakter wydarzeń, jakie mogą się teraz dziać. Drugi składnik to Drzewo Yang, które można porównać do wysokiego drzewa o solidnym pniu, co może z kolei przedstawiać charakter ludzkich zachowań. Ono działa według sztywnych reguł i bardzo trudno jest to zmienić. Może to być zatem walka gwałtowności z upartością.

Jak widzimy, konflikt energii miesiąca może wskazywać na pojawienie się pewnych niesprzyjających okoliczności, które będą uderzać w jakąś grupę ludzi, a skutki tego mogą być dosyć nieprzyjemne. Dla lepszego zobrazowania konfliktu Metalu Yang i Drzewa Yang, można posłużyć się obrazem wypadku samochodowego, w którym potężny samochód z ogromną szybkością uderza w solidne drzewo, łamiąc je. Skala zniszczeń jest ogromna. Takim właśnie charakterem mogą się cechować wydarzenia w tym miesiącu, dlatego starajmy się nie prowokować konfliktowych sytuacji.
Ten charakter może się tez odbić w pogodzie, której zmiany mogą być bardzo gwałtowne i trudne do przewidzenia. Możemy obserwować wręcz wiosenne plusowe temperatury, przeplatane z ostrym mrozem i obfitymi opadami śniegu.

Ziemski Konar Tygrysa oprócz Drzewa, zawiera jeszcze w sobie żywioł Ognia i Ziemi, co w pewnych przypadkach może złagodzić działania wyżej wspomnianego konfliktu. Kluczem jest tutaj żywioł Ognia oznaczający miłość, dobroć i dobre intencje. Te cechy będą w tym miesiącu mogły gasić wszelkie problemy, więc wysyłajmy w świat dobrą energię.
Konflikt Metalu i Drzewa może oznaczać walkę nowoczesności z konserwatyzmem, ale również logiki z upartością, jednak wynik tych batalii może być bardzo złożony, ponieważ biorąc jeszcze pod uwagę energetykę dopiero, co rozpoczętego nowego roku Ognistej Małpy, tak na prawdę nie będzie wiadomo, kto zwycięży. Energią wypadkową może jednak zostać Metal. To z kolei może oznaczać szereg dużych i szybkich zmian, głównie w zakresie prawa i przepisów.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, możemy teraz obserwować więcej protestów i strajków, które spotkają się z ostrą reakcją władz, która to będzie nieugięta w swoich decyzjach. W stosunkach międzyludzkich będziemy obserwować ścieranie się różnych poglądów, a emocje mogą sięgnąć zenitu. W tym sporze górę weźmie logika i zasady, natomiast zbytnia upartość i brak elastyczności w myśleniu, mogą tylko zwiększyć rozmiary porażki pokonanej strony. Emocje emocjami, ale również nasze ciało może poczuć oddziaływanie energii miesięcznych a zatem trzeba będzie uważać podczas uprawiania sportów związanych z szybkością, ponieważ będzie zagrożenie zerwaniem ścięgien a nawet złamaniom. Pamiętajcie o tym, jak będziecie szaleć na feriach razem z waszymi pociechami. Tak samo ostrożnie za kółkiem, ponieważ mój wcześniejszy przykład z samochodem i drzewem, nie jest przypadkowo wybrany.

W świecie polityki ten konflikt energii będzie chyba najbardziej widoczny, ponieważ żywioł Drzewa jest powiązany z polityką a żywioł Metalu z prawem, dlatego możemy teraz słyszeć o celowym i niechcącym łamaniu prawa przez polityków, ale również przez osoby znane publicznie. Bardzo prawdopodobne, że pewni politycy, którzy są znani ze swoich niezmiennych poglądów, zostaną teraz poddani trudnej próbie, która może wpłynąć na ich opinię i zdecydować o ich dalszej karierze. To będą najprawdopodobniej sprawy związane z prawem. W lutym mogą się też pojawić demonstracje i protesty w wykonaniu bardzo zdeterminowanych ludzi, którzy nie będą chcieli odpuścić.
W niektórych przypadkach może to przyjąć rodzaj prowokacji, dla próby wywołania ostrej reakcji władz. Znów może wrócić wątek katastrofy Smoleńskiej i pojawią się bardzo zdecydowane ruchy w kierunku ponownego wyjaśnienia tej sprawy. Wyjaśniający jednak spotkają się z dużym oporem powiązanych z tą sprawą instytucji oraz osób. W polityce zagranicznej możemy obserwować jakieś działania wojenne i mogą przybrać zaskakująco silny wymiar. Może dojść do zestrzelenia samolotu lub pocisku, co wstrząśnie światową polityką. Będziemy tez obserwować jakieś doniesienia związane z ciężkim sprzętem bojowy czy statkami.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się zalążek żywiołu Ognia, może wprowadzić trochę optymizmu, który będzie przeciwwagą w złej sytuacji na rynku walut, ale to może niestety wciąż przypominać rollercoaster. W inwestycjach giełdowych proponowałbym teraz zachować spokój, a najlepiej zrobić sobie przerwę. Na dobre wyniki będą mogły teraz liczyć działy biznesu związane z rolnictwem, ziołami, meblarstwem, przemysłem papierowym, papierosowym, publikacjami i edukacją.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, luty może przynieść wydarzenia związane z trygramem Kun, co oznacza osobę matki, żony oraz starszej kobiety, dlatego w tym miesiącu pojawi się dużo wydarzeń związanych z problemami rodzinnymi, a szczególnie tych dotyczących matek i ich dzieci. Dużym echem w wielu dyskusjach odbije się zapewne program „500+”, z którego zasadami nie wszyscy się zgadzają. Ta energia oznacza również tak zwaną „gwiazdę choroby”, która może przynieść więcej problemów zdrowotnych, głównie tych zlokalizowanych w układzie pokarmowym, oraz związanych z zaburzeniem układu immunologicznego. Może być teraz głośno o fali grypy, która może spowodować nawet epidemie i blokadę w służbie zdrowia. Energia Ziemi spowoduje, że w lutym bardzo dużo się będzie mówić o służbie zdrowia, i mogą być związane z tym tematem jakieś protesty a nawet problemy prawne. Żywioł Ziemi jest też związany z sektorem górniczym, dlatego sporo się będzie działo wokół przemysłu wydobywczego (kopalnie rudy i węgla). Mogą się niestety również zdarzać tragedie w kopalniach. Oddziaływanie energii może być w lutym bardzo silne, ponieważ w każdym sektorze (również w centrum) spotkają się dwie takie same energie, które spotęgują moc działania.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki lutego w roku Ognistej Małpy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie północny wschód, gdzie zdubluje się energia 5, czyli tak zwana „Żółta Piątka”. Jeśli mamy tam drzwi wejściowe do domu lub mieszkania albo naszą sypialnię to mogą się nam przytrafiać problemy zdrowotne, związane z układem trawiennym oraz urazami rąk i palców, a szczególnie będą narażone dzieci. Możemy również za sprawą tej energii doświadczać problemów zawodowo finansowych a nawet poważnych wypadków. Powinniśmy użyć w tym sektorze dużo żywiołu Metalu, który uspokoi tą niebezpieczną energię. Dobre będą piękne przedmioty wykonane z metalu lub zdobione kolorami złota i srebra. Można zastosować kolor biały i szarości oraz postawić tam CD lub adapter na płyty winylowe i puszczać niezbyt, głośno muzykę graną na instrumentach typu fortepian, gitara, perkusja, harfa, czyli generalnie chodzi o muzykę instrumentalną. Nieodzowny będzie również dźwięk mechanicznego zegara, który posiada wahadło oraz wybija godziny gongiem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek północno zachodni, ponieważ pojawi się tam zdublowana energia żywiołu Drzewa 3, nazywana „Gwiazdą rozboju”, która nada wydarzeniom na świecie bardzo dynamiczny i agresywny wymiar. Ta energia może również przynieść ataki konkurencji w biznesie i spowodować kradzież i rabunek, dlatego jeśli mamy w tym sektorze drzwi wejściowe do domu lub okna, to dobrze sprawdźmy zabezpieczenia antywłamaniowe. Najlepszym remedium na tą energię stanowi akcent żywiołu Ognia, który będzie wyciszał jej działania, dlatego dobrze będzie palić tam świece, ale praktyczniej będzie zainstalować tam małą żarówkę energooszczędną właśnie w kolorze czerwieni

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).

Wody Yin będą teraz posiadać wsparcie od okoliczności, które spowodują rozwiązanie wielu trudnych i skomplikowanych spraw. Będziemy zmuszeni działać w trochę nietypowy sposób, ale to będzie najlepszy patent na zaskoczenie przeciwnika. Może być konieczność załatwienia jakichś niespodziewanych spraw rodzinnych, oraz zasięgnięcia porady prawnika.

Wody Yang poczują wiatr w żaglach za sprawą sprzyjających energii, a sprawy będą się toczyć wręcz same. Warto ten czas wykorzystać do przewertowania i wdrożenia pewnych starych pomysłów, które kiedyś włożyliśmy do szuflady. Połączenie kreatywności i logicznego myślenia, może zaowocować ciekawymi efektami zawodowymi.

Drzewa Yin będą mieć teraz duże moce decyzyjne, ewentualnie pojawi się jakaś ciekawa propozycja zawodowa lub dostaną awans. Może być też potrzeba załatwienia jakichś spraw natury urzędowej, które zmuszą nas do zmiany wcześniejszych planów. Może być potrzeba stawienia czoła konkurencji, za pomocą połączenia sił i pracy w zespole.

Drzewa Yang mogą mieć teraz trochę problematyczny czas, ponieważ wszystko, za co się wezmą, będzie stawać przysłowiowym okoniem. Mogą się też pojawić problemy związane z przepisami i prawem, dlatego ostrożnie za kierownicą i noga z gazu, ponieważ możliwy mandat. Na szczęście będziecie mogli liczyć na przyjaciół, którzy mogą was wyciągnąć z niejednej opresji.

Ognie Yin będą mieć teraz mało czasu dla siebie i bliskich, ale za to dużo pracy, która może przynieść bardzo dobre wyniki finansowe. Jednocześnie będą mieć duże wsparcie w postaci ludzi, co spowoduje, że wszystko powinno iść zgodnie z planem. Być może trzeba będzie zainwestować w jakieś szkolenie, które pozwoli nam podnieść jakość naszej pracy.

Ognie Yang będą teraz miały bardzo efektywny czas w sprawach zawodowo finansowych. Energetyka zapowiada dobrą passę finansową i będą to tak zwane łatwe pieniądze, które będzie można otrzymać lub nawet wygrać, dlatego koniecznie spróbujmy szczęścia w grach losowych. To może być też czas miłych rodzinnych spotkań, które dadzą nam pewności siebie.

Ziemie Yin mogą mieć teraz trochę nerwowy czas, ponieważ będą zmuszone do działania, które mogą nie przynieść teraz zadowalających efektów. Aby podołać obowiązkom, trzeba będzie działać w sposób niestandardowy, ale to może być skuteczny sposób na wyjście z problemów. Samotne panie powinny wyostrzyć wzrok, ponieważ na horyzoncie pojawi się atrakcyjny partner.

Ziemie Yang będą teraz mieć wiele obowiązków, do których powinny się przyłożyć i absolutnie nie powinny eksperymentować i ryzykować, ponieważ mogą wyjść z tego kłopoty. Być może będziemy musieli się zmierzyć z upierdliwym urzędnikiem, który nam nie odpuści wcześniej popełnionych błędów lub zaległości. Ostrożnie na drodze, ponieważ możliwa kolizja lub mandat.

Metale Yin będą miały okazje do rywalizacji, która może być bardzo owocna pod względem zawodowym i przynieść awans lub świetne efekty finansowe. Pracy będzie dużo, więc trzeba rozważyć połączenie sił, aby podołać obowiązkom. Samotni panowie powinni być teraz czujni, ponieważ będą mogli poznać miłość swego życia.

Metale Yang mogą mieć teraz bardzo intensywny i towarzyski czas, dzięki czemu będzie można spotkać osoby, za pomocą których będzie można zrobić biznes życia. Jest szansa na tak zwane łatwe pieniądze, dlatego będzie można teraz załatwić np. jakieś dofinansowanie lub dotację. Warto również pomóc szczęściu i spróbować szczęścia w grach losowych, ponieważ będzie szansa na wygraną.


Buliński Włodzimierz
inż Włodzimierz Buliński
Konsultant Feng Shui i Ba Zi
Senior Practitioner FSRC Canada
www.fengshuiwlade.com
www.fengshuitradycyjne.pl
https://www.facebook.com/groups/fengshuiibazi/
Awatar użytkownika
wlade
Konsultant Feng Shui i Ba Zi inż. Informatyk
 
Posty: 65
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:27
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 1

Wróć do Horoskopy chińskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości