Prognoza na marzec w roku Ognistej Małpy - W. Buliński

Prognoza na marzec w roku Ognistej Małpy - W. Buliński

Postautor: wlade » 07 kwie 2016, 08:38

Marzec według chińskiego kalendarza solarnego, nazywany jest miesiącem Królika i będzie trwać od 5 marca do 4 kwietnia.

Marzec jak poprzedni miesiąc, będzie również czasem konfliktu energii, ale tym razem ten konflikt będzie miał mniejszą moc niż w lutym, dlatego to, co najgorsze, już chyba mamy z głowy. Należy jednak pamiętać, że konflikt zawsze oznacza dysharmonię i dynamiczne wydarzenia, dlatego w marcu nie będzie okazji się nudzić. Tym razem zobaczymy w akcji żywioł Metalu o polaryzacji Yin, czyli bardziej delikatną odmianę tego żywiołu, w stosunku do tego, który mogliśmy obserwować w zeszłym miesiącu. Metal Yin można porównać do pięknej biżuterii, ale również do sztyletu czy noża. Drugą część energii będzie stanowić żywioł Drzewa Yin, czyli również delikatniejszą polaryzację, w stosunku do tej, która gościła w energetyce zeszłego miesiąca. Ten rodzaj Drzewa można porównać do wiotkich gałązek wierzby lub młodej trawy i kwiatów. Ta energia jest związana z ziemskim konarem Królika, od którego nazwę bierze ten miesiąc.
Jak widzimy, w tym miesiącu również zobaczymy Drzewo i Metal, ale tym razem nie będą one reprezentowane przez energię typu Yang, ale energię Yin, czyli tą bardziej subtelniejszą w działaniu, choć wcale nie można powiedzieć, że słabszą. W tym miesiącu będą tylko dwa konkretne składowe energetyczne, nie tak jak w poprzednim, gdzie takich składowych energetycznych obserwowaliśmy więcej. Tak jak wspomniałem wcześniej, relacja energii miesięcznych jest konfliktem, ponieważ Drzewo jest atakowane przez Metal i jest to dosyć nieprzyjemne dla atakowanego Drzewa. Jedna z energii marca sprawi, że będziemy bardziej kreatywni w działaniach i podejmowaniu decyzji, oraz mniej uparci i skorzy do kompromisu. Druga część energetyki, może nas prowokować do osiągnięcia lepszej dyscypliny pracy, oraz wprowadzenia zmian, które będą się opierać na zaskoczeniu przeciwników lub konkurencji. Tak jak w zeszłym miesiącu, nadal będzie to konflikt między Metalem a Drzewem, ale teraz ta walka przyjmie zupełnie inny wymiar. Obydwie strony będą używać nie bezpośrednich a pośrednich metod walki, co może przyjąć obraz tak zwanej wojny hybrydowej. Tego typu potyczki będą występować w relacjach między ludźmi, ale również mogą wystąpić między państwami, obierając przytoczoną wyżej definicję rzeczywistej formy wojny hybrydowej, opartej zarówno na działaniach wojennych, ale również informacyjnych, informatycznych i dyplomatycznych.

Jeśli chodzi o emocje i ludzkie zachowania, to teraz będziemy doświadczać więcej konfliktów międzyludzkich, gdzie po jednej stronie barykady pojawi się przebiegłość, chytrość i dobra mina do złej gry, a po drugiej stronie pojawi się celowa i zaplanowana chęć riposty. To pokazuje, że osoby nieszczere z tak zwaną podwójną moralnością, mogą teraz zostać zdemaskowane i ukarane. Najbardziej będzie to dotyczyło osób urodzonych w dniu Drzewa Yin, ale nie bierzmy tego jako żelaznej reguły. Możemy teraz więcej słyszeć o incydentach związanych z nożownikami i wypadkach, których skutkiem będą odcięcia kończyn. Energie miesiąca wniosą również wiele pozytywnych cech w sposób naszego postępowania, a mianowicie będzie można liczyć na dyplomację w sposobie rozwiązywania konfliktów, kreatywność w działaniu, oraz umiejętność strategii w podejmowaniu decyzji i dobrą organizację czasu. Możemy również usłyszeć o jakimś sukcesie z dziedziny chirurgii lub przeszczepów. To będzie też dobry czas dla wynalazców i naukowców, szczególnie dla takich, którzy zajmują się opracowywaniem patentów. Wiele się będzie teraz mówić o modzie, pięknych kobietach oraz biżuterii. Mogą się pojawić wydarzenia związane z kradzieżami, przemytem i oszustwami w tematyce biżuterii lub kamieni szlachetnych.
Marzec to dobry miesiąc na zadbanie o nasze ciało, a więc dobrze będzie wybrać się do Spa i popracować nad kondycją skóry oraz włosów. Tak się skalda, że Metal Yin i Drzewo Yin można porównać do ścinania nożyczkami włosów, dlatego pora na zmianę naszego imagu. To również dobry czas do prac ogrodniczych i przycinania drzew oraz krzewów, ponieważ wiosna tuz tuż.

Efekty tego konfliktu energetycznego będą też widoczne w świecie polityki i tak jak w poprzednim miesiącu, możemy również teraz obserwować więcej protestów i demonstrowania niezadowolenia przez społeczeństwo, ale teraz mogą one być częścią jakiegoś odgórnego politycznego planu. Niektóre z pozoru pokojowe rozwiązania, mogą być jednak przykrywką do dalszych konfliktów, dlatego nie wszystko, co wygląda pokojowo, będzie miało w rzeczywistości taki wymiar. Taka kolej rzeczy wiąże się z charakterystyką Drzewa Yin, które jest na tyle „giętkie”, aby z powodzeniem prowadzić podwójną grę i może się to objawić właśnie w ludzkich charakterach, a szczególnie u polityków, lub ludzi zaangażowanych w politykę. Będziemy teraz obserwować więcej wydarzeń związanych z walką przeciw korupcji. Mogą zostać przeprowadzone jakieś tajne akcje, mające na celu ukrócenie takich praktyk i nagłośnienie tego w mediach. Również będziemy obserwować ciąg dalszy odtajniania starych dokumentów i tak zwanych teczek, które mogą przynieść wiele nowych i zaskakujących faktów. Mogą wyjść na światło dzienne również jakieś nagrania lub dokumenty finansowe, które zachwieją karierą bardzo wysoko postawionych polityków.

W świecie polityki światowej będziemy obserwować wydarzenia związane z działaniami militarnymi, ale będą one posiadały wcześniej wspomniane znamiona wojny hybrydowej. Niewykluczone, że w tym kontekście znów wróci temat konfliktu na Ukrainie, ale również będziemy obserwować jakieś nie do końca jasne działania zbrojne w Syrii. Może również dochodzić do militarnych prowokacji i idących za tym, manipulacji medialnych. Prawdopodobnie pojawi się temat dotyczący szpiegów, który wstrząśnie opinią na świecie i wywoła jakieś nerwowe reakcje niektórych państw. Niewykluczone, że pojawią się zamachy terrorystyczne, ewentualnie akcje służb, które w porę taki zamach udaremnią. Bardzo ciekawie ta energetyka może się odzwierciedlić w wyborach prezydenckich w USA, gdzie może dochodzić do prowokacji między kandydatami na urząd prezydenta. Niewykluczone, że dojdzie do planowanego ujawnienia jakiegoś skandalu i może to mieć związek z jakąś kobietą.

Jeśli chodzi o gospodarkę, to pojawiający się konflikt Metalu i Drzewa może spowodować jakieś zmiany prawa, które wpłyną na funkcjonowanie firm mających międzynarodowy zakres działania. Możemy być świadkami eskalacji konfliktu między Unią Europejską a Rosją, czego skutkiem mogą być nowe sankcje gospodarcze. Energie miesiąca będą sprzyjać finansowo sektorom związanym z przemysłem drzewnym, meblarskim, papierniczym, tekstylnym, rolnictwem, żywnością ekologiczną czy naturalnymi suplementami diety. Ożywi się również sektor bankowy, sprzedaży samochodów, metalurgiczny oraz sektor produkcji na potrzeby militarne.
Jeśli chodzi o giełdę, możemy teraz obserwować dziwne zachowania kursów akcji, których podłożem będą nagłe fuzje firm, przejęcia oraz zwykłe spekulacje dużych inwestorów.

Biorąc pod uwagę centralne energie czasowe, marzec może przynieść wiele wydarzeń związanych ze światem sportu i biznesu, a prym w tym będą wiedli mężczyźni. Będzie się teraz dużo mówiło o kontrowersyjnych artystach i ich dziełach, o romansach czy skandalach seksualnych z udziałem celebrytów, ale również o ich kunszcie i kreatywności. Będą też celowe prowokacje artystyczne, często kontrowersyjne, ale po to, aby zwrócić uwagę na sprawy ważne. Na światło dzienne wyjdą też jakieś konflikty małżeńskie i rodzinne znanych osób. Więcej się będzie mówić o wydarzeniach związanych z medycyną, farmaceutyką i niewykluczone, że dojdzie do jakiejś zaskakującej zmiany prawa lub przepisów związanych z tymi dziedzinami. Kombinacja energii w centrum energetyki może również przynieść problemy z płynnością finansową przedsiębiorstw i możemy odnotować bankructwa, szczególnie w zakresie transportu, turystyki i usług medycznych. Energie w centrum mogą przynosić zakłócenia w sieciach internetowych, włamania do komputerów i serwerów, dlatego sprawdźmy zabezpieczenia i uważajmy na oszustwa. Będą również jakieś doniesienia o awariach związanych z przesyłem wody, gazu czy ropy naftowej.

Powyższe wydarzenia wiążą się z energiami centralnymi wykresu energetyki marca w roku Ognistej Małpy, natomiast, jeśli chodzi o energie kierunkowe, musimy zwrócić uwagę na następujące kierunki.

Pierwszym newralgicznym kierunkiem będzie południe, gdzie połączą się energie, które mogą powodować kłopoty zawodowo finansowe. Jeżeli w naszej firmie mamy główne drzwi w rejonie południowym mogą się zdarzyć problemy kadrowe, ewentualnie może nawiedzić nas kontrola. Pilnujcie nie tylko rachunków, ale również poprawności innych dokumentów. Jeśli mamy sypialnie w tym rejonie domu lub mieszkania, możemy być narażeni na bóle głowy i problemy z oczami oraz tarczycą. Jako remedium umieśćmy tam coś granatowego oraz dopilnujmy, aby docierał tam dźwięk bicia naszego mechanicznego zegara z wahadłem.

Drugim newralgicznym kierunkiem w tym miesiącu będzie kierunek zachodu, gdzie znajdą się energie, które mogą powodować kradzież, komplikacje prawne oraz awantury i nieporozumienia, chociaż kierunek zachodni, może te efekty nieco osłabić. Jeżeli drzwi naszej firmy lub naszego domu znajdują się w tym sektorze naszego wykresu, sprawy mogą dotyczyć też nas. Dobrze będzie sprawdzić zabezpieczenia domu, samochodu i naszego komputera oraz nie wdawać się w żadne przepychanki. Jako remedium postawmy tam czerwoną stożkową święcę lub palmy tam kadzidełka zapachowe.

Trzecim newralgicznym kierunkiem może być północny zachód, ponieważ tutaj będzie rezydowała energia choroby i w szczególności może ona powodować urazy głowy, problemy z zatokami czy z dysfunkcje układu pokarmowego, dlatego koniecznie postawmy tutaj w naszych domach na ten miesiąc remedium w postaci kalabasza, szczególnie, jeśli mamy tam sypialnię. Jeśli mamy tutaj drzwi naszej firmy, spodziewajmy się małego zastoju w komunikacji, płynności finansowej. W tym sektorze mogą się też zdarzać awarie komputerów lub układów wodno kanalizacyjnych. Oprócz kalabasza, przyda się też dźwięk mechanicznego zegara.

Jeśli chodzi o oddziaływanie energetyki miesiąca na indywidualne żywioły urodzeniowe ludzi, to będzie ono zależne od rodzaju żywiołu i jego polaryzacji ( swój żywioł urodzeniowy możecie sprawdzić w kalkulatorze Ba Zi na mojej stronie – górny żywioł w filarze dnia to właśnie on).


Wody Yin będą teraz pod działaniem energii, która przyniesie im wsparcie od okoliczności, które sprawią, że wszystko będzie się toczyć jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Starajmy się działać spokojnie i bez niepotrzebnych eksperymentów. Pora odświeżyć nasz zawodowy lub biznesowy image, który teraz może być przepustką do wyższej ligi. Korzystając z dobrej passy poświęćmy trochę czasu dla rodziny.

Wody Yang znajdą teraz największe oparcie w bliskich, których warto będzie posłuchać, ponieważ pewne rzeczy trzeba będzie zobaczyć z innej perspektywy, i oni im w tym pomogą. Okoliczności przyniosą wsparcie, dzięki czemu wykonacie plan i załatwicie wszelkie trudne sprawy. To dobry czas na podnoszenie kwalifikacji i wszelkie szkolenia. W ferworze obowiązków trzeba będzie zastosować jakieś nietypowe pomysły, dzięki którym uda nam się dotrzymać terminów.

Drzewa Yin będą mieć teraz trochę pod przysłowiową górkę i jeśli poddadzą się surowej samodyscyplinie, będzie można osiągnąć sukces. Dobrze będzie zrobić wewnętrzny audyt w firmie, ponieważ może nas odwiedzić kontrola. To czas, w którym warto połączyć siły z innymi, ponieważ szybciej uporamy się z obowiązkami i będzie mniejsza szansa na pomyłkę, która może mieć teraz dosyć problematyczne skutki. Ostrożnie za kierownicą i z ostrymi narzędziami.

Drzewa Yang mogą mieć teraz do załatwienia sporo spraw urzędowych, które przyniosą wiele korzyści, dzięki którym otworzą się przed nimi nowe możliwości rozwoju. W sprawach zawodowych warto powalczyć z konkurencją, dzięki czemu uzyskamy premię lub awans. Panie Drzewa Yang mogą mieć teraz dobry czas w sprawach uczuciowych, dlatego te będące w związku, niech korzystają z uległości partnerów, a te wolne, powinny mieć oczy szeroko otwarte.

Ognie Yin doświadczą wielu niespodzianek od losu i mogą to być zarówno sukcesy zawodowe okraszone premią, ewentualnie powinny spróbować szczęścia w grach losowych, ponieważ będzie szansa na wygraną. To dobry czas na podreperowanie zdrowia i zadbania o ognisko domowe, którego członkowie odwdzięczą nam się podwójnie. Warto wykorzystać znajomości, dzięki którym załatwimy teraz sprawy, które od dawna leżą odłogiem.

Ognie Yang nie powinny teraz narzekać na brak zajęcia, co może znacznie podreperować ich ewentualną dziurę budżetową, ale może się to odbić deficytem czasu dla bliskich i przyjaciół. To dobry czas do wszelkich szkoleń i podnoszenia kwalifikacji, ale również do załatwiania spraw zaległych, które od dawna blokowały nam pewne plany. Mężczyźni Ognie Yang mają szansę na niezapomniane chwile w związkach, a samotni jak najbardziej powinni próbować coś upolować ;-)

Ziemie Yin mogą mieć teraz trochę problematyczny czas, ponieważ nie dość, że trzeba będzie poświęcić czas na sprawy, które nie przyniosą im wyraźnych korzyści, to jeszcze mogą się znaleźć osoby, które popsują im plany. Powinny teraz postępować roztropnie i nie ryzykować, ponieważ mogą się wplątać w jakieś problemy. Ostrożnie za kierownicą i noga z gazu, ponieważ możliwy wypadek lub mandat.

Ziemie Yang będą musiały się teraz sprężyć i prawdopodobnie trzeba będzie działać nietypowymi metodami, ponieważ obowiązki nie pozwolą na zbyt dużo odpoczynku. Może być potrzeba poświęcenia większej ilości czasu na sprawy i problemy naszych dzieci. Możliwy awans lub premia, ale trzeba się będzie wykazać kreatywnością i odpornością na stres. Panie Ziemie Yang mogą liczyć na romantyczny czas i zaskakująco szczodrych partnerów.

Metale Yin będą miały bardzo towarzyski czas, który może przynieść nowe pożyteczne znajomości, dzięki którym ich kariera zawodowa, nabierze nowych horyzontów. Pojawią się też osoby, które mogą nam zaproponować bardzo atrakcyjny system premiowania, dzięki któremu nasze finanse poszybują wysoko do góry. Warto również odwiedzić kasyno, aby pomóc szczęściu, a będzie szansa na wygraną. Panowie w związku, uwaga na pokusy płci przeciwnej.

Metale Yang mogą mieć teraz potrzebę stawienia czoła konkurencji, a będzie, o co walczyć, ponieważ ten czas przyniesie nam wiele możliwości na podreperowanie finansów. Trzeba będzie się wykazać dobrą organizacją i niewykluczone, że nie obędzie się bez pomocy innych. Pewne osoby mogą nam otworzyć drogę do nowych projektów i możliwości rozwoju. To może być dobry czas dla samotnych panów na poznanie miłości swojego życia.Buliński Włodzimierz
inż Włodzimierz Buliński
Konsultant Feng Shui i Ba Zi
Senior Practitioner FSRC Canada
www.fengshuiwlade.com
www.fengshuitradycyjne.pl
https://www.facebook.com/groups/fengshuiibazi/
Awatar użytkownika
wlade
Konsultant Feng Shui i Ba Zi inż. Informatyk
 
Posty: 65
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:27
Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 1

Wróć do Horoskopy chińskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości