Programowanie podświadomości - afirmacje

Programowanie podświadomości - afirmacje

Postautor: Elzbieta » 16 mar 2013, 13:39

Afirmacja jest krótkim tekstem wprowadzającym do naszej podświadomości nowe, pozytywne wzorce - programy, dzięki którym będziemy mogli inaczej niż do tej pory reagować i działać. A ponieważ najpierw trzeba czegoś pragnąć aby to dostać - tekst taki powinien wzbudzać w nas silne pozytywne emocje i skojarzenia.

Afirmacje możemy mówić na głos lub powtarzać w myślach. Można je nagrywać, zapisywać na kartkach, czy w zeszycie, przyczepiać do lustra w łazience, na lodówce czy na ścianie. Wszystko zależy od naszych potrzeb i pomysłowości. Róbmy po prostu to, co do nas najbardziej przemawia i jest dla nas najskuteczniejsze. Istotna jest za to systematyczność i skupienie na celu. Oznacza to, że nie wystarczy afirmować dwa razy dziennie np. rano i wieczorem, ale przez cały dzień postarajmy się utrzymać nastrój w duchu naszej afirmacji czyli po prostu nie dać się starym programom. Aby coś zaistniało w naszym świecie trzeba na tym skoncentrować nasze pozytywne myśli i właśnie od siły tej koncentracji zależeć będzie jak szybko i czy w ogóle ta rzecz się zamanifestuje. Przeciętnie trwa to od jednego do dwóch tygodni.

Do naszej podświadomości przemawia język uczuć i wyobrażeń, dlatego najlepiej jak nasze afirmacje połączymy z wizualizacją - obie techniki świetnie się uzupełniają.


Podstawy tworzenia afirmacji:


1. Tekst wzbudzający pozytywne emocje i skojarzenia
Podstawą tworzenia czegokolwiek w naszym świecie są nasze emocje. To one określają na czym skupiamy swą uwagę. Kiedy kierujemy myśli na niedostatek czujemy się źle: ogarnia nas pesymizm, zniechęcenie, złość, obawy czy depresja. Kiedy nasze myśli zsynchronizują się z naszym pragnieniem poczujemy się dobrze i nasze emocje wyrażać będą zadowolenie, nadzieję, radość i ożywienie. Nie możemy być skupieni na odczuwaniu braku tylko tworzeniu obfitości w naszym życiu. Pamiętajmy zatem o najistotniejszej zasadzie tworzenia: nasza uwaga powinna skupić się na rzeczy a nie na jej braku, a wskaźnikiem na czym się skupiamy są nasze emocje.

Im mocniej afirmacja pobudza w nas radosne oczekiwanie czy wręcz cieszenie się, jakby rzecz czy doświadczenie, którego oczekujemy już istniało, tym szybciej możemy spodziewać się rezultatu.

Afirmacja jest rozmową z samym sobą i my możemy wiedzieć, jaka będzie działać na nas pozytywnie, dlatego nie traktujmy ich jak regułek kopiując z innych stron, a ułóżmy coś specjalnie dla siebie, co pozwoli nam uwierzyć i otworzyć się na nowo na piękny przepływ energii.
Czasem musimy "obejść" zagadnienie dookoła, aby wprowadzić zmiany powolutku, dlatego że nasze podświadome programy potrafią stawiać opór. Niektóre z nich trwały w nas tak długo... Twórzmy zatem tylko takie afirmacje, które nie pobudzą tego oporu. Taki wewnętrzny sprzeciw na pewno wzbudzi w nas tekst, którego nie czujemy i w który nie wierzymy. Jeśli jesteśmy osamotnieni i nie udawały nam się do tej pory bliskie związki, mówienie sobie: "Mam wspaniałego partnera i udany związek" będzie dla nas oczywistym kłamstwem. Możemy łagodniej obejść nasz opór i powiedzieć, np. "Otwieram się teraz na pozytywny, jak najbardziej służący mi związek w moim życiu" lub "Otwieram się na miłość w moim życiu" itd.
Każdy z was poczuje co w nim wzbudzi radość i nadzieję, a co opór i frustrację. Uczucia te niech staną się pierwszym wyznacznikiem, czy afirmacja i cokolwiek tworzymy spełnia swą rolę.

Tak na co dzień, aby utrzymać synchronizację myśli z naszą afirmacją, zanim zaczniemy kontemplować jak zwykle negatywne emocje, które się pojawią podczas kolejnych naszych doświadczeń, zatrzymajmy się i zastanówmy się czego naprawdę CHCEMY i na tym właśnie zacznijmy się koncentrować.

Pamiętajmy, że za każdym razem, gdy doceniamy coś i chwalimy, czujemy się dobrze w związku z czymś, to mówimy: "proszę więcej". Wystarczy, że utrzymujemy stan doceniania i uznania, a przypłyną do nas dobre rzeczy.

2. Czas teraźniejszy
Twórzmy w czasie teraźniejszym, np. "Ja jestem zdrowy" a nie "Chcę być zdrowy." W pierwszym przypadku tworzymy teraźniejszość, w drugim coś w całkiem nieokreślonym czasie. Chyba nie chcemy spełnić naszego pragnienia, np. za kilkadziesiąt lat, ale oczekujemy spełniania tu i teraz? Wyobraźmy sobie, że żyjemy wyłącznie w teraźniejszości i w ten sposób patrząc na wszechświat twórzmy z rozmysłem słowem, myślą i uczuciem to, czego pragniemy.

3. Bez słowa "nie"
Kiedy mówimy: "Nie chcę być gruby", to jaki obraz utrzymujemy w umyśle?
Możemy zrobić małe doświadczenie, o którym czytałam w którejś z książek:

Wyobraźmy sobie różowego słonia. Piękny, różowy.. Dość łatwe, prawda? A teraz powiedzmy sobie: Nie chcę wyobrazić sobie różowego słonia. Co wtedy zobaczymy? Najpewniej różowego słonia! :D

To ćwiczenie w prosty sposób pokazuje zasadę jak nasz umysł odbiera słowa. Ważna jest treść podstawowych słów, to one budzą skojarzenia i wyobrażenia w podświadomości, a zaprzeczenie nie ma wtedy znaczenia.
Tworząc na co dzień myśli i afirmacje typu: "Nie jestem biedny", "Nie mam problemów", "Nie jestem chory", wyłapujemy tak naprawdę tylko sens słów chory, biedny i koncentrujemy się tak naprawdę na braku a nie zysku przywołując właśnie rzeczy, których nie chcemy przejawiać: biedę, problemy, chorobę. Tak działa nasza podświadomość: nie analizuje, tylko przywołuje skojarzenia i to właśnie, co w niej wzbudzamy tymi powtarzanymi słowami, to dla nas tworzy. Jak się okazuje bardzo ważny jest dobór słów jakich używamy na co dzień, które czasem powtarzamy jak samospełniającą się mantrę. Dlatego słowa czy myśli mają tak potężną moc. Dobrze dla nas samych byłoby nauczyć się używać ich świadomie, wybierając te wyrażenia i myśli, które nam służą i kreują nasz świat taki, jakim chcemy aby był.

4. Nie staraj się wpłynąć na życie innych ludzi, chyba że sami o to poproszą (np. w celu uzdrowienia)
Jesteśmy prawdziwymi twórcami, ale tylko swego życia. Możemy pozwalać na to, często nieświadomie, aby ktoś lub przeróżne okoliczności na nas wpływały, jednak to właśnie my udzielamy na to zgody. W ten sam sposób nie możemy tworzyć czyjegoś świata. Jest to niepodważalna zasada, dlatego zamiast bezowocnie skupiać się na kimś, aby spełnić swoje cele, zdajmy się raczej na wszechmądrość naszej wspaniałej duszy. Przykładem tego może być sytuacja, kiedy pragniemy z kimś być. Jednak afirmując partnera w naszym życiu, nie należy skupiać się na konkretnej osobie, ale otworzyć na najlepszego i najbardziej odpowiedniego dla nas partnera. Być może będzie to ten, o którym teraz myślimy, jednak nie wiemy tego na pewno, ponieważ nie znamy pragnień i prawdziwego wnętrza tej osoby.

Ważne:
Podczas przeprogramowania najprawdopodobniej przyciągniemy sytuacje, które będą nam się wydawały warunkami niesprzyjającymi i jest to normalne, ponieważ wierzyliśmy w coś dość długo i te przekonania będą co jakiś czas przebijać się z podświadomości, dopóki nie zmienimy ich na stałe.
Możemy prowokować dokładnie odwrotne sytuacje do tych, które afirmujemy. Możemy też odczuwać chwiejne nastroje, kiedy szala wiary w zaistnienie przechyla się na jedną bądź drugą stronę.
Dlatego takie zmiany trzeba przeprowadzać ostrożnie, z wyczuciem, uważnie obserwując swoje wnętrze, czy nie stawia nam zbyt dużego oporu. Wraz z osiąganiem pewnych etapów w programowaniu, będziemy odczuwać mniejszy opór i łatwiej będzie nam świadomie wybierać to, czego chcemy. Można to porównać do osiągania poziomów w nauce gry na pianinie, kiedy z każdą przyswojoną przez nas praktyczną lekcją idzie nam coraz płynniej i łatwiej. Instrument muzyczny przestaje być dla nas przedmiotem, z którymi się zmagamy, a staje się w czasie gry częścią nas samych. Podobnie jest przy przeprogramowaniu: kiedy spotykają nas podobne sytuacje, przestajemy się zastanawiać i reagujemy zupełnie inaczej niż do tej pory, bo nasza podświadomość zostaje wypełniona nowym programem.


Przykłady:

Bogactwo i obfitość

Otwieram się na przyjmowanie: pieniądze i wszelka obfitość napływa do mnie z lekkością
Z każdym dniem zarabiam coraz więcej, z przyjemnością i łatwością
Jestem połączony do nieograniczonej obfitości wszechświata i pozwalam sobie z niej korzystać
Akceptuję wygody w moim życiu i proste zdobywanie pieniędzy
Otwieram się na nieograniczone bogactwo materialne i duchowe w moim życiu
Jestem doskonałym twórcą i zawsze mam wszystko, czego potrzebuję
Mam czas na wszystko i moje życie wypełnia samo napływająca obfitość wszystkiego, co potrzebuję w danej chwili
Tylko ja jestem twórcą swego świata i tworzę z całą świadomością obfitość wszystkiego czego potrzebuję w życiu
Jestem zawsze podłączony do nieograniczonego źródła miłości, zdrowia, bogactwa i piękna
Zawsze mam doskonałe pomysły i z łatwością je realizuję

Miłość i związki

Pozwalam w moim życiu zaistnieć osobie, która jest najbardziej odpowiednia dla mnie
Otwieram się na miłość w moim życiu, na kochających mnie i kochanych przeze mnie ludzi
Jestem otwarty na partnera, który odpowiada mi pod każdym względem
Otwieram się na spełniony i satysfakcjonujący mnie związek
Otwieram się na ludzi godnych zaufania i obdarzających mnie przyjaźnią i miłością
Jestem niezwykły, kocham siebie i wokół mnie zawsze tworzy się harmonijne, sprzyjające mi otoczenie

Zdrowie

Z każdym dniem, z każdą godziną, z każdym moim oddechem wzrasta moja witalność, zdrowie i dobre samopoczucie
Jak zasypiam komórki mojego ciała regenerują się, odnawiają, napełniają światłem i stają się młode, a ja budzę się coraz zdrowszy, pełen harmonii i witalności
Jestem wypełniony światłem, jestem światłem i boskością, zawsze doskonałą, pełną życia i zdrowia


Dla mnie osobiście potężnymi i szybko przejawiającymi się w świecie fizycznym afirmacjami są afirmacje "Jam Jest". Można w ten sposób nie tylko pomagać sobie, ale też innym, jeśli o to poproszą, uzdrawiać też relacje, stwarzać wokół siebie harmonię czy nawet pas uzdrawiającej energii, który będzie pozytywnie oddziaływać na każdego, kto wejdzie w jego obszar.

W "Złotej Księdze" Saint Germain mówi: "Błagam ciebie, abyś za każdym razem, gdy zaczynasz komentować lub mówić o tym, że jesteś chory, biedny lub w niepomyślnej sytuacji, natychmiast zmienił te fatalne dla twego rozwoju uwarunkowania i abyś mentalnie oświadczył z całą stanowczością swego "JAM JEST", ponieważ Ono jest całkowitym zdrowiem, obfitością, szczęściem, pokojem i doskonałością. Przestań dawać moc sprawom zewnętrznym, osobom, miejscom a nawet przedmiotom. "JAM JEST" jest mocą kontrolującą i Doskonałością w każdym i wszędzie. Kiedy myślisz o przejawianiu "JAM JEST", oznacza to, że ty już wiesz, iż masz Boga w Działaniu, który przejawia się w twoim życiu. Nie pozwól więc, aby fałszywe wyobrażenia i stwierdzenia tobą rządziły i ograniczały cię. Pamiętaj stale, że "JAM JEST", oznacza jestem BOGIEM w Działaniu; "JAM JEST" Życiem, Obfitością, Prawdą teraz przejawioną..."


Przykłady afirmacji ze Złotej Księgi:

Ochrona:

JAM JEST Wielkim Magicznym Kręgiem obrony wokół mnie, który jest niezwyciężony i odrzuca każdy element nie pozytywny, który chciałby wejść
JAM JEST Doskonałością Mojego Świata, a ona jest samoutrzymująca się. JAM JEST pasem (pierścieniem, kręgiem) ochronnym wokół mnie. JAM JEST Obecnością zarzadzającą, która idzie przede mną, gdziekolwiek pójdę w tym dniu, nakazując doskonałą harmonię we wszystkich moich działaniach
Oczyszczenie umysłu

JAM JEST Inteligencją doskonale działającą w tym mózgu
Uzdrawianie:

JAM JEST doskonałą działalnością każdego narządu i każdej komórki mojego ciała
JAM JEST doskonałością przejawiającą się teraz w każdym narządzie mego ciała
Energetyzowanie wody, jedzenia, powietrza:

Obecność JAM JEST wypełnia tę rzecz (pożywienie, wodę) Mocą, Energią, Miłością i Zdrowiem
Obfitość:

JAM JEST Źródłem Wiecznej Młodości i Piękna
JAM JEST wielką obfitością Boga widoczną w moim użytkowaniu teraz i zawsze.

żródło - Harmonia Ciała i Ducha
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31571
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2209 razy
Otrzymał podziękowań: 2178 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Różne odłamy medycyny naturalnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości