Przepowiednia feng shui na maj 2016 - miesiąc Węża

Przepowiednia feng shui na maj 2016 - miesiąc Węża

Postautor: xuan » 04 maja 2016, 17:48

Maj według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 maja o godzinie 3:42 DST (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 5 czerwca do godziny 7:49 DST.

Kwiecień zawierający w sobie sporo żywiołu Wody, zafundował nam zmienną pogodę ze sporą ilością deszczu i niestety katastrof związanych z wodą. Były zalania, osunięcia ziemi, lawiny błotne, awarie instalacji wodnych. Nastroje ludzi też nie były najlepsze. W maju to się trochę zmieni. Nie znaczy to oczywiście, że czeka nas nudny i spokojny miesiąc! Co to to nie! Pojawia się jednak silny żywioł Ognia i tym samym zaczyna się pora lata w feng shui i astrologii chińskiej Ba Zi.

Czego zatem możemy się spodziewać w maju? Miesiąc ten przynosi Wodę Yin ponad znakiem Węża. Wąż skrywa przede wszystkim Ogień, ale też trochę Ziemi i zaczątek Metalu (żywioł Metalu właśnie teraz się rodzi). Czyli mamy Wodę Yin, bardzo delikatną, przypominającą parę wodną, ulotną i nietrwałą, unoszącą się ponad Ogniem i Ziemią. W pogodzie może to zapowiadać mżawki, mgłę, wilgoć ale też gwałtowne burze, pożary i eksplozje. Szczególnie czas około dni 8 i 20 maja oraz 1 czerwca mogą być niebezpieczne. W tych dniach formuje się bowiem specjalny układ żywiołów zwany Karą Ognia. Możliwe są w takich dniach wszelkie nagłe zdarzenia związane z ogniem, jak pożary, wybuchy, ataki terrorystyczne, awarie energetyczne, kłopoty z wodą. Wiele osób cierpiących na schorzenia układu krążenia czy nerek może w tych dniach gorzej się poczuć.

Ogólnie w maju nasze nastroje mogą się poprawić, będzie więcej ochoty do działania i więcej optymizmu. Ale można też ściągnąć na siebie kłopoty przez nadmierną emocjonalność i porywczość. Żywioł Wody odpowiadający za mądrość, filozofię i porozumienie, jest teraz bardzo słaby i powierzchowny. Ludzie mogą mieć tendencję do przyjmowania różnych „prawd” bez wnikania w sedno lub sprawdzania czy są prawdziwe. To może być trudny miesiąc jeśli chodzi o wzajemne zrozumienie. Z drugiej strony jest to raj dla dziennikarzy śledczych i osób żyjących teoriami spiskowymi – będzie co robić! Szczególnie że Woda Yin symbolizuje tajemnice i rzeczy niewyjaśnione. Tak więc wokół wydarzeń pojawią się przeróżne wyjaśnienia. Jeśli chcecie znać prawdę lub przynajmniej się do niej zbliżyć, nie wierzcie memom i komentarzom na portalach. Teraz bowiem może nastąpić szczyt dezinformacji. Kierujcie się zdrowym rozsądkiem i wierzcie ludziom, którzy nie wpadają w skrajności. To może być trudny miesiąc – emocje i uczucia mogą brać górę nad rozsądkiem i logiką. Jednak w Wężu rodzi się Metal, tak więc jeśli pod Ogniem emocji i Ziemią uporu dokopiecie się do logicznego Metalu – ten czas może być dla Was znakomity.
Ten miesiąc może być wspaniały do zaczynania jakichś przedsięwzięć lub badań naukowych, porządkowania danych i podobnego typu zajęć.

Wiele będzie teraz mowy o BHP, strażakach, bezpieczeństwie, terroryźmie, energetyce. Może się zdarzyć że jakaś grupa terrorystyczna uderzy w jakiś obiekt związany z energią (prąd, rafineria, elektrownia atomowa) lub jakimś centrum danych. Może to być również cyberatak na dużą skalę. Niewykluczony jest wyciek dużej ilości danych lub ich zniszczenie. Jeśli trzymacie piki w chmurze, lepiej zróbcie jeszcze jakąś kopię. Możliwa jest też burza magnetyczna o większej skali – tym bardziej zróbcie kopie danych :o)
Wiele będzie też mowy o środkach transportu takich jak kolej albo pojazdy elektryczne. Będziemy też obserwować zaskakujące i ostentacyjne zachowania polityków i celebrytów. To dobry czas aby zaszczepić jakąś ideę w społeczeństwie, bo w zasadzie wszystko może być przyjęte teraz bezkrytycznie. Dlatego spodziewałabym się teraz nasilenia jakichś akcji mających na celu zniesławienie kogoś albo rozpowszechnianie jakichś opinii które ciężko sprawdzić. Bardzo łatwo też będzie paść teraz łupem akwizytorów lub dać się namówić na wstąpienie do jakiejś niejasnej organizacji. Zwróciłabym teraz szczególną uwagę na różne sekty lub grupy przestępcze, głoszące skrajne lub fanatyczne hasła. Może pojawić się więcej działań narodowościowych, ksenofobicznych, rasistowskich i agresji. Łatwo będzie teraz poderwać duże grupy ludzi do działania. Dlatego możliwe są też rozruchy i demonstracje na dużą skalę. Generalnie ludzie będą trochę „podminowani” i skorzy do zaczepki. Lepiej unikajcie więc niebezpiecznych miejsc lub masowych imprez związanych z obecnością takich ludzi. Może dojść do użycia broni palnej czy nawet cięższego sprzętu. Lepiej zachować też ostrożność z racami i ogniami sztucznymi ze względu na możliwość zaprószenia pożaru w obiektach wypełnionych ludźmi.

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz energia 8 Ziemi związana ogólnie z dziećmi a szczególnie z małymi chłopcami. Będzie więc sporo wydarzeń związanych z dziećmi. Może też być dyskusja o rodzinach, o warunkach życia, o zdrowiu dzieci, szczepieniach. Może też pojawić się jakaś tajemnicza epidemia. Szczególnie wśród dzieci ale też wśród dorosłych. Może też wypłynąć temat molestowania i wykorzystywania dzieci do nierządu. Być może usłyszymy też więcej o nieletnich matkach czy w ogóle o nieletnich rodzicach. Podniesiony może też zostać temat o otyłości i chorobach z nią związanych – szczególnie u dzieci. Wspomniana energia odpowiada również za układ pokarmowy. Być może pojawi się więc jakaś przełomowa terapia cukrzycy lub chorób układu trawienia. W obrębie tematów może też się znaleźć transplantologia. Ogólnie energie Ziemi mogą też symbolizować gromadzenie, również pieniędzy. Niewykluczone więc że usłyszymy też o dzieciach bogaczy lub młodych ludziach, którzy szybko się wzbogacili.

A jak wykorzystać ten miesiąc aby przeżyć go wspaniale i efektywnie? Jak już wspomniałam wcześniej, to dobry miesiąc na zaczynanie czegoś nowego. Warto też zająć się kampanią reklamową. To też wspaniały czas dla artystów i rzemieślników. Takie osoby odkryją szczególną wenę twórczą. Dobry czas dla pisarzy. Jeśli więc macie coś do napisania – piszcie teraz, przynajmniej zacznijcie. Napiszcie też list do dawno niewidzianej osoby – sprawicie tej osobie ogromną przyjemność. Wszelkie zajęcia polegające na upiększaniu jakiegoś miejsca – będą teraz bardzo wspierane przez energie. Świetny moment na zmianę stylu, fryzury, diety czy nawet jakiś remont w domu czy ogrodzie. Skonstruujcie jakąś nową piękną rabatę w ogrodzie czy chociażby posadźcie miniaturowego pomidora na balkonie mieszkania. Zainspirujcie się pięknem przyrody, wyruszcie do lasu czy na łąkę podziwiać kwiaty i drzewa. Wrócicie naładowani pozytywną energią, obiecuję. W ogóle teraz kontakt z przyrodą przyniesie mnóstwo korzyści. Możecie też poczytać jakąś inspirującą, motywującą książkę lub udajcie się na kurs tego typu. To jest miesiąc radości i czerpania energii z Natury. Wykorzystajcie ten czas. Dla ogrodników mam jeszcze jedną radę – posadźcie gingko biloba (miłorząb dwuklapowy) i ustawcie ławeczkę przy nim. Następnie siedźcie i chłońcie siłę tego drzewa – ono jest symbolem przetrwania i długowieczności, wspaniale wpływa na umysł i przedłuża młodość. Do dzieła! Jeśli mieszkacie w bloku, oczywiście nie da się posadzić drzewa na balkonie, ale może gdzieś w okolicy bloku? Spytajcie zarządcę :o) Może to być zaczątek miejsca spotkań i kontaktów lokalnej społeczności.

Jeśli chodzi o kierunki w tym miesiącu, to byłabym ostrożna z podróżami na północny zachód, ponieważ tam grożą eksplozje i pożary. Uważajcie też w górach, które są na południowym zachodzie kontynentu lub kraju. Tam może zdarzyć się wypadek, może zejść lawina lub coś innego nieoczekiwanego nastąpi. I może to zmusić Was do zmiany planów. Również kierunek północno wschodni może przynieść nieciekawe efekty, szczególnie związane ze zdrowiem i wypadkami. Mogą tam też nastąpić utrudnienia i opóźnienia. Podczas wędrówek na południu uważajcie na możliwość złamania czegoś. Północ może przynieść niszczące wichury, więc może pod namiot tam niekoniecznie :o)

A co przyniesie maj poszczególnym żywiołom osobistym?

Drzewa Yang – mogą się spodziewać pracowitego miesiąca, ale z łatwością poradzą sobie z każdym problemem. Najlepiej jednak liczyć na własne siły i własną wiedzę. Wszyscy wokół będą zajęci swoimi sprawami i trzeba będzie samemu zakasać rękawy. Ale dzięki temu zyskacie uznanie i możliwa nawet nieoczekiwana niespodzianka.

Drzewa Yin – również czeka pracowity miesiąc i trzeba będzie wreszcie rozprawić się z jakąś nierozwiązaną sprawą. Jednak dzięki swojej kreatywności, uporacie się nawet z największymi zaległościami. Efektem może być większy prestiż lub awans i później przełoży się to także na sowitą nagrodę.

Ognie Yang – mogą spodziewać się awansu, zwiększenia prestiżu lub wyróżnienia i ciekawych ofert współpracy z daleka. Może to przynieść efekty lepsze niż się spodziewaliście. Czeka też bardziej intensywne życie towarzyskie. Panie Ognie Yang powinny uważniej się rozglądać, ponieważ jest możliwość spotkania swojej drugiej połówki.

Ognie Yin – dla Was ten miesiąc może być trochę trudniejszy i bardziej stresujący, ale zagryźcie zęby i kontynuujcie to co zaczęliście. Wkrótce sytuacja się zmieni i trudności się skończą. Przyjdzie Wam się zmierzyć z krytyką i być może konkurencją, ale pamiętajcie, że co nas nie zabije to nas wzmocni :o) Później będziecie z uśmiechem wspominać ten miesiąc obracając w ręku spory plik gotówki. Bierzcie więc byka za rogi :o)

Ziemie Yang – będą mieć wiele spraw do rozwiązania i może to być niestety trochę męczący czas. Ale na szczęście jest szansa na przypływ gotówki. To bardzo dobry czas na rozpoczęcie jakiejś działalności. Panowie Ziemie Yang będą otoczeni wianuszkiem adoratorek, ale pamiętajcie, że nie wszystko złoto i tak dalej :o) Dajcie sobie trochę czasu, bo co nagle to po diable.

Ziemie Yin – będzie sporo chętnych do pomocy a i okoliczności wspierające. Jeśli będziecie wystarczająco kreatywni, może się okazać, że wszystko właściwie zrobi się samo :o) Strzeżcie się jednak ukrytych wrogów i zazdrosnych ludzi, którym ciężko będzie znieść Wasz sukces i dobrą passę. Zapowiada się też niespodziewany zastrzyk gotówki lub jakieś wyróżnienie czy nagroda.

Metale Yang – będą musiały wykazać się kreatywnością aby zwalczyć przeciwności losu i uporać się z piętrzącymi się obowiązkami. Drobne niedopatrzenie może teraz mieć bardzo poważne skutki, pracujcie więc rzetelnie i dokładnie. Gdy będziecie już na skraju wytrzymałości, ktoś poda pomocną dłoń. Wasze trudy zostaną niedługo dostrzeżone i nagrodzone. Wytrwajcie bo warto!

Metale Yin – czeka pracowity czas i bardzo się starajcie, ponieważ ten rok generalnie może Wam przynieść awans i postęp w karierze. Musicie jednak być przykładem i wzorem pracowitości i dokładności. Będzie wsparcie i pomoc, o to się nie martwcie. Los pokieruje teraz sprawami w taki sposób, że konkurencja chcąc Wam zaszkodzić, wręcz przyczyni się do Waszego sukcesu. Róbcie więc swoje i nie przejmujcie się; los sprzyja.

Wody Yang – będą mieć teraz sporo okazji poprawy swojego budżetu, powinny też zagrać w Lotto. Możliwy nawet jakiś spadek. Jednak uważajcie na konkurencję i nieprzyjazne osoby; możecie być zmuszeni do zmiany planów. Uważajcie na sprawy notarialne i związane z nieruchomościami; jakaś niejasna sytuacja prawna może przynieść sporo kłopotów.

Wody Yin – mają teraz szansę na większe pieniądze, szczególnie przy współpracy z kimś. Ogólnie w tym miesiącu pojawi się wiele tematów finansowych i….uczuciowych. Będzie wsparcie i pomoc oraz wiele romantycznych chwil. Zostaniecie też dostrzeżeni i możliwa jest jakaś nagroda lub wyróżnienie. Jednym słowem – całkiem przyjemny miesiąc. Panom szczególnie wiele sukcesów może przynieść współpraca z kobietami ale ci zakochani powinni uważać na rywali!

Jako dodatek do tekstu jest też film. Jego adres znajdziecie na mojej stronie w dziale Prognoz :)

Małgorzata Gałkowska-Błądek
Mistrz feng shui i ba zi
xuan
mistrz Feng Shui i ba zi
 
Posty: 30
Rejestracja: 05 sie 2011, 08:42
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Płeć: Kobieta
Droga życia: 11

Wróć do Horoskopy chińskie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości